Latvieši izmirst!?

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Labvakar!

Jau vairākas reizes esmu manijusi internetā,ziņu portālos par to,ka valsts gaida ,kad nu tik sāks dzimt bērni,jo krīze esot beigusies, un ka vajagot glābt tautu, jo tā sāk izmirt. Mudina cilvēkus,lai ražo bērnus utt utt.
Šodien arī šo rakstu ieraudziju http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/454612-pedejie_gadi_lai_ar_dzimstibas_stimulesanu_noverstu_tautas_izmirsanu
Un man nav saprotams, kāpēc tā mudina uz dzimstības veicināšanu, bet reāli padomājot, kāpēc tad tie bērni nedzimst? Jo cilvēki nevar to atļauties. Kāpēc valsts nedomā par to,ka likt cilvēkiem atkal gribēt un spēt atļauties ražot bērnus?
Vispār baigi bēdīgi. īpaši uz citu valstu fona. Kādas ārzemēs ir algas, kādas bērnu naudas un pabalsti.

Pie tam tie,kas spēj un var - brauc prom no Latvijas, lai varētu dzīvot labāk. Latvijā paliek vairums nevarīgie, vecie, nespējīgie.. un protams tie,kas mācās un ,kuri var šeit veidot savu dzīvi. Bet uz kopējā fona.
Viedokļi ?
21.02.2013 21:20 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Tāpēc jau rakstu, ka mani pārsteidz šāds vecums, jo es redzu daudz jauno māmiņu, bet kopskatā tas ir savādāk, tas ir tikai mans novērojums.

Jā, bērnus pabalstu dēļ nerada (normāli cilvēki) bet tie, kuri gribētu vairāk bērnu, to gluži vienkārši nespēj atļauties un valsts meklē ieganstus un mistiskus risinājumus un brīnās, kāpēc tā notiek. tad lai ieklausās cilvēkos, no kuriem šie bērni tiek gaidīti, lai uzzina, kas būtu nepieciešams, lai ģimenē ienāktu vēl kāds bērniņš.
21.02.2013 22:03 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Redz, kā āfrikā - ne bērnu pabalstu, ne bērnudārzu, bet sīko tāpat - 10 vienā ģimenē.

viņiem tur vnk nav preži :D
21.02.2013 22:05 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Nazi, nu, mums šorīd arī mājās nav, bet līdz ar to arī nekādas darbības netiek veiktas. A tur viņi uz to neiespringst. Tāpat arī Azijas valstīs. Ķīnā ir jāmaksā, lai tev atļautu dzemdēt otru bērnu un ir ciemi, kuros grūtnieces izķer uz ielām un aizved veikt briesmīgu abortu pat astotajā grūtniecibas mēnesī, aplejot augli ar skābi. Bet cilvēki riskē, maksā (arī nabadzīgie) un grib bērnus (daudzskaitlī).
21.02.2013 22:09 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Pagaidām ar draugu turamies lv, plānojam nākotnē ģimeni, bet ļoti iespējams, ka uz to brīdi centīsimies būt tur, kur var nopelnīt cilvēka cienīgu algu :( esmu gan baigā lv patriote, lauku meitene sirdī... laikam jau būs grūti pamest, bet, ja ejam uz to, ko šobrīd ejam - lielo NEKO Latvijā - tad nav daudz variantu.
21.02.2013 23:39 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Uz priekšu, katrai cosmo meičai pa pīkstulim, uzlabosim mazliet statistiku:]
21.02.2013 23:41 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
es ceru ka pēc gada es jau būšu bēbja gaidībās un man vienalga tie pabalsti utt tapatās viņi mainīsies varbūt mīnusos varbūt plusos(bet tas diezvai) vnk sākumā jāsaved sava veselība un mājvieta kārtībā
21.02.2013 23:45 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
da nu tāpat nezāles neiznīkst :D
21.02.2013 23:48 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Nedaudz piekomentējot tām meitenēm, kas visur redz jaunās māmiņas..

Nedaudz matemātiski parēķinot. Ja vienam superīgi jaukam pārim, kas sastāv no 2 cilvēkiem piedzimst tikpat superīgs bēbis, kas dienās izaugs kārtīgs tautu dēlis, vai tautu meitis- no ārpuses sķiet, ka viss ir ideāli? Nekā.. Jo shis viens bērns, kā smejies, ir kā reiz 2 x mazāk kā to cilvēku, kas viņu radīja. Respektīvi- uz katrām simts jaunajām māmiņām 100 bēbju- tas pēc 50 gadiem rezultējās akurāt uz 100 cilvēkiem- tagadējo 200 vietā. Un, ja vēl parēķina, ka 8cilvēki nositās(nomirst, sadeg, pazūd, noslīkst), 12 cilvēki aizbrauc, tad pāri paliek.. nu nekas tur nepaliek.. Tuksha vieta.

Un ne tikai tas, ka nebūs cilvēku. Nebūs nekādu pensiju, nekādas ekonomikas, nekā nebūs.

Reāli- lai cilvēks sevi ATPELNĪTU, ģimenē ir jābūt vismaz 3!! bērniem. VISMAZ. Rēķinot, ka divi- tas ir atpelnot pashiem sevi un viens- pienesums ekonomikai- tostarp- SAVAI pensijai un vecumdienām. Un, rēķinoties ar nepielūdzamo statistiku, ka dažiem bērniem nesanāk pārdzīvot savus vecākus..

Tad nu jautājums- Jūs uz ielām redzat kādu jauno māmiņu vai tēti ar 3 bērniem?
21.02.2013 23:50 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
piemēram arī man jau ir samērā daudz gadu, laba izglītības, salīdzinoši laba alga un bērniņu viennozīmīgi varētu atļauties, taču iekšēji šķiet, ka es vēl līdz bērniņam TIK daudz ko gribu izdarīt un sasniegt


Tas ir interesanti, bet principā jau arī pēc bērniņa nekas neapstājas, iespējams, pat motivē vēl vairāk. Ar tādu domu, ka vēl nepietiek, lai gan itkā viss jau būtu, var dzīvot mūžīgi ;)
21.02.2013 23:52 |
 
Reitings 370
Reģ: 29.01.2009
Man gribētos, lai valsts beidz stresot par šo jautājumu, un sāk apdomāt kā mainīt esosšo sistēmu, lai tā spētu funkcionēt mainīgajā pasaulē. Jā, protams, ir daudz kas ko valsts varētu un ko tai vajadzētu darīt, bet lielāki bērnu pabalsti jau nu neizveidos situāciju, ka katrai sievietei būs tik pat daudz bērnu kā 20.gs. sākumā.

Cilvēku prioritātes un iespējas ir mainījušās. Tai pašā Āfrikā, ko bieži piemin, bērns ir ieguvums mājsaimniecībai, jo tās ir vēlvienas darba rokas. Trešās pasaules valstīs bērns ir resusrsi, lai izdzīvotu, bet Rietumu pasaulē cilvēki uz bērniem skatās kā uz izdevumiem
21.02.2013 23:54 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012

Reāli- lai cilvēks sevi ATPELNĪTU, ģimenē ir jābūt vismaz 3!! bērniem. VISMAZ.

Kļūdies, lai uzlabotos demogrāfija vienai sievietei jādzemdē 2,1 bērns (vairs neatceros, kur šito lasīju). Tātad, ja ņemam pāri, kuram ir 1 bērns, pāri, kuram ir 0 bērni un pāri, kuram ir pieci, statistiski viss piepildās. Protams, tur ir jāskatās, cik procentuāli ir neauglīgo, cik tādu, kuri negrib bērnus, cik abortu un tā tālāk. Tomēr 3 bērnu ģimene jau ir liela, tajā ir vismaz pieci cilvēki un varbūt pat vēl suns. Ne jau 20 - 25 gadu vecumā cilvēki būs sasnieguši tādu ienākumu līmeni, lai to visu baru uzturētu. Tāpēc jau ir - daudzbērnu mammas pārsvarā gados pēc 40 savus jaunākos laiž bērnu dārzos/sākumskolās.
21.02.2013 23:57 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
bet Rietumu pasaulē cilvēki uz bērniem skatās kā uz izdevumiem

Zāra veinā teikumā pateica to, ko es domāju ar visām savām penterēm.
21.02.2013 23:59 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Excite,
Tad nu jautājums- Jūs uz ielām redzat kādu jauno māmiņu vai tēti ar 3 bērniem?

Protams, bieži nesanāk tādus gadījumus redzēt, jo trim bērniem vajag laiku, ja vien viņi nav trīnīši. Un reti kura sieviete par savu vienīgo uzdevumu mūsdienās izvirza bērnu dzemdēšanu.

Tavi vārdi jau zināmi un loģiski, pretī strīdēties nav jēgas. Vienīgais atkal varu pakomentēt to motīvu - man nav skaidrs, kāpēc virsraksts vēsta, ka tieši latvieši izmirst. Problēma taču nav Latvijā. Vai tad tagad katra sieviete dzemdētu šos pašus trīs bērnus, ja būtu nodrošināta vieta bērnudārzā un lieli pabalsti?
22.02.2013 00:01 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Es vēl piebildīšu, ka, ja katra auglīgā sieviete dzemdētu 3 bērnus, 2-3 paaudžu laikā mēs sāktu cīnīties ar pārapdzīvotību. Latvijai nevajag augstus demogrāfiskos rādītājus, bet gan augstākus, jo esam maza valsts un teritorijas mums ir maz.
22.02.2013 00:06 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Latvijā vispār puse(!!! :-O ) iedzīvotāju ir neauglīgi,un vispār tā ir ne tikai Latvijā :-O , kad es to uzzināju gandrīz no šoka acis izsprāga!
22.02.2013 00:12 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Nazi, kur tu to rāvi?
22.02.2013 00:16 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Es tev vēstulē uzrakstīšu,a to es nezinu,kas mani te stalko un kas nē :D
22.02.2013 00:25 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Vairāki iemesli. Vīrieši ir bezatbildīgi un bieži pamet jaunās mātes, tāpēc sievietes tā vietā, lai dzemdētu, ir spiestas veidot karjeru, pelnīt naudu, mēģināt nopirkt dzīvesvietu, bet kad to izdara, tad jau 40-50 gadi klāt.
Valsts neatbalsta nekādā veidā jaunās ģimenes (8Ls neskaitās). Kamēr izsitas no tās minimālās līdz tādai algai, lai nav jāgrabina santīmi maizei, ir jau tāds vecums, kad sāk domāt- vai man to vajag?
Ja kāda daudzbērnu ģimene nonāk krīzes situācija, neviena valsts iestāde nesniedz nekādu palīdzību- saka- vajag plānot ģimeni nevis to vien darīt, kā dzemdēt. Cilvēkus vaino par to, ka viņiem ir bērni, jo bērni traucē pelnīt naudu, bet naudu vajag, lai būtu ko ēst. Primitīvi. Ja katrs cīnās par savu eksistenci, izdzīvošanu- par kādiem bērniem var būt runa? Darbs- šodien ir, rīt var vairs nebūt. Un kamēr sakrāj naudu dzīvesvietas iegādei- pensija klāt- kādi vairs bērni.
Ja vairāk atbalstītu ģimenes, tad demogrāfija uzlabotos. Nebūtu tā, ka visi dzemdētu kā traki, bet nebūtu arī tik slikti kā tagad.
22.02.2013 00:31 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Nu, jā, bet man tik un tā kaut kā neticās (arī izlasot vēstuli). Loģiski, ka vairāk kā puse ir neauglīgi, jo padomā, cik liels ir bērnu un pensionāru īpatsvars. :D Bet no reproduktīvā vecuma - šaubos. Tad katram no mums nāktos saskatries vismaz ar vienu tādu cilvēku savā draugu/radu lokā, bet man tādu nav.
22.02.2013 00:33 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Nu neismirsim.
Vienīgais kas izmirst tās ir Latviešu tradīcijas.
Budēļus aistājam ar Helovīnu utt...
22.02.2013 00:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits