Kaut kāds izdzimtenis !

 
Reitings 456
Reģ: 22.06.2012
Hei ! :)

Padalīšos ar sekojošu lietu!

Šovasar gāju gar Mildas tirdziņu (šķiet viņu tā sauc) , uz trolejbusu A.Upīša ielā. Biju jau gandrīz pieturā, kad man no sāniem nāk viens vīrietis un saka : " Vai var ar tevi iepaīzīties?" " Kāds ir tavs telefona numurs" , " Ew,kā tevi var sazvanīt?" un tādā slimā,monotonā balsī.. Es pat neatskatīdamās gāju tālāk . Domāju ,ka esmu aizmukusi , bet nē,šis no šķersielas un atkal to pašu. Labi ka trolejbuss bija pieturā, ātri iekāpu un prom.

Biju šokā ! Tik pretīgi un žēl ,ka biju viena , pretējā gadījumā chalis būtu pamatīgi cietis , bet tāpēc jau laikam izvēlās meitenes ,kas iet vienas.

Un ko jūs domājat ....
Vakar, pie Origo pārejas, stāvu-sarkans. Kaut kas pieklauvē pie pleca. Domādama varbūt kāds pazīstams ,griežu galvu un pretī teksts : " Gribu ar tevi iepazīties" Kā tevi sauc ? kāds tev tel.nr.....?" tā pati monotonā balss !!! Es pie sevis nodomāju :" Nu BĻOOODA, NEEE!!! un gāju pāŗi pārejai . Domāju ,ka starp cilvēkiem aizmukšu, bet nē,šis mani panāk un turpina tādā pašā garā. Es paskatījos uz viņu : " Atkraties, vai arī dabūsi pa seju!" un turpināju iet,kad šis man saka :" Kaut tu nosprāgtu ! un atkal panāk pūlī un :" Ew,kaut tu nosprāgtu!"
Protams,nereaģēju nekādīgi,ignorēju un turpināju iet kur man vajag !
Un atkal sagadījās ,ka esmu viena. Parasti mani izvadā kur vajag vai arī bez vajadzības tā viena neeju nekur, jo man tiešām ir bail atrasties vienai uz ielas!

Jau no koledžas laikiem man bijusi pārliecība - Ai ,ar mani tak nekas tāds nenotiks utt., jutos droši, bet tagad saprotu ,ka neviens nav pasargāts no šitādiem izdzimteņiem ! Nedod dievs vēl briesmīgākiem gadījumiem !

Varbūt kāda no jums ir dzirdējusi kaut ko par šādu tipu Origo apkaimē, vai kādu atgadījumu, vai varbūt kādai no jums ir sagadījies viņš pa ceļam ?
Trauma !
04.01.2013 17:29 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Kāda tur policija,ar kāju pa olām un viss!
INK - pirmkārt, tikai mežoņi tā risina problēmas. Ja arī vecis ir lops, tāpēc vien nav jānolaižas līdz viņa līmenim. Otrkārt, drusku arī jārēķinās ar iespēju dabūt pretī. Un vēl vairāk. Un, kad atbrauktu policija, tad - Tu būtu viņam uzbrukusi pirmā, viņš tikai aizsargājies pret Tavu uzbrukumu.
04.01.2013 19:02 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
Nākamreiz kad iesi pa ielu uzliec austiņas un tad sapratīs ka nav tolks piesieties :) jo tāpat nedzirdēsi ko saka tas ottrs
04.01.2013 19:03 |
 
Reitings 204
Reģ: 02.01.2012
Man vienreiz piesējas un izvilku telefonu un pazvaniju draudzenei, kas bija ātrākais numurs, tēloju ,ka runāju ar draugu , teksts šāds: " Mīļais, esi tuvu ? Āāa rekur tevi redzu , Gaidi mani " (vēl māju bezsakarā)

Un tas ,kas man sekoja, uzreiz atšuvas, jo tiešām domāja, ka mani draugs tur netālu stāv un gaida :D
04.01.2013 19:07 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
(Bet, kas attiecas uz draudiem nošaut vai taml., tas ir pamatots iemesls saukt policiju. Nav jāgaida, kad tiešām mēģinās izdarīt miesas bojājumus. Ar draudiem pietiek.)
04.01.2013 19:08 |
 
Reitings 602
Reģ: 04.08.2012
izlasīju visus komentārus,man šermuļi riktīgi noskrēja pa kauliem..jūtos tik atvieglota,ka nedzīvoju Rīgā.:D
04.01.2013 19:20 |
 
Reitings 417
Reģ: 29.01.2009
Šitas izklausās pazīstami. Tikai man tāds vīrietis piesējās pirms kādiem gadiem 5-6 pie Mildas tirdziņa, kur ir tās autobusa pieturas. Toreiz vienkārši ignorēju un pagāju tālāk. Sajūtas nepatīkamas, bet tā kā tur daudz cilvēki bija un es pagāju tā, lai būtu starp cilvēkiem viņš neko vairs nedarīa. Bet tajā vietā satiku viņu vēl kādas divas reizes. Pēc tam no tās pieturas vairs nebraucu.
04.01.2013 19:22 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Fuj, nu! Pirms pāris gadiem draudzenei ar līdzīgiem mēģinājumiem iepazīties arī viens dīvainis pie Origo piesējās!
04.01.2013 19:22 |
 
Reitings 313
Reģ: 07.10.2010
Man šitāds pats indivīds vienreiz piekasījās, arī ar monotonu, vienaldzīgu balsi un tādiem pašiem vārdiem, netālu no centrālās stacijas. Eh, vismaz biju ar draudzeni.
04.01.2013 19:24 |
 
Reitings 1153
Reģ: 16.08.2012
Winterra
Traki! Žēl, ka mums uz ielām nav policisti, pie kuriem vērsties gadījumos, kad nejūties droši.


man vienreiz bija biš savādāks gadījums, bet arī piesējās, draudēja pa muti sadot. Kaut kur jau te vienreiz to rakstīju. Sagadījās, ka bija pie Origo policija. pastāstīju to viņiem un viņi neticēja, tikai pasmējās. Forša attieksme no policistu puses.
04.01.2013 19:43 |
 
Reitings 494
Reģ: 13.12.2011
mums jau polocija neko ātrāk nedara kamēr nekas reāli nav oticis, liekas ka viņi ir tikai ķeksīša pēc
04.01.2013 19:46 |
 
Reitings 3096
Reģ: 09.06.2009
Labi, ka nelasīju šo, pirms devos uz Origo pēc čajņika :o man tagad ir bail, ceru, ka ātri aizmirsīšu šo diskusiju :D
Es laikam ignorētu, kamēr man neaiztiktu. Ja sāktu aiztikt, tad jau esmu bļāvusi virsū, lai nepieskarās man un tad jau kāds aizstāvis uzrodās(vismaz līdz šim bija uzradušies) :)
04.01.2013 19:49 |
 
Reitings 1300
Reģ: 07.10.2012
Šādu tipu dēļ arvien vairāk sāku apsvērt domu iziet pašaizsardzības kursus!

Trakākais, kas man ir bijis - stāvēju ar draudzeni pirms dažiem gadiem autobusa pieturā uz vienas no lielākajām Rīgas ielām, cilvēku diezgan daudz, draudzene pagājusi nostāk no pieturas uzpīpēt.
Pēkšņi jūtu, ka vīrietis piestājas tuvu klāt un kaut ko ar roku vicinās jostas apvidū. Nu neko, stāvu, gaidu autiņu un skatos uz citu pusi un tad šis man pie rokas piebaksta. Paskatījos uz viņu, tad uz to, ar ko viņš vicinās - un tā nebija roka! Nu tik pretīgi!
Apcirtos uz papēža, paķēru draudzeni aiz elkoņa un devāmies ātrā solī prom!
04.01.2013 20:31 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Agrāk, pirms vairākiem gadiem, kad pa centru un Vecrīgu diennaktīm dzīvojos visādi gadījumi bijuši, bet nekad nekas ļauns. Ir nākuši klāt visādi dzērāji iepazīties un tā, bet es laikam esmu jocīga - kamēr man neko riebīgu nesaka, es arī pieklājīgi atbildu vai vienkārši ignorēju, uz mani tās runas neatstāj nekādu iespaidu, neņemu galvā. Parasti ir izdevies tikt vaļā pa mierīgo. Es kaut kā neuztveru uzreiz tos tipiņus agresīvi vai ar bailēm. Vienreiz veselu stundu vilcienā nopļāpāju ar jocīgu, iedzērušu opi, kas piesēdās blakus un gribēja iepazīties :D Beigās viņš man cigarešu paciņu uzdāvināja par to, ka nedzinu prom :D
Ā, un vienreiz viens jocīgais, kas trolejbusā gribēja manu tel. numuru man centās uzdāvināt trusi (viņam bija kaste ar trusīšiem un viņš teica, ka vedīšot tos mammai uz laukiem :D ) Es, protams, neņēmu! :D
04.01.2013 21:03 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Njā, tagad tik palasīju visu diskusiju... Man laikam paveicies, ka tikai miermīlīgi vīrieši piesējušies...
04.01.2013 21:07 |
 
Reitings 503
Reģ: 11.05.2011
Man tieši šodien bija tāds gadījums! nu ne tik skarbs, bet..
karo4 eju no skolas, līst, mēģināju izlavierēt savu leitussargus starp cilvēkiem un laikam chut shim trāpīju. Uzreiz klāt. Tāds ap 40, tumši mati čirkaini, brūnas acis, bik pabomzīgs. Parasa kur ej, vai ar kkur uzaicināt, iedod numuru. Es teicu, man sūdīga diena, nerunā ar mani! bija ar;d un visu laiku mēģināju pāmočīt pāri kādām luksaforam, a šis tik seko. Nokliecu lietussargu, tā lai vsp vinju neredzētu un atšuvās beidzot. psc bet stacija tiešām ir kļuvusi krimināla!
04.01.2013 21:32 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Ko, tu viena neej uz ielas? :D
Nez, man tas nekas traģisks nešķiet, visādi tipi ir, bet šādi nekad neuzbruktu un neko nenodarītu gaišā dienas laikā. ;) Gan jau gribēja tikai paņirgāties vai vienkārši tāds izklaides veids. Ja būtu nopietni nodomi apdraudēt, sagaidītu kaut kur tumšā ieliņā. Man šķiet, ka kaut kas tāds ir gadījies teju katrai, es pat nekad nepievēršu tam uzmanību, tajā pašā dienā aizmirstu. Tāpat kā kaut kādi bomži, kas publiskās vietās garām ejot kaut ko uzsauc - nu ir, ir, bet reāli parasti nekad vienu neapdraud. Daļa no pilsētas, neko darīt.
04.01.2013 21:45 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Ko vispār nozīmē - ar draudiem pietiek lai izsauktu policiju? Nu un kā tā visvarenā policija izdarīs? Pakratīs pirkstu tā cilvēka priekšā? Man stāstīja, kā vienai sievietei uzbruka uz ielas, apzaga, bet reāli viņi nevienu nesāka meklēt, nekādu lietu neierosināja un teju vai bija mājieni, ka neko nedarīs kamēr dzīva. :) Sīkāk nezinu, nedzirdēju to no pašas negadījumā cietušās, bet nu jēga tāda. Es neredzu nekādu jēgu no policijas. Prieks, kam tā ir palīdzējusi, bet es nekad nejūtos tā, it kā ja ar mani kas notiktu es varētu paļauties uz policiju. Reāli nav uz ko paļauties. Un tās, kas te saka, ka uzrastos garāmgājēji, kas palīdzētu arī izraisa smaidu. Nu, varbūt jums uzrodās, bet man un draudzenei sabiedriskajā uzbruka psihiski nelīdzsvarota sieviete, autobusā bija vairāk vīriešu nekā sieviešu (un nekādi ne opji, normāli vīrieši spēka gados), bet neviens nereaģēja. Nav jēgas ne no policijas, ne no garāmgājējiem. Var paveikties, bet vienā gadījumā no 10.
04.01.2013 21:51 |
 
Reitings 260
Reģ: 30.07.2012
man arī gadījās tāpat, pie Zelta boulinga pieturas, arī pienāca jocīgs vīrietis un jautāja numuru, es saku, ka neesmu ieinteresēta, bet viņš tik savā monotonājā balsī, kura likās ļoti jocīga, visu laiku jautāja kāds bija tavs vārds?(itkā es būtu teikusi, bet, protams, nepateicu) brr, arī šermuļi pārskrēja pār kauliem, nu likās kā kaut kāds maniaks, normāls noteikti nebija. Nezinu vai viens un tas pats, bet iespējams.
04.01.2013 21:52 |
 
Reitings 870
Reģ: 16.08.2012
Manuprāt esmu saskārusies ar šo pašu.
Vasarā sēdēju pie Origo uz tiem soliņiem, lasīju žurnālu, jo gaidīju draugu, viņš brauca ar vilcienu no Jelgavas, bija jāgaida kādas 20min vēl. Pienāca čalis, apsēdās blakus- izvilka savu viedtālruni un sāka mani bakstīt- es teicu, neaiztiec mani, viņš prasīja- kāds tev telefona numurs? teicu- nav man telefona. Kā Tevi draugos atrast? Teicu- draugos neesmu. Ej prom, ko piesienies. Viņš prasīja- tu te ilgi būsi? Teicu- nē. Viņš aizgāja un iegāja Origo, es pasēdos tālākos soliņos, bet negaidīju, ka nāks atpakaļ, bet nē- pēc 5 min nāca gan un ar kādu dāvanu maisiņu rokā- pienāk, saka- es Tev dāvanu atnesu, es paņēmu piecēlos un gāju uz Origo, atskatījos un viņš sekoja, uzskrēju uz toaletēm 2.stāvā, iegāju iekšā, pazvanīju draugam, iznācu tikai tad, kad draugs bija atbraucis un uznācis uz 2.stāvu, viņu nekur nemanīju...

Reiz bija arī tā, pagāšgada sākuma, ka braucu no Sarkandaugavas ar 3.trolejbusu, apsēdās blakus vīrietis ar datorsomu un ielika to klēpī, 2 pieturas pirms izkāpšanas viņš man ielika savu roku man starp kājām, tajā brīdi biju tādā šokā, ka vienkārši izkāpu ārā , pat ja tā nebija mana pirmā pietura!

Ir bijuši vēl visādi gadījumi, bet esmu vienkārši aizgājusi neatskatoties.

Žēl, ka dažreiz apkārtējie ne policisti , ne apsargi nepalīdz. Skumji.
04.01.2013 21:59 |
 
Reitings 5478
Reģ: 29.01.2009
Man pirms aptuveni gada arī šitāds idiots piesējās! tas bija pie 6., 11.tramvaja gala punkta, uz stūra (tuvāk kino).Es gāju un mani kaut kāds vecis uzrunāja,es,protams,ignorēju.Tad šis vairākas reizes pa plecu uzsita un prasīja,kāds man telefona numurs,kur es eju,ka gribi ar mani iepazīties.Es tik gāju uz priekšu.Viņš tā kā sekoja,bet tad kat ko ieraudzīja (nezinu ko) un pēkšņi tur parkā pazuda.Bet nu pārbijusies gan biju,jo man vajadzēja tieši uz dzīvokli braukt un domāju,nedod Dievs,ka vēl kaut kur satikšu.Cilvēki arī gāja,redzēja,ka piesienas kaut kāds idiots,bet visiem bija PO!
04.01.2013 22:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits