Ar katru dienu arvien vairāk ienīstu Latviju. Ne zemi, bet valsti.

 
Reitings 201
Reģ: 29.05.2013
Šis nebūs kārtējais stāsts par to, ka sliņķi, kuri nevar pacelt savu pakaļu no krēsla un kaut ko darīt lietas labā. Šis būs stāsts par manu ģimeni. Mans tētis ar labu atalgotu darbu + savu biznesu, kopējie ienākumi aptuveni četru ciparu skaitlis. Strādā no rīta līdz vakaram. Veselība smagi pabojāta. Mamma BIJA labi atalgotā darbā - ATLAIDA, samazinot darba vietas, sakarā ar krīzi. Nevarēja nekur atrast darbu, tagad raujas divos darbos, nepārspīlējot no 7 rītā līdz 22 vakarā, ARĪ SVĒTDIENĀS, abi darbi ir neatbilstoši iegūtajiem grādiem, samaksa par diviem darbiem kopā SMIEKLĪGA! Ja tas ir svarīgi, tad nedzīvojam Rīgā. Četri bērni. Es un mans brālis - studenti. Brālim ir haltūras, kur viņš sev nopelna kādu naudiņu, tomēr pārsvarā gan manus, gan mana brāļa izdevumus par īri, ēšanu, transportu sedz vecāki. Nekādas lielās ekstras nav - abi dzīvojam kojās, ēdiens līdzi tik, cik var iedot, īpaši netērējamies, nekādas kabatas naudas drēbēm vai kosmētikai, protams, nav, viss pieticīgi, bet tāpat ikmēneša summa salasās drausmīga. Trešais bērns - vidusskolā. Ceturtais - patstāvīgs, strādājošs, bet arī nepelna daudz, iedod vecākiem ik mēnesi kaut kādu naudu, lai vieglāk. Tagad pa vasaru man, manam brālim, manai māsai (vidusskolniecei) iespēja atrast darbu, jo nav vairs skola. Brālis jau atrada (atkal kaut kāda haltūra), bet man un manai māsai ļoti, ļoti grūti. Kāpēc ienīstu Latviju? Jo mūs izmeta no mājas!!! Pašu celta, iekopts dārzs, tēta sapnis - tā vienkārši izmeta. Parāds NEBIJA liels, kavējāmies termiņos, bet pēdējos mēnešus visus termiņus ievērojām. Protams, tas nav gala verdikts, bet cerība ir niecīga, jo esam jau daudz lietas labā darījuši. Kā lai šādā valstī vispār savelk galus kopā, te par cilvēkiem ņirgājas. Jā, un nevajag teikt, kāpēc cēlāt māju, kāpēc ņēmāt kredītu, neapdomīgie utt. Treknajos gados mūsu ienākumi tiešām biji trekni, bet kas ir tagad... tagad mēs esam pie sasistas siles. Nu nebijām mēs tik ļoti neapdomīgi vai tādi sliņķi, lai rezultāts būtu tāds, kāds ir tagad. Uzskatu, ka valstij ir jāuzņemās daļa vienas. Un ko lai tagad mēs darām? Tik liela ģimene, ar diviem mājdzīvniekiem (lieliem suņiem)? Pretīgi te dzīvot!
P.S. Šī diskusija nav FAKE! Es te piereģistrējos, lai izkliegtu savu sāpi.
29.05.2013 00:29 |
 
Reitings 3599
Reģ: 05.09.2012
Pilnīgi piekrītu Librai!

Tā bija jūsu izvēle uzņemties saistības uz 600ls mēnesī! Kāpēc nevarēja ņemt mazāk? Arī mans tētis nopirka māju, arī viņam ienākumi ir 1000ls bet lai viņš būtu iedomājies ņemt tik milzīgu kredītu??? nekad mūžā!!. Kredits ir jāņem tāda summā, lai cilvēks būtu spējīgs to atmaksāt arī iepajamos krīzes brīžos? Ir tak jādomā iepriekš, ka dzīvē gadās visādi!

Un piekritīšu, ka divas mašīnas ir ekstra.

Protams briesmīgi, ka nākas piedzīvot šādu situāciju, bet, ja pati ģimene uzņemās tik daudz, tad paši vien tagad tas ir jāstrebj.
29.05.2013 08:38 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Atceros, kad studiju laikos meklēju darbu.. sanāca, ka lielākā algas daļa aiziet ceļā + lai paēstu ārpus mājas... ka īpaši lielos plusos no tās mazās algas neiebrauktu.
29.05.2013 08:40 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
un par to darbu- arī mana māte rukāja no rīta līdz vakaram, divos i trijos darbos. Lāgā pat neredzēju viņu. Un? Tas arī, jūsuprāt, ir normāli? Jā, cilvēks strādāja, darbu atrada. Bet vai sevi šādi tiešam jānogalina, lai nodrošīnātu dzīvi/ eksistenci sev un bērniem? (un nevajag par izglītību- izglītība bija un ir, tikai kam tā rūp?)

Tad kāpēc eksistēšana nevis dzīvošana tiek atbalstīta?

Es saprastu, ja darot gandrīz jebkuru darbu, cilvēks saņemtu tik, lai tiešām var nomaksāt visus rēķinus, izaudzināt vismaz vienu bērnu, un nauda vēl nedaudz pāri paliktu, ja nu kas. Lūk, tad es uzskatītu, ka tiešām- paņēmi kredītu lielāku nekā vajag- vajadzēja domāt.
29.05.2013 08:40 |
 
Reitings 129
Reģ: 27.05.2013
Pelnu vairāk kā pietiekami un jā, es visu maksāju pati, nekad neesmu bijusi nevienam uz kakla! ;)

Latvijā ir pietiekami daudz neslikti un normāli apmaksāti darbi. Nevajag sēdēt mājās, bet reāli iet un meklēt! Ja tev der tikai zelta bedre, tad veiksmi!
29.05.2013 08:41 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
godigi-tada ir daudzu latvijas gimenu realitate, jo tas grads un izglitiba vairs nedod garantu kaut kadai mistiski laakai dzivei. nav vairs tie laiki, kad vecamamula teica:"meitin, macies, lai tu dzive kaut kas butu, lai labi dzivotu!":D
29.05.2013 08:42 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
par mašīnām- es nezinu kāda gada mašīnas ir autorei, bet- visi čīkst, ka lauku pusē neviens nedzīvo. Tur valda tukšums. Bet, mīļās sirdis, ja kāds dzīvo laukos- tās divas mašīnas ģimenei ir vajadzīgas. protams ne leksusi kaut kādi, bet automašīnas gan, un labas, lai remontā regulāri nav nauda jāatstāj! Par to jau arī neviens nedomā, jo "Tev jau no tramvaja labāk redzams", braucot pa Rīgas ielām no kojām uz kojām.
29.05.2013 08:43 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
Patrīcij, es jautāju kkonkrētu atbildi- nevis vispārinātas, politiķu ūdens cienīgas atbildes. :) Bomzītim 100 LVL menesī ir daudz, vidusmēra cilvēkam- 300 LVL. Un cik Tev ir vairāk kā vajag?

Nevari vai negribi atbildēt?
29.05.2013 08:45 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
man te liekas loti stulbi, ka citas meitenes lien vinas gimenes macina un megina iestastit, ka vini tak redz ar tadu summu var iztikt! nu nevar iztikt un viss. cilvekam nav jaskaidrojas citiem, jo fakti ir fakti. pietam so diskusiju izveidoju, jo gribeja padalities ar to visu, lai vieglak paliktu.paldies. es tevi uzklausiju un ticu, ka berni augs, pasi nostasies uz savam kajam un vecakiem bus vieglak!
29.05.2013 08:50 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Krīzes ir kapitālimā ir regulāras. It īpaši tādā kapitālismā un mazā tirgū ka Latvija. Arī Rietumeriropa tādas ir bijušas. 70tajos un 80tajos gados, kad naftas cena pieauga x4, kad sākās enerģētikas krīze. Viņi no tā ir mācījušies.
Bet Latvijā nevies negribēja mācīties no citu kļūdām. Treknajos gados es strādāju lielā uzņēmumā, daudzi mani kolēģi pirka jaunas mašīnas, pirka dzīvokļus... Es toreiz paliku pie sava 10 gadīgā auto. Pēc gada uzņēmums bankrotēja un daudziem bija problēmas ar līzingiem un kredītiem. Protams galīgi bez kredītiem nevar iztikt, bet esmu redzējis tik daudz aizņēmumu vienkārši izklaidei vai nejēdzīgiem pirkumiem.
Par ģimenes māju - bieži vien tā lielā ģimenes māja pēc gadiem 5-10 paliks pustukša, jo bērni izaug un aiziet savās dzīvēs. Bet kredīts uz gadiem 30. Pirms uzņemties tādās saistības ir jārēķina, jākalkulē un vēlreiz jārēķina, jāapjauš kas var būt pēc 5, 10 vai 15 gadiem.
29.05.2013 08:52 |
 
Reitings 129
Reģ: 27.05.2013
Principā es neredzu iemeslu, kādā sakarā man forumā būtu kaut kādam, ar dzīvi neapmierinātam cilvēkam, tik sīki jāatklāj savas privātās lietas!
29.05.2013 08:53 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Principā, cosmo ir kā slikta draudzene - tu viņai stāsti kā tev iet, viņa pieliek roku tavai mutei priekšā un saka - bet man sliktāk!

Kaut Ance(nekā personīga) - sāk vienkārši stāstīt savas problēmas, kayra savu dzīvi sataisa par lielāku traģēdiju vai pašas neredziet to? Jūs esiet tādas pašas, tikai jūsu čīkstēšana ir transformējusies atbildēs. Empātija 0, visas psiho, mētājās ar morāles normām, gudriem padomiem kā rīkoties vajadzēja kādreiz u.t.t. Meitenes, ja jums ntos gadus alga būtu 3000ls, ticiet, ka neziniet vai nerīkotos pārsteidzīgi un tobrīd tas šķistu pareizi, ņemt māju kredītā.
Es neaizstāvu autori - arī viņas stāstā ir daudz trūkumui, protams, ka situācija nav katastrofa, bet jūsu atbildes bija skarbas.
29.05.2013 08:58 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
Tad nevajag stāstīt, cik Tev lieliski vienai iet, jo visu vari- un ka daudzbērnu ģimene ir baigie muļķīši, ka mēģina dzīvot ;)

Lai Tev, kad būs ģimene un vismaz divi bērni, veicas labāk nekā šai ģimenei.
29.05.2013 09:00 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
paris_, tik precīzi pateikts! Kā naglai uz galvas :D
29.05.2013 09:02 |
 
Reitings 129
Reģ: 27.05.2013
Ja Tu pati nebūtu ieciklējusies uz to, ka Tev ir obligāti un noteikti jāuzzin, KUR strādāju un CIK pelnu, tad varbūt Tu būtu arī pamanījusi, ka savā pirmajā komentārā viss, ko rakstīju, vienīgi pateicu, ka darbu VAR atrast, jo autore teica, ka nevar. Un šeit es neminēju ne divus, ne desmit bērnus un, kā izdzīvot! ;)
29.05.2013 09:05 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
patricijai ir labs darbs un vinai noveicas. domaju, ka tur nav nekada sakara ar tavu caklumu vai ipaso gudribu ka tu pati doma:D tapec ir mulkigi brekt par situaciju, kura neesi bijusi un neko nesaproti, jo tas viss ir atrauts no realitates.
29.05.2013 09:10 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Sēne, man ir zināms cilvēks kuram ir līdzīgi, banka māju atsavinās, taču tas nenotiek 1 mēneša laikā, pat ne 3 mēnešu, tas jau notiek GADU, viņi vēlas pieteikt maksātnespēju lai to māju ņem un miers, bet nevar jo ir godprātīgi maksā citus parādus, ko nevajadzētu, un viņi to GADU var teikt nav maksājuši par mājas kredītu, tātad Tavi vecāki uz to gāja, jo īpašuma atsavināšana nenotiek 1 dienas laikā un tā nenotiek bez īpašnieka ziņas, ir vesela procedūra līdz ipašums tiek atsavināts.
29.05.2013 09:10 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Protams, ka pie visām mūsu likstām ir vainīga tikai un vienīgi valsts. Paši neesam vainīgi pilnīgi ne pie kā. Saprotams, ka vienmēr ir vieglāk vainot da jebko citu tikai ne sevi.
Ja tik ļoti ienīsti valsti, ir tik daudz iespējas pārcelties. Lūdzu!
29.05.2013 09:17 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Meitene neuzklausa padomus. Visi, kas nesaka, ka LV ir slikta, un viņi paši ne pie kā nav vainīgi, ir slikti.
Pirmkārt, Tu vari dzīvot Rīgā un strādāt, jo par kojām ir jāmaksā arī par vasaras mēnešiem, ja vien Tu neesi pilnīgi izvākusies no turienes un rudenī nemeklēsi citas kojas.

Un zini es domāju, ka te nevienai vecāki nav ne miljonāri, ne nezin cik bagāti, mēs visas zinām, ko nozīmē, ka nevar dabūt visu, ko gribas.
29.05.2013 09:34 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Man apnika lasīt tālāk par piekto lapu.
Sēne, es tevi pilnībā saprotu. Neesmu tavā situācijā, bet, ja gribi parunāties, atraksti.
Brēc te visas, ka visi paši vainīgi pie tā, ka kredītu paņēma, kad varēja pelnīt 5k mēnesī un ka stulbi, neapdomīgi, vajadzēja domāt par nākotni! Nu, es ļoooooooti gribu redzēt šīs rējējas tagad arī domājot uz priekšu un ne santīma neizdodot par to, ko baigi gribās vai ko vajag, jo `jādomā par nākotni, nākamajā dienā mani var atlaist, man nebūs naudas un tas krekliņš, kuru es nopirku man būtu aiztaupījis triju dienu pusdienas!`. Vai arī māmiņas brēcējas, es ceru, ka jūs saviem bērniem arī nepērkat ne vairāk par vienu mantiņu, ne vairāk par vienu kostīmiņu, jo bērns izaugs un nākotnē savādāk nebūs, ko ēst, labāk nolikt to naudu malā!
Pilnīgs absurds, ko te var dirst, es atvainojos. Labi, es saprotu, ka pārsvarā visas šeit ir vairāk vai mazāk labi iekārtojušās un uzskata, ka knapa izdzīvošana ir lieliska un ka katrs, kurš atļaujas pastāstīt savu sāpi vai pačīkstēt, viņuprāt ir debīls, bet nu vai tad tiešām ir tik grūti paskatīties no studenta puses? Darbu atrast NAV viegli, jo tā NAV RĪGA. Un Rīgā, ja līdz tai ir jābrauc vismaz 30km ikdienā, neņems visi tādu darbinieku, kurš pats nedzīvo galvaspilsētā. No tiem 200ls, ko excite izrēķināja ietilpst arī koju īre 1 studentam noteikti, kas ir ap 50ls, tad vēl ir jāpabaro paši cilvēki un jānodrošina ēdiens kojās, kur uz visiem arī aiziet 150ls! Nerunāsim par sīkiem tēriņiem higiēnai vai akūtam ārsta apmeklējumam. Nav reāli iespējams dzīvot par 200ls mēnesī uz 4 cilvēkiem.
Es saprotu, ka pieredzes darba jomā nav, darba devējiem (nu reti kurš ir gatavs pakārtoties vienam cilvēkam) nevajag tādu strādnieku, kuram nepieciešams speciāls grafiks, lai paspētu aiziet uz studijām un vēl strādāt pusslodzi. Un ja atrod tādu darbu, es ļoti smagi šaubos, ka par 150ls būs iespējams kaut kā palīdzēt vecākiem, ja pieņem, ka jāmaksā par autobusu līdz mājām, kas mēnesī varētu izmaksāt ap 30ls + vēl sabiedriskais Rīgā mēnesī ap 15ls. Tur paliek 100. Un meitenei zāles (excite, tas bija izteikti debīls teikums) noteikti arī nav no lētajām, tātad puse iespējams tur aiziet.
Tās, kuras iesaka braukt uz ārzemēm droši piedāvājiet arī aizvest. KĀ lai aizbrauc uz ārzemēm? 3 mēnešus no vietas VISPĀR neēst, lai varētu iekrāt tur vienam mēnesim? Kamēr studē, tikmēr nevar braukt. Un ne jau pametīs studijas, par kurām arī maksā vecāki! Un pirms brukt virsū par to, ka vecāki stulbi, ka maksā par bērnu sliņķu studijām, padomājiet, vai labāk ir 15 gadus rukāt maximā ar vidusskolas izglītību un tad apsvērt iespēju mācīties vai arī uzsākt studijas, ja vecāki tās var sponsorēt (studijas uzsāka pirms atnāca šī situācija)? Un ja atkal izskanēs `vajadzēja domāt pirms pieņemt vecāku studiju naudu`, tad es vienkārši padodos, jo es varu derēt, ka vismaz puse, kuras sauc meiteni par nekaunīgu un viņas ģimeni par dumju, ka nedomāja par nākotni, pašas neko no visa tā nosauktā nedara!
29.05.2013 09:35 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
Winterra es pievienojos!
29.05.2013 09:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits