Puisis nestrādā pieaugušā vecumā

 
10 gadi
Reitings 2241
Reģ: 27.02.2011
Kāds ir jūsu viedoklis, kādā vecumā vīrietim būtu jāsāk strādāt un pelnīt naudu?
Iepazinos ar puisi 23 gadi, studē, jauks un mīļš, ir savs auto, bet nestrādā algotu darbu, studē pa dienu, bet ne katru dienu, ir bijušas haltūras, bet šobrīd nav, tas ir reti. Es satiekos ar viņu neilgi un mani biedē, ka viņš nestrādā. Bet varbūt tas ir normāli?
29.11.2012 20:52 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
Nazīc kopš pabeidzu vidusskolu :D
30.11.2012 00:07 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Kamēr studē tikmēr nav jāuztraucas,kad viņš nestrādā. viņš ir izvēlējies savu laiku veltīt tik mācībām. ne jau visi var pavilkt mācības un strādāt. ir cilvēki,kuriem var koncentrēties uz vienu nodarbošanos.
būs jāuztraucas, ja viņš beigs skolu un ilgi pēc skolas beigšanas neatradīs, nemeklēs darbu.
30.11.2012 00:15 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
vaboleens un tu paspēji padzīvot ārzemēs,apprecēties un dzemdēt(tagad audzināt)bērnu, studējot medicīnu?
30.11.2012 00:18 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
mans viirs arii nestraadaaja pilno darba slodzi tai vecumaa, jo studeeja. tagad vinjam ir savs uznjeemums. un ja man buus iespeeja, tad arii mani beerni nestraadaas studiju gados pilno darba dienu.
30.11.2012 00:20 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.09.2010
Mans sāka strādāt 18, tagad ir 22 un ir sava firma :)
30.11.2012 00:22 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
es uzskatu, ka ir pat vēlami nestrādāt, ja mācās pilna laika klātienē (ja vecāki to var atļauties)
es esmu ļoti pateicīga par to, ka studiju sākumā varēju neiztraukties par naudu -- tā vietā labi mācījos un Latvijas pēdējos gados pieprasītākajā studiju programmā turējos budžeta pirmajā pieciniekā
rezultāti gan nedaudz kritās, kopš ceturtajā semestrī atradu pusslodzes darbu, bet budžetā noturējos tāpat
30.11.2012 01:00 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Itkā jau nav nekas traks, tas ir vecums, kad ir jāmācās un ja mācībās neiet viegli, tad saprotams, ka tam tiks veltīts vairāk laika, jo tās monētas varēs arī pēc tam nopelnīt, bet tās zināšanas ar laiku arvien grūtāk ies galvā.
Pati sāku strādāt pārāk agri, manuprāt, un tajā momentā pazaudēju nedaudz sevi, ko tagadcenšos atgūt.
30.11.2012 02:00 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Ak, bet, šķiet, ka nav bijis ilgs kontakts (vai vispār) ar tādiem cilvēkiem, kas nestrādā vai nav pat mēģinājuši kaut ko darīt jau ilgu laiku. :D :D Visi apņēmības pilni darboties vai iesaistīties. Kaut vai brīvprātīgo darbos, ja nekur neņem.
30.11.2012 02:03 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Es gan uzskatu, ka zināšanas vislabāk var apgūt tieši strādājot, nevis zaurējot galvā, ko saka pasniedzējs (pieļauju, ka medicīna šeit ir izņēmums), tāpēc esmu tikai par to, ka cilvēks studiju laikā sāk strādāt, bet savā studiju profesijā. Strādāt par Rimi kasieri, ja līdzekļi nespiež, gan nav īsti vērts. Tāpēc kopumā es uz šādu situāciju skatījos neitrāli. Forši, ka ir kur strādāt, bet, ja nesanāk atrast, arī nekas. Vienkārši ir jāskatās, vai vecāki var un vai grib uzturēt to jaunieti. Es noteikti negribētu savus bērnus pilnībā uzturēt līdz 25 gadu vecumam. Arī vecākiem ir sava dzīve un savas vajadzības, ne tikai bērni, bērni un bērni.
30.11.2012 06:26 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Piekrītu be_delicious

Kāpēc jāstrādā, ja var nestrādāt.....
30.11.2012 08:26 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Ja ir iespēja, lai nestrādā. Kur visiem tas uzskats, ka tūlīt pēc vidusskolas jāraujas strādāt melnās miesās vienalga ko, ka tik ir. Lai mācās un labāk gūst pieredzi kaut vai brīvprātīgajā darbā, bet savā jomā, nevis naudas dēļ kādā narvesenā (lai tik uzturētu meiteni). Atstrādāsies vēl visu mūžu un tā vēl dariebsies strādāt... Lai izbauda jaunību!
30.11.2012 08:32 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Lapsiņa,

man brālim ir 20 un viņš arī mācās un nestrādā algotu darbu (ik pa laikam ir haltūras servisā), bet ļoti daudz palīdz vecākiem laukos, kur arī dzīvo. Vecāki viņu pa lielam uztur, dod degvielu mašīnai, bet brālis tur strādā.

Es arī sāku vēlu strādāt algotu darbu, jo strādāju vecāku saimniecībā, tāpēc piekritīšu meitenēm, kuras saka, ka - kāpēc strādāt, ja var nestrādāt? Būtu baigi stilīgi, ja viņš tiešām RIMI pie kases sēdētu?
30.11.2012 08:39 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
sākotnēji es noskaidrotu, kāpēc viņš nestrādā. īstenībā, nav viegli atrast darbu, kur- vienu dienu strādā, divas mācies. vnk darba devējs tevi neņems darbā un visu laiku ar tevi arī neauklēsies, visu laiku mainoties.
ja viņš vnk tjipa grib mācīties un nestrādāt, nu es nezinu, pēc cik gadiem viņš taisās beigt skolu?vai tad māmiņa viņam naudu dos arī tad, kad viņš aizies dzīvot kopā ar meiteni. nu nezinu vis. vai arī tā māte pati būtu biku apdauzīta.
ja nu gadījumā jums sanāk kkas vairāk vai jebkurā citā situācijā- nesāc dzīvot kopā ar puisi, ja viņš nav sācis strādāt. vienalga kaut vai par 200 ls mēnesī. jo sākumā viņu uztur māte vai tēvs. viņš pie tā pieradīs. vēlāk tu viņu uzturēsi. kas cilvēkam rokas no dirsas aug vai kā, ka 23 gados negrib strādāt?tie nav 18 gadi. te nu arī rodas tie cilvēki, kas ir izmācījušies, gatavs produkts, bet nevienam nav vajadzīgs, jo kurš ņems darbā cilvēku, kuram nav nekādas pieredzes? (haltūras neskaitās, ja tās nav par attiecīgo profesiju). tāpat tad sāks gandrži ar apkopēja darbu, kamēr pierādīs, ka viņam vsp ir kkāda atbildība. bet to taču var darīt jau agrāk. lai nav tā, ka nu beidzot 30 gadu vecumā tu nezini, ko iesākt.
30.11.2012 08:57 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
visus komentārus neizlasīju, iespējams, iekomentēšu tikai daļēji pa tēmu, bet uzskatu, ka visi, visu var apvienot- vismaz darbu ar skolu tiešām, arī klātienes studenti ( to pēc pieredzes), ja persona grib.

Un tie aizbildinājumi "nestrādāšu par minimālo", manuprāt, ir sliņķu aizbildinājumi, jo šajā dzīvē neviens nekļūst uzreiz par baigo direktoru vai vadītāju, ja vien nav radi bagāti/ ietekmīgi.

Pieredzi jāuzkrāj pastāvīgi, un sevi lai parādītu, citreiz ir nepieciešams tas mazāk apmaksātais darbs, jo neredzu citu veidu kā parādīt, piemēram, vadībai, ka Tu esi labāks nekā tas, kurš tagad sēž augstā amatā un degunu urbina.

Kā arī cik dīvaini, ja personai jau gadi 25, bet CV neviena ieraksta.
30.11.2012 09:31 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
man liekas, ka vīrietis šādā vecumā var nestrādāt viena iemesla dēļ :
viņš iepriekš ir sakrajis PATS naudu, tagad dzīvo par to un piepilda kādu savu sapni, pilnībā tam atdodoties 24h diennaktī (studē, ceļo pa pasauli, bērnu audzina utt.).

ceru, ka mans bērns jau 16 gados saprastīs, kas darbs ne tikai nes naudu, bet arī norūda, attīsta, dod pieredzi u.c.
30.11.2012 09:45 |
 
Reitings 1603
Reģ: 22.06.2012
Tikai pēdējajos 2 komentāros cilvēki pieskaras tik ļoti nozīmīgam faktoram kā darba pieredze!!! Visos darbu piedāvājumos mūsdienās vienmēr ir pierakstīts smuks teikumīņš, kas ietver sevī "Ar pieredzi". Nevienam nav vajadzīgs 23-24 gadīgs gurķis no augstskolas, kas nekad nav strādājis un nesaprot vienkāršas darba attiecību lietas, kā piemēram sastrādāšanās ar kolektīvu un darba attiecības kā tādas. Tāpēc mans uzskats ir, ka darbu jāmeklē pēc iespējas ātrāk, lai uzkrātu tieši darba attiecību pieredzi un spētu sadzīvot ar kolēģiem un priekšniecību, kā arī spētu pēc iespējas ātrāk saprast un apgūt jaunos darba pienākumus jebkurā darbā. Vienkārši uzkrāt darba pieredzi strādājos labos un ne tik labos kolektīvos, zināt, kā sevi aizstāvēt nepieciešamības gadījumā etc. Kā arī cilvēks, kas izgājis tā teikt "melno darba skolu" daudz veiksmīgāk spēj pildīt augstos amatus, jo saprot savus pakļautos daudz labāk. (saku no pieredzes). Pats strādāju algotu darbu no 18 gadu vecuma, bet no 14 gadiem pa vasarām etc .. līdz 14 un arī mazliet pēc tam mans sencis bija vergturis vārda tiešākajā nozīmē, bet tagad viņam varu pateikt "Paldies" par pareizas attieksmes ieaudzināšanu pret darbu. Šobrīd ļoti daudz no vadības un kolēģiem esmu saņēmis uzslavas par labi paveiktu darbu, kas priecē :D
30.11.2012 09:50 |
 
Reitings 1603
Reģ: 22.06.2012
PS (pēdējajos trijos)
30.11.2012 09:52 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
par to minimālo algu :

es sava darba vietā piekritu strādāt par minimālo algu, jo darbs likās interesants ar labām izaugsmes iespējām. un ziniet ko - man ne reizi tā arī nesamaksāja minimālo, bet uzreiz par pirmo mēnesi samaksāja ievērojami vairāk, lai gan biju nostrādajusi tikai 3 nedēļas. un algu cēla gandrīz katru mēnesi ;)
30.11.2012 09:54 |
 
Reitings 5478
Reģ: 29.01.2009
Diskusijas temats viens,bet te jau redzams,ka daža laba sāk ievērojami lielīties gan ar saviem panākumiem,gan ar savu puišu un vēl paņemot klāt savu/puiša ģimeni :D :D :D
30.11.2012 12:57 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Es savu laiku esmu atsrtādājis lielveiklā.
Lai nu kā bet pieredze tā ir. Ja pēc tam ir sadarbība ar lielveikaliem ir nesalīdzināmi vieglāk ja pats esi tu strādājis.
Un ja sanāk strādāt vadošos amatos var daudz labāk saprast un vadīt padotos.
01.12.2012 11:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits