Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

ZB. Zems pašvērtējums.

 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Ko lai dara, ja jūtos zemāka par zemi? Viss sākās tad, kad izšķīros no sava vīrieša, un viņš mani izmeta uz ielas. Protams, biju jau iestājusies 1. kursā augstskolā, un nevarēju braukt dzīvot pie vecākiem, nācās meklēt patvērumu Rīgā. Meklēju darbu, lai varētu dzīvot kaut kur Rīgā. Studijas vidēji ir no 8 rītā līdz 16 vakarā, tāpēc strādāju maiņu darbu, protams, pa MINIMĀLO ALGU. Visa alga aiziet īrei, ēdienam un transportam. Bet iemesls, kāpēc jūtu zemu pašvērtējumu ir tāds, ja agrāk varēju atļauties pirkt lupatas, kosmētiku, tad tagad mana ziemas jaka jau kalpo 2. sezonu, visas lupatas skapī jau ir psiholoģiski un fiziski novelkātas, uz jaunu kosmētiku vispār neesmu mēnešiem skatījusies (tikai pašas nepieciešamības preces). Es jūtos ĻOTI neglīta, ar zemu pašvērtējumu, arī jaunas attiecības nemeklēju, jo vienkārši ir skola, darbs, darbs, skola. Tusēties arī neeju, jo nav ne naudas, ne vēlmes. Nu iedomājieties, ja jūs jau mēnešiem ilgi nebūtu pirkušās ne jaunu apģērbu, ne kosmētiku. Reāli nevarētu sevi lutināt - ne jaunas kurpes, ne frizieris, ne jaunas smaržas, pat ne pašas nepieciešamākās preces, piemēram, jauni ziemas zābaki vai mētelis. Protams, esmu pateicīga, ka ar pliku pakaļu nestaigāju, bet vienalga... es jūtos ļoti nepārliecināta par sevi. Vienkārši gribēju izteikties.
02.12.2012 16:55 |
 
Reitings 2739
Reģ: 25.02.2009
ok, nevaru iedomāties neko jaunu mēnešiem nepirkt (bet es vispār nedaudz izlutināta), bet man šķiet skumji, ka tavs pašvērtējums uz tā balstās. Meitēn, tu cīnies viena un tas jau ir daudz un novērtējami. Pašapziņai nevaajdzētu uz mantām balstīties.
02.12.2012 17:01 |
 
Reitings 200
Reģ: 07.04.2012
Patiesais starojums sievietei nāk no iekšienes, tam nav nekāda sakara ar ārējiem apstakļiem. Ja nevari sevi noskaņot uz tādu, tad vienkārši pārlaid šo periodu kā sliktu laiku :) Es arī skatos uz kursa biedrenēm, kuras katru dienu maina savus kostīmiņus, regulāri iet pie manikīra un kur tik vēl ne... es arī to visu nevaru atļauties, BET nāks laiks - un es ticu, ka man būs labi apmaksāts darbs un arī es varēšu staigāt pa SPA ;)
02.12.2012 17:02 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Bet vai tad Tu agrāk varēji atļauties pirkt par saviem līdzekļiem vai tomēr vecāku vai vīrieša?
Es nesaņemu minimālo, bet tāpat ziemas jakas katru gadu nepērku. Vispār mierīgi varu mēnešiem neiepirkties, jo tas man nav svarīgākais. Patiešām skumji, ka citiem cilvēkiem laime slēpjas tikai jaunās kurpēs un frizierī.
02.12.2012 17:03 |
 
10 gadi
Reitings 104
Reģ: 29.04.2010
Atrodi kadu bagatu veci un viss buus ok:D
02.12.2012 17:03 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
nu pati vainiiga, ka sedeji viirietim uz kakla, bija jarekinas ar to, ka viss var beigties.

man ari bija periods dziivee, kad nebija viegli, bet tas paliidz sisties uz augshu, lai sasniegtu ko vairaak! meklee leetaku dzivesvietu, labaku darbu..
02.12.2012 17:07 |
 
Reitings 1331
Reģ: 29.01.2009
Nav jau tajaa lieta,ka laime ir naudaa,vnk,kad naudas nav,tas ļoti ierobežo,un ļoti skumji,ka nevar realizēt pat to,kas ir nepieciešams. Man pieņemsim tagad nenormāli gribas šokolādi,bet pašlaik mans budžets ir izskaitīts un saplānots līdz sīkumiem,ka pat nevaru atļauties nopirkt sev kārumu. kaut gan agrāk varēju viskautko atļauties.
nekad nesapratīsi otru cilvēku,ja pats nenokļūsi tādā situācijā
02.12.2012 17:08 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Es jau 3 gadus nevaru atljauties sevi lutinaat ar jaunaam lupataam, peerku tikai nepiecieshamo. Ok, mana pashapzinja ir zema, bet nu nekaadaa gadiijumaa taapeec, ka man nebuutu daudz naudas. Saac ar proritaashu izveerteeshanu un tad vari saakt domaat par pashapzinjas celshanu. Es pat nezinaaju, ka pashapzinju vispaar var ietekmeet lupatas, ok, varbuut padariit prieciigaaku uz to pirkshanas dienu, bet ne jau u ietekmeet pashapzinju.
02.12.2012 17:09 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Nu es arī ilgus gadus nevarēju daudz ko atļauties. Skolas laikā man nekad nebija bijušas vairāk par 2 biksēm un pāris džemperiem, ko tad arī katru dienu vilku. Nekad negāju uz ballēm vai pasākumiem, jo vienkārši nebija piemērota apģērba. Bet pašapziņa gan zema nebija, jo es labi mācījos un draudzenes arī bija.
Turklāt te meitene neraksta, ka viņa nevarētu nekad atļauties nopirkt šokolādi, bet gan, ka jau 2.gadu staigā vienā ziemas jakā un jaunas smaržas nevar nopirkt. Ak, pasaules gals klāt!
02.12.2012 17:13 |
 
Reitings 257
Reģ: 29.10.2009
ziniet, lai ko juus seit teiktu, ka viss naak no ieksas, ka naudai nav noziimes. tas ir pilniigs bullshits, es atvanojos. jo jaa man arii ir tikai minimaalaa alga, citreiz pat zem taas minimaalaas, un kur tu vari buut skaista, ka zaabakus noeedis saals, jaka vairs nav gliita, pat kopjot. apgeerba gabali vienkaarsi nomazgaajas un novalkaajas. kur tu izskatiisies skaista, ja , piemeeram, ir problemaatiska aada, kam vajag kopsanu? bet tu nevari pat normaali atlauties mazgaasanas liidzekli. jaa taadi cilveeki dziivo, un man arii ir daudz paziistamas meitenes, kas tagad izskataas sliktaak kaa pirms kaada laika, jo vnk nav naudas ne frizierim nekam. un tam visam ir loti liela noziime. pats tu vari buut tiiriibas kalngals, bet buus tev ataugusi nesmuki mati, buus. nebuusi tik pievilciiga. varbuut vari parunaat ar vecaakiem, ka vini tev ko nedaudz iedod, vai kka atlikt nedaudz katru meenesi , lai vareetu nopirkt beigaas ko jaunu un uzfriseeties.
02.12.2012 17:13 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Neesmu nekāds mantkārīgs trollis.
02.12.2012 17:14 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Jēziņ, cik trulam jābūt cilvēkam, lai viņa pašapziņa balstītos šmotkās un šmiņķos... Ļoti labas drēbes var nopirkt arī humpalās. Reizi 2 mēnešos taču vari kkam atlicināt. Un jā - nekad dzīvē neesmu katru gadu ziemas jakas mainījusi... Tagad arī ir jaka, kas kalpo jau 3.sezonu. Un pēc lupatlaša neizskatos.
02.12.2012 17:14 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Es laikam vnk esmu izaugusi no tādām tīņu problēmām.
02.12.2012 17:15 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Jā, ciparnīca saprata mani.
02.12.2012 17:15 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Piedevām viņa mācās 1. (!!!) kursā. Cik tie ir gadi? ~19? Saprastu, ja 30 gados pašvērtējums būtu zems, ka neko nevar nopirkt, bet ne jau 19.

Bet ja tomēr tas ir tik svarīgi, iesaku pāriet uz vakara vai neklātienes studijām, atrast jaunu darbu un strādāt pa dienu. Varēs nopelnīt vairāk.
02.12.2012 17:15 |
 
Reitings 257
Reģ: 29.10.2009
mees dziivojam taada sabiedriibaa , kur lupatas nosaka daudz. ja cilveeks, nav ar dzelzainu raksturu (taadu nav daudz) tad ietekmees taas sabiedriibas domas. un kas nu kuram skaitaas igdienas nepeciesamiibas preces. citam tas buus daudz vairaak kaa varbuut kaadam citam.
02.12.2012 17:15 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Nu ja, pie visa vainīga sabiedrība :D
02.12.2012 17:16 |
 
Reitings 257
Reģ: 29.10.2009
*Roze* neveins neteica, ka pie visa vainiiga, ja nespeej uztvert domu, tad neko dariit. diemzeel ir muusdienaas spiediens no sabiedriibas un ir visaadi. mani relaali kaitina visas taas , kas muuzdien teelo, ka nejustos prieciigaakas, ja buutu labaaks apgeerbs, vai ja varetu kko nopirkt no sminkiem. tas, ka kaadam kko gribas izteikties, ka vinam gribeetos labaak, uzreiz metas lielaas blaures.
ps- tas ka maacaas 1majaa kursaa nenoziimee, ka ir 19 gadi, ne visi saak maacities peec vidusskolas.
02.12.2012 17:21 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Vispār man nāk smiekli, it sevišķi par ziemas jaku.
Man arī iet otro sezonu,tagad būtu jājūtas neglītai?
Vispār pirms neizlasīju, domāju,ka būs ar zemo pašvērtējumu dēļ ķermeņa, svara,bet nu dēļ mantām? Da labi :D
Izskatās pēc izlaista skuķa,kas nu saskaroties ar to,ka ar savu algu nevar atļauties visas drēbes, sāk celt trobeli.Un pieņemu,ka drēbes pirms tam, nepirki no lētā gala.
02.12.2012 17:22 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Nekad negāju uz ballēm vai pasākumiem, jo vienkārši nebija piemērota apģērba.


Man ir tāpat, kā arī nav naudas ballītēm. Jā, tas izklausās stulbi, tas izklausās, it kā būtu izlutināta, bet cilvēks ir sociāla būtne, ar katru vientuļu piektdienas vakaru es arvien vairāk ieraujos sevī, ar katru jaunu draudzeņu, draugu galeriju sociālajos tīklos, kur ir jautrība, ballīte - sajūtos nevajadzīga, neglīta utt. Kaut vai manas vidusskolas draudzenes - visas skaistas, izaugušās dāmas.
Ko lai dara, ja esmu tāda? Nekad neesmu bijusi ārišķīga, pasniegusi sevi, kā cacu, prasījusi naudu vīrietim, runa ir par to, ka vēlos sevi sakopt, lai justos kā sieviete, bet es to nespēju. Nu, ja šeit ir sievietes, kuras jūtas skaistas, staigājot krāsas padilušās biksēs, zābakos, kuros smeļas ūdens, tad man prieks par jums. Es laikam neesmu izaugusi. Un ne būt mana prioritāte ir nauda, tas vienkārši ir savstarpēji saistīts. Pajautājiet sev, kāpēc jūs sevi kopjat, kam tas ir vajadzīgs? Kāpēc vienmēr, kad ir slikti, jūs dodaties iepirkties?

Jessica, jā, un arī šokolādi es nevaru atļauties, nevaru ieskriet Narvesen pēc karstās šokolādes vai pavazāties pa lielveikalu ar labāko draudzeni, pērkot visādus nieciņus, krāmiņus vai dāvanas mīļajiem, jo vienkārši tam nav naudas.
02.12.2012 17:22 |
 
Reitings 119
Reģ: 19.06.2011
mees dziivojam taada sabiedriibaa , kur lupatas nosaka daudz. Ja vien tu nerunā par augstāko sabiedrību, tad forget about it. Ne jau jaunās lupatās un kosmētikā slēpjas Tavs skaistums (pašpārliecinātība varbūt). Skaistums slēpjas tajā, cik tīras ir Tavas drēbes, cik savākta tu izskaties, pat ar gadiem vecām drēbēm.

Kad man bija 19 un studēju pirmajā kurā, es arī dzīvoju ļoti knapi, bija pat laiks, kad 2 nedēļas no vietas ēdu tīru rupjmaizi un dzēru tikai tēju, jo neko citu nevarēju atļauties - tikai tāpēc, ka bijām nabadzīgi un labāk samaksājām rēķinus. Ar laiku viss mainās. Ar laiku dabūsi labāku darbu. Iemācīsies ietaupīt. Izaugsi beidzot par cilvēku.

P.S. Es nemūžam nepirktu ziemas jaku, ja nebūtu garantijas, ka es ar to nenostaigāšu vismaz 3 gadus.
02.12.2012 17:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits