Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veģetārisms

 
Reitings 19
Reģ: 03.03.2013
Sveicinātas!
Gribētos zināt, ko domājat par veģetārismu (neēd gaļu, zivis) un vegānismu (neēd gaļu, zivis, pienu, olas)? Varbūt kāda no jums ir veģetāriete vai vegāne?
07.03.2013 17:47 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Kāda citiem daļa, ko kurš ēd???!!
07.03.2013 18:01 |
 
Reitings 360
Reģ: 29.12.2010
iesaku paskatities youtube ka kauj govis un zirgus tad visas klus par vegitarietem! brrrrr...
07.03.2013 18:18 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Kikinja, mīļā, esmu šādus video skatījusies ar salami zobos, apšķebināja uz mēnesi, pēc tam atkal gaļu sakārojās. :D
07.03.2013 18:20 |
 
Reitings 389
Reģ: 08.12.2012
Tā jau ir, katrs ēd ko grib (vai neēd vispār). Labi jau tas itkā nav, esam barības ķēdes virsgalā un mūsu organisms nav būvēts lai 30% no nepieciešamajām vielām uzņemtu ar tabletēm, bet katrs dara kā vēlas. Katrā ziņā grūtniecības laikā iesaka nedaudz "aizmirst" par savu veģetārismu
07.03.2013 23:38 |
 
Reitings 731
Reģ: 31.10.2009
Ja negrib, lai neēd, man vairāk paliks :D Ja nopietni, tad tur nav ko diži domāt. Katra paša brīva izvēle. Man tiešām ir vienalga, kāda citiem ir ēdienkarte. Ne mans organisms, ne mana veselība, ne man par to satraukties.
07.03.2013 23:51 |
 
10 gadi
Reitings 2230
Reģ: 11.03.2010
'veģetārismu (neēd gaļu, zivis)

Veģetārietis tikai need gaļu, bet zivis ēd. o_O , pati esmu Veģetāriete, grūti būtu iedomāties, kā es dzīvot tad, ja vēl zivi izslēgtu no uztura.
Vegānisms, manuprāt, ir lemts cilvēkiem, kuriem ir alerģija uz laktozi un piena produktiem, bet protams, ir tādi ,kuriem viss normāli un kļūst tā pat.
07.03.2013 23:55 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Esmu zveerinaata galjeedaaja un mediibu cieniitaaja. Driizaak atteiktos no daarzenjiem un augljiem nekaa no galjas. Pret vegaaniem un vegetaarieshiem, kuri meegina ar varu un apvainojumiem uztiept savus uzskatus citiem, man ir dziljas antipaatijas. Pret tiem , kuri nemaacaas man virsuu un nekomentee manu aadas jostu vai steiku paarmetumu pilnaa balsii, izturos neitraali un cienu vinju izveeli.
07.03.2013 23:59 |
 
Reitings 1023
Reģ: 25.08.2010
Negaršo gała neēdu un arī negribu viñu uzñemt savā organismā ... Pilnīgas mułķības par grūtniecību un tās ēšanu. Ar atsevišķiem produktiem kuri ir veselīgi un nav gaļa var uzņemt nepieciešamās vielas , kas būtu vajadzīgas grūtniecei. Man ir vienalga ko citi ēd vai neēd, katra cilvēka personīgā darīšana.
08.03.2013 00:05 |
 
Reitings 419
Reģ: 08.01.2013
Esmu veģetāriete. Ko tur var daudz domāt par šo lietu? Gribi, esi veģetārietis,negribi, neesi.
08.03.2013 00:14 |
 
Reitings 243
Reģ: 29.01.2009
Es skatījos divu stundu filmu par to kā pasaulē nogalina dzīvniekus, samaļ dzīvas gotiņas un cūciņas spundē būros - vispār kaut kā neietekmēja.
Bet cienu, kuri neēd.
Esmu vēlējusies kļūt par veģetārieti, bet neiespējami, jo tētis iet medībās un baigi garšo tā gaļa. :D
08.03.2013 00:25 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Nu vegāns ir plašs jēdziens pašlaik - es neēdu gaļu, olas, bet ēdu piena produktus un ik pa laikam zivi, jo citādi es burtiski izžūstu (paliek sausa sejas āda, lūpas, kāju āda, parādās blaugznas) - principā variēju - ēdot ik pa laika lasi vai dzerot zivju eļļu.

Es izvairos no produktiem, kuri iegūti vardarbīgā ceļā! Tā kā piena produkti iegūtu nevienu nenogalinot tad to ēdu! Gaļa man ir pretīga vnk principā, tāpat kā olas! Zivs vēl nav pretīga, bet sāku jau arī uz to kaut ka skatīties ar dalītām domām. Nemoku savu organismu līdz nāvei atsakoties no vitāli nepieciešamām lietām - kalcijs, proteīni, omega3!

Domāju, ka tas ir atkarigs no katra vēlmes, pārliecības, arī organisma spējām! Nepazīstu nevienu zaļēdāju-vegānu, kuri vsp neēd dzīvnieku izcelsmes produktu! Ir paziņas kas ir vegāni jau kādus 6 gadus, bet no piena produktiem nav atteikušies un tā ir paliela kopiena.
08.03.2013 00:28 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
buchbuchh - vienmēr interesejis kā to gaļu no medībām pēc tam lieto? Jūs viņu uz kadam pārbaudem vedat? Kā var būt drošs ka nav meža dzīvnieka gaļā kādi parazīti! Kad mācījos parazitoloģiju tad uzzināju cik daudz tādos dzīvniekos parazītu dzīvo un biju pretīgi šokā! Nav bail kaut kādu tārpu cistu dabūt sev muskuļos ēdot meža dzīvnieku gaļu?
08.03.2013 00:31 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Vegāni izvairās no jebkāda veida dzīvnieku izcelsmes produktu lietošanas.

Tālākos komentāros neieslīgšu,tikai pasmaidīšu! :)



Pati gaļu neēdu,bet tādēļ,ka tā ir pārpumpēta ar visādiem sūdiem mūsdienās un garšo pēc riepas,veicina lielākas gremošanas problēmas(man tieši),labāk jūtos to nelietojot!
08.03.2013 00:37 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Gribētos piemetināt, ka vegānisms un veģetārisms principā ir primāri nevis vnk ēdienkarte, bet dzīveids! Tam pamatā ir kādi uzskati par dzīvniekiem! Vieni vegāni vnk neēd neko kas ir dzīvas izcelsmes - bet tādu ir ārkārtīgi maz, jo sanāk tāpat, ka viss trukstošais no tabletēm jāuzņem, kaut vai omega3 - dzerot zivju eļļu tu jau it kā tapat uzņem dzīvnieku. Bet nu cik ir diskutēts ar domubiedriem par šo tēmu, tad jau sen uzskata, ka īsts vegānisms nemaz neeksistē!

Tad ir vegāni, kas arī ir lielākoties pārstāvēti LV - neēd vardarbīgā veidā iegūtus produktus - nogalināta dzīvnieka gaļu, olas, zivi! Tā kā piens iegūts nevienu nenogalinot tajā nav dzīvnieka ciešanas! Bet tāpat te šmaucas, jo zivs eļļu dzer gandrīz visi :) Tādi vegāni arī apģerbā un sadzīvē nelieto (vai minimāli ierobežo) ādu, kategoriski pret kažokādām un tml!

Ir arī vegāni, kas tikai ēd atbilstoši, bet nēsā kažokus un ādu.


Es uzskatu, ka visi šie veidi ir kā līmeņi pa kuriem kāpj, kad uzsāk šādu dzīvesveidu! Sākumā jau visi ir veģetārieši (bez gaļas), bet vēlāk jau kāda daļa vēl vairāk atsakās! Kāda daļa tālāk par gaļu netiek, jo ar to jūtās apmierināti...

Man vislielākās problemas ir ar olām - grūti ikdienā bez olām, ja gatavo sarežģitākus ēdienus - mērces, mīklā ceptus dārzeņus, pankūkas, mīklas izstrādajumus. Plikas olas man izraisa riebumu. Ja vajag gatavot ēdienu, kur obligāti vajag olas, tad nopērku eko olas no vistām, kas nav turētas sprostā.


Es pati vnk izjūtu riebumu pret gaļu, olām. Esmu mēģinājusi bez zivs, bet laikam mans organisms tam nav vēl gatavs, jo pēc mēnešiem diviem sākās problemas, kuras pamatīgi izjutu uz sevis un tad atkal sāku zivju eļļu dzert un pagāja viss. :)
08.03.2013 01:02 |
 
Reitings 55
Reģ: 25.01.2013
es domāju, ka katram sava recepte, kas vienam der otram ne. Esmu mēģinājusi pilnībā atteikties no gaļas, bet man tas nesanāca, jo sāku slikti justies, neskatoties uz to, ka ēdu pareizi, lai aizvietotu gaļu ar citiem produktiem. Tagad gaļu ēdu reti. Zinu cilvēkus, kas jūtas veselāki un labāk neēdod gaļu, zinu arī tādus, kam ir sākušās veselības problēmas bez gaļas.
Domāju arī par ētiku neēdod gaļu, bet tad jau būtu jāatsakās no kažokiem, ādas apaviem un tamlīdzīgi.
08.03.2013 10:05 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Veģetārietis tikai need gaļu, bet zivis ēd. o_O , pati esmu Veģetāriete


Veģetāriete,kas gaļu neēd, bet zivis ēd? Manā uztverē tāds pseido veģetārsims vien ir. Bet viņi jau iedalās miljons sadaļās..
08.03.2013 10:09 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Veģetārieši neēd zivis, ja kas. Sasmējos :)

Dažkārt cilvēki strīdas, ko var, ko nevar ēst veģetārietis, kas ir īsts veģetārietis, kas nav. To ir ļoti viegli pārbaudīt ar kontroljautājumu - vai tas, ko tu ēd, ir līķis vai nav? :) Proti, vai tas produkts ir iegūts no miruša dzīvnieka vai nav.

Garnele ir bijusi dzīva un tagad vairs nav? Jā. Tātad veģetārietis to neēdīs. Vai piens ir iegūts no mirušas govs? Nē. Tātad veģetārietis dzers pienu.

Savukārt vegāni neēd jebkādus produktus, kas iegūti no dzīvniekiem, arī no dzīviem dzīvniekiem.
08.03.2013 10:13 |
 
Reitings 218
Reģ: 28.02.2013
Man liekas, ka man vispār neko citu nevajadzētu kā kartupeļus un gaļiņu :D :) saldumus ēdu, bet tie mani neuzrunā... Vispār, ja dienā neesmu apēdusi kārtīgu gaļas gabaliņu, esmu pikta uz visu dienu.. :)
Man ir viena paziņa, kas ir vegāne- man liekas, ka viņa visu laiku izskatās tāda kā slima :D iespējams tās ir tikai iedomas, bet tiešām viņa ir pārak aristokrātiski bāla un vienmēr viņai neko negribās - tikai sēdēt uz vietas.. :D
08.03.2013 10:14 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
chanely - medu arī vēgans nevar?
08.03.2013 10:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits