Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Es. viņš un viņa mamma.

 
Reitings 176
Reģ: 23.05.2011
Sveikas, meitenes :)
Jau labu laiku mani moka kāda nepatīkama atziņa, kuru vēlētos apspriest ar Jums un lūgt kādu gudru padomu :)
Situācija saistīta ar mana drauga mammu. Patiesībā viņa ir ļoti jauka sieviete un mums iespējams būtu pat ļoti labas attiecības, ja vien es nebūtu viņas dēla draudzene... Problēma slēpjās tajā, ka viņa ir šķīrusies, mans draugs ir viņas vienīgais dēls, kam tiek veltīta visa viņas dzīve, dēls pieradināts dzīvot pēc "skaldīt un valdīt" sistēmas - viss notiek pēc viņas prāta, un pat ja viņš no viņas palīdzības atteiksies, tāpat viņa visu izdarīs viņa vietā, jo "viņš taču pats neko nemāk izdarīt". Šajā ziņā viss bija ideāli, līdz uzrados es. No viņas viedokļa problēma ir tajā, ka es esmu pieradusi dzīvot patstāvīgi, neatkarīgi, lēmumus pieņemu pati un viņas "skalīt un valdīt" sistēma uz mani galīgi nestrādā + mācu draugam, ka viņam pašam ir jādomā ar galvu un viņš patiesībā ātri mācās, bet tas neiet kopā ar mammas valdonīgumu... Pēc visa spriežot, viņai ir bail, ka es viņai dēlu atņemšu, viņa daudz labprātāk draugam pie sāniem redzētu paklausīgu un padevīgu draudzeni. Man acīs nekad nekas nav teikts, parasti vai nu ignorē mani vai izturas ļoti laipni. Bet cik zinu, aiz muguras pārmet draugam, ka viņš tērē naudu braucieniem pie manis, bieži izplāno savas aktivitātes brīvdienās pēdējā brīdī, jaucot ārā mūsu kopīgos plānus. Vēl 1 problēma ir tāda, ka viņa pati dzīvokli uzturēt nevar - draugs palīdz apmaksāt rēķinus, kas ir iemesls, kāpēc mēs nevaram sākt dzīvot kopā. Es mācos Rīgā, bet draugs nepelna tik daudz, lai uzturētu mammas dzīvokli + mūsu dzīvesvietu Rīgā. Un nejaukākais ir tas, ka mamma meklē visādus attaisnojumus, lai neko nemainītu - jaunas attiecības, lai nebūtu vientuļa, viņa nemeklē, labāk apmaksātu darbu arī ne, kaut gan ir bijušas iespējas, un viņa arī necenšas mainīties attieksmē pret dēlu un mani...
Kopumā jau vairākus gadus šādu situāciju pieciešu. Nu ok, pagaidām es studēju un mani tas skar maz... Bet drīz es studijas beigšu un ar mammu vienā dzīvoklī es nesadzīvošu (to es zinu par visiem 100%, jo vēlos dzīvot ģimenē, kur man blakus ir vīrietis, nevis ģimenē, kur mans draugs tiek nemitīgi padarīts par bērnu, kas neko nemāk, nejēdz un wsp...). Tiešām šo puisi mīlu. Esam visu šo lietu arī izrunājuši, bet ne pie kāda risinājuma joprojām nevaram nonākt...
Kāda ir jūsu pieredze? Kā jūs rīkotos manā vietā?
21.03.2013 18:02 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Nevar to mātes dzīvokli pret mazāku iemainīt, lai viņa pati var samaksāt par komunālajiem vai vismaz būtu mazāka palīdzība no dēla vajadzīga?
21.03.2013 18:07 |
 
Reitings 664
Reģ: 31.03.2012
Vienā Lilit numurā bija labs raksts par šo tēmu. Lika aizdomāties un padomāt un izsecināt lietas.

Nu.. tavā gadījumā ir 2 varianti.
1. Vīrietis būs pietiekami spēcīgs raksturā, lai ''pasūtītu'' māti un pievērstos tev, neklausoties mātē.
2. Tev jāmeklē cits vīrietis, jo viņš nekad nemainīsies.

Grūta situācija ar tām mātēm..
21.03.2013 18:08 |
 
Reitings 664
Reģ: 31.03.2012
Kaut kā jāliek saprast drauga mammai, ka viņai jādzīvo sava dzīve, un nedrīkst paļauties uz dēlu.
21.03.2013 18:09 |
 
Reitings 176
Reģ: 23.05.2011
Nevar iemainīt dzīvokli, jo viņa nemūžam nepiekritīs.....
21.03.2013 18:09 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Nē, nu jūs interesantas - iemainīt dzīvokli, likt viņai saprast? Jūs vispār domājiet kādreiz, ko runājiet arī? Ja ir vēlme kaut ko mainīt, sāc mainīties pati, nevis norādi, kas ir jādara vienam vai otram!

Jā, puisītis ir memmes dēļiņš, bet viņa attiecībās ar māti jaukties nedrīkst, jo, pirmkārt, sievietes nāk un iet, bet mātes paliek, un grozi kā gribi, bet vainīga būsi tu, a ja tev jādzīvo ar šo puisi vēl visa dzīve, tad priekš kam bojāt attiecībās ar māti?
21.03.2013 18:14 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Mana pieredze ir ar bēdīgām beigām. Stāsts tieši tas pats, bonusā vēl tas, ka es biju tā "sliktā meitene" kas pa laikam mēdz uzpīpēt un aizvilkt viņas mīļpuisīti uz ballītēm (to, ka mīļpuisītis pirms manis pīpēja, dzēra un ballējās vairāk, viņa netika ievērojusi) Nu ko, staigāja vaidēdama, gar vannas istabu, kad es tur biju iekšā, ķērca, ja puisis (24 gados) pavēlāk aizskrēja uz veikalu nopirkt man čipsus vai ko "Atkal tās narkotikas tirgojat, ja?" Lieki piebilst, ka mēs neko nelietojām, bet šķiet, tā bija mana ūdenspīpe, kas lika viņai domāt savādāk. Un nedod dievs, ja es pa dienu, kamēr viņa darbā un mums abiem brīvs, pagatavoju kaut ko viņas virtuvē, tad viņa vispār, nabadzīte, jutās izspiesta no savām mājām.
Bet. Esmu liela pretī runātāja un tā puiša pirmā nopietnā draudzene. Iespejams, tante baidījās palikt viena, jo pat kaķis viņai skrāpēja. Ar puisi izšķīrāmies savstarpēju iemeslu dēļ, bet mammas bija priecīgas visiem :D
Kas attiecas uz tava drauga mammu, ieteiktu negaidīt, ka viņa kaut ko mainīs savā privātajā dzīvē vai karjerā, jo cilvēkam gados ir ļoti grūti pienemt pārmaiņas. Ko darīt? Censties ar mammu sadraudzēties, dot viņai sajūtu, ka dēls jau nekur nepazudīs (ja arī pazudīs). Varbūt paslavēt puisi mammas acīs, lai viņa mēģina paklausīties no malas. Sakostiem zobiem, bet iet pretī un draudzēties.
21.03.2013 18:14 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Spruce - nu, ja nepiekritīs, tad lai maksā pati. Ko tad viņa var piekrist vai nepiekrist, ja pašai nav naudas par komunālajiem rēķiniem samaksāt? Taču ir jāsaprot, ka dēls pieaudzis un viņam jau sava dzīve, sava ģimene.
Protams, ir normāli, ka bērni palīdz vecākiem, atbalsta gan materiāli, gan emocionāli (it īpaši, ja māte viena), tomēr tas nedrīkstētu būt tādā līmenī, ka viņa nosaka dēla dzīvi.
21.03.2013 18:15 |
 
Reitings 664
Reģ: 31.03.2012
Kāda velna pēc jāmainās sievietei un jāpielāgojas drauga mātei? Nu labi.. mainīs sevi? Ar ko tas beigsies? Ar to, ka māte sāks kāpt uz galvas ar vien vairāk un vairāk un attiecības būs pilnībā neizturamas. Tāpēc ir jāliek mātei saprast un ir jāparāda sava vieta un viņas vieta. /
21.03.2013 18:18 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Dzīvot mātes dzīvoklī tu negribi.
Draugs 2 dzīvokļus neuzturēs.
Pati saproti, ka ir 2 varianti: dzīvot tā kā ir tagad vai šķirties.
21.03.2013 18:19 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
becky - neviens jau nesaka māti pamest un nelikties ne zinis, bet ir taču normāli, ja pāris grib dzīvot neatkarīgi, nevis kopā ar vecākiem!!! Kas tur ko nesaprast? Nu un neko jau no tās mātes neprasa, vēl tieši viņai palīdz, runa ir tikai par to, ka visiem vajadzētu savilkt ciešāk jostas (nevis tikai jaunajiem cilvēkiem atteikties no savas dzīves un iecerēm, lai tikai varētu apmaksāt muteres dzīvokli!)
21.03.2013 18:20 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Zelta black, nostādi sevi mātes vietā, pirmkārt. Otrkārt, sievietes nāk un iet, māte, turklāt puisim, saprotu, ir labas attiecības ar māti, ir māte.

Es ar savu vīreni nevarēju sadzīvot, kaut gan mums kopā nebija nedz jādzīvo, nedz nauda jādala, tik ilgi, kamēr nebiju mainījusies pati, ieguvēji no tā bija visi.
21.03.2013 18:21 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
zaptesburka, protams normāli, ka pāris grib dzīvot atsevišķi. Bet nu ja tāda situācija, sāciet pelnīt, strādājiet papildus, meklējiet variantus, parādiet mātei, ka esat spēks, nevis viens variants - piegriezt sievietei skābekli un samainīt dzīvokli!
21.03.2013 18:23 |
 
Reitings 176
Reģ: 23.05.2011
runa ir tikai par to, ka visiem vajadzētu savilkt ciešāk jostas (nevis tikai jaunajiem cilvēkiem atteikties no savas dzīves un iecerēm, lai tikai varētu apmaksāt muteres dzīvokli!)


vot šis ir tas, par ko es arī domāju :) ir jau vecākiemiem cilvēkiem grūti saņemties un kaut ko mainīt, bet, manuprāt, tieši māte ir tā, kam ir jāaizdomājas, kā būtu labāk dēlam :)
Ir dubultgrūti sadzīvot drauga mammu, jo mani vecāki ir tieši tādi, ka ļauj man dzīvot savu dzīvi, kaut jostu savelkot, jo saprot, ka bērniem nav jācieš vecāku iegribu dēļ :)
21.03.2013 18:25 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
māte ir māte
Nu un kas tad viņa ir? Jā, protams, mātei jāpalīdz, jo noteikti vienai ir grūti. Tomēr arī viņai būtu jāsaprot, ka viņas dēls ir pieaudzis un viņam jādzīvo sava dzīve. Būtu tomēr jāpanmāk pretī, nevis tikai jāgaida, kad viss notiks tikai pēc viņas prāta.
Jaunajiem cilvēkiem ir jābūvē sava dzīve, jāveido jauna - savējā - ģimene. Tā tas normāli notiek.
21.03.2013 18:25 |
 
Reitings 176
Reģ: 23.05.2011
turklāt puisim, saprotu, ir labas attiecības ar māti


kā to ņem. labas attiecības, kamēr viņa neieslēdz savu tirāna dabu :D
21.03.2013 18:26 |
 
Reitings 664
Reģ: 31.03.2012
Nav jānostāda man sevi mātes vietā, jo uzskatu, ka bērnus neaudzinam, lai viņi mūs apgādātu un pakārtotu savu dzīvi mātes vajadzībām. Vecākiem ir jāsaprot, ka nedrīkst uzvesties egoistiski un traucēt bērnu privāto dzīvi , tikai lai apmierinātu savu vientulību. Normāla sieviete turpinātu dzīvi un pati rautos kaut kā uz priekšu nevis neko nedarītu un dzīvotu uz dēla naudas un 4 gadu garumā čakarētu attiecības.
Nav runa par to, ka mamma tikai viena un sievietes daudz. Jā, protams. Var izpalīdzēt, ja kaut kas plīst. Neviens neliedz dēlam apciemot māti, mīlēt un tā tālāk.
21.03.2013 18:28 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
zaptesburka, teikšu tikai to, ar šādu attieksmi tālu neaizbrauksi!
21.03.2013 18:28 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
becky - kas Tev liek domāt, ka jaunie nepelna, nemeklē iespējas?
Ne jau viņi kaut ko no mātes prasa! Tieši māte pati nespēj sevi uzturēt, tāpēc viņai vajadzētu iziet uz kompromisu. Ja pati nevar dzīvokli apmaksāt, tad lai piekrīt samainīt uz mazāku, lai arī dēlam vieglāk būtu (par cik viņš taču sedz daļu mātes izdevumu).
21.03.2013 18:28 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
kaķa lāsti debesīs nekāpj
21.03.2013 18:30 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
(to pēdējo komentāru domāju kā atbildi uz becky komentu "zaptesburka, teikšu tikai to, ar šādu attieksmi tālu neaizbrauksi!")
21.03.2013 18:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!