Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cilvēki- ...

 
Reitings 537
Reģ: 27.08.2012
Šķiet ziemas periods ir stipri par stipru ievilcies. Bet labā ziņa ir tāda, ka pavasaris jau ''klauvē'' aiz loga rūts tikpat kā. Un šajā garajā, tumšajā rudens- ziemas periodā ir ievilkusies depresija. Laikam jau tāpēc, ka ārā lielākoties ir drūms laiks, saulīte pa retam parādās un man teju jau gandrīz gads riņķī kad esmu viena. Tā pārspīlētā valentīndiena mani vai beidza nost no vientulības sajūtas. Labi, ka tā ir garām. Bet ne jau šoreiz par to ir stāsts. Stāsts ir par cilvēkiem, par sabiedrību kopumā.

Jau pasen esmu novērojusi (taču kādu mēnesi tā stiprāk), ka uz manis tiek vērst desmitiem, simtiem acu pāru. Nosodošu acu pāru, vienalga kurā vietā - autobusā, vilcienā, tramvajā.. uz ielas pie luksafora, visur kur es dodos savās dienas gaitās un manis tiek vērsti šie nosodošie acu skatieni. Par ko? PAR KO ,NOLĀDĒTS? Es esmu kārtīga, jauna sieviete - kopta un labi ģērbjos, drēbes vienmēr ir no labiem veikaliem tīras, kosmētika saprāta robežās tiek lietota. Ģērbjos atbilstoši laika apstākļiem. BET? Ko var blenzt, es atvainojos. Daudzi pat uzdrošinās pagriezties vēlreiz atpakaļ, pasmīkņāt.

Kāpēc es to rakstu - šodien bija liels, trekns punkts tam visam.. kas lika vienkārši man eksplodēt. Lai gan ir svētdiena, es pēc darba devos mājup uz staciju. Līdz vilcienam bija dažas minūtes atlikušas, stāvēju uz perona un gaidīju savu vilcienu. Nolēmu atbildēt uz draudzenes iepriekš rakstīto īsziņu. Tajā pašā laikā, kāds puisis.. kāds nu puisis 20+ gadi, no tāda ''kruto'' galu. Nesaku, ka es esmu zemē metama, es arī labi izskatos un no draugiem saņemu, kā arī kolēģiem tikai komplimentus. Jo mans darbs ir birojā un tur ir jāģērbjas un jaizskatās pieklājīgi, lietišķi, smuki.
Šis puisis staigāja no viena stūra uz otru, šurpu turpu . Un tad man kā pārsteigums (es to puisi nepazinu, nezinu kas viņš tāds) , perons tukšs ... un BAMS!! No mugurpuses viņš man ar plecu savu stipri iesita, pagrūda un pateica '' Dur* bl!!!*''. Nodomāju, smalks gājiens! Bet neko viņam tam āpsim nepateicu:@ . Jo mana pašapziņa pēdejā laikā dēļ šiem cilvēkiem, kad šķiet ka ar mani nav kas kārtībā ir pamatīgi iedragāta un tas vēl maigi teikts. Nervi ir noēsti, ka pat sabiedrībā uznāk raudiens.



Izkāpu no vilciena, viņš arī. Bet viņš nebija vietējais. Vietējos es zinu, jo dzīvoju mazā miestiņā netālu no Rīgas. Es pagriezos un mājup pār asarām nevaldīdama gāju apkārt ceļu, kas ir garāks, nekā parastais ikdienā ierastais.

Es vairs nezinu ko darīt. Par ko man tas viss? Par ko? Kāpēc tā ir jāblenž? Ko es esmu izdarījusi kādam? Es vispār esmu klusa, mierīga. Uz teātri, visām izrādēm es eju viena pati, bez ģimenes, bez draudzenēm. Tur arī šie skatieni. Tā sāp. ;(

Cilvēki- tie ir mežoņi. Ne velti esmu teikusi ka dzīvnieki ir bijuši visos laikos uzticamāki par divkājaino.
24.02.2013 18:13 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
pilnīgā piekrītu vasaras_beernam
25.02.2013 20:44 |
 
Reitings 51
Reģ: 14.01.2013
Lēna
vistulbākais ir tas, ka kad pasaki tam/tiem kas skatās ''Ko blenz?'' , uz tevi atskatās vēl citi no citam rindām. tad man atlika pateikt '' Un ko .. - interesanti?'' . Šādi man 1x bija.


Man jau liekas, ka neviens uz tevi neskatās pastiprināti, tās ir tikai tavas iedomas. Un tad, kad tu tam, kas uz tevi nemaz skatās pasaki "ko blenz?", tad loģiski, ka visi, kas to dzirdēja uz tevi skatīsies kā uz dīvainu. :D Manuprāt, tā arī ir visa problēma.
26.02.2013 08:48 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Tu bŗīnisies, bet cilvēki ir ļoti aiznemti ar savam problēmām un uz svešiem viņiem pilnīgi vienalga. Varbūt uzmet skatienu, ta garām slīdošu un viss. Pacel savu pašapziņu. Ja uz mani kads retu reizi blenž, es skatos tieši acis un ilgi. Parasti neiztur manu skatienu, un miers. Visi tak pārnemti ar sevi un savam problēmām, ne līdz tevīm viņiem.
26.02.2013 09:07 |
 
Reitings 1603
Reģ: 22.06.2012
Arī neesmu pilsētnieks un man nekad nav paticis, ka uz mani skatās. Pēc iespējas cenšos izvairīties no liekas un nevajadzīgas uzmanības. Tomēr ar laiku esmu pieradis dzīvojot pilsētā pie cilvēku skatieniem un iemācījies tos neievērot un šo laiku, kas jāpavada sabiedriskajā transportā vai citos ļaužu piebāztos pasākumos, izmantot lietderīgi - domājot, piemēram, no rītiem parasti sastādu dienas plānu savā galvā, kad ir kādas problēmas vai aizraušanās, tad savas domas koncentrēju tajos virzienos, kad bija mācības, tad par to domāju, reizēm klausos muzonu, kaut vai aizveru acis un nekur neskatos .. citiem vārdiem savu uzmanību aizņemu ar ko citu ..
Ģērbjos ļoti vienkārši un neizceļos no pelēkās masas, pārvietojos ar velo sezonā un tas ļoti palīdz izvairīties no skatieniem, jo uzmanība jākoncentrē citur (esmu agresīvs braucējs :D bet drošība ofc pirmā vietā)
Vēl viens ieteikums būtu tieši nebaidīties no apkārtējo skatieniem, jo citi uzreiz jūt, ka cilvēks nejūtas drošs vidē, kurā atrodas, kas padara pērējos it kā emocionāli pārākus un viņi atļaujas blenzt virsū vairāk un pat atļaujas tādus izgājienus kā tas mudaks uz perona .. dod signālu, ka esi spējīga par sevi pastāvēt un redzēsi, ka skatienu kļūs mazāk. Agresīvai gan neiesaku kļūt, jo var uzrauties uz kkādiem sliktiem cilvēkiem, kas viņus izprovocēs. Es piekopju ignorēšanu:)

PS Saprotu, ka sievietēm šai jomā ir daudz grūtāk, jo uzmanības ir vairāk .. lielos vilcienos - vienkārši neņem šos skatienus vērā:) Tikai Tu pati nosaki, cik ļoti tie Tevi spēj ietekmēt.
26.02.2013 09:37 |
 
Reitings 566
Reģ: 29.01.2009
Es citreiz vienkaarshi ieniistu cilveekus... Vienmeer, kad kaut kur izeju man shie blenzoshie, pamuljkjie skatieni sabojaa garastaavokli. Pienjemu, ka uz mani skataas, jo esmu smuka blondiine, ar savu gaumi un smukaam aciim, bet citreiz gribas vnk buut peleekam aapsim, lai tikai shie uzbaaziigie skatieni liktu mieraa. Pati nekad neblenzhu uz cilveekiem, man neinteresee un nepatiik sapluust skatienaa ar kaadu citu. Skatienus var just, pat ja pati neskaties.. Un tad, kad paskatos-jaa, bet protams, karteejaa vecene vai vecis lupii. Noshaut citreiz gribas. Nav kur acis sleept..un blenzh jau man vienmer tieshi aciis, nevis uz apaviem vai apgjeerbu..
26.02.2013 09:59 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
Es vairs nepievēršu uzmanību, ja uz manīm kāds lūr. Mani tikai kaitina, ja veikalā puiši lūr ar tād u acu skatienu, ka tuliņ noēdīs. Uz ielas arī šad tad lūr, īsti nesaprotu, dažkārt arī kapēc uz manīm vispār kāds lūr.
Es eju kopā ar vienu cilvēku, viņš man saka uz tevīm visi lūr. vnk psc. :D Es pat nepamanīju.
Vēl kaitinoši, ka sīkie puikas lūr uz mani :D
Pati lūru tikai uz sabiedrībā atpazīstamiem cilvēkiem, uz manim nolūrēja tikai divi, viens pat uzsmaidīja. Nafig lūr, būtu piegājis klāt.
26.02.2013 10:01 |
 
Reitings 566
Reģ: 29.01.2009
Galvenais, ka man vienmēr lūr acīs, nu naturāli - iet garam, es paskatos un redzu - jā blenž acīs..es citreiz tad blenžu pretī un parasti tas otrs novēršas. Kāpēc jāblenž acīs? Mans vizuālais tēls ir normāls, simpātisks, smuks, bet nekas pārāk izlecošs... NU varbūt tāpēc, ka acis smukas vai arī vienmēr izskatos iedomīga vai dusmīga..bet tas tikai tāpēc, ka mani nokaitina tie skatieni. Piekrītu, ka cilvēki mēdz lūrēt tā vnk starp citu, aiz neko nedarīt vai vienkārši skatiens tur apstājas un viss, bet nu tak lūri tad uz mājām vai mashīnām vai veikalu skatlogiem, kāpēc man acīs..pilnīgi garastāvokli vienmēr sagandē.
26.02.2013 10:17 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Lēna
vistulbākais ir tas, ka kad pasaki tam/tiem kas skatās ''Ko blenz?'' , uz tevi atskatās vēl citi no citam rindām. tad man atlika pateikt '' Un ko .. - interesanti?'' . Šādi man 1x bija.

Autore, ja tu šādi uzrunā cilvēkus, tad nebrīnies, ka uz tevi skatās! Es arī uzreiz atskatītos pēc tik provokatīva un agresīva jautājuma izdzirdēšanas un noteikti turpinātu skatīties tālāk, domājot, kas tai meitenei kaiš.

Te daudz gudru komentāru jau uzrakstīti, bet es arī uzsvērtu to, ka jāsakārto galva. Man senāk kādu brīdi bija ne tieši tā, bet līdzīgi. Un toreiz man bija psiholoģiski slikti un dažādas problēmas.
26.02.2013 14:36 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Vienīgā lūrēšana, ko esmu jutusi, nāk no pārdevēju puses, it īpaši apģērbu veikalos. Bet tā ik dienā esmu tā aizdomājusies, ka pat nepamanu, vai kāds uz mani blenž. :D
26.02.2013 14:41 |
 
Reitings 3328
Reģ: 14.02.2013
Varbūt Tu pati par daudz pēti cilvēkus un tad katrs skatiens šķiet kā uz Tevi vērsts??? Culvēki ir aizņemti ar savām domām, neesi Tu visuma centrs....
Es personīgi, ejot pa ielu, sab.transp. u.c. sabiedriskās vietās vispār "rinķoju pa savu orbītu", neko apkārt neredzu!! Man pat paziņas ir pārmetuši, ka es nesveicinos, neredzu nevienu, nepamanu viņus :D
Man šķiet, ka pie vainas ir tava saasinātā uztvere !!!!
26.02.2013 15:47 |
 
Reitings 524
Reģ: 31.07.2012
dažām te tiešām šķiet,ka universs ap viņām rotē :D

jēziņ, tā tas ir, mēs, latvieši, reizi nedēļā izejam ielās ar vienu vienīgu domu- skatīties. UZ TEVI!!
26.02.2013 15:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits