Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Laulība

 
Reitings 414
Reģ: 03.02.2013
Sveikas, dārgās.

Aizdomājos par vienu interesantu lietu, kur sagribējās dzirdēt citu sieviešu viedokļus.
Kāda mana laba paziņa, gados mazliet pāri 40, nu jau pāris gadus ir ļoti laimīgās attiecībās. Divreiz šķīrusies savulaik; tagad ir patiesi laimīga, vīrietis arī superīgs - vārdu sakot, viss skaisti.
Problēma ir tur, ka viņa viņu grib apprecēt (pašsaprotami), bet viņš tam vēl nav gatavs - galīgi švaki ar naudiņām, ar darbu, un saka, ka grib atļauties normālas kāzas un pēc tam arī uzturēt pilnībā savu sievu, jo citādi nemaz nevarot. Lepnums.
Viņa, toties, turpina spiest uz tām kāzām un, nesen, pat dzirdēju teikumu, "Ja man to (precības) tik ļoti gribas, bet viņš tam nav gatavs.. Varbūt viņš nav mans īstais, varbūt jāšķiras.."

Parunājos ar kādu citu draudzeni par šo tēmu; arī tā uzskata, ka laulība ir svēta lieta un dzīvot ar vīrieti kopā, attiecības, etc, obligāti ir jānoformē un citādi nevar; citādi grēks. Īpaši Dieva priekšā un tā.

Es nez, man tas liekas muļķīgi. Nav tā, ka esmu ļoti Dievticīga; kaut kāda ticība ir, bet tas ir personiski un ar to nedalos; arī nezākāju. Tas tā. Bet man tas liekas .. nu, kas ir svarīgāks - mīļotais cilvēks pie sāniem, vai gredzens pirkstā?? Un spiest uz tām laulībām, un ņemties.. Jā, protams, ir kaut kādi formalitāšu jautājumi, kas, varbūt ir vieglāk, bet ne par to iet runa.

Kā Jums?
Interesē vienkārši, vai esmu viena tāda radikāle, vai arī ir vēl kāda sieviete, kas domā, ka laulība nav visa centrā? :D
Bez naida, lūdzu, ja kāda tomēr domā, ka precības ir obligātas.. Vienkārši ziņkāre.
Jauku Jums vakaru! :)
16.05.2013 17:57 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
bet viņš tam vēl nav gatavs - galīgi švaki ar naudiņām, ar darbu, un saka, ka grib atļauties normālas kāzas un pēc tam arī uzturēt pilnībā savu sievu, jo citādi nemaz nevarot. Lepnums.
Visbanālākās atrunas. Nu negrib tas vecis viņu par sievu, un izdoma si8mt un vienu iemeslu.
16.05.2013 18:01 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
nteresē vienkārši, vai esmu viena tāda radikāle, vai arī ir vēl kāda sieviete, kas domā, ka laulība nav visa centrā?


Nez nu spriežot cik milzum liels skaits bernu dzimst āraulībā tad neesi ne tuvu viena tada:D Un daudzi dzivo kopā tapat, bez saistībām.
16.05.2013 18:02 |
 
Reitings 168
Reģ: 29.01.2009
Es ar gribu apprecēties. Jo tad liekas, ka attiecības ir pilnīgas. gibēsies bērnu un vīru, bet ja būs vispirms bērns, tad vienmēr citu acīs būšu meitene, kuru apprecēja dēļ bērna... tāpat ja kaut ko pērk kopīgi, bvarēsi apliecināt, ka daļa ir tava, nevis pēc gadiem tevi zmetīs uz ielas un pateiks, ka neko neesi devusi un nekas nepienākas :D
16.05.2013 18:03 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
laulibas nav mulkibas! mulkibas ir tad ja sieviete samierinas un precetas sievas statusu pielidzina draudzenes statusam jo redz tapat ir labi, nevaag gredzenu utt. no juridiska viedokla sieva ir sieva, bet draudzene...? kura, ta vai sita?
16.05.2013 18:03 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Nedomāju, ka laulība ir obligāta, bet par sevi saku - noteikti, ka precēšos! :)

Domāju, ka tas jau laika gaitā atklājas sarunās - vai otrs ir gatavs jebkad piekrist kāzām vai ne, vai labāk tomēr dzīvot kopā vnk tāpat bez jebkādām saistībām

Bet noteikti nedomāju, ka precēšanās izsaka to, cik daudz otrs tevi mīl, es nebūtu gatava aiziet no otra tikai tādēļ, ka viņš nevēlas kāzas. Nespēti ziedot attiecības kaut kā tik tomēr mazsvarīga skatoties lielā mērogā :)
16.05.2013 18:05 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Mani vienmer izbrina ja dāmas saka ka lauliba nav nepieciešjma, nav svariga , vinai tapat kopā ir labi, bet tai pat laikā sauc sevi par sievu:D :D :D Tik smiekligi no malas. Katra piegulētāja redz tomer grib to sievas statusu.:D
16.05.2013 18:07 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Nekas jau nav obligāts.
Katram pārim sava izvēle.
Man personīgi, laulības šķiet normāls nākošais solis nopietnās, ilglaicīgās attiecībās. Es vēlos kādreiz apprecēties un būt savam draugam sieva, nevis visu mūžu dzirdēt ''un tā ir mana draudzene''. Taču, es arī uzskatu, ka abiem ir jāgrib tās laulības, nevis viens grib un spiež otram, kurš īsti negrib, bet laika gaitā mīļā miera pēc tomēr piekāpjas. Vai arī, ka sievietes kaļ nez kādus plānus, kā izspiest no vīriešiem bildinājumus... Tāda laulību izspiešana gan man liekas muļķīga.
16.05.2013 18:16 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Man laulības ir svarīgas. Nevēlētos visu mūžu nodzīvot draudzenes statusā. Nepilnīgi.
Vispirms kāzas, tad bērni.
Laulības ir nākamais solis attiecībās.
16.05.2013 18:19 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Ja manējais negribētu mani precēt, es nesamierinātos, jo zinu, ka vēlāk es kostu pirkstos.
16.05.2013 18:21 |
 
Reitings 1023
Reģ: 25.08.2010
Ļoti aktuāla tēma man. Esmu attiecībās 4 gadus un mums ir bērniņš taču līdz šim neesam salaulājušies. Abi agrāk to neuzskatijām par vajadzīgu. Tagad ir tā , ka es to vēlos , bet viņam ir pretējs uzskats. Esam par to pat nonākuši līdz nopietnām domstarpībām un pateicu ja mani nebildinās gada laikā tas manī būs iekšēji , kā iesākums uz attiecību pārtraukšanu. Iespējams izklausās traki , bet ja pamēģina uz to
16.05.2013 18:31 |
 
Reitings 1023
Reģ: 25.08.2010
paskatīties dziļāk no mana skatu punkta , tas ir ļoti labi saprotams. Kkā tā :)
16.05.2013 18:33 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
pateicu ja mani nebildinās gada laikā tas manī būs iekšēji , kā iesākums uz attiecību pārtraukšanu. Iespējams izklausās traki , bet ja pamēģina uz to


tev vajag lai tevi bildina piespiedu kártá? tu zinási, ka vírieti esi piespiedusi bildinát (ja vinjsh gada laiká vél nebús aizbédzis)! bildinájums ir víriesha lémums, kad vinjsh tam ir gatavs! es nekad dzívé nebútu spiedusi vírieti uz kázám, nu sviests!


jáprecas tad, kad tam gatavi ir divi cilvéki, nevis viens izpilda otra iegribas.
16.05.2013 18:38 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Jā, kāzas man ir ļoti svarīgs, jo bērnus tikai pēc kāzām.
Manuprāt, ģimene sākas brīdī, kad abi salaulājas, pirms tam ir tikai attiecības ar vīrieti/sievieti.
16.05.2013 18:40 |
 
Reitings 1023
Reģ: 25.08.2010
Tieši tā , es Tev piekrītu. Ja mēs visu laiku bijām uz viena viļņa un tagad ir sajūta , ka esam atsevišķā līmenī un mums pilnīgi krasi atšķiras uztvere par tik nopietnu jautājumu , tas man liek aizdomāties par to ko dzīvē vēlos es un ko viņš.
16.05.2013 18:43 |
 
Reitings 1055
Reģ: 10.02.2011
Domas par precībām visnotaļ ātri mainās. Arī es pirms satiku savu vīru, biju pārliecināta, ka to nevēlos un ka tas ir lieki. Bet še ku reku abi esam laimīgi precējušies kopš 12.12.12. Un neviens nevienu nepiespieda, abi kopīgi nolēmām, ka vēlamies!
Un vīram šīs ir otrās laulības. Pirmajās sieva līdzīgi kā Jasmīne, uzspieda uz jūtām. Protams apprecējās. Viņiem taču bija nopietnas, ja nemaldos, 7 gadu ilgas attiecības. Bet beigās pati dāma sāka šļūkt pa kreisi pie citiem. Kopīga laulību dzīve viņiem ilga ~1 gadu. Ļoti "pozitīvi".
Protams, man ir tikai vīra un vīra vecāku viedoklis par šīm izbijušajām attiecībām, bet man nav pamata tam arī neticēt.. Cik to čāču esmu bildēs redzējusi, tad pilnīgi ticams, ka viņa šļūca ar katru kurš pagadās.
16.05.2013 18:46 |
 
Reitings 1023
Reģ: 25.08.2010
Es nevienu nepiespiežu , es lieku otram cilvēkam saprast cik mam tas ir svarīgi un ja mēs abi divi esam pilnīgi savādākā uztverē , tas man agrāk vai vēlāk radīs problēmas
16.05.2013 18:49 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Nezinu nevienu staastu, kur sieviete ir izdiikusi no viiriesha bildinaajumu un peec tam atlikusho muuzju abi nodziivojushi laimiigi kopaa. Jaa, daudzi viirieshi beigaas sievietei piekaapjaas un iedod kaaroto, bet nu nevar peec tam prasiit no vinjiem, lai vinji peec tam dotu lielu ieguldiijumu lauliibas dziivee.
16.05.2013 18:57 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Jā, man arī šis ir diezgan sāpīgs jautājums. Kopā esam jau ilgus gadus, bet viņš mani vēl nav apprecējis. Runājuši esam par to un būtībā viņš pat neiebilst kāzām, jo tāpat grib ar mani pavadīt visu mūžu. Bet tāds reāls grūdiens - davai, mīļā, precamies šogad! - nav. Ja labi gribētu, varētu viņu pierunā apprecēties kaut šogad. Bet es negribu būt tā, kas uzspiež. Tad tiešām visu mūžu domātu, ka viņš to pa īstam nav gribējis. Bet tai pat laikā es gribu īstu ģimeni, gribu būt sieva, nevis mūžīgā draudzene. Bet kāds tad ir REĀLI risinājums?
16.05.2013 19:05 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Es īsti nesaprotu kā var nodzīvot, piemēram, 7 gadus un neapprecēties. Tiešām negribas?
16.05.2013 19:07 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Mademoiselle, gribas, un kā vēl gribas! :)
Bet vīrietim negribas laikam. Viņam jau tāpat ir labi.
+ arī tas, ka viņam jau aiz muguras ir šķirta laulība un vilšanās laulības institūcijā. Tāpēc viņš negrib to vairs
16.05.2013 19:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits