Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cik bieži?

 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Sveikas, cosmo dāmas. :)
No dabas esmu mierīgs cilvēks, bet katram ir savs vājais punkts un bakstīt viņu nevajag.

Cik bieži Jūs piedomājiet pie tā ko sakiet?
Iedomāsimies situāciju, Jūs ar draugu/draudzeni sēžiet kādā āra terasē, bet pie blakus galdiņa sēž cilvēks ar teiksim - tavuprāt, jocīgu apģērbu, lieko svaru, šķidriem matiem - vienalga. Jūs ar savu biedru ņematies ne ļauni, bet tomēr apsriest šī cilvēka vizuālo tēlu, neko par viņu nezinādams.
Vai Jūs piedmājiet pie tā, ka šī persona to var ļoti ņemt pie sirds? Vai tomēr izmetiet vel komentārus no sērijas - man tā nekad nebūtu, labak būtu sportojusi, labāk jaunas drēbes nopirktu utml? Kāda ir Jūsu attieksme pret apsriedējiem un vai pašas mēdzat netieši aizvainot svešus cilvēkus?

Pavisam nejauši, pirmo reizi dzīvē saskāros ar šādu situāciju stāvot rindā pie veikala kases. Esmu 30./31. grūtniecības nedēļā, bet vēders man ir niecīgs un uzvelkot vasarīgāku, brīvaku apģērbu drīzāk izskatots apalīte nekā grūtniece. Aiz manis stāvošās dāmas izdomāja padiskutēt par to, cik resna es izskatoties. Lieki piebilst, ka jutos ārprātā neērti šādā situācijā. Jo nebūt arī ar visu grūtniecību neesmu noresnējusi - dibens, gurni un puncis izskatās labi paēduši, bet tāpat nekas diži liels tur nav. Un sāku domāt, kas mums dod tiesības nosodīt vai aprunāt svešus cilvēkus ar nulle informāciju par viņa stāvokli kā veselības, tā finasnialajā plānā...
06.06.2013 11:56 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
Es ļoti domāju pie tā ko saku, es arī paturu vienmēr galvā, ka vārdiem ir ļoti liels spēks.
Bet par situāciju - es nekad tā cilvēka klātbūtnē neaprunāšu izskatu! Nekad to neesmu darījusi un nedarīšu. Protams, neesmu jau balta un pūkaina, kura neko sliktu nepasaka, bet to es daru tad, kad cilvēks nav klāt, ka nemaz nav iespējams dzirdēt ko tādu.
06.06.2013 12:00 |
 
Reitings 117
Reģ: 05.06.2013
ja grib paklačoties, tad ne jau konkrētajam cilvēkam to dzirdot. Tevis aprakstītā situācija ir liela neaudzinātība un nepieklājība, komentēt skaļi un cilvēkam dzirdot.
06.06.2013 12:02 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Cik bieži Jūs piedomājat pie tā, ko sakat?
06.06.2013 12:04 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
Un nezinu vai te kāda ņems uz atzīsies, ka spēj būt tik nekaunīga un aprunāt cilvēkam blakus esot :D
06.06.2013 12:04 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Es jau laikam būtu pagriezusies un pateikusi kaut ko tādu, lai mutes uzreiz būtu ciet un viņas sajustos neērti nevis Tu.

Netaisīšos te par pūkaināku nekā esmu - protams, arī man patīk novērot, apspriest, paklačoties, bet laikam esmu pietiekami labi audzināta, lai to darītu klusām un citiem nedzirdot.
06.06.2013 12:04 |
 
Reitings 991
Reģ: 11.05.2012
Tiekoties ar draugiem man ir svarīgākas lietas, ko apspriest, tāpēc apkārtējie bieži vien netiek ievēroti. Labāk uzzinu kaut ko vērtīgu no draugiem, nekā blenžu apārt un meklēju kādu, ko varētu nodirst.

Tavā gadījumā skumji, ka nācās to piedzīvot. "Tirgus tantēm" laikam brīvdiena iedota. :D
06.06.2013 12:08 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Protams, kā jau katra sieviešbūtne, aplūkoju, novērtēju citas sieviešbūtnes. Prātā viss kaut ko uztamborēju - kāpēc viņa tā izskatās, vai visi skuvekļi ir izpirkti, vai šampūns beidzies - nu visas stadrata glupības. Bet NEKAD to neatļaujos izteikt vārdos, vai vēl vairāk aprunāt ar kādu citu cilvēku.
06.06.2013 12:09 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Prieks, ka ir arī prātīgi cilvēki uz šīs zemeslodes, citādi man būtu vientuļi. :)

Saprotams, ka aprunāšana mēdz notikt arī klusībā - pašiem pie sevis. Bet, kā tad paliek ar visu sludināto - es pateikšu acīs skatoties, ne aizmuguriski aprunājot?
Un kāds vispār ir aprunāšanas mērķis? Ko tas sniedz aprunātājam? Ceļ savu pašapziņu? Jūtas pārāks par pārējo sabiedrību?
Es vienkārši nesaprotu motivāciju - ja lielajam vairākumam ir vienalga ko dara apkārtējie, bet interesē tikai sava dzīve, tad kādēļ vēl tiek izniekots laiks runājot par citiem - svešiem cilvēkiem?

Un, ja nu blakus biedrs sāk pēkšņi aprunāt - vai Jūs meitenes viņam aizrādiet, cik tieši tas ir nevietā? :)
06.06.2013 12:09 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es jau laikam būtu pagriezusies un pateikusi kaut ko tādu, lai mutes uzreiz būtu ciet un viņas sajustos neērti nevis Tu.


Zakjis* - sākumā man gribējās viņām uzrādīt mātes pasi, bet tad es sapratu - ja daba nav devusi smadzenes, tad tā tam arī būs palikt. :D
06.06.2013 12:14 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
Ja mani blakus sāktu aprunāt, es uztaisītu iznīcinošo un iedomīgo skatienu (haha, bet man vairāki tiešām ir teikuši, ka man tas sanāk un nevēlamie cilvēki uzreiz mani likuši mierā), kaut ko pateiktu un tālāk aizietu ar paceltu galvu.
Droši vien nepareizi tā rīkoties, bet es tā darītu - ar mērķi, lai saprot, ka man ir pašapziņa un neļauju kādam kāpt man uz galvas, blakus parunājot.
06.06.2013 12:16 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
stellaglmr -
gribējās viņām uzrādīt mātes pasi, bet tad es sapratu - ja daba nav devusi smadzenes, tad tā tam arī būs palikt
Vispār tieši šādi varēji pateikt viņām :D
06.06.2013 12:19 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Chocoloco -
Ja mani blakus sāktu aprunāt, es uztaisītu iznīcinošo un iedomīgo skatienu

Būtībā, nekā nepareiza šādā reakcijā nav. Pašaizsardzība uz ko tiesības ir katram. Un es arī gribu tādu skatienu. :D

Bet - jā, ļoti žēl, ka cilvēki ir tik augstprātīgi... Nevienam nenovēlu kļūt par upuri šādām harpijām. Meitenes tiešām māk būt nežēlīgas.
06.06.2013 12:24 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Kaut kāds pilnmēness nav, ka visas pustrakās, kas mana vēderus/strijas/celulītu/papēžus citām sievietēm ir sarosījušās?

Es Tavā vietā, būtu bliezusi pretī, ka paldies, jūs gan savos 50 izskataties lieliski (nu, ja viņai, piem. 30), prieks!

Manuprāt, tādas tiesības kādu aprunāt un vēl skaļi un vēl tam citam cilvēkam dzirdot nav neviens devis un vispār manā uztverē cilvēks parāda tikai to, cik neaudzināts ir. Viegli teikt, bet neņem pierē, tev nav nedz jājūtas slikti, nedz jātaisnojas par to, cik ļoti tas otrs cilvēks ir neaudzināts!
06.06.2013 12:26 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Es laikam vienkārši pagrieztos un pateiktu, lai pievalda muti - redzēs, kāda pati būs supermodele, kad būs stāvoklī.

Nē, nemēdzu skaļi aprunāt citus cilvēkus. Jā, pie sevis reizēm nodomāju - šausmas, kā kaut ko tādu var uzvilkt, vai kā nav sevis žēl, esot ar tādām formām un sēžot makdonaldā. Bet nevienam to nesaku.
06.06.2013 12:26 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Meitenes tiešām māk būt nežēlīgas.

Ne tikai meitenes.

Un, ja nu blakus biedrs sāk pēkšņi aprunāt - vai Jūs meitenes viņam aizrādiet, cik tieši tas ir nevietā?

Agrāk visbiežāk mēdzu klusēt vai pateikt kaut ko tā cilvēka, kuru aprunā, labā. Nesen sanāca aizvērt muti aprunātājam, jo tas, ko viņš teica, bija galīgi nevietā, taču rezultātā vien negatīvisms sanāca. Līdz ar to turpmāk domāju atkal klusēt.

Protams, neesmu nekāda svētā, ir sanācis aprunāt (visbiežāk gan tā, lai otrs nedzird), tomēr pamanīju, ka man tas posms jau ir gandrīz pārgājis un ir nepatīkami uzturēties tādā sabiedrībā, kur notiek aprunāšana. Klusībā nevienu kritiski nepētu, ja vien cilvēks speciāli nav parūpējies par to, lai viņš pozitīvi vai negatīvi izceltos uz apkārtējo fona.
06.06.2013 12:28 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Ak, un jā, ne tikai neaudzināta, bet mēģina kaut kādus savus kompleksus slēpt aiz tāda gājiena, nu vajadzēja pateikt, lai viņai arī laba diena!
06.06.2013 12:32 |
 
Reitings 341
Reģ: 06.05.2009
Jā, aprunāju, draugs par to bieži aizrāda, bet nekad ne cilvēka klātbūtnē . .
06.06.2013 12:33 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Man nav jācenšas piedomāt, es vienkārši neesmu persona kurai ir vēlme kādu skaļi aprunāt, par citiem smieties utt. Protams tagad nepataisu sevi par svēto Mariju, tāda nebūt neesmu, taču ir lietas kuras nedaru.
06.06.2013 12:41 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Becky - arī piefiksēju, ka pēdējā laikā cilvēki neskopojas ar "komplimentu" bārstīšanu. :D

Pievakare - laikam jau tā ir. Ja cilvēkam nepietiek prāta neaprunāt, tad arī uzklausīt pretēju viedokli spēka nepietiks. Domāju - ja aprunāšana rodas kompleksu rezultātā, tad varbūt arī nosodījums par parunāšanu tiek uztverts ar agresiju.

Mimis - un ko Tu gūsti no aprunāšanas? :)
06.06.2013 12:43 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Šausmas!
Es arī tavā vietā būtu pagriezusies un kaut ko pateikusi tām klaču bābām.
06.06.2013 12:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits