Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sāpīte

 
Reitings 41
Reģ: 10.06.2013
Sveikas!

Vēlos izkratīt sirdi un lūgt pēc padoma. :( Tātad pagājšgad iestājos augstskolā, paņēmu kredītu, jo negribēju vecākiem būt uz kakla un domāju, ka pēc programmas absolvēšanas dabūšu labi atalgotu darbu un kredītu atmaksāšu, jo programma likās prestiža. Taču... ne vienmēr viss ir zelts, kas spīd. Uz skolu gāju ar mokām un piespiešanos, galīgi nepatika. Gadu pabeidzu un izstājos. Apsvēru visādus variantus, arī mācīties par maksu, ja vajadzēs. Biju bankā, un man pateica, ka ir tāds variants kredītu turpināt, mācoties citā programmā. Ok, nodrošinājums "it kā" bija, tomēr visulaiku bija cerība par budžetu, jo līmeņi eksāmenos tomēr bij labi. Iesniedzu dokumentus šogad vēlreiz, lai studētu pedagoģiju. Visas divas nedēļas turējos budžetā, bet pēdējās pieteikšanās minūtēs izkritu un paliku 1. aiz strīpas... Cerība, protams, vēl 2. kārtā tikt budžetā ir, bet nu ļoti minimālas..... Tā kā uz to vairs īsti nav, ko cerēt. Šodien biju bankā, lai uzzinātu visas savas iespējas sakara ar paņemto studiju kredītu. Banka kredītu studijām dodot katram bakalaura programmas gadam vienu reizi, tātad sanāk, ka, iestājoties šogad skolotājos, nauda man būtu jāmaksā pašai. Pašlaik es patiešām nezinu, ko iesākt. Protams, ir iespēja tikt pie tās naudas, bet man ir patiešām kauns tā mētāties no skolas uz skolu, vecākiem pieprasīt naudu, lai arī zinu, ka vienīgā tāda nu noteikti neesmu. Protams, ir RPIVA variants, bet, manuprāt, spriežot pēc atsauksmēm, šī skola ir daudz zemāka līmeņa, salīdzinot ar LU. Pie tam, abas manis apsvērtās programmas krietni atšķiras LU un RPIVā. Ko lai iesāk? Meklēt to naudu ar zobiem un nagiem un iet uz LU? Vai arī "atsēdēt" RPIVā par budžeta līdzekļiem...? Cerams, ka kaut daļu no tā sapratāt, vajadzēja izkratīt sirdi. :(
17.07.2013 13:29 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
Es ieteiktu gaidīt 2. kārtu un tad domāt, ko darīt. Ja paliki 1mā aiz strīpas, tad iespēja ir ļoti liela tikt budžetā ;)
17.07.2013 13:32 |
 
Reitings 41
Reģ: 10.06.2013
Bet budžeta vietas tur bij tikai astoņas, šaubos vai kāds pēkšņi ņemt un pārdomāt. :(
17.07.2013 13:34 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
Kaa ko dariit? Nemaaciisies vairaak? Bez izgliitiibas, lai arii cik banaali neizklausiitos, labu darbu neatradiisi. Vai nu straadaa, iekraaj pati naudu un centies naakamgad staaties, peec tam ciinies par budzhetu vai arii meklee citas studiju programmas, kuraas ir vairaak budzhetu vietas, piemeeram, IT. Alga laba, budzhets garenteets, vieniigi, ja gribi uz pedgogiem, inzhenierzintnes vareetu nebuut iistaa vieta.
17.07.2013 13:37 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Var gan pardomat, viss var but!;) es nezinu tas atskiribas starp abam skolam, tapec gruti, ko ieteikt.
17.07.2013 13:38 |
 
Reitings 17
Reģ: 13.07.2013
Es nezinu kā atšķiras mācību līmeņi un pasniegšanas veids abās augstskolās, taču tīri pēc situācijas, manuprāt, ja tu vari tikt RPIVā budžetā, tev ir jāizmanto šī iespēja, jo jau jaunībā iesaistīties visos šajos kredīt parādos nebūtu labākais variants, kaut arī bezprocentu, kredīts tomēr paliek kredīts. Turklāt, manuprāt, galvenais ir tas, ka būsi ieguvusi diplomu un varēsi strādāt. Zināšanas lekcijās jebkurā gadījumā tiks pasniegtas, bet ja kvalitāte tevi neapmierinās, lielāko tiesu jau varēsi pati piemācīties, gan no grāmatām, gan pēc tam praksē un vispār no dzīves, jau jau gribi kļūt par skolotāju, acīmredzot tas ir tavs aicinājums un tev jebkurā gadījumā viss izdosies, vienkārši varbūt vairāk iemācīties vajadzēs pašai, ne tik daudz no lekcijām ( ja mācību kvalitāte atšķiras abās augstskolās, kā tev liekas, lai gan es personīgi to nezinu).
Katrā ziņā tāds jau ir tas studiju princips- lielāko tiesu tāpat mācīties un uzzināt vajag pašam, galvenais ir iegūt diplomu par augstāko izglītību, būt pašpārliecinātai un tad jau viss izdosies :) Galvenais nenokar degunu :))
17.07.2013 13:38 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
Tieši par kāda veida pedagoģiju ir runa?
17.07.2013 13:41 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
Bet CV buus ierakstiits RPIV, kas darba deveejam nevairos simpaatijas. Ja abiem nebuutu pieredze vai taa buutu aptuveni liidziiga, izveeleetos LU studentu.
17.07.2013 13:41 |
 
Reitings 583
Reģ: 28.03.2012
Maaciities maaciishanaas peec - jeega?
17.07.2013 13:41 |
 
Reitings 41
Reģ: 10.06.2013
Paldies par labiem vārdiem un uzmundrinājumiem! :)
17.07.2013 13:42 |
 
Reitings 41
Reģ: 10.06.2013
OldGemini- angļu valodas skolotājs.
17.07.2013 13:43 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
Ar angļiem liela saskare LU man nav sanākusi, tā, ka diemžēl, neko par līmeni pateikt nevarēšu.
Bet būtībā augstskolā Tu tikai iegūsti teoriju, kā mācīt, kādus paņēmienus izmantot utt., kad tiksi praksē, Tavu pedagoga būtība tomēr balstīsies uz Tavu personību - jo interesantāka un piesaistošāka tā būs, jo veiksmīgāk noritēs mācību darbs.
Ja Tev ir pārliecība, ka spēsi strādāt par pedagogu, uz priekšu! Bet, ja svārsties, visādi var būt..
Man arī ir kredīts par pirmo gadu, bet pēc tam visi pārējie gadi budžetā.
17.07.2013 13:55 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Man liekas, ka vēl iespēja Tev ir :)
Pati esmu dzirdējusi, ka LU pedagogi daudz ko ņem no psiholoģijas, vismaz paziņa teica, ka pie viņas kursā nāk arī daži skolotāji. Man pašai tas liktos ļoti interesanti.
17.07.2013 14:01 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
Par psiholoģijas kursiem jau var apskatīties studiju plānā, ja nemaldos. Mums ir bijusi gan vispārīgā psiholoģija, gan socialā psiholoģija, gan bērnu attīstības psiholoģija, patopsiholoģija, tagad būs vardarbības psiholoģija un sociālpsiholoģiskās trenniņu vadīšanas metodes, bet priekšmetu pedagogiem laikam ir mazāk psiholoģijas, bet kādi 2 kursi noteikti ir.
17.07.2013 14:14 |
 
Reitings 306
Reģ: 02.06.2012
Man ir izvēle starp šīm abām skolām, un es tieši atsauksmes esmu lasījusi labākas par RPIVU, tāpēc arī tu iešu.
Jo tieši pedagoģija LU neesot tik laba.
17.07.2013 14:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits