Žurnālistika-nākotnē perspektīva?

 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Jūsuprāt-žurnālistika būs tā nozare, kura lēnām neizmirs, respektīvi-ir prāta darbs to studēt? :)
un vēl-varbūt kāda var padalīties ar pieredzi, ja strādā vai studē šajā nozarē! :)
paldies :)
15.06.2013 14:20 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Nedomāju, ka par žurnālistu būtu jāmācās. Vajag vienkārši mācēt rakstīt. Zinu cilvēkus, kas mācījās par žurnālistiem, pēc tam bezdarbniekos sēdēja un tādu, kas ne tuvu nebija žurnālistikai, bet visu laiku tika publicēti viņa raksti avīzēs, piepelnījās.
26.06.2013 21:56 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Es zinu trīs politologus (2 LETA, 1 LR1), vienu sarpt.att.ekonomistu (TV3), 1 tulku (reģionālais medijs), 1 kas mācījies mūzikas akadēmijā (LR), kas strādā žurnālistikā. Vispār daudz žurnālistus zinu, bet citiem gan nepateikšu, ko viņi beiguši.
26.06.2013 22:13 |
 
Reitings 1017
Reģ: 29.01.2009
Vai nākotnē perspektīva? Es domāju, ka ari žurnālistika būs spiesta mainīties. Tā pat kā cilvēki mazāk lasa grāmatas un avīzes, vairāk internetu, es domāju, ka ari žurnālistika būs spiesta pielāgoties apstākļiem. Man liekas, ka nākotnē žurnālists vairs nerakstīs viedokļa rakstus un nebūs kā detektīvs, bet būs kā satura redaktors. Jo nākotnē tolerance pret dažādību noteiks, ka būs jābūt no katra paņemtam viedoklim, būs deklarēts, kādam jāizskatās virsrakstam, kādam jābūt rakstam, lai tikai kāds no viedokļiem nebūtu pārsvarā un netiktu uzspiests... Pa lielam jau šobrīd tas tā notiek. Protams, būs jomas, kas neizmirs - TV, internets un gan jau vēl kas... Nez. Tagad, redzi, arī valdība bremzē vienoto sabiedrisko mediju, tad jau varbūt viss vēl naz zaudēts un nepieciešamība pēc žurnālistiem vēl kādu laiku būs. Kad būs vienotais medijs, es domāju, daudzi varēs iet pensijā...
26.06.2013 22:21 |
 
Reitings 949
Reģ: 15.04.2013
"darbs ar cilvēkiem" ir gandrīz jebkas. gandrīz. manuprāt foršākais darbs ar cilvēkiem ir tūrismā, organizācijā, menedžmentā.
26.06.2013 22:47 |
 
Reitings 414
Reģ: 03.02.2013
Šobrīd esmu žurnālistikas studente.

Es uzskatu, ka perspektīva ir, bet tāda ir tikai dažiem un Tev ellīgi ir par to jādeg. Ja Tu sapņo rakstīt slejas Cosmo, tad izglītība Tev nav vajadzīga.. Atkarīgs no tā, kādā jomā vēlies darboties.
Man ir kursabiedri, kuru attieksme ir "meh, draugi teica, ka šitais man sanāks" un tad ir tādi, kas jau no skolas laikiem kaut ko cenšas bīdīties pa to lauciņu.

Pati, pirms iestājos augstskolā, papraktizējos kādā augsta līmeņa ziņu portālā, kur komanda mani laipni paņēma palīgos un mācīja visu no nulles.
Jā, var iztikt bez izglītības, taču, kad pēc tam sāku mācīties, bija tomēr lietas, kas sasējās kopā ar praksi. Vajag to apvienot un Tev ir jābūt simtpunkti drošai, ka to vēlies. Un bez ilūzijām par to, kā šī profesija tiek attēlota filmās.. tā gluži nav.

Piekrītu meitenēm par to, ka arvien vairāk žurnālistikā lien iekšā cilvēki no malas ar blogiem un citiem medijiem, kā rezultātā profesionāļi vairs nav vajadzīgi - bet tā jau līdz galam nav žurnālistika, to varam mēs visi. Pati taču uzreiz pēc vidusskolas tiku strādāt :) Bet ir arī pētnieciskā žurnālistika, ir dažādu nozaru žurnālistika, kur dominē patiesi laba līmeņa speciālisti; tas viss ir atkarīgs no tā, vai Tu to gribi un vai esi gatava izsisties. Jo arī šī mirkļa speciālisti drīz norietēs un būs vajadzīgas jaunas sejas ar jaunu skatu uz dzīvi, jaunām idejām un enerģiju. Jo nu.. nu, citādi varēsi rakstīt crappy ziņas iekš KasJauns.lv.

Šobrīd neizklausies pārliecināta, tā ka es Tev ieteiktu to nedarīt. Bet, ja dari, tad stājies ViA vai RSU. LU neiesaku, bet tas mans personīgais viedoklis.

Studijas žurnālistikā Tev šo un to iedos, bet tikai tad, ja Tevī iekšā jau ir pamats un prasme domāt, rakstīt, zināt. Un arī, ar tām nepietiek. Ej un kaut kur strādā jau tagad, prakse vai reāls darbs - vienalga, bet sien kopā to teoriju ar praksi. Tad būs dubultā labi un ātrāk, kā tikai praksē mācīties. Tā arī var, bet tas ir ilgāk. Ar karoti Tev neviens mutē no nulles neko neieliks un tad arī, kā viens pasniedzējs man augstskolā teica, būs tā: "Ko mēs varam teikt žurnālistikas absolventiem? - Atvainojiet, Vecrīgā ubagot nedrīkst." :)

Tagad, pa vasaru, iesaku uzplīties dažādu žurnālu/portālu komandām un uzprasīties uz praksi. Gan jau, ka kāds paņems, kaut uz mēnesi - vienkārši ej palīgā un paskaties uz to no iekšpuses, mācies, un saproti, vai Tevi tas uzrunā. Tā arī es darīju, ļoti palīdzēja :)

Veiksmi!
26.06.2013 23:02 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
Gribēju piebilst, ka RSU ir iespēja studēt komunikācijas fakultātē bez maksas. Tā gan ir RSU, nevis valsts apmaksāta, bet doma jau tā pati.
Ja kāda vēlas sīkāku info, var man uzrakstīt privāti :)
26.06.2013 23:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!