Kontracepcijas metožu salīdzinājums

 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Nolēmu izveidot diskusiju par dažādajām kontracepcijas metodēm, kas mūsdienās aktuālas, un salīdzināt to efektivitāti. Uzreiz gan jāuzsver, ka ļoti daudz atkarīgs no metožu lietošanas pareizības un precizitātes.
Pieņemsim, ka dota simt sieviešu liela grupa, no kurām visām ir regulāra dzimumdzīve un visas lieto vienu vienīgu kontracepcijas metodi - tīri statistisks modelis. Nākamajā tabulā esošie skaitļi parāda vidējo nevēlamo grūtniecību skaitu (NGS) aplūkotajā grupā, konkrēto metodi lietojot tipiski un ideālā gadījumā.

Metode NGS, tipiski, NGS, ideāli
Olvadu pārsiešana 0,5 0,5
Vazektomija 0,15 0,1
Hormonālā spirāle 0,2 0,2
Hormonālais riņķis 9 0,3
Perorālās tabletes 8 0,3
Prezervatīvi 15 2
Pārtrauktais dzimumakts 18 4
Kalendārā metode 1,8 0,6
Dabiski 85 85
(datu avots - Vikipēja)

Kādus secinājumus varam izdarīt no šīs tabulas?
Pirmkārt, vairuma metožu kontraceptīvā efektivitāte lielā mērā ir atkarīga no to pareizas pielietošanas (prezervatīva pareiza uzvilkšana, pārtrauktā dzimumakta atbilstoša veikšana u.tml.). Arī hormonālie riņķi un tabletes nemaz nav tik droši realitātē, jo dažādu iemeslu dēļ organismā var nenokļūt aktīvās vielas (gremošanas traucējumi, piemēram). Pārsteidzoši, ka kalendārā metode ir krietni drošāka par prezervatīviem, protams, ar nosacījumu, ka sieviete pazīst savu ķermeni un veic rūpīgu plānošanu.
Otrkārt, pārtrauktais dzimumakts, kaut iecienīta, tomēr ir ļoti nedroša metode, un statistika to daļēji demonstrē. Lai arī ideālā gadījumā arī skaitliski šī metode ir tikai divas reizes riskantāka par prezervatīviem, tomēr ne visi vīrieši to pārvalda, tādēļ noteikti ieteicams lieki neriskēt. Šī varētu būt piemērota tikai tām sievietēm, kuras nebiedē doma par nokļūšanu mātes godā.
Treškārt, vairākas metodes var apvienot, tādējādi vēl vairāk mazinot risku. Ja, piemēram, sieviete lieto perorālo kontracepciju, bet vīrietis - arī prezervatīvu, tad gada laikā grūtniecība iestāsies aptuveni tikai vienai no 16 600 sievietēm. Savukārt - tas būs vairāk kā interesants fakts - sterilizētai sievietei un sterilizētam vīrietim, kurš vēl turklāt lieto prezervatīvus, varbūtība nokļūt vecāku godā ir 0,0000001 jeb gada laikā tikai viens no desmit miljoniem pāru ko tādu varētu piedzīvot.
No visām aplūkotajām metodēm vienīgi prezervatīvi nodrošina daļēju (ne pilnīgu!) aizsardzību pret seksuāli transmisīvām slimībām, tādēļ aicinu visas lasītājas būt atbildīgām un cienīt sevi un savu veselību. Īpaši piesardzīgām jābūt, stājoties dzimumattiecībās ar nepazīstamu partneri.

Mans personīgais viedoklis ir tāds, ka vairumam sieviešu vēlams lietot perorālās kontracepcijas tabletes, jo tās ne vien sniedz kontraceptīvo efektu, bet arī mazina PMS simptomus, uzlabo ādas stāvokli, mazina risku saslimt ar ļaundabīgajiem audzējiem. Protams, šai metodei ir arī savi trūkumi, piemēram, paaugstināts vēnu trombozes risks.

Kādu kontracepcijas metodi esat izvēlējušās jūs? Vai, jūsuprāt, tā ir ērta un pietiekami droša un ērta?
31.07.2013 13:36 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
dzosefine, domāju, ka tādās vīriešu kompānijās, kurās pārmērīgi tiek lietots alkohols, notiek lielība ar savām automašīnām, ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanas pieredzi un "panākumiem" pretējā dzimuma kontekstā, kā arī leksikā bieži tiek lietoti dažus burtus gari rusicismi, diez vai es būtu iederīgs.
31.07.2013 15:24 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
http://cosmo.lv/forums/topic/145159-viriesa-veseliba/

ais tēmā jaunkundz klusas smaids jums teikt nebija ko, jo tēma neparzinat. Zinat ka pamanu sakot ar drebem un kosmetiku, ginekologiju un etc. tikai sieviešu tēmas. :D
31.07.2013 15:26 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
http://cosmo.lv/forums/topic/145326-viriesu-portali-neta/


arī ši tēma kas attiecas uz vīriešu pasauli, jums paskrēja jaunkundz gar acīm:D
31.07.2013 15:27 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
Kubiete, es par to pašu iedomājos :D
Gan jau tagad vērs vaļā vikipēdiju :D
31.07.2013 15:28 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Visu Googli izskraidīs , nu vismaz būs nodarbe. lai pamācās par smegmu, andropauzi un visu citu:D Noderes dzīvē
31.07.2013 15:31 |
 
Reitings 202
Reģ: 31.01.2013
Klusais smaid, tas ir kaut kāds jauns mazohisma paveids - līst tur kur tevi neviens negrib , kaut arī simtiem reižu dažādi cilvēki saka, ka reiebj lasīt tavus slima suņa murgus, bet tu lien un lien...
Tu sēdi un tīksminies no tā, ka visi tev d.... virsū ?
Šī diskusija atkal kārtējie murgi, kaut kāds pedons siež par sieviešu PMS sindromu u. taml..
31.07.2013 15:32 |
 
Reitings 202
Reģ: 31.01.2013
...lai gan kas cits tev atliek kā līst sieviešu fotumos un diskutēt par mēnešreizēm, kurš normāls vecis ņemtu tevi draugu pulciņa. Būtu bail tavā klātbūtnē pagriezt muguru.
31.07.2013 15:39 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
dzosefine, domāju, ka tādās vīriešu kompānijās, kurās pārmērīgi tiek lietots alkohols, notiek lielība ar savām automašīnām, ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanas pieredzi un "panākumiem" pretējā dzimuma kontekstā, kā arī leksikā bieži tiek lietoti dažus burtus gari rusicismi, diez vai es būtu iederīgs.


Tā Tu tikai sev to iestāsti,ka visās vīriešu kompānijās tā notiek, lai nejustos kā atstumtais... manuprāt.
31.07.2013 15:39 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Klusais smaids, Tu esi jocīgs. Nē, nopietni... uzraksti labāk grāmatu, varbūt no tā būs kāds labums!
31.07.2013 15:46 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
domāju, ka tādās vīriešu kompānijās, kurās pārmērīgi tiek lietots alkohols, notiek lielība ar savām automašīnām, ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanas pieredzi un "panākumiem" pretējā dzimuma kontekstā, kā arī leksikā bieži tiek lietoti dažus burtus gari rusicismi, diez vai es būtu iederīgs.

Tā varbūt dara gados jauni vīrieši un galīgi atmarozki. Bet nu jā, normāli vīrieši tev iet ar līkumu. Tavos 30 gados jau sen vajadzēja parūpēties par Latvijas demogrāfiju un kopā ar sievu un bērniem iegūt ģimenes draugus, cept gaļu un runāt par to pašu biznesa vai kultūru, kas nu kuru interesē. Bet tu esi tik jēls, ka turpini sēdēt te. Un vispār, cik sapratu pēc tavām atklāsmēm, tu labāk paliec viens, nekā pieļausi to, ka sieva par zupas šķīvi nesamaksās.
Tikai izdari pakalpojumu, te tavu vientulību negrib izkliedēt.

Ej un savas pasakas stāsti gumijas lellei. Viņa tev kažoku neprasīs un dirst nesūtīs, atšķirībā no apkārtējās sabiedrības!
31.07.2013 15:47 |
 
Reitings 669
Reģ: 05.07.2013
dzosefine, domāju, ka tādās vīriešu kompānijās, kurās pārmērīgi tiek lietots alkohols, notiek lielība ar savām automašīnām, ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanas pieredzi un "panākumiem" pretējā dzimuma kontekstā, kā arī leksikā bieži tiek lietoti dažus burtus gari rusicismi, diez vai es būtu iederīgs.


Nezinu, kā jums, dāmas, bet man šis visu izteica. :D
31.07.2013 15:50 |
 
Reitings 16
Reģ: 31.07.2013
.lai gan kas cits tev atliek kā līst sieviešu fotumos un diskutēt par mēnešreizēm, kurš normāls vecis ņemtu tevi draugu pulciņa


Es ņemtu normāls čalis. Taga vīriešiem ir modē diskutēt par sieviešu slimībām. Pieņemsim man draugam bija draudzenei piena sēne mēs ļoti ilgi apspriedāmies.

Un nonācām pie secinājuma ka uz mēles tā uzmesties vīrietim nevar, bet labāk tomēr ir tādai nelaizīt !
31.07.2013 15:53 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Supaipash, Tu droši vari ar šīs tēmas autoru sarakstīties privāti vēstulēs un ieslīgt dziļās diskusijās par sieviešu lietām, pieredzi utt. Iespējams, ka šī ir tā iespēja dzīvē, kad Klusais smaids iegūs atšķīrīgu, bet labu draugu.
31.07.2013 15:59 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Visu Googli izskraidīs , nu vismaz būs nodarbe. lai pamācās par smegmu, andropauzi un visu citu :D Noderes dzīvē

Manuprāt, šādas "asprātības" šķita smieklīgi 12 gadu vecumā.

... līst tur kur tevi neviens negrib , kaut arī simtiem reižu dažādi cilvēki saka, ka reiebj lasīt tavus slima suņa murgus, bet tu lien un lien

Es koncentrējos uz tiem foruma dalībniekiem, kuriem tīk manis izteiktie viedokļi un atziņas. Patīkami apzināties, ka to īpatsvars ir krietni augstāks nekā kritiķu.

Tā Tu tikai sev to iestāsti,ka visās vīriešu kompānijās tā notiek, lai nejustos kā atstumtais... manuprāt.

Man ir arī vīriešu kārtas draugi, ar kuriem labi saprotos. Patiešām ir atrodamas arī inteliģentu vīriešu kompānijas.

Ej un savas pasakas stāsti gumijas lellei. Viņa tev kažoku neprasīs un dirst nesūtīs, atšķirībā no apkārtējās sabiedrības!

Vulgāri un diezgan nožēlojami, manuprāt.
31.07.2013 16:01 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Patīkami apzināties, ka to īpatsvars ir krietni augstāks nekā kritiķu.

nosauc to vairumu...:D
es arī varu pateikt,ka vairums ir ar mani vienās domās, bet tā var pateikt visi. domāju,ka tevis nīdēju šeit tomēr ir vairāk. :D
31.07.2013 16:05 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Man ir arī vīriešu kārtas draugi, ar kuriem labi saprotos. Patiešām ir atrodamas arī inteliģentu vīriešu kompānijas.


Nevar būt!
Hmm... ar viņiem Tu arī runā par sieviešu lietām, kā mēnešreizes,PMS, dedzināšanas sajūtām makstī, par aizsargāšanās metodēm tos argumentējot arī no sieviešu puses?
31.07.2013 16:06 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
Nožēlojami ir 30 gadu vecumā sēdēt Cosmo ;)
31.07.2013 16:06 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Hmm... ar viņiem Tu arī runā par sieviešu lietām, kā mēnešreizes,PMS, dedzināšanas sajūtām makstī, par aizsargāšanās metodēm tos argumentējot arī no sieviešu puses?

Ar vīriešiem biežāk iztirzāju jautājumus, kas saistīti ar uzņēmējdarbības vidi, politiku, nākotnes plāniem un iecerēm, ceļojumiem skaistumkopšanu - jā, inteliģentiem vīriešiem tas ir visai iecienīts sarunu temats.

Mirdza, ja mana personība Tev šķiet tik netīkama, tad, lūdzu, vairs nepiedalies manis veidotajās diskusijās!
31.07.2013 16:10 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Sitiem mani nost, bet biznesmeņiem nav ne laika, ne intereses tupēt sieviešu portālos un kulstīt mēli...sorry...tu vari izlikties,kas vien vēlies būt, bet no malas izskaties pēc nožēlojama tīņa,kam visa šitā klačošanās un savas taisnības pierādīšana ir kā ideāls veids,kā pie kompja pasmaidīt par savu kārtējo skaisto komentāru.
31.07.2013 16:13 |
 
Reitings 772
Reģ: 04.07.2013
Nosauc vairumu, kam tu simpatizē? :D

čāčai, ļoti trāpīgs koments ;)
31.07.2013 16:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits