Kas notiek ar bērniem???

 
Reitings 603
Reģ: 16.05.2009
Tās kas ir diezgan tuvu saistītas ar skolu un skolēniem aptuveni zin kādi mūsdienās ir vairākums bērnu. Neklausa ne vecākus, ne skolotājus, daži ir diezgan rupji jau sākumskolā.
Esmu izmācījusies citu profesiju jau, bet domāju, ka pēc dažiem gadiem varētu pamācīties par bērnu dārza audzinātāju un iet strādāt kādā bērnu dārzā. Biju pārliecināta, ka bērnu dārzos vēl ir forši un paklausīgi bērni. Bet čuš šodien manas domas mainījās.
Stāsts: Pieredzējusi dažādu pasākumu vadītāja piekrīt doties uz bērnu dārzu un novadīt nelielu pasākumu, pārģērbusie par zaķi un ar lielu dāvanu maisu rokās ierodas pie bērniem (vienmēr viņa ir ļoti labi sapratusies ar bērniem). A bērni pat minūti nepaklausās un iet pie tās sievietes dzen viņu prom saka, ka sadošot pa muti un saplēsīšot brilles, lai dodot dāvanas šurp. Loģiski ka audzinātājas neko nevar izdarīt, tik saka, lai pastāsta šito vecākiem, jo vecāki netic, ka bērni tā uzvedas, nu neko tā sieviete aizgāja prom pat nenovadot pasākumu.
Man pašai tagad aug maza meitiņa, par ko uztraucos - vai viņu labi izaudzināšu (un skatoties kādi bērni tagad aug) noteikti būsim stingri vecāki, un kā palaist bērnu dārziņā kur priekšā ir tādi bērni.
13.06.2013 19:08 |
 
Reitings 278
Reģ: 16.11.2009
Strādāju b/d un varu pateikt,ka tādu uzvedību kā ir aprakstīta,esmu novērojusi tikai no dažiem bērniem un pat ne tik traku. Grupiņā, kurā es strādāju bērni ir vienkārši superīgi, mīļi, labi audzināti, gudri un atsaucīgi. Es varu pateikt to,ka bērns ir ģimenes spogulis, jo bērns nemāk lietas paturēt pie sevis vai noslēpt, ja ģimenē ir problēmas, tad tās uzreiz atspoguļojas bērna uzvedībā, tāpēc nevajag uzreiz teikt,ka visi bērni ir mežoņi, bērns vnk nemāk tikt galā ar negatīvajām emocijām. Pēc savas pieredzes varu teikt,ka uz bērnu nestrādā bāršana, bet mīļošana, jo bāršana tikai vēl vairāk uzkurina šīs emocijas.
14.06.2013 10:05 |
 
Reitings 991
Reģ: 11.05.2012
Nemaz nebrīnos par tādiem bērniem. Pietika izlasīt vienu cosmo diskusiju, kur bija runa par bērnu audzināšanu, lai saprastu, kāpēc bērni ir tādi kādi viņi ir.
14.06.2013 10:07 |
 
Reitings 606
Reģ: 31.01.2013
Dionysus ā, nu tas jau savādāk. 5-6gadi tā jau arī skaitās sagatavošanas grupa arī pirmsskolā. Domāju ir arī dažas skolas šur tur vēl kur ir šī sagatavošana iespējama.
Bērnudārzos tagad arī atminējos, ka kopš 5-6gadiem bērnudārzā jādod vieta bērnam, lai var sagatavot skolai, pēc būtības kādā parastā skolā jau nedrīkstētu arī tā vienkārši neņemt, ja nav bijis bērnudārzā, kādā prestižākā gan var nepaņemt. Un vispār tā pēkšņi iemest skolā mājas bērnu, protams, arī būtu diezgan nežēlīgi.
Katrā gadījumā skaidrs, es jau sabijos, ka viss pirmsskolas pasākums obligāts.
14.06.2013 11:33 |
 
Reitings 149
Reģ: 26.03.2013
Ar šo problēmu pati esmu saskārusies. Arī skolā, mazākajās klasēs bērni ir nevaldāmi, briesmīgi, ļauni. Un, kad par to paziņo vecākiem, tad viņi sāk skolotājai brukt virsū par to, ka viņa nevar savaldīt bērnu, neredz, kas notiek klasē, u.t.t. Vecāki aizstāv savu bērnu, saka, ka mājās viņš esot enģelītis un nekad neko tādu nedarītu, un uzveļ visu vainu skolotājai. Tāpēc vaina ir VECĀKOS! Ne jau visos, bet pietiek, ka pāris bērnu grupiņā vai klasē ir ļauni un briesmīgi audzināti, jo citi bērni jau nesaprot, ka tas ir slikti, un sāk atdarināt šo uzvedību.
15.06.2013 11:42 |
 
Reitings 579
Reģ: 09.04.2011
Visu diskusiju gan neizlasīju. Arī es strādāju bērnudārzā kā pirmsskolas pedagogs jeb audzīte. Jāsaka, ka bērni ir mainījušies, bet vienmēr ir bijis tā, ka grupiņā vai vēlāk skolā ir kādi indivīdi, kuriem ir uzvedības problēmas. Tā tas ir bijis vienmēr. Savā pieredzē gan neesmu saskārusies ar šādu bērnu masveida nežēlību, neieinteresētību, jo mani bērni ir sirsnīgi, mīļi, atvērti. Jā, puišu grupā ir savi asumi un konfliktsituācijas, bet tādēļ ir pedagogs, vecāki. Lielākā problēma ir tā, ka vecāki iedomājas, ka bērnudārzā viņu bērns ir tāds pats kā mājās.
15.06.2013 12:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits