Vienlīdzība - veiksmīgu attiecību atslēga?

 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Ietekmējoties no vairākās citās diskusijās paustajiem viedokļiem, vēlējos izveidot atsevišķu, kas veltīta tieši nosaukumā minētajai tēmai. Uzreiz vēlos piebilst, ka trulo cacu-zeltraču viedokļi man diez vai būs interesanti, kaut gan varat droši tos paust, lai vismaz es varētu pasmieties.

Vienlīdzību attiecībās vēlētos aplūkot vairākos aspektos:
1) emocionālā vienlīdzība - vai abu partneru jūtas vienam pret otru ir līdzīgas;
2) intelektuālā vienlīdzība - vai jūsu abu izglītība, zināšanas, erudīcija ir līdzīga;
3) materiālā vienlīdzība - vai jūsu ienākumu līmenis ir līdzīgs;
4) lemttiesību vienlīdzība - vai esat vienlīdzīgi, pieņemot lēmumus par jautājumiem, kas skar jūsu personīgo, pāra kopīgo, vai otra partnera dzīvi;
5) praktiskā vienlīdzība - vai sadzīvē darbus, pienākumus dalāt vienlīdzīgas daļās;
6) rūpju, uzmanības vienlīdzība - nezināju, kā precīzāk definē šo punktu, taču pamatdoma, domāju, jums ir skaidra;
7) izdevumu vienlīdzība - vai izdevumus, kas saistīti ar attiecību uzturēšanu, kopdzīvi, dāvanām u.tml. dalāt līdzīgās daļās.

Personīgi man šķiet, ka ideālās attiecībās vērojama vienlīdzība visos iepriekšminētajos aspektos. Protams, dzīve nav tikai melna un balta, tādēļ pilnībā apzinos, ka iespējamas veiksmīgas attiecības, kurās ne tuvu nepastāv vienlīdzība starp abiem partneriem. Piemēram, es domāju, ka spētu veidot stabilas, nopietnas attiecības ar sievieti, kura, iespējams, 2. aspektā ir pārāka par mani, izglītotāka, zinošāka - man tas nekādā veidā nebūtu šķērslis. Turklāt ne visa gudrība saistīta ar analītisko prātu – cilvēks, iespējams, nav tik spēcīgs finansēs vai tiesību zinātnēs, taču viņam piemīt izteikta sirds gudrība. Arī 3. aspekts man šķiet absolūti nebūtisks - nav svarīgi, vai potenciālā partnere ir uzņēmēja, turīga politiķa vai uzņēmēja meita, vidusmēra sieviete vai vienkārša studente no laukiem, manās acīs tas neko nemainītu. Uzskatu, ka visa attiecību veiksmes atslēga saistīta ar 1., 4., 6 un 7. aspektu:
jūtām jābūt līdzīgām, pretējā gadījumā viens no partneriem izjutīs emocionālu diskomfortu, tukšumu attiecībās;
abiem nepieciešamas vienādas tiesības pieņemt lēmumus, citādi drīz vien viens no partneriem kļūs par tirānu;
rūpes un uzmanība - šis aspekts, manuprāt, ir pašsaprotams;
visi izdevumu dalāmi vienādās daļās, pretējā gadījumā tas vairs nebūs veselīgs, bet gan saimnieka-parazīta attiecību modelis.

Priecāšos lasīt jūsu viedokļus, dalīšanos personīgajā pieredzē un konstruktīvu opozīciju. Gadījumā, ja jautāsiet, kādēļ jau no agra rīta esmu ielogojies Cosmo.lv, tad atbildēšu, ka šobrīd esmu spiests piedalīties neizsakāmi garlaicīgā uzņēmuma vadības sēdē, klausīties tehniskās daļas atskaiti par paveikto, tādēļ gluži vienkārši īsinu šeit laiku.
22.07.2013 09:06 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Un, ja nu viens būs nopircis par lielāku summu, tad mazāk dos komunālos? Kā tad tās puses Tu rēķini?
22.07.2013 18:45 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Pēdējais, ko piebildīšu, ka visi vīrieši ar kuriem bijis vairāk, kā tikai virspusējs kontakts, uzskata, ka viņu pienākums ir materiāli nodrošināt sievieti, un izjūt lielu diskomfortu, ja to nespēj! Pašai tēvs pelnīja mazāk, nekā māte, tas bija grūts laiks, jo tēvs nejutās, kā vīrietis! Tā kā tas diskomforts, kuru izjūt, ja ir nevienlīdzība, ir kaut kāds subjektīvs, jo man diskomfortu izraisītu tas, ja pelnītu vairāk, attiecīgi - uzturētu vīrieti, vai vismaz visu dalītu uz pusēm, jo nejustos kā sieviete, kuru vajag pasargāt un par kuru vajag rūpēties! Viss tas ir subjektīvi! Var diskutēt daudz un dikti, bet taisnība katram sava! Un tāpēc nevajag mētāties ar stulbiem apvainojumiem, kuri ir nekas vairāk, kā sava viedokļa uzspiešana - ja tu nedari tā kā uzskatu par pareizu es, tu esi pašlabuma meklētaja un caca!
22.07.2013 18:46 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Manuprāt, drīzāk andas ir jāpaaugas, jānobriest, jākļūst pašpietiekamai, neatkarīgai - lūk, tad viņa būs gatava nopietnām attiecībām, bet pagaidām lai padzīvojas vēl ar vecākiem, kas viņai liks justies drošībā un rūpēsies.


Manuprāt, nerādi ar pirkstu par to, ko man darīt un ko nedarīt, ne uzstādi man kaut kādus mistiksus raksturojumus, nepazīstot mani! Visu gaišu!
22.07.2013 18:48 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Es jau runāju vispārīgi sievietēm, nevis par kādu konkrēti.


Tieši tā, Tu runā par sievietēm, kas es pilnīgi noteikti esmu, līdz ar to šie vārdi tikpat labi var būt attiecināti arī uz mani.

Mītiskajā pasaulē, kurā man ir gadījies uzaugt, vīriešiem jau no bērnības mācīja cienīt jebkuru sievieti, mīlēt un lolot savējo.

Ļoti daudzi vīrieši iepazīstoties ātri vien nāk klajā ar tekstu :"man tās labuma meklētājas un tusētājas neinteresē, viņas var iet ieskrieties, negrasos nevienu sponsorēt!". Pēc tādas uzrunas vienīgais, kas atliek - apgriezties un aiziet. Jo - kurā brīdī sākas sponsorēšana? Kurā brīdī sākas labuma meklēšana? Kurā brīdī sieviete kļūst par tusētāju? Un ja jau reiz man to stāsta - tad ar kādu nolūku? Jo automātiski mani pieskaita šajās kategorijās un jau laicīgi brīdina?

Un kas man atliek? Pierādīt, ka es esmu tāda patstāvīga, kārtīga, uzņēmīga? Nu tak....
22.07.2013 18:56 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Sievietes un vīrieši atšķiras psiholoģiski, emocionāli, garīgi, fizioloģiski un fiziski. Par kādu vienlīdzību te var būt runa? Vienīgais, kas mums ir kopīgs - esam cilvēki. Bet katram no mums ir pavisam cita loma un pilnīgi dažādas spējas un vajadzības.
Vienlīdzīgi var būt tikai viena dzimuma pārstāvji - tad var pieprasīt, lai būtu vienāds materiālais nodrošinājums, emocionālais atbalsts, vieta sabiedrībā, pienākumi ikdienā u.t.t.
Savādāk, ja no sievietes tiek pieprasīts līdzināties vīrietim, tad vīrietim ir jālīdzinās sievietei - jaiemācās dzemdēt, dzimumdzīvē dzīvot pēc pilnīgi cita principa (dzimumorgānu uzbūve un funkcijas) un ar citu atbildību, fiziski jālīdzinās sievietei (muskuļu un tauku attiecība) un spējai psihiski un emocionāli līdzināties sieviešu uztverei, spējais izturēt sāpes līdzīgas dzemdību sāpēm u.t.t.
Nu neesam mēs vienlīdzīgi!!! Un nekad nebūsim!!! Mums - sievietēm un vīriešiem - ir dažādas vajadzības attiecībā vienam pret otru. Mēs papildinām viens otru, jo esam tā radīti un mums nav jābūt vienlīdzīgiem. Mēs esam radīti dažādi, lai būtu dažādi!
22.07.2013 18:56 |
 
Reitings 50
Reģ: 29.01.2009
Kapēc tādas galējības un par ko tāds satraukums?

Ļoti daudzi vīrieši iepazīstoties ātri vien nāk klajā ar tekstu :"man tās labuma meklētājas un tusētājas neinteresē, viņas var iet ieskrieties, negrasos nevienu sponsorēt!". Pēc tādas uzrunas vienīgais, kas atliek - apgriezties un aiziet. Jo - kurā brīdī sākas sponsorēšana? Kurā brīdī sākas labuma meklēšana? Kurā brīdī sieviete kļūst par tusētāju? Un ja jau reiz man to stāsta - tad ar kādu nolūku? Jo automātiski mani pieskaita šajās kategorijās un jau laicīgi brīdina?

Prātoju, cik jocīga es esmu, ja pēc tāda teksta es vienkārši nodomātu, ka tas uz mani neattiecas, jo neieskaitītu sevi tajās kategorijās un turpinātu sarunu
22.07.2013 19:03 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
ligavina, ja kāds ārzemēs sacītu, ka Latvijas iedzīvotājs viņu apkrāpis, vai uzskatīto arī to par personisku apvainojumu? Esi taču arī no Latvijas.
Lieliski, pierādi sev uz citiem ka esi pašpietiekama, patstāvīga, uzņēmīga un pieaugsi!

Neons, lūdzu, nejauksim jēdzienus "līdzvērtīgs" un "vienāds"! Saprotams, ka sievietes atšķiras no vīriešiem, taču dzīvē sievietēm ir visas tās pašas iespējas, kas stiprajam dzimuma, tādēļ arī jāuzņemas tie paši pienākumi un atbildība.
22.07.2013 19:06 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Tipisks skops vīrietis :D
22.07.2013 19:09 |
 
Reitings 158
Reģ: 29.01.2009
Bet šeit ir fundamentāla atšķirība - mani nevadītu materiālā izdevīguma motīvi, kā tas ir daudzām cacām.


Nē, nu tieši dēļ materiālā izdevīguma es jautāju. Vai Tu spētu pārkāpt saviem principiem un uzturēt šadu sievieti? Jo kā saprotams cilvēks šādā stāvoklī ne vien nevar dod savu materiālo ieguldījumu ģimenes budžetā, bet pat prasa papildu finanses.
22.07.2013 19:14 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Izlasi vēlreiz - sievietei un vīrietim ir pavisam dažādas vajadzības un spējas. Līdz ar to arī atšķiras pienākumi un atbildība. Jā, mēs neesam no dažādām planētām - visi esam cilvēki pamatā un atšķirība ir ļoti relatīva un ne tik krasi pamanāma. Bet, ja tu izproti, kas ir sieviete un vīrietis, tad noteikti sapratīsi, ka mēs pašā dziļākajā būtībā atšķiramies, un ne tikai virspusēji ārēji (pēc dzimumorgāniem).
Mēs funkcionāli esam dažādi un tāpēc nevaram darīt vienlīdzīgi vienu un to pašu ar vienādiem panākumiem.
22.07.2013 19:18 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
Interesanti, kur viirietis liks to naudu, kas paliks paari no "daliit uz puseem"? Domaaju, ka Latvijaa realaa situaacijaa viirietim alga ir lielaaka, nekaa sievieteem. Var jau filozofeet un baarstiities ar "sievietes muusdienaas var sasniegt to pashu, ko viirieshi", bet nu gribas pateikt tak atver savas acis! :D
Klusais smaids, tu sevi veertee tik zemu, kaa standarta sievieshu algu Latvijas darba tirguu? Ja viirietis var atrast visaadas haltuuras, tad sievietei tam laika nav, ja gjimenee ir beerni, jaagatavo eest un jaatiira maaja.
22.07.2013 19:23 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Es spētu, Vega. Bet Tu spētu rūpēties visu mūžu par vīrieti un uzturēt viņu?

Neons, man liekas, ka visiem cilvēkiem nepieciešama gaiss, siltums, ūdens, pārtika, drošība - tas nav saistīts ar dzimumu. Taču iespējas mācīties, vaidot karjeru, pelnīt naudu abiem dzimumiem ir līdzvērtīgas, tādēļ arī abiem partneriem jādod sava artava attiecību veidošanā un uzturēšanā.
22.07.2013 19:26 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Līva, bet viņa modelī arī jātīra māja , jāgatavo ēst uz pusēm... vai arī to darīs sieviete, Klusais smaids?
22.07.2013 19:29 |
 
Reitings 158
Reģ: 29.01.2009
Bet Tu spētu rūpēties visu mūžu par vīrieti un uzturēt viņu?


Jā, spētu. Ne par velti esmu teikusi viņam - priekos un bēdās.
22.07.2013 19:29 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Mans tētis nekad mammai nav licis segt pusi no maksājumiem. Nekad nav žēlojis kaut ko nopirkt jauku, realizē vēlmes. Tajā pat laikā mamma ir gatava atdot visu.. materiāli un garīgi.

Ņemot vērā, ka viņi ir kopā ilgāk kā 30 gadus.. es drīzāk par piemēru ņemu viņu dzīvesstilu un uzskatus, ne vientuļa vīrieša filozofiju.. :)
22.07.2013 19:30 |
 
Reitings 433
Reģ: 06.12.2012
Visu laiku tikai cacas un cacas, protams, pašlabuma meklētājas, kurām galvā tikai guči-šmuči, ir un būs, bet tā jau tikai viena neliela kategorija. Bet kā tas nākas, ja visi vīrieši naudiskā ziņā tik labi un dāsni un tiek "pa smago" izmantoti, Latvijā gandrīz 27 tūkstošiem bērnu no valsts maksā smiekla uzturnaudu, jo tēvi neko nemaksā;)
22.07.2013 19:30 |
 
Reitings 893
Reģ: 13.06.2013
Līva, jau iepriekš rakstīju, ka, manuprāt, sieviešu atalgojuma līmenis ir sekas lielākās daļas daiļā dzimuma pārstāvju izvēlētajām studiju programmām: psiholoģija, filoloģijā, sabiedriskajās attiecībās u.tml.
Tās sievietes, kuras ieguvušas izglītību darba tirgū pieprasītās jomās, nesūdzas par zemu atalgojumu, manuprāt.
22.07.2013 19:30 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
, ja kāds ārzemēs sacītu, ka Latvijas iedzīvotājs viņu apkrāpis, vai uzskatīto arī to par personisku apvainojumu? Esi taču arī no Latvijas.


Ja man to īsā periodā atkārtotu tik regulāri, cik regulāri Tu šeit esi izteicis negatīvu viedokli par sievietēm, es pilnīgi noteikti to uztvertu kā apvainojumu.

Es katram svešam vīrietim pirmajās 10 minūtēs nepaziņoju, ka vairums vīriešu ir cūkas, nestāstu, ka viņi ir tādi un šitādi. Ja es tā darītu - kā es varētu sagaidīt pozitīvu attieksmi pret sevi?
22.07.2013 19:31 |
 
10 gadi
Reitings 5180
Reģ: 29.01.2009
Es katram svešam vīrietim pirmajās 10 minūtēs nepaziņoju, ka vairums vīriešu ir cūkas, nestāstu, ka viņi ir tādi un šitādi. Ja es tā darītu - kā es varētu sagaidīt pozitīvu attieksmi pret sevi?


+
22.07.2013 19:33 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
Klusais smaids, tad iesaki, ko studeet, mums - sievieteem, kuraam nepadodas eksaktie priekshmeti, nesaista uznjemeejdarbiiba, tieslietas un kur ir liels atalgojums! Gaidu ar nepacietiibu! :)
22.07.2013 19:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits