Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jēkabpils slimnīcas šausmu stāsts

 
Reitings 1364
Reģ: 27.05.2013
Tur bieži visādi brīnumi notiek.
Dzivoju tur blakus, skaista klusa vieta blakus Daugavai. Nupat pastaigas laika atradam kundzi kurai izradās 84 gadi. Basam kājam, ar katetru roka,kruziti un ledusteju. Cilveks turklat kurlmems, neorentejas vispar kur atrodas. Redzeju ka ludza palidzibu privatmaja, vinu izlamaja un izdzina. Zvanijam uz atrajiem, atbrauca un jaa...pievakarē ievietota slimnicaa. Cilveks vecs aiziet un nakti vinu pat personals nemekle,nerunajot par to ka var tik ara no slimnicas ap 21.00? Jo tantuks ilgi ka redzams staigaja halatina un basām kājām. Durvis tak sledz visas, tikai caur uznemsanu ara var tikt. Super nu!



jautājums-ka var pazaudet pacientu un par viņu nelikties ne zinis? Kur bija med. peronals uznemšanā, jo citadi ara vina vakarā nevarēja tikt. Iet kundze basām kajam un visiem vienalga? Un tas kretins kas sabļāva uz kundzi , bet neizsauca ātros? Ka tadam dzīvojas uz sis zemes?
04.07.2013 01:21 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Nez kāpēc,bet mani šī situācija nepārsteidz.
04.07.2013 01:22 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ja naudas nav ar demenci slimajiem cilveekiem uztaisiit speciaalu nodalju ar signalizaacijaam pie vinju apgeerbiem, taa notiek. Esmu dzirdeejusi staastus kaa opiishi un omiites izmaldaas aaraa un kaadas idejas vinjiem tik neienaak praataa, lai tiktu aaraa. Angliski tas saucaas "wandering" un ir viena subkategorija, kad ar demenci slimais pacients par visaam variiteem censhaas tik aaraa no mazpaziistamaas vietas (shajaa gadiijumaa slimniicas).
04.07.2013 01:32 |
 
Reitings 30
Reģ: 29.01.2009
Noteikti neatstāj šo kā tikai foruma ziņu interneta portālā! Šāds gadījums ir pelnījis lielāku rezonansi medijos.
04.07.2013 01:40 |
 
Reitings 1364
Reģ: 27.05.2013
Viss būtu labi, bet slimnīcu slēdz pec 21.00 Vaļā ir tikai uzņemšana. Kā kundze tur tika garām? Kur personāls? Un kapec lidz pat 23.30 pazudušo pacienti pat nemeklē?
04.07.2013 01:46 |
 
10 gadi
Reitings 3279
Reģ: 29.01.2009
No vienas puses traki.
No otras- slimnīca nav cietums. Vai tiēšām būtu jāliek priekšā visiem apsargi un jāskatās, kur katrs iet?
04.07.2013 01:56 |
 
Reitings 1364
Reģ: 27.05.2013
Turklāt kundze ilgi esot staigājusi, un neviens nesniedza palīdzību. Ka teicu privātmājā kur redzēju ienakam sākumā viņu izdzina un vēl nolamāja. Lai gan redzams ka slima, ka katetrs rokā, ka basām kājām. Un slimnīca turpat blakus. Pretīgie vienaldzīgie cilvēki.
04.07.2013 02:03 |
 
Reitings 30
Reģ: 29.01.2009
Vajadzēja ne tikai ātrajiem, bet arī policijai piezvanīt. Ceru, ka slimnīcas personāls nepaliks nesodīts. Vienaldzība, kāda pret veciem cilvēkiem ir slimnīcās, ir pārāk augstā līmenī. Un mūžīgā atruna ir zemās algas. Zemu algu dēļ pazūd pacienti, zemu algu dēļ pacienti slimnīcās pašaizdedzinās, zemu algu dēļ pacientam netiek pievērsta nekāda uzmanība.
04.07.2013 02:07 |
 
10 gadi
Reitings 3279
Reģ: 29.01.2009
Turklāt kundze ilgi esot staigājusi, un neviens nesniedza palīdzību. Ka teicu privātmājā kur redzēju ienakam sākumā viņu izdzina un vēl nolamāja. Lai gan redzams ka slima, ka katetrs rokā, ka basām kājām. Un slimnīca turpat blakus. Pretīgie vienaldzīgie cilvēki.


What goes around, comes back around!
Nu diemžēl, bet ir mums daļa tādas sabiedrības, kas vienkārši noskatās. Labi, ka Tu palīdzēji (cik var saprast no rakstītā..).
04.07.2013 02:08 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Vajadzēja ne tikai ātrajiem, bet arī policijai piezvanīt. Ceru, ka slimnīcas personāls nepaliks nesodīts. Vienaldzība, kāda pret veciem cilvēkiem ir slimnīcās, ir pārāk augstā līmenī.

Nevis personaalu jaasoda, bet gan veseliibas ministri. Nevar katram izsekot liidzi, jo katastrofaali truukst darbinieku. Ja paskataas cik pacientu ir uz vienu maasinju lv, tur uzreiz ir skaidrs, ka visu nepiecieshamo izdariit nespees. Taa ir nevis vienaldziiba, bet nespeeja visiem izpaliidzeet. Ja man pashai buutu jaaizveelaas starp 3 mazu beernu maates veseliibas staavoklja uzmaniishanu un 80 gadnieces pieskatiishanu, es izveeleetos bez domaashanas pirmo un pie taada sleedziena nonaak ljoti daudzi mediciinas darbinieki tad, kad katastrofaali truukst laika un darba roku. Kaut kam tiks mazaak uzmaniibas un diezgan logiski, ka zaudeetaajos paliek tie, kam dziivot pavisam maz atlicis. Medpersonaalam un aarstiem ieksheejaas izdegshanas laiks iestaajaas videeji peec 7 gadiem, pie taadiem apstaakljiem kaa lv pat aatraak. Taa nu vairaakus gadus ciinoties ar sirdsapzinju un savu nespeeju paliidzeet visiem, daudzi nocietinaas un dusmojaas, ka tie vecie atnjem vinjiem tik daargo laiku glaabt tos, kuriem veel visa dziive ir priekshaa.
Turklaat ar demenci slimie visi nav fiziski vaargi, ir pat veciishi, kas 100 gadu vecumaa ir izkaapushi pa logu naktskreklaa vai pat paaraapushies kaut kaadaa veidaa paari zjogam.
04.07.2013 02:25 |
 
Reitings 30
Reģ: 29.01.2009
Mani nepārliecina arguments, ka darbinieku trūkuma dēļ pacienta pazušana no slimnīcas un meklēšanas neuzsākšana ir attaisnojama. Nav taču māsiņām pašām jāskrien Jēkabpilij apkārt, ja prioritāte tajā brīdī ir citi pacienti, var ziņot par cilvēka pazušanu. Bet pat nepamanīt šādas kategorijas slimnieka pazušanu, tas man šķiet par traku.
04.07.2013 02:45 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Jūs ziņas neklausaties? Vel aizvakar stāstīja ka katastrofāli trūkst naudas medicīnai. Māsiņas strādajot divas slodzes, lai varētu izdzīvot, trūkst personāla. A kādu aprūpi jūs gaidat šādā situācija?
04.07.2013 03:24 |
 
Reitings 1055
Reģ: 10.02.2011
Meitenes! Ir dziesmusvētki, visi ārstējošie spēki ir Rīgā pie svētku dalībniekiem.
Pirmās ziņas no stadiona:
Metene apsēdās ēnā un aizvēra acis uz mirkli, lai atpūstos no gaišās saules un karstuma. Pēc mirkļa medbrālītis ar ratiem klāt: "Kas kaiš, sēdies, braucam uz telti.". Meitene protams pasaka ka viss ok, ka viņa tikai atpūšas un brālītis aiziet. Viņa protams turpina savu atpūtu. Un te nu nepaiet ne 5 minūtes, kad šoreiz jau medmāsiņa klāt un atkal tas pats teksts "Kas kaiš, sēdies, braucam uz telti."


Man protams prieks ka šādi sargā svētku dalībniekus un rūpējas par viņiem. Bet šis jau bija mazliet amizanti..
04.07.2013 06:45 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Ar esošo finansējumu slimnīcā ir tik personāla cik ir. Sieviete acīmredzot ir ar demenci, tādiem vajag 24h pieskatīšanu, bet slimnīca nevar atļauties algot tik daudz personāla, kas tur ko nesaprast? Tā vienkārši ir.
04.07.2013 08:27 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
Es nebrīnos par cilvēku vienaldzību.Tas ir šausmīgi,bet tā tomēr notiek.Nu padod ziņu tālāk esošiem dienestiem.
04.07.2013 08:33 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Slimnīca nav bērndārzs vai ieslodzījuma vieta. Ja vecs, slims, kurlmēms pacients kaut kur aiziet, tā ir viņa paša atbildība. Plkst. 21:00 neviens slimnīcas nodaļām neaizslēdz ar milzu atslēgām. Ārstu uzdevums ir ārstēt, nevis pieskatīt, lai pacienti nebēg prom. Un no tās privātmājas aizdzina prom, jo, iespējams, tā tante katru vakaru tā dara. Veciem cilvēkiem ar demenci visādas slimas domas nāk prātā! Tev pašai patiktu, ja nāktu uz tavu māju kaut kādi veci, slimi cilvēki ar katetru rokā?! Un vai tad ārstiem savā teritorijā jāvaktē, vai kāds pacients nestaigā apkārt?

Vienīgais, ko ārstiem var pārmest, ka savlaicīgi nepamanīja, ka tantei vajadzīga psihiatriskā palīdzība un nenosūtīja uz psihiatrisko slimnīcu.

Acīmredzot autore un viņas atbalstītājas nav redzējušas vecus cilvēkus, kam ir demence.
04.07.2013 08:48 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
No 21.00 līdz 23.30 nav nemaz tik šausmīgi liels laiks, lai sāktu uztraukties. Visas procedūras jau ir pabeigtas, bet personāls vēl neiet gulēt. Noteikti, ka tieši pirms gulētiešanas visas palātas apskata. Tāpēc varēja nepamanīt.
Māsiņas varēja nepamanīt, ka paciente pazūda, jo tomēr pacienti bieži ir prom - vai nu tualētē, vai nu smēķē, vai nu aizbēg no slimnīcas teritorijas, lai padzertos alu ar draugiem (ne šājā gadijumā, bet vispār).
Varbūt arī nodaļā notika kaut kāds ČP - piemēram, reānimācija, un tāpēc neviens nepamanīja, ka cilvēciņš ir prom.

Iemeslu ir daudz, un grūti spriest, kāmēr nav zināma situācija kopumā
04.07.2013 09:06 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Par Jēkabpils slimnīcu nebrīnos - manai ģimenei arī ir pieredze saistībā ar turieni. Taču tik tiešām, lai arī medicīnā katastrofāli trūkst naudas, var taču kaut ko izdomāt, lai demences slimnieki neklīstu apkārt nepieskatīti.
04.07.2013 09:40 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
Julenok + daudzi cilveeki, kam nav nekada saistiiba ar medicinu un darbu tajaa, biezi uzskata, ka, atnakot viniem uz kadu medicinas iestadi, vini ir kaa uz pjedastala un davai dariet tagad man visu, ko es prasisu! Tas nav pa so gadijumu, bet vispaar. Cilveeki nesaprot, ka ir daaaudz darba taam pasaam masaam, nerunajot pa arstejosiem arstiem. Un slimniica nav cietums, tiesi taa. Ja kads grib var iet prom , kad grib..
Protams, medicinas sistema biezi vien ir katastrofala seit, bet taa tas ir , ka maasas tiesam raujas 2 mainas pa naktim un var bljaut - tad, lai nestrada , ja nepatik!! Nu un ko darit, ka taada izglitiba ieguta un nav izveles..
04.07.2013 10:04 |
 
10 gadi
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Es pati esmu aizbēgusi no slimnīcas :D
04.07.2013 10:12 |
 
Reitings 1405
Reģ: 17.02.2012
Man tikko par Jēkabpils slimnīcu sastāstīja šausmu stāstus- vienai dzemdētājai paziņoja, ka viņas tikko dzimušais bērniņš ir miris un kādai citai esot spiests rokās papīrs parakstīt, ka viņa atsakās no bērna. Nezinu, cik patiesība, tādiem no mutes mutē pārstāstītiem stāstiem īsti neticu, bet te jau daudzas šausminās par Jēkabpils slimnīcu.
04.07.2013 10:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits