Ar katru dienu arvien vairāk ienīstu Latviju. Ne zemi, bet valsti.

 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Šis nebūs kārtējais stāsts par to, ka sliņķi, kuri nevar pacelt savu pakaļu no krēsla un kaut ko darīt lietas labā. Šis būs stāsts par manu ģimeni. Mans tētis ar labu atalgotu darbu + savu biznesu, kopējie ienākumi aptuveni četru ciparu skaitlis. Strādā no rīta līdz vakaram. Veselība smagi pabojāta. Mamma BIJA labi atalgotā darbā - ATLAIDA, samazinot darba vietas, sakarā ar krīzi. Nevarēja nekur atrast darbu, tagad raujas divos darbos, nepārspīlējot no 7 rītā līdz 22 vakarā, ARĪ SVĒTDIENĀS, abi darbi ir neatbilstoši iegūtajiem grādiem, samaksa par diviem darbiem kopā SMIEKLĪGA! Ja tas ir svarīgi, tad nedzīvojam Rīgā. Četri bērni. Es un mans brālis - studenti. Brālim ir haltūras, kur viņš sev nopelna kādu naudiņu, tomēr pārsvarā gan manus, gan mana brāļa izdevumus par īri, ēšanu, transportu sedz vecāki. Nekādas lielās ekstras nav - abi dzīvojam kojās, ēdiens līdzi tik, cik var iedot, īpaši netērējamies, nekādas kabatas naudas drēbēm vai kosmētikai, protams, nav, viss pieticīgi, bet tāpat ikmēneša summa salasās drausmīga. Trešais bērns - vidusskolā. Ceturtais - patstāvīgs, strādājošs, bet arī nepelna daudz, iedod vecākiem ik mēnesi kaut kādu naudu, lai vieglāk. Tagad pa vasaru man, manam brālim, manai māsai (vidusskolniecei) iespēja atrast darbu, jo nav vairs skola. Brālis jau atrada (atkal kaut kāda haltūra), bet man un manai māsai ļoti, ļoti grūti. Kāpēc ienīstu Latviju? Jo mūs izmeta no mājas!!! Pašu celta, iekopts dārzs, tēta sapnis - tā vienkārši izmeta. Parāds NEBIJA liels, kavējāmies termiņos, bet pēdējos mēnešus visus termiņus ievērojām. Protams, tas nav gala verdikts, bet cerība ir niecīga, jo esam jau daudz lietas labā darījuši. Kā lai šādā valstī vispār savelk galus kopā, te par cilvēkiem ņirgājas. Jā, un nevajag teikt, kāpēc cēlāt māju, kāpēc ņēmāt kredītu, neapdomīgie utt. Treknajos gados mūsu ienākumi tiešām biji trekni, bet kas ir tagad... tagad mēs esam pie sasistas siles. Nu nebijām mēs tik ļoti neapdomīgi vai tādi sliņķi, lai rezultāts būtu tāds, kāds ir tagad. Uzskatu, ka valstij ir jāuzņemās daļa vienas. Un ko lai tagad mēs darām? Tik liela ģimene, ar diviem mājdzīvniekiem (lieliem suņiem)? Pretīgi te dzīvot!
P.S. Šī diskusija nav FAKE! Es te piereģistrējos, lai izkliegtu savu sāpi.
29.05.2013 00:29 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Ar to neko neesmu nopirkusi domāju tīri lietas, kuras nav nepieciešamas, piemēram, jauns krekliņš vai tonālais! Labi, es te netaisos taisnoties! Kā katrs dzīvojam, tā dzīvojam. Sabojājāt man tā jau garastāvokli pamatīgi. Visam šīm pāri vēl vainas izjūta! Un žēloties nav aizliegts, nesaprotu tās dzelzs lēdijas, kuras nekad un nevienam nežēlojas. Ja jūsu labākajai draudzenei būtu tāda situācija. Arī liktu sarakstu priekšā ar pārmetumiem? Jā, un tas, kā dzīvo Ances ģimene arī pierāda, ka Latvijā kaut kas īsti kārtībā nav!
Sarunu slēdzu. Negribu vairs par to runāt! Ar labunakti! :)
29.05.2013 02:37 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Latvijā algas pret izdevumiem elementārām vajadzībām, nevis ekstrām, tiešām ir spļāviens ezerā, ja ne jūrā. Manuprāt, jau no paša sākuma ir pieņemts kāds greizs lēmums attiecībā uz minimālās algas ieviešanu, kas tagad ir atstājis šādas sekas un izstrēbt šo putru tagad ir ļoti grūti, turklāt, nedomāju, ka tikai valdība ir vainīga pie tā, kas valstī notiek. Pie tā ir vainīga sabiedrība, kurai tik ilgi dzīvojot Padomju Savienībā, galvās ir pavisam cita domāšanas programmatūra, salīdzinot ar Rietumeiropas cilvēkiem. Mēs skrienam pakaļ Eiropai, sakām, ka, lūk, Zviedrijā vai Vācijā ir tā un tā un mums arī vajag tieši tāpat. Bet vai mūsu sabiedrībai tas ir piemērots? Vai mums to vajag? Varbūt, mums Latvijas cilvēkiem būtu jāizgudro savs 'divriteņa modelis', kas mūsu cilvēkiem ir daudz saprotamāks, nevis jāskrien mūžīgi pakaļ citiem. Jā, un kāpēc bagātās valstis dzīvo labi? Liela daļa krietni vien dzīvo uz pasaules nabadzīgo valstu rēķina izmantojot viņu resursus.
29.05.2013 02:45 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Un vispār, Sēne, nevajag izdarīt kaut kādus pārsteidzīgus spriedumus. Ne uz kādām kājām man nevajadzēja stāties 16 gadu vecumā. Es biju izlutināta līdz vājprātam. Man bija 18 gadi, kad es joka pēc aizgāju strādāt un labi, ka tā, jo 2008. gada ziemā, trīs mēnešus pēc tam, kad sāku strādāt, ja es nebūtu strādājusi, manai ģimenei nebūtu, ko ēst. Tas bija viens mirklis un mēs no pārticīgas ģimenes kļuvām par bankrotējušu ģimeni, kas pārtiek no bakas labvēlības. Labi, ka jumts bija virs galvas.

Bet, zini, ko - PAŠI VAINĪGI. Jā, paši bijām vainīgi, jo vajadzēja vēl. Arī manai ģimenei bija sapnis par māju un 2 mašīnām garāžā. Un tas sapnis piepildījās. Jā, uz gadiem 4 piepildījās pēc pilnas programmas. Es izbraukāju Eiropu, laiski plānoju, kurā augstskolā stāties un tad - bams. Mēneša laikā vairs nebija nekā, jo nebija nekādu uzkrājumu.

Ir jādomā uz priekšu divi, trīs soļi. Ja neesi šo mācību guvusi no savas ģimenes pieredzes, tad skumji.

Un, jā - arī es nedzīvoju Rīgā, bet maģiskā kārtā esmu izdzīvojusi. Mana ģimene ir izdzīvojusi. Izeja ir vienmēr, tikai jāskatās diezgan plaši, lai to atrastu.

Un tu ko dari? Tu noliec jebkuru pret sevi vērstu komentāru, nemaz nesaskatot tajos vērtību. Tu patērē nenormāli daudz enerģijas ienīstot valsti un vainojot visus pēc kārtas, tikai ne sevi un tuvos, ka tu zaudē sajēgu par to, kā rīkoties.

Attopies taču. Valsts nav mums neko parādā, ja mēs neko nedarām. Nevajag meklēt kaut kādus politiskus cēloņus vai trūkumus likumdošanā, ja tavas problēmas var atrisināt vienkārši vēsa palūkošanās uz situāciju no malas un atzīšana: "Jā, mēs visu sačakarējām. Paši esam vainīgi. Davaj domājam, kā kulsimies no tā ārā."
29.05.2013 02:47 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Saprotu, tevi, Sēne. Naudas trūkums cilvēku savā ziņā ierobežo. Pati esmu dzīvojusi vēl trakākos apstākļos. Jā, bet nu jādara kaut kas, lai to kaut nedaudz mīkstinātu. Darbu ar studijām tiešām apvienot nav viegli, bet ja siituācija piespiež, tad nekas cits neatliek.
29.05.2013 02:48 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Seene - un tad kaada buutu taa "tragiskaa" situaacija? Tas, ka nespeejat vairs dziivot kaa vidusslaanis? Tev ir veel ljoti, ljoti palaimeejies. Maza, izlaista meiteniite no gjimeniites, kura tik ljoti veeleejaas uzleekt augstaak par seezjamvietu. Valsts ir vainiiga pie taa, ka pensionaariem pensijas ir smiekliigas un minimaalaas algas ir zem katras kritikas, bet nu valsts pienaakumos neietilpst gjimenju nodroshinaashana ar savrupmaajaam, mashiinaam. Taas lietas gjimenei ir jaanodroshina pashai. Nekas, taadus parasti dziive izmaaca.
29.05.2013 03:02 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Nu izmācīs, izmācīs. :D
29.05.2013 03:08 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Tos izteicienus augstāk par sēžamvietu, vari pataupīt kādam citam. Ne Tu zini ar kādām mašīnām mēs braukājām (nezināju, ka divas mašīnas ir ekstra), ne Tu zini, kādi bija manas ģimenes ienākumi pirms visas krīzes. Ceru, ka Tu un Tava ģimene augstāk par sēžamvietu nav uzlēkusi, gadījumā, ja Tevi vai Tavu ģimenes locekli atlaidīs no darba vai samazinās algu, citādi dzīve Tevi izmācīs! :)
29.05.2013 03:11 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Dārgais cilvēk, atvaino par tiešumu, bet tev kauna nav un viss.

(nezināju, ka divas mašīnas ir ekstra)


Jau viena mašīna ir ekstra, LABRĪT! Augstākā izglītība, kas tev būs, ir ekstra. Tas tā ir gan te, gan jebkurā citā pasaules valstī. Pajautā Kristai, cik tas izmaksā Kanādā.

Valsts ir vainiiga pie taa, ka pensionaariem pensijas ir smiekliigas un minimaalaas algas ir zem katras kritikas, bet nu valsts pienaakumos neietilpst gjimenju nodroshinaashana ar savrupmaajaam, mashiinaam.


Šis teikums, man šķiet, ir jāierāmē un automātiski jāiekopē katrā šāda veida diskusijā.
29.05.2013 03:19 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Ance, tik gudri spriedelē! Tiešām Jūs jūtaties tik tiesīgas, lai kādu nosodītu vai mācītu, ko uzskatīt par ekstru, ko nē?! Smieklīgi! Labi, nevēlos vairs iesaistīties sarunās.
29.05.2013 03:22 |
 
Reitings 298
Reģ: 09.01.2013
Sēne nu norij to krupi, paši vien esiet vainīgi.

Maniem vecākiem arī ienākumi bija wow pirmskrīzes gados. tēvam savs uzņēmums, mamma arī pelnīja neslikti. Bet redz viss mainījās - abi vecāki palika bez darba. es paņēmu studējošā kredītu un paralēli sāku attīstīt savu biznesu, jo nevienam nebiju vajadzīgs ar savu izglītību,kaut arī ļoti labi parzināju savu profesiju. Un to es izdarīju nedzīvojot Rīgā pat ne pilsētā..

Pa visiem saliktu galvas jau laicīgi kopā un nebūtu šī situācija. kaut katrs pa 50ls no studentiem spētu iemest kopējā katlā un būtu pilnīgi cita situācija. ;)

Valsts pie Jūsu problēmām galīgi nav vainīga.
29.05.2013 03:26 |
 
Reitings 298
Reģ: 09.01.2013
Un auto ir ekstra ja nevar atļauties ir divas opcijas - sabiedriskais vai lēta un neprestiža. Es gāju otro variantu. no bmw pārkāpu ekonomiskā un lētā vecā sarūsējušā dīzelitī, braucu uz atstrādātu motoreļu pat dīzeli nepirku 100km izmaksāja 2ls . Un tad es sapratu, ka auto nav nekas cits, kā darba instruments un jo lētāk izmaksā jo labāk.
29.05.2013 03:32 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ceru, ka Tu un Tava ģimene augstāk par sēžamvietu nav uzlēkusi, gadījumā, ja Tevi vai Tavu ģimenes locekli atlaidīs no darba vai samazinās algu, citādi dzīve Tevi izmācīs!

Taapeec arii cilveeki veido uzkraajumus lol, lai atlaishanas gadiijumaa var kaadu laiku bankai veikt maksaajumus un paeest un vienmer arii var paardot/iziireet maaju un iegaadaaties kaut ko leetaaku vai pashiem noiireet dziivokliiti liidz tiek atpakalj uz zara.
Turklaat pat Kanaadas miestaa (nerunaaju par Toronto vai Montreal, kuras ir daargas kaa jebkura cita lielpilseeta) var mieriigi dziivot par taadu naudu gjimene (un dziivo arii), ja paaraak neteereejaas uz ekstraam. Tiesa gan, pat paartikushi vecaaki biezji vien neapmaksaa studentiem visu dziivi, tik maaciibu maksu, kura nav no mazaakajaam, lielaakaa dalja tomeer kaut kur piestraadaa vai njem studenta krediitu.
29.05.2013 03:33 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Un šis ir tieši tas, par ko es runāju pirms pāris nedēļām kādā diskusijā par stipri līdzīgu tēmu, ja nemaldos. Kamēr cilvēkiem nebeigs šķist, ka viņiem kaut kas pienākas jau par to vien, ka viņi ir radušies un atrodas šajā valstī, nekas nemainīsies. Šī, manuprāt ir pilnīgi tāda situācija, kuru es toreiz pieminēju - man vajag, es esmu pelnījis. Nesaku, ka šī ģimene ir tāda, bet bieži vien tie "pelnītāji" vien ir tie paši, kas šmaucas ar nodokļiem, krāpj savus darba devējus un pēc tam brīnās - a kur viss palika? Ka tik saraust jauniem topiņiem un tonālajiem un barot suni pa 80 Ls/mēnesi. Neesmu droša, ka es apēdu 80 Ls/mēnesī, nemaz nerunājot par manu bērnu... Kāds absurds. Labi, bet štrunts ar tiem suņiem - ne mana darīšana ar kādu karbonādi viņus baro.

Man šķiet, es pēc savas pieredzes spriežot, varētu veselu grāmatu sarakstīt par to, kas cilvēkam adekvāti tādā valstī, kāda nu mums ir, vispār var pienākties ar esošo budžetu un pat to, ko nozīmē neadekvāta līdzekļu izšķērdēšana un pie kā tā ir novedusi Latvijas vidusslāni.

Brīnišķīgi vienkārši, mani šī tēma tā sacepināja, ka tagad droši vien līdz rītam negulēšu.
29.05.2013 03:37 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Ance - Latvijā vidusslāņa, praktiski, nemaz nav. Atšķirībā no citām valstīm. Tādēļ arī atšķirība starp dzīves līmeņiem ir tik nenooooormāli krasa ... bet nu ne pa to te stāsts ;)
man arī suņi ir ģimenes locekļi, un, sevišķi ja lieli un sugas, prasa specifisku uzturu. BET, arī par to nav stāsts :D
autorei - nu, meitēn, saņemies. pēc paŗis h pārlasi diskusiju ar vēsu prātu un jau parādīsies kkāds rīcības plāns situācijas uzlabošanai, t.i., ja vēlme būs gana stipra. vieglāk jau ir sevi pažēlot, un es tevi patiešām saprotu un man ir tevis žēl. un tomēr - pēc žēlošanas spēriens pa pakaļu ir laba lieta ;)
es ticu, ka Tu vari palīdzēt savai ģimenei, un ticu, ka to vēlies darīt. man palicis iespaids, ka esat cieši priekos un bēdās. tādēļ veiksmi :)
29.05.2013 03:45 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
frivolous, paldies Tev. Jā, mums arī abi ir šķirnes suņi. Par prieku Ancei varu pačukstēt, ka abi tiek baroti arī ar karbonādēm! :D
Nu ceru jau, ka viss nokārtosies, bet nezinu, ticība maza. Es jau meklēju darbu, nezinu, no ādas ārā izlīst nevaru. Man pieredze ir no diviem darbiņiem, bet kaut kā grūti iet, nezinu kāpēc. Jācer, ka atradīšu kaut ko. Māsai vispār ne pieredzes, nekā. Vēl nesen skatījos sižetu par to, ka liela daļa jauniešu nevar atrast darbu tā iemesla dēļ, ka vienkārši bez pieredzes jauniešus neņem darbā. Tagad laikam Eiropa došot naudu tam, lai apmācītu bez pieredzes jauniešus. Nu ceru, ka tas situāciju uzlabos! Jā, stulbi jau vispār apzināties, ka pašsaprotamas lietas - mašīna, ģimenes auto, nekāds krutais, ir ekstra. Otra mašīna ir darba mašīna, tēta uzņēmuma, ar kuru viņš pelna naudu! Ai, sviests! Es tiešām jūtos apjukusi! Ja līdz šim likās, ka dzīvojam pieticīgi, un domas par jaunu lupatu vai kosmētiku nav nosodāmas, tad tagad.. liekas, ka mēs esam dzīvojuši kā kungi, lai gan tā nebūt nav!
29.05.2013 03:51 |
 
Reitings 298
Reģ: 09.01.2013
Protams cilvēcīgi ir žēl, tevis Sēne, bet nevaino valsti.
Paši vien tādi nekādi un kapitālisms ir nepiedodoša sistēma, lai vai kur tu dzīvotu ;) tādēļ ir jāmāk pielāgoties.

Labāk esi pateicīga, ka dzīvo brīvā valstī un tu vari kļūt par visu ko vien vēlies ;) vari brīvi paust uzskatus un pašapliecināt sevi kā indivīdu ;)
29.05.2013 04:09 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Kur ir problēma tajā, ka nevari atrast darbu? Vai nezini krievu valodu vai vienkārši mērķē uz sev šobrīd neatbilstošiem darbiem birojā? Cik es zinu, šobrīd jau atkal nav problēmu atrast darbu apkalpojošā sfērā (veikalos, cafe). Protams, tūkstošus nemaksās, bet vai tad vasarā kojās dzīvot nevar? Ja var, tad jau dzīvošana sevišķi daudz nemaksās. Ja nevar, tad es arī uzskatu, ka, ja uz spēlēs ir likta ģimenes māja, tad autorei vajadzētu iet uz jebkādu darbu, kas sedz kaut vai tikai viņas primārās vajadzības - mitekli un pārtiku. Tomēr vecākiem vismaz 100lati no kakla nost, uzturot savu pieaugušo meitu.
Vēl viens variants - ja jau autore tik ļoti ienīst šo valsti, var paņemt akadēmisko un braukt sapelnīt lielo piķi Anglijā vai citur. Gan vecākiem palīdzēs, gan no šīs riebīgās vietas projām tiks ;)
Ok, ne man mācīt, kur un kā darbu atrast. Bet ļoti nevaru ciest šos čīkstētājus - īpaši ņemot vērā aprakstu, ka cilvēki uztur 2 mašīnas un suņus ar karbonādi baro. Nē, man nav žēl, bet piedod man - tās ir ekstras. Kaut kā cilvēkiem tie tēriņi ir jābalansē, ja ienākumi ir tādi, kā tie ir. Bet čīkstēšana pie mums LV, ka bankas un valsts ir slikti, bet tikai paši zelta gabaliņi, ir viena no mīļākajām nodarbēm. Man citreiz ir reāls kauns
29.05.2013 05:37 |
 
Reitings 81
Reģ: 28.05.2013
Savā ziņā es tev piekrītu, bet valsts nav vainīga. Vainīgi ir darba devēji, kas cilvēku uzskata par suni un kājslauķi, kuru var verdzināt kā tīk. Pati ar strādāju, no rīta līdz vakaram, bet tāda lieta, kā piemaksas visas puses nepastāv. Darba devējam galvenais ir iegūt vairāk naudas, nevis padomāt par cilvēkiem, kas strādā viņu labā.
Tā vien gribas braukt prom, lai nebūtu neviens kredīts un varētu normāli dzīvot, bet tas vnk nav iespējams, bet Valsts te nav vainīga, jo tā ir zeme, kur mēs dzīvojam. Kas būtu jāvaino, laikam jau valdība. Tā ir tā, kas ir vainīga, nespējot tikt galā ar darba devējiem.
29.05.2013 06:11 |
 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Mīļās meitenes, nevajag atkārtot vienu un to pašu, vienu un to pašu, un atkal vienu un to pašu! Paldies! Es darbu meklēju! Esmu meklējusi un meklēšu, kad rodas iespēja apvienot ar studijām! Es nesaprotu, kas ar Jums te notiek? Ar manu ģimeni ir notikusi nelaime, bet komentāri tik uzbrūkoši, rupji un riebīgi lasīt. Un kopš kura laika visas ir tik ieturētas, ka nečīkst? Kas ar jums ir? Empātija aptrūkusies? Tad nesaki vispār neko, nevis, atvainojos, gudri dirs par to, ka mans tētis, kurš ir divas reizes vecāks par jums, ir neapdomīgs un stulbs, un samaksās par saviem grēkiem jeb dzīve pārmacīs, un vēl par to, ko mēs savam sunim mutē liekam. Nu kas tas ir? Man skumji paliek, ka es te vispār diskusiju izveidoju! Pēc šī komentāra palūgšu visām nomierināties mazliet, un savus gudros spriedelējumus, kā man un manai ģimenei dzīvot, paturēt pie sevis. Ja kāda grib dalīties līdzīgās sajūtās, lūdzu. Viss pārējais ir lieks. Galu galā padomu te neprasīju, tikai izkratīju sirdi!
P.S. Bet par neko te nebrīnos, palasot iepriekšējās diskusijas, ja otru publiski var nosaukt par duru, losi, jo uzskati nesakrīt ar Tavējiem, tad vienkārši... paklusēšu! Tā laikam ir taisnība, ka interneta mutuļojošajā dzīvītē iesaistās tās, kurām ir kaut kādas problēmas pa dzīvi, vienalga apzinātas vai neapzinātas, citādāk nevaru izskaidrot to, kas te valda. Paldies tām, kuras izteica nožēlu par mūsu zaudējumu un tām, kuras lika cerēt, ka viss vēl var būt labi!
29.05.2013 06:48 |
 
Reitings 171
Reģ: 13.08.2012
Sēne,neklausies šinīs govīs,viņas tikai dir*t māk un vairs neko.
Manā ģimenē ir ļoooti līdzīga situācija,mūs no mājas arī izmeta. Tomēr,LV man ir mīļa.
Bet MILZĪGS kauns cosmo meitenēm...kā var vispār pateikt,lai atbrīvojās no suņiem? No tādām kā jums vajadzēti atbrīvoties,debīliķes.
29.05.2013 07:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits