Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

"Ceļamaizes" stipendija

 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Sveikas! :)

Varbūt varat padalīties tās, kas kādreiz ir ieguvušas "Ceļamaizes" stipendiju - cik liela tā ir, ko ņem vērā, kad lemj, kuriem piešķirt un kuriem ne! :)

Un kā tad ir - saka, ka skatās augstu mācību darbu augstskolā, bet kā tad to var novērot, ja cilvēks mācās 1.kursā, bet stipendijai jau jāpiesakās līdz 15.septembrim? Nekādi vērtējumi taču vēl nav! ;)
Vai arī esmu ne tā kaut ko sapratusi! :D
13.12.2012 16:40 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
uz šo mācību gadu stipendijai pieteikšanās bija ziemā. Tiku līdz 2. kārtai - intervijai, kura noritēja lieliski, žūrija sajūsmā par to, ka rakstu un ka gribu tieši studijas turpināt tajā sfērā, deva tādas cerības, ka likās, ka stipendija bez maz vai rokā.
bet nekā, paliku tieši aiz svītras, tad deva cerību, ka ja kāds atteiksies, tad varbūt. gaidīju 2 mēnešus, pazvana, esot kāds atteicies un man esot iespēja, pajautā, vai neesmu noslēgusi ar kādu citu stipendiju līgumu, ka tas palīdzēs izvērtēt, saku, ka nē. Tāpat nepazvanīja. Necerēti beigās dabūju Vītola stipendiju, biju pieteikusies uz abām, bet uz Vītola interviju netiku aicināta, visi, kas nedabū, paliek sarakstā uz gadu un aj uzrodas jauni ziedotāji, tad lemj, tāda veidā es dabūju Septembrī. Bet visas vērtēšanas notiek pavasarī abām stipendijām.
Ja interesē par interviju, jautā pēc tam, pagaidam atbildēšu uz to, kas Tev interesē.
12. klasem ir iespēja pieteikties uz LU stipendiju (Ceļamaize un Petkevičs) un Vītola stipendijai
atšķirība abām ir tada, ka Vītola stipendiju piešķrir iedalot studentus pēc kritērijiem, ir 5 kritēriji: ja atbilsti visiem, tad stipendiju piešķir, ja kāds trūkst, tad sāk skatīties, cik vietas, katrā ziņā, iespēja lielāka, ja atbilsti vairak kritērijiem, sīkāks info: http://www.laikraksts.com/raksti/raksts.php?KursRaksts=507
Vītolu st. vairak skatās materiālo stāvokli.
LU vairak skatās vidējo atzīmi un aktivitātes, bet abās ņem vērā materiālo stāvokli.
Vidējā tad man bija 8,2 un bija aktivitātes. Ar to tiku uz LU, bet uz Vītolu nē.
Vītolu stip. vasarā bija jāiesniedz eksāmenu rezultāti, man bija A, A, B, C. Latviešu valodā A, tādeļ arī vairak ņēma vērā, jo biju 100% pārleicināta, kur dodos un tas saistīts ar valodu:)
ja vēl kas, droši jautā:)
13.12.2012 17:16 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
ā, lielums ļoti atšķirīgs. Vītolu ir no 100-130ls, Ceļamaizei pašam ir jānorāda, cik gribētu.
13.12.2012 17:21 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Cik sapratu, tad vid. jābūt, beidzot 12.klasi, vismaz 7,5, lai vsp pieeiktos Vītola fonda stipendijai? Vai arī vidējā ir jau ir vines no tiem pieciem, ko saktās? Jo vnk izksatās, ka man vidējā būs kkur 7,3! :)

Kā ir ar to? :)
14.12.2012 16:26 |
 
Reitings 718
Reģ: 29.01.2009
Vītoliem ir vidējai jabūt 7,5, bet tur tas viss nav tik strikti, man atbilda tikai 2 no tiem 5 punktiem, bet stipendiju tik un tā saņemu nu jau 2. gadu.
14.12.2012 16:31 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Jasmina - bet vidējā tev bija 7,5, vai ne? Man atkal ir tā, ka atbilst viss pārējais, bet tā vidējā nav pieteikami augsta! ;)
14.12.2012 16:35 |
 
Reitings 298
Reģ: 15.11.2009
Man Ceļamaizē ņēma pārsvarā vidējo atzīmi un to , ka esam daudzbērnu ģimene,kaut gan nekāda statusa par maznodrošinātu utt nebija.

Intervijā pajautāja par ārpusskolas aktivitātēm- pateicu, ka daudz laika aizņem mācības un cik varu tur citur piedalos. viņi paskatijās vidējo un teicu ''nu jā, tā jau ir''..

stipendija bija 150ls mēnesī, es to neizjutu jo man bija jāmaksā mācību maksa. palika tikai 10ls mēnēsī pašai :D

veiksmi!
15.12.2012 15:22 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
arī turpinot saņemt Vītola Fonda stipendiju, vidējai jāturas virs 7,5. Bet nu viņi pirmaja semestrī varbūt ik strikti neskatīsies, ja kaut kur iespraucies kāds 5 vai 6, jo saprotams, ka jauna vide, citas mācības. protams ar vidējo 6 un zemak diez vai stipendija tiks saglabāta. Visā visumā, domaju, ka vari pieteikties arī ar 7,3, neko jau nezaudēsi, bet ja Tev pārejie kritēriji nav tik izteikti, tad diez kas nav. Tomēr mēginats nav zaudēts.
Tikai: dodu padomu, pierēķiniet klāt vidējai atzīmei klāt tas mācības, kas beidzās 10. un 11. klasē. es to aizmirsu, tādēļ nesaņēmu visticamāk Ceļamaizes, jo atšķirība bija 8 un 8,2, kas tur bija izšķiroši.
15.12.2012 16:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits