Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Alkoholisms - iesaistīt darba vietu?

 
Reitings 6
Reģ: 30.11.2012
Ķeršos uzreiz pie lietas - ģimenē ir alkoholiķe, kas gadiem dzer. Tā dzeršana, lai būtu saprotams, par kādu gadījumu ir runa, ietver kādas 4-5 šņabja pudeles nedēļā un neskaitāmus ''vieglos'' grādīgos - alu, džinu u.c. kokteiļus. Pastāvīgā ķirsī ir visu laiku, izņemot, kad atrodas darbā. Sieviete strādā valsts iestādē, labā amatā, ar labu algu. Uz darbu lielākoties protas aiziet, jo ir izglītota, saprot, ja nebūs darba, nebūs, par ko dzert. Ar viņu ģimenē esam krustu šķērsu šo lietu pārrunājuši, esam sūtījuši uz Straupi, meklējuši citus ārstniecības variantus, bet jau nākamajā dienā, kad pārrodas mājās, sākās vecā dziesma. Nelīdz nekas. Uz māju ir arī saukta policija, jo dzērumā viņai sākas histērijas lēkmes, ir maksāti sodi, ir rakstīti protokoli un ir sēdējusi izolatoros, bet vienalga nav skaidrs, ka jābeidz dzeršana. Apsveram vēl tādu variantu - iesaistīt darba vietu. Cik pareizi un vai vajadzīgi būtu šo lietu pārrunāt ar viņas priekšniecību? Protams, ka tā nav darba kompetence risināt šādas lietas, bet ja priekšnieks cilvēcīgi spētu saprast, ka problēma pastāv (un apzinoties, cik ļoti svarīgi viņai ir saglabāt darbu), varbūt tas tur ko varētu līdzēt? Es nezinu, sūtīt uz piespiedu ārstēšanu, sarunāt, lai piedraud ar atlaišanu no darba, ja tā turpināsies? Vai naivi domāt, ka tas ko līdzētu? Vai tomēr ir vērts mēģināt?
30.11.2012 23:34 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Es domāju - kāpēc vajag bojāt iespaidu par viņu viņas darba vietā? Ja jau uz darbu ierodas skaidrā un darbā ir normāls cilvēks, tad kāpēc jūs gribat, lai visi (priekšnieks, kolēģi) uzzina (vai ja tāpat zina pēc nostātiem vai ārpus darba redzētā - vēlreiz norādīt) par viņas problēmām? Manuprāt, tas būs apkaunojoši ne tikai viņai, bet arī jums, kā arī, ja es būtu darba devējs, diez vai vēlētos bāzt savu degunu svešas ģimenes lietās. Jūs esat viņas ģimene, ne priekšnieks.
30.11.2012 23:38 |
 
Reitings 6
Reģ: 30.11.2012
Lielai daļai no darba kolēģiem vairāk vai mazāk nav noslēpums, ka viņai ir problēmas ar alkoholu, bet drošvien, ka nenojauš, ka tādā līmenī. Ofisā viņa savācas, bet, teiksim, darba pasākumos, pasēdēšanās, visur, kur alkohols, viņa kolēģu priekšā nekautrējās piedzerties ar visām no tā izrietošajām sekām. Bet, kamēr tas neietekmē darba pienākumu veikšanas kvalitāti, neviens par to neaizrāda.
30.11.2012 23:40 |
 
Reitings 6
Reģ: 30.11.2012
Piekrītu, ka darbam ģimenes problēmas nav jārisina, bet šobrīd tas liekas vienīgais variants, jo viss cits jau ir izmēģināts.
30.11.2012 23:44 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
protams, ka vinju atlaidiis, ja pastaastiisi. akoholikjus neviens nezjeelo. cik nopratu peec staastiitaa, pienaakuma sajuuta pret darbu ir vieniigaa lieta, kas vinju attur no galiigas nodzershanaas liidz klinkjim. ja atnjemsiet to, tad vareesiet pie centraaltirgus miskasteem mekleet cilveeku, kursh droshi vien pat peec taa ar jums runaat negribees. aprunaajaties ar narkologu un mekleejiet labaak citas izejas.
30.11.2012 23:45 |
 
Reitings 6
Reģ: 30.11.2012
Bet, krista, varbūt ir jānonāk līdz zemākajam punktam, lai beidzot atvērtu acis un sapratu, ka jāsāk kaut kas darīt?
Varbūt, ka kaut kam tādam ir jānotiek, lai viņa sāktu beidzot rīkoties? Kamēr mēs visu laiku mēģināsim viņu ''pasargāt'', mākslīgi viņu stutējot un mēģinot kaut kā paglābt, viņa taču nesajutīs, kādā mēslu bedrē patiesībā ir.
30.11.2012 23:49 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
baac, negribeetu es taadu cuuku kaa tu gimenee... manupraat, ir pretiigi gimenes probleemas iznest aarpus gimenes robezhaam...paliidzeet var citos veidos... izskataas, ka tu gribi cilveekam, kam jau taa ir gruuti, sabojaat dziivi vel vairaak. nu izmetiis no darba, un? nedzers? dzers...pat ja neizmetiis no darba, pati aizies, kad uzzinaas, ko esi sastraadaajusi lienot kur nevajag.

varbuut paaraak asi, bet riebjas tadas, kas izlemj citu vietaa, kaa citam buus labaak. jaapaliidz, nevis jaaizniicina. jaarunaa, un veelreiz jaarunaa, tad, kad ir skaidraa, nevis jaariiko skandaals, kad paalii, tas toch neliidzees
30.11.2012 23:55 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Bet, krista, varbūt ir jānonāk līdz zemākajam punktam, lai beidzot atvērtu acis un sapratu, ka jāsāk kaut kas darīt?
Varbūt, ka kaut kam tādam ir jānotiek, lai viņa sāktu beidzot rīkoties? Kamēr mēs visu laiku mēģināsim viņu ''pasargāt'', mākslīgi viņu stutējot un mēģinot kaut kā paglābt, viņa taču nesajutīs, kādā mēslu bedrē patiesībā ir.

Manuprāt, šis domu gājiens ir pareizs, BET attiecībā uz vienu cilvēku tipu. Ir tādi, kas, nonākot tajā zemākajā punktā vai vienkārši saņemot kritiku, dzīves sitienus, saprot, ka tā nedrīkst, sasparojas un cenšas tikt no tā visa laukā, izrisināt problēmas vai maina attieksmi - kaut ko dara lietas labā. Bet ir tādi cilvēki, kuri, nonākot zemākajā punktā, tur arī paliks, jo viņiem vajadzīga citādāka pieeja. Kaut vai par to pašu vienkāršo kritiku - ka citiem vajag nevis to, bet uzslavas, lai viņi spētu strādāt labāk, jo, saņemot kritiku, rokas viņiem nolaižas.
Tu labāk par mums zināsi, kāds cilvēks ir šī sieviete.
30.11.2012 23:57 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
atceries, ka no zemaaka punkta daudz gruutaak piecelties! un ja kriit par zemu, atpakaljcelja nav... ka tik tu nesabojaasi visu veel vairaak - zaudees darbu, nodzersies, kritiis depresijaa, un normaalu darbu vairs nedabuus. priecaajies, ka ir darbs - jo tas, izskataas, ir labaakais, kas ir vinjas dziivee.. (ar taadiem radiem nav briinums, ka cilveeks dzer)
30.11.2012 23:58 |
 
Reitings 262
Reģ: 29.01.2009
Nepalīdzēs tava teorija par zemāko punktu. Tur problēma ir galvā. Pati mokos ar alkoholiķi ģimenē..pilnīgi tevi saprotu,bet dara vietas iesaistīšana tajā tiešām nelīdzēs. Manuprāt,vismaz spriežot,pēc savas situācijas,varbūt mēģināt meklēt psihologa vai psihiatra palīdzību?
30.11.2012 23:58 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Bet jā, pievienojos tam, ka es personīgi meklētu citas iespējas, nevis iesaistītu darbu. Jo kaut vai padomā - viņa tagad pelna naudu un laikam, ka visu arī nodzer. Bet kas būs pēc tam, kad viņu atlaidīs? Tu viņu uzturēsi un viņa tavu naudu nodzers?
30.11.2012 23:58 |
 
Reitings 2569
Reģ: 16.07.2012
Ar draudiem jau nu viņa no atkarības neizārstēsies, drīzāk panāksi, ka būs vēl 2 iemesli, kādēļ dzert - apkaunojums un problēmas darbā.
30.11.2012 23:59 |
 
Reitings 6
Reģ: 30.11.2012
Nē, nu viņa nav tas tips, kas truli nodzersies un beigs savu dzīvi, kā te teica, tirgū vai zem tilta. Viņa ir pieradusi būt komfortā. Un, lai cik daudz arī nebūtu izdzērusi, uz nakti vienmēr kaut kā aizklemperēs līdz gultai siltā segā. Un citādi dzīvot viņa vispār neprot. Brauc ar labu mašīnu, apkārt viss tīrs, skaists, (lai gan parasti šo tīrību rada visi apkārtējie), ģērbjas labās drēbēs. Atlaišana no darba viņai nozīmētu to, ka no tās siltumnīcas viņa tiks izmesta un būs jāpievēršas skarbajai pasaulei, savukārt tā dzīvot viņa nemāk. Jau nākamajā dienā atskries pārbijusies mājiņās un gribēs darīt visu, lai tiktu atkal atpakaļ ''labajā dzīvē''. Bet, kamēr neredzēs pelavas, zirņus nenovērtēs.
01.12.2012 00:12 |
 
Reitings 2569
Reģ: 16.07.2012
Nevienam cilvēkam tādu radu kā Ciba!!

Tu apzinies, ka tā ir slimība?!
01.12.2012 00:14 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Ciba, nevajag cilvekam radīt problēmas vēl arī darbā. Vai jūs esa gatavi viņu uzturēt, ja sieviete zaudēs darbu?? Kamēr var pavilkt, lai strādā...
01.12.2012 00:19 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
ja kaads no maniem gimenes locekliem panaaktu manis atlaishanu un mani apkaunotu, es ar to cilveeku muuzjam nerunaatu, pat ja tas buutu it kaa manis pashas labaa. alkoholisms ir slimiiba, nevis slikta uzvediiba, ar sodiishanu te neko nepanaaksi. cilveekam jau pietiek probleemu, nee - te viena ciba grib veel vairaak probleemu sagaadaat. ko tad, ja vinja peec tam vairs nespeetu atrast taada pasha liimenja darbu vai darbu vispaar? ja vinjai peec tam nebuus ko eest, tu vinju uztureesi?
01.12.2012 00:19 |
 
Reitings 95
Reģ: 18.05.2012
Pavisam noteikti neziņot darbam, citādi cilvēks grims vēl dziļāk... Ar šīm slimībām jau ir tā - pirms pats cilvēks neapzinās un negrib to risināt, neviens nespēs līdzēt.. Tā nu tas diemžēl ir.
01.12.2012 00:19 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
es, protams, atvainojos, bet tu ciba esi tizla. alkoholisms ir slimiiba!

tu sajeedz, cik gruuti buus atrast peec tam citu darbu? Latvija maza, to, ka cilveeks atlaists alkohola vai stulbu radu deelj uzzinaat nav gruuti.

bet es tikko iedomaajos, ja es buutu boss - un pie manis atnaaktu tada kaa tu - es neatlaistu cilveeku no darba, ja mani apmierinaatu vinja stradashana. izmestu tevi no ofisa, jo padomaatu, ka atvilkaas cilveeks, kas censas ieriebt, un neprot risinaat savas probleemas... taa ka sevi par muljkji pataisiisi 100%
01.12.2012 00:26 |
 
Reitings 119
Reģ: 19.06.2011
100% piekrītu Mis Take. Ja es būtu bosa vietā - man būtu pie kājas kāds šis cilvēks ir ārpus darba vietas. Ja dara savu darbu un labi - tas ir viss, kas priekšniekam vajadzīgs.
01.12.2012 00:35 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Es arī domāju, ka labāk nejaukt iekšā darba vietu, bet man radās jautājums, ko tad ieteikt tēmas autorei, lai uzlabotu situāciju ar alkoholiķi?
01.12.2012 00:35 |
 
Reitings 6
Reģ: 30.11.2012
Ok. Es sapratu. Visi mūsu ģimenē jau gadiem auklē viņu, nevis viņa, kā vecāks - mūs. Mūsu dzīve ir pilnībā pakārtota tam, lai jebkurā brīdī varētu būt klāt, pasargāt, lai tikai ko muļķīgu pa šmigu nepastrādā. Turpināsim karināt zem pakaļas spilvenus un radīsim labvēlīgu augsni alkoholismam, lai nu iesakņojas vēl dziļāk. Turpināsim laistīt.
Tēmu, ja varētu, aizslēgtu, bet, kā nevaru, palūgšu vienkārši vairs nekomentēt. Paldies.
01.12.2012 00:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits