Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā Jūs audzinātu savus bērnus?

 
Reitings 619
Reģ: 09.10.2012
Es dažreiz domāju par to, kā audzinātu savus bērnus. Meitu audzinātu jau no bērnības pie virtuves darbiņiem, lai meita mācās kā gatavot ēst, kā klāt galdu, turēt ziedus mājās; puiku - ar tēvu malku krāmēt, palīdzēt māsai. Mācītu abiem veselīgu uzturu, mazāk lutinātu ar konfektēm, bet ar mājās gatavotām kūkām un tml.
Meita ietu estētiskajā vingrošanā, puika kādā vīrišķīgā sporta veidā - regbijā vai basketbolā.
Meitai 15 gadu vecumā uzdāvinātu dāvanu karti kaut kādos make up kursos, lai mācās pareizi krāsoties, nevis ķēpājas kā es pirmajos gados :D
Jau no bērnības abus vestu uz dzīvnieku patversmi, lai ved dzīvniekus pastaigāties, zinu, ka tur no noteikta vecuma var iet arī ikdienā palīdzet vadītajiem.
Vai Jūs esat domājušas par to, kā audzinātu savus bērnus? Zinu, ka daudzas jau ir ar berniņu :)
26.01.2013 12:46 |
 
Reitings 664
Reģ: 29.01.2009
es arī kādreiz šādus scenārijus domāju, bet kad pienāk laiks to likt lietā, saproti, ka viss nav tik rožaini :D
26.01.2013 12:48 |
 
Reitings 676
Reģ: 08.10.2009
Kad ir bērns, viss ir savādāk pēkšņī :D
26.01.2013 12:53 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Meitai 15 gadu vecumā uzdāvinātu dāvanu karti kaut kādos make up kursos, lai mācās pareizi krāsoties, nevis ķēpājas kā es pirmajos gados


:D Domāju, ka šo dāvanu karti Tev nāksies dāvināt dažus gadus ātrāk :D
26.01.2013 12:54 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Puiku (lai gan man īsti dēlu negribās) laistu līdzi papucim uz garāžu, lai mācās skrūvēt dzelžus jau no mazotnes :D Un kamēr viņš tur skrūvē, lai papucis iemāca cienīt sievietes, šis man liekas grūti, jo daudzi puiši ir mammīšu izlaisti. Noteikti gribētu, lai iet futbolu spēlēt. Man vispār sports ne visai, bet, manuprāt, puišiem vajag slodzīti uzlikt.

Meitiņu gribētu līdzīgu sev, lai bērnībā sēž pie grāmatām, nodarbojas ar daiļajām mākslām. Noteikti vēlētos, lai izaug daudz pašapzinīgāka nekā es.
26.01.2013 12:54 |
 
Reitings 1033
Reģ: 13.09.2012
Malacis, ka audzinātu šādi savus bērnus.
Mūsdienās var redzēt visādus brīnumus.. un tad jau ir skaidrs, kāds tas bērns būs nākotnē.. un, kas vainīgs? Vecāku nepareizā audzināšana.. jeb arī tas, ko bērns redz kā vecāki dara.
Iz dzīves.. sīks knēvelis autobusā ieiet un jau vicinās ar rokām un visus malā sūta, redz kungs ieradies. Kā arī salonā māte paņēmusi sīku puiku līdzi, tam rokās rotaļu pistole un tēmē uz cilvēkiem, izdarot šāvienu skaņas. Un arī, veikalā sīkie krīt gar zemi un bļauj, ka nenopērk to un to.
26.01.2013 12:54 |
 
Reitings 3376
Reģ: 18.03.2012
Es savam dēlam noteikti iemācīšu, kādam jābūt īstam vīrietim, kurš prot ne tikai ēst uztaisīt, bet arī zeķi salāpīt un grīdu izslaucīt. Man ir arī ļoti svarīgi iemācīt, kā pareizi un pieklājīgi izturēties pret meitenēm, lai būtu džentelmenis. Un noteikti ar labu sirdi.
Par meiteņu audzināšanu neesmu vēl domājusi, jo ceru, ka man būs tikai dēli. :D
26.01.2013 12:55 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
mucā un barotu pa spundi :D
26.01.2013 12:55 |
 
Reitings 1244
Reģ: 09.11.2012
audzinu meitu kaa paraugbeernu...savos 2 gadinos,loti daudz man paliidz maajas darbos,patik est taisit,un maju kartot... :D
26.01.2013 12:56 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Audzinātu ļoooti stingri.:D
Meitai gan īpaši ēst gatavošanu/mājas darbus nemācītu, jo pati esmu ar tiem uz Jūs.
Galvenais, ko mācītu bērnam, domāt ar savu galvu, veicinātu sapņot un nostādīt mērķus, no bērnības iekaltu galvā, ka viss, ko viņš vēlētos šajā pasaulē, ir sasniedzams. Man šķiet, ja bērnu no mazotnes audzina ar domu, ka nav robežu, ka viss ir sasniedzams, tad tas dod lielu pārliecību psiholoģiskā ziņā.Tāpat arī mācītu nesamierināties ar iegūto, bet vienmēr iet tālāk, attīstīties.
Un, jā, liktu ļoti daudz lasīt (pat ja bērnam sākumā nebūtu tādas vēlmes), jo tas iekšējās kultūras attīstībai ir ļoti svarīgi un diemžēl mūsdienu bērniem šī tieksme ir reti sastopama.
ZēnaM- cieņu pret sievietēm:D
26.01.2013 12:58 |
 
Reitings 3376
Reģ: 18.03.2012
Par sportu - to, lai viņš pats izvēlas, negribu uzspiest neko savu, bet doma ir par tenisu. :D
Un noteikti viņš ies uz mūzikas skolu, jo jau tagad ir ļoti muzikāls un izrāda par to lielu interesi. Taču, ja nepatiks, nespiedīšu. Iemācīšu lasīt grāmatas, lai nesēž tikai internetā.
26.01.2013 12:58 |
 
Reitings 664
Reģ: 29.01.2009
Enija
par to, ka bērns veikalā krīt gar zemi, tas jau nav no audzināšanas atkarīgs. labojiet mani, ja kļūdos, bet +/- visiem bērniem pienāk spītnieku vecums un tā tiek pārbaudīta vecāku pacietība
26.01.2013 13:01 |
 
Reitings 1033
Reģ: 13.09.2012
tip_tip, nu nezinu, es nekad tā nebiju kritusi gar zemi un bļāvusi..
26.01.2013 13:03 |
 
Reitings 3376
Reģ: 18.03.2012
tip_tip - jā, tā ir spītība. Bērns pārbauda robežu, cik tālu drīkst iet. Tāpēc ir ļoti svarīgi - ja vienreiz pateici nē, tad tas ir nē uz visu mūžu. :D
26.01.2013 13:03 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Meitiņu audzināšu tā, lai viņa izaug sievišķīga un pašpārliecināta. Gribētu sūtīt meitu mūzikas skolā, lai turpina tradīciju :) (vai arī dejošanā)..
Dēlu - jāaudzina sportisku un pieklājīgu, lai neizaug tāds jefiņš, kas 24/7 spēlē kompi un nekas cits viņam neinteresē.
Un vēl - mācīšu bērniem to, ka neviens nedrīkst kāpt uz galvas.
Tāds ir mans mērķis. Tagad tik atliek tikt pie bērniem :D
26.01.2013 13:03 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Es par to reti domāju. Taču viens gan ir skaidrs - es savu bērnu jau no mazotnes audzināšu palīdzēt dažādos darbiņos. Lai nebūtu mana meita, kas pat sev ēst nemāk uztaisīt vai dēls, kurš nejēdz sienā naglu iedzīt. Protams, mācītu pieklājību - ka jāpasaka labdien un paldies utt. Vēl vēlos iemācīt bērnam iejūtību un sapratni - lai neņirgājas skolā par bērniem, kuri ir savādāki(izskatās savādāk, nav no tik labas ģimenes utt).
Ak, jā - noteikti ietu kopā ar bērnu uz kultūras pasākumiem, jo negribu lai mans bērns būtu viens no tiem, kas neprot uzvesties teātrī vai izstādē.
Ārpusskolas aktivitātes ļautu bērnam izvēlēties pašam - ja neinteresē mūzika, tad nespiestu iet uz mūzikas skolu, bet tā vietā palaistu darboties tur, kur interesē(piemēram, sporta nodarbības, ja patīk utt).
26.01.2013 13:05 |
 
Reitings 1170
Reģ: 05.09.2012
audzinātu stingri-lai kārtīgi mācās, lai mājās viss kārtīgi.
mācīti gatavot,gribētu brīvdienās kopā gatavot ar mazo princesi brokastis mūsu puišiem.

meitu sūtītu kādā dejošanā,dēlu hokejā vai futbolā.
nezinu vai sūtītu uz kursiem,bet pati palīdzētu krāsoties,darītu to kopā,tāpat kā gribētu lai mans vīrs māca dēlam puišu lietas,lai māca braukt ar riteni,peldēt.

es savus bērnus ļoti mīlētu,bet negribētu darīt visu viņu labā un nejēdzīgi izlutināt,jo nevēlos,ka paliek par tizleņiem,kas bez mammas neko nevar-nemāk-negrib-nedara.

es slavēšu par sasniegumiem,atbalstīšu grūtībās un sarāšu par slinkošanu.
26.01.2013 13:08 |
 
Reitings 1033
Reģ: 13.09.2012
Kā arī, bieži vien bērni raud un bļauj sēžot vecākiem klēpī.. es, piemēram, nekad tā nebļāvu un neraudāju.. tā man mamma stāstija.. mēs braucām autobusā un es mierīgi skatījos pa logu āra un mamma runājās ar mani un stāstija, kas atrodas āra pa logu un tā.. bet nu katrs bērns jau savādāks.. nezinu vai pie tā vainīga audzināšana vai kas cits.
26.01.2013 13:08 |
 
Reitings 6797
Reģ: 06.07.2009
Manuprāt, jo vairāk izfantazē visus sīkumus, jo lielāka vilšanaš, ja tā nenotiks. Man nebūtu iebildumu, ka dēls būtu mākslinieks, bet meita spēlētu hokeju. Kāda starpība, lai dara to, kas patīk, neidalot Meietņu un puiku lietās.
Ieaudzinātu pienākuma apziņu, cilvēkmīlestību, patstāvību, lai ir labi cilvēki.

Visi šitie vecāku wannabe`s nemaz nav tik laimīgi ,kad mammīte vai tētukiņš uzspiež savu nepiepildīto sapni.
26.01.2013 13:09 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Turpinot BaCk teikto, man zināmam cilvēkam dēls iet hokejā, viņš neko neuzspieda, patiesību sakot tas ir baigais darbs izvadāt uz treniņiem, turnīriem, principā brīvdienās par ilgstošu gulēšanu var nedomāt, bet dēls nu visu laiku ņēmās ar nūju un bija fanā par hoķi, aizveda, un bērns pats iet bez uzspiešanas un rezultāti ļoti labi. Ir puikas kurus tēvi paši izdomājuši- jāved, tādam bērnam tie rezultāti tik labi nav, un skati vispār kuriozi, tas tēvs skrien un kliedz- ātrāk, davaj, un pēc tam kačā smadzenes ja kaut kur puika kļūdījies, sajūta, ka tas ir nevis bērna sapnis, bet paša nepiepildīts.
26.01.2013 13:16 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
Meitu, par secigu majsaimnieci, bwt tas istenibaa bus jadara tevam :D jo mans virietis ir daudz chaklaas par mani :D
Delam noteikti jabut dzrntelmenim, bet ne memlakam, ta ka ja bus dzekins, atstadu vinus abus garazaa :D
26.01.2013 13:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits