Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nabadzībā daudzbērnu ģimene

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Izlasiju šo rakstu :
Un es nespēju izprast kāpēc ir tik ļoti daudz nabadzīgas ģimenes, bet tiem tikai vēl un vēl dzimst bērni ? Pati arī zinu vairākas ģimenes, kuriem knapi ir ko ēst, bet čutne vai katru gadu dzimst pa bērnam. Ja jau ir tik nabadzīgi, tad kāpēc vēl ražo bērnus?
Un kādēļ vispār tā notiek? Tas ir sods vai svētība no Dieva puses?

Šo visu varētu saprast,ja ārzemēs ģimenes ražo bērnus vairumā, jo lieli pabalsti, bet Latvijā?
17.01.2013 13:02 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
opa, sanak man no nakama gada +700€, biju palaidis garam sonvalsts dasnumu.
12.12.2021 21:11 |
 
Reitings 395
Reģ: 04.06.2021
Lexxie @ 12.12.2021 17:17
Ja jau tas tik izdevīgi, tad kāpēc pēc tam ubago facebook svētku pakas, apģērbu sev, pārtiku? Es labprāt atbalstu slimus bērniņus, kur vecāki var nodrošināt bērnu, bet terapijas izmaksas ir dārgas.. Bet tiem vecākiem cits domašanas levelis jo visu savu dzīvi pakārto tam bērnam,nevis cērt vēl augšā nākamo.

Pabalsti pamatā tiek notriekti alkoholā un cigaretēs, pēc saņemšanas,loģiski, ka pēctam arī ēst sagribās, tāpēc jālūdz palīdzība.
12.12.2021 20:14 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Elinapelina @ 12.12.2021 14:26

Protams ir ??, jo vairak -jo labak. Ipasi daudzbernu gimenes. Bet jā lv salidzinat ar citām ES valstīm,tas finansējums smiekligs! Tsās,kuras uzsita gaisā Latvijā no balelina,aizbrauca uz cehu niderlnde/anglija un tur piedzemdeja,tas pabalsti bus daudz lielaki!
12.12.2021 19:38 |
 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
Aldis15 @ 12.12.2021 14:21
Sievietei ir finansiāli izdevīgi tikt pie bērna?
Esmu sastapis dažas, kurām ir tāds "biznesa plāns"
Ja jau tas tik izdevīgi, tad kāpēc pēc tam ubago facebook svētku pakas, apģērbu sev, pārtiku? Es labprāt atbalstu slimus bērniņus, kur vecāki var nodrošināt bērnu, bet terapijas izmaksas ir dārgas.. Bet tiem vecākiem cits domašanas levelis jo visu savu dzīvi pakārto tam bērnam,nevis cērt vēl augšā nākamo.
12.12.2021 17:17 |
 
Nepatīk
Reitings 77
Reģ: 07.12.2021
Aldis15 @ 12.12.2021 14:21
Sievietei ir finansiāli izdevīgi tikt pie bērna?
Esmu sastapis dažas, kurām ir tāds "biznesa plāns"

Protams ir 😁😁, jo vairak -jo labak. Ipasi daudzbernu gimenes. Bet jā lv salidzinat ar citām ES valstīm,tas finansējums smiekligs! Tsās,kuras uzsita gaisā Latvijā no balelina,aizbrauca uz cehu niderlnde/anglija un tur piedzemdeja,tas pabalsti bus daudz lielaki!
12.12.2021 14:26 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Sievietei ir finansiāli izdevīgi tikt pie bērna?
Esmu sastapis dažas, kurām ir tāds "biznesa plāns"
12.12.2021 14:21 |
 
Nepatīk
Reitings 77
Reģ: 07.12.2021
Varbut del pabalstiem? Es arī zinu “māminas “, kuras jau startā nāk no nabagiem, bet neko nedara, lai pašas izsistos,proti,nemeklē labi atalgotu darbu,nemācas, tieši otra si-turpina gimenes tradicijas. Atrod tadu pašu virieti un Agra vecuma turpina šaut vienu pec otra bernus gaisā 😁. Un tad savos 25 attopas ar 3 berniem no dažadiem tēviem😁
12.12.2021 14:16 |
 
Reitings 312
Reģ: 29.04.2021
kā atrast tādu lapu?
12.12.2021 14:07 |
 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
Minelūše @ 12.12.2021 11:11
Es vienmēr diezgan skeptiski raugos uz daudzbērnu ģimenēm, kas lūdz palīdzību vai ziedojumus. Jo radīt bērnus - tā ir izvēle. Tā nav smaga slimība, kas pēkšņi uzkrīt uz galvas, dabas stihija, kas noposta mājas u.tml. negaidītas nelaimes, kam vajadzīga tūlītēja palīdzība. Radīt bērnus ir apzināts lēmums. Un ja ar līdzekļiem ir čābīgi, tad varbūt pirms lekšanas palagos, vajadzētu apsēsties, pārskatīt ģimenes budžetu un parēķināt, vai var atļauties vēl vienu bērnu. Vai būs viņu par ko barot un nebūs jādīc palīdzība no valsts un līdzcilvēkiem. Prezervatīvi katrā ziņā ir lētāki par bērna uzturēšanu.
Es totāli piekrītu un tagad arī ar ļoti lielu skepsi lasu kā tās mātes FB prasa visiem svētku pakas, jo pašas redz nevar tam bērnam neko nopirkt. Liekas ka vieglākais izdīgt kādam lai sarupē viņu vietā. Man būtu kauns no saviem bērniem, ka svešs cilvēks manā vietā ko sarūpējis.
12.12.2021 12:28 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3769
Reģ: 31.10.2010
Es vienmēr diezgan skeptiski raugos uz daudzbērnu ģimenēm, kas lūdz palīdzību vai ziedojumus. Jo radīt bērnus - tā ir izvēle. Tā nav smaga slimība, kas pēkšņi uzkrīt uz galvas, dabas stihija, kas noposta mājas u.tml. negaidītas nelaimes, kam vajadzīga tūlītēja palīdzība. Radīt bērnus ir apzināts lēmums. Un ja ar līdzekļiem ir čābīgi, tad varbūt pirms lekšanas palagos, vajadzētu apsēsties, pārskatīt ģimenes budžetu un parēķināt, vai var atļauties vēl vienu bērnu. Vai būs viņu par ko barot un nebūs jādīc palīdzība no valsts un līdzcilvēkiem. Prezervatīvi katrā ziņā ir lētāki par bērna uzturēšanu.
12.12.2021 11:11 |
 
Reitings 300
Reģ: 26.04.2021
Atļaušos pacelt šo tēmu augšā. Biju uzgājusi lapu, kur var palīdzēt daudzbērnu ģimenēm FB, intereses pēc paskatījos kādas tās ģimenes ir.. Nu zeme atveries! Visas tās mātes pēc vienas šnites. Dziļi lauki vai alkānes. Un es biju pierakstījusi komentāru, ka varu atdot kombinzonu un ir pat tādas ,kas nekaunās un raksta personīgas vēstules vai es varot vēl paciņu svētkos sataisīt jo viņas nevar. Manā galvā nav tāds nevar, jo ir taču pabalsti, kaut mazi bet tomēr ja tev bērns prioritāte, tu VARI sataisīt to paciņu tam ķiparam. Un protams,dēļ tā visa vairāk cieš tie bērni, kuri nav vainīgi pie tā ka muterīte nevar lejasgalu savaldīt..Skarbi skan, bet tomēr ir jādomā vai tu spēsi dot tiem bērniem labklājību.
12.12.2021 04:32 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Jā, par šo problēmu vairākkārt diskutējām ar draudzeni. Tik tiešām - jo mazāk naudas, jo vairāk bērnu. Hm, savdabīgs līdzsvars.
Es domāju, ka tā ir tīrākā bezatbildība. Manuprāt, tādi cilvēki tiešām uzskata, ka valstij ir pienākums viņus uzturēt, viņi pārtiek no pabalstiem. Bet tieši tā - nemaksā jau TIK daudz, lai godam uzturētu kaut vienu bērnu, nerunājot par 4-5
17.01.2013 21:08 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
tieši bērni ir motivācija arī vecākiem censties, darīt, strādāt, ja ne sevis, tad bērnu dēļ!


Ne visos gadījumos. Aprakstītie nodzertie vecāki, kuri nezin, kas ir prezervatīvs un kuri naudu iztērēs pudelei nevis bērnu brokastīm man neizskatās pēc centības bērnu labā. Tos es nekādi citādi kā par stulbeņiem ar šauru domāšanu nevaru nosaukt. Bet varbūt es vienkārši esmu akla un nespēju saskatīt dzeršanā, dzīvošanā uz pabalstiem un faktā, ka bērnu veselība un iztikšana pie vienas vietas, šo ''lielo centību'' bērnu labā.
Ir, protams, normālas daudzbērnu ģimenes, kur visi paēduši un aprūpēti, un man liekas, ka diskusija šoreiz nebija par tām.
17.01.2013 20:15 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Kāpēc uzreiz nabadzīgo daudzbērnu ģimeņu vecāki ir stulbi, ierobežoti, ar šauru domāšanu, naivi utt.?
Bērni IR Dieva svētība, un iespējams, ka tieši bērni ir motivācija arī vecākiem censties, darīt, strādāt, ja ne sevis, tad bērnu dēļ!

Izklausās, ka te vairums meiteņu ir vienīgie bērni savā ģimenē un tāpēc nespēj paskatīties tālāk par savu degungalu. Skumji..
17.01.2013 19:23 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Es zinu pāris daudzbērnu ģimenes, kur bērni tiešām tiek gaidīti un par viņiem rūpējas, par to pašu bērnu naudiņu iespēju robežās sagādā visu nepieciešamo, nav nekādi miljonāri, bet bērni tiešām ir aprūpēti un nekā netrūkst, priecājos šos cilvēkus satiekot, jo pozitīvā enerģija burtiski strāvo no katra. Nav tā, ka vecāki nodzeras un bērni puspliki un badaini noskatās.
17.01.2013 19:16 |
 
Reitings 1242
Reģ: 29.01.2009
Un es nezinu kā jūs, bet esmu novērojusi, ka šajās ģimenēs bērni dzimst veselīgi, neskatoties uz to, ka lieto alko un smēķē. Taču bieži gadās, ka piesardzīgās un labklājīgās ģimenēs dzimst bērni ar noslieci uz slimošanu.
17.01.2013 19:09 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Jā, normālos apstākļos ar to pašu bērnu pabalstu tā ir kā ir visu smuku sagādāt sīcim, bet ir tādi cilvēki, kuri bērnus ražo tīri naudas dēļ, ne iespringst par to, ka bērnam nav normālu drēbju, pamperus pāris reizes dienā nomaina, kad atceras - pabaro, vai arī bērns tiek nogrūsts radiem un paši naudu nodzer. Lielākoties tādas daudzbērnu ģimenes ir nelabvēlīgas, ar seksu nodarbojas dzērumā, kontracepcijai naudas žēl. Kādi tikai brīnumi nav piedzīvoti - ne bērnam normāla gultiņa, ne kas cits, pāris drēbītes un pamperu paka, tēvs gaterī pa pārdesmit ls strādā, bet pa visu naudu nopērk ''šiko'' mašīnu.
17.01.2013 19:03 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
ípashi par tám gimeném, kur bérnus razho, par tiem nerúpéjas un dzerstás apkárt, plus vél nezina, no ká ísti tas bérns ir no víra, vai vinja pudelesbrálja - man ir zhél to bérnu - pársvará vienmér vinji mácíbás ir stulbi, nevar 2+2 izrékjinát, dzívé neko nesaniedz un nobumbulé visu dzívi ká vecáki, dzerot, citreiz pat zogot... un viss tikai tádu vecáku délj! pretígi!
17.01.2013 18:55 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Interesanti, esmu uzaugusi 10 bērnu ģimenē, bet nekad mums nav trūcis naudas, lai gan neeasam ne bagāti, ne arī kā citādi dabūjuši(mantojuši :D) naudu, lai gan strādā tikai tētis. Protams, neiztikt bez tā, ka bieži vien dzirdēts - mēs esam tik daudz, tiki tāpēc, lai dabūtu pabalstus. Un tad ļoti,. ļoti sāp.Jo es zinu, ka mēs esam ļoti gaidīti visi bērni, ir tik forši, ka ir liela ģimene! :)
Oi, šitas laikam ne pa tēmu! :D

Bet jā, arī man redzot, bērniņus, kuri nedabū normāli paēst, vecāku vainas dēļ (nu ne vienmēr), kļūst dtausmīgi žēl, un tad es nesaprotu - ja Dievs ir, kāpēc viņš pieļauj kaut ko tādu? ;)
17.01.2013 18:48 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Ance
Saprotu. Man krīze arī ir smaga tēma, bet viss mainās un atliek vien cīnīties un dzīvot tālāk.
17.01.2013 14:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits