Kuru Rīgas skolu izvēlēties?

 
Reitings 63
Reģ: 20.04.2012
Mana meita vairākas reizes ir izteikusi vēlmi mainīt skolu. Jau kādu laiciņu pati par to domāju. Mainījām dzīvesvietu un tagad ļoti tālu jābraukā.
Respektīvi, iesakiet lūdzu skolas Rīgas centrā un pārdaugavā (līdz pat Bolderājai), kuras būtu labas skolas un kāpēc?
Paldies.
27.11.2012 13:01 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
man jau liekas absurda tā braukāšana, tuvākā kas ir tur jāiet, nav nozīmes skolai otrā Rīgas galā, ja bērns negrib braukt, mācīties. Galā tā pat skatās pēc sekmēm un eksāmenu līmeņiem
27.11.2012 23:24 |
 
Reitings 262
Reģ: 29.01.2009
galvenais, neejiet uz 41.vsk tā no diezgan labas skolas palikusi par bedri...

Nu nez,kad es tur mācījos,jau tad nelikās nekas super ūber :D tas ir apmēram 5 gadi. Bet tiešām,tikai ne 41.vsk.
27.11.2012 23:25 |
 
Reitings 619
Reģ: 09.10.2012
man liekas, ka AVĢ ir tiri laba skola..
27.11.2012 23:53 |
 
Reitings 197
Reģ: 06.03.2009
Iesaku RV3Ģ. Nepiekrītu viedoklim, ka skolai nav nozīmes, jo viss it kā ir atkarīgs no skolēna, tā nav, jo mans kādreizējais klasesbiedrs, kurš mācījas slikti RV3Ģ aizejot uz citu skolu saņēma labākus vērtējumus, lai gan zināšanu līmenis nebija mainījies. Citās skolās tomēr ir zemāki standarti.
28.11.2012 00:51 |
 
Reitings 619
Reģ: 09.10.2012
piekritu puķubernam .. es pati esmu tam pieradijums .. ja iepriekseja skola matematika un latviesu bija 7, tad jaunaja skola pirmaja semestri bija 4/5 atzimes .. bet pec pirmas shadas liecibas es panemu privatskolotaju uz neilgu laiku un atgriezos pie ieprieksejam atzimem .. skolu beidzu ar A matematika, B latviesu.. macijos tagadeja RNDV (agrak NDĢ), man liekas, ka tagad tur limenis ir celies, jo esot loti labs direktors..
28.11.2012 01:19 |
 
10 gadi
Reitings 386
Reģ: 10.10.2010
Taču nav nākotnē nekādas nozīmes kādu vsk beidzi! Vienīgi ja pašam gribas papntoties, ka esi no 1. ģimnāzijas vai ĀVĢ. Augstskolā stājoties taču skatās atzīmes un līmeņus nevis skolu! Es studēju medicīnu un daudzi gudro skolu bērni pat pirmo semestri neizturēja! Arī no 1. ģimnāzijas gudrinieki ar A līmeņiem anatomiju nespēja pavilkt. Tā kā nevajag lieki pārlielīt vidusskolas. :)


Es uzskatu, ka ja jaunietis ir dumjš un bez darba spējām tad neviena skola to nemainīs. Parastajās neelitārajās skolās vismaz nav pontu!
28.11.2012 02:02 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Par ĀVĢ arī nav labas atsauksmes, tur ļoti svarīgs vecāku materiālais stāvoklis, vai tad arī tiešām bērnam jāspīd no gudrības.

Pabeidzu šo skolu, bet neko tādu nemanīju. Iepriekš mācījos citā skolā - Hanzas vidusskolā - lūk, tur maks bija svarīgākais par jebko citu.

Bet vēl piekrītu pēdējam komentāram, ka
Taču nav nākotnē nekādas nozīmes kādu vsk beidzi! Vienīgi ja pašam gribas papntoties, ka esi no 1. ģimnāzijas vai ĀVĢ. Augstskolā stājoties taču skatās atzīmes un līmeņus nevis skolu!
Protams, varbūt RV1Ģ sagatavo labāk nekā skola X, jo dod skolēniem vairāk, bet tāpat viss ir atkarīgs no paša skolēna - cik viņš ir gatavs paņemt. Kad aizgāju uz augstskolu mēs bijām vienādi gan RV1ģ un ĀVĢ absolventi, gan Rīgas vidusskolu absolventi, gan lauku pagastu skolu absolventi...
28.11.2012 07:33 |
 
Reitings 63
Reģ: 20.04.2012
Paldies par atsaucību.
Es pati piekritīšu, ka viss ir atkarīgs no skolēna un viņa vēlmes mācīties. Tieši tāpēc vēlos laist skolā, kurā gaisotne ir patīkama, nevis skolā, kur bērni lielās ar vecāku jauniegādātajām mašīnām vai klēpjusuņiem utt.
Nav nozīmes elitāra vai neelitāra skola, ir nozīme atmosfērai.
19.vsk., kas atrodas netālu no mājām, laist bērnu tur negribu. Nepatīk ne ēka, ne arī iekšējais ēkas stāvoklis, izņemot sporta zāli, bet galvenais neapmierina dažu priekšmetu iztrūkums, jo īpaši valoda.

Zālīša skolu noteikti izvērtēšu, jo šeit saņēmu daudz labas atsauksmes.
Izvērtēšu arī Imantas vidusskolu, 2.ģimnāziju un 49.vsk.

ĀVĢ - nē, tā skola manās acīs nav laba, arī es tur mācījos. Visu cieņu atsevišķiem skolotājiem. Taču lielākā daļa skolotāju, ar visu direktori priekšgalā, vērtē katru pēc vecāku darbavietām, ienākumiem un skolēna mašīnas pie durvīm, arī skolēna pīpējamo cigarešu marka ir no svara. Goda karalienes lomā ir arī Kora skolotāja Brazovska, kas visus apsaukā, pazemo un vienu otru arī ieštaukā, šeit gan netiek šķirots maka biezums, dabūt mizā varēja ikviens, kam bija savs viedoklis. Gan mācību daļa, gan direktore uz šo ļoti smuki pievēra acis.
28.11.2012 09:17 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Laila, es pieņemu, ka lietas ĀVĢ tur ir mainījušās, kopš tu pabeidzi skolu (un arī skolotāji). Esmu dzirdējusi ļoti labas lietas par to skolu no draugiem, kas tur mācījās vēl nesen.
Pati gāju Rīgas Centra humanitārajā vsk. Lūk, tur bija svarīgi tas, cik pelna tavi vecāki un kāda brenda drēbes tu velc. Pamatskolā diezgan drausmīgi, vidusskolā vismaz pieauga visi prātiņā. Vismaz pieredze un tagad zinu kā tikt galā ar izlutinātiem bagātnieku bērniem :D kuri, kad izaug, izrādās vairs nav tik briesmīgi.
28.11.2012 10:00 |
 
Reitings 206
Reģ: 06.11.2011
Par 1. ģimnāziju, kurā pavadīju 6 gadus, varu teikt visu labāko. Gribētu arī, lai mani bērni tur mācās, jo atmosfēra un attieksme ir vienkārši lieliska. Un cilvēki- personības.
"augstākajās klasēs tomēr bagāto bērni nosaka likumus, taču visi ir izdzīvojuši" WTF? Tik smieklīgi. Tāda sajūta, ka tiem, kas tur nav mācījušies, bet kam ir bijusi tāda vēlme, skauž. Un tad izdomā visādus iemeslus, kāpēc nebija iespējas tur mācīties- jo visu nosaka nauda, piem.
28.11.2012 10:53 |
 
Reitings 206
Reģ: 06.11.2011
Esmu novērojusi, ka AVĢ absolventi šausmīgi slavē savu skolu. Kā arī novērojumi, ka viņu zināšanas nav labā līmenī (kas mani pārsteidza, arī svešvalodās, lai gan tā skkaitās humanitārā?), bet tā pārliecinātība par sevi baigi palīdz sevis prezentēšanā.
28.11.2012 10:58 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
mazliet jau ir tai skolai nozīme - sevišķi jau lielākajās klasēs, kad zini, kur iesi tālāk. Tā kā mns plāns bija uz kaut ko eksaktāku vilkt - tad es arī izvēlējos matemātikas klasi (es gan Rīgā nemācījos, bet vienalga vienā no labākajām Latvijas skolām). Piemēram, es aizgāju uz RTU un man pirmos gadus ar matemātiku/fiziku/ķīmiju un starp citu arī angļu valodu nebija problēmas, jo tas viss mums pēdējos skolas gados jau tika iedzīts ... daži, kas bija mācījušies ne tik labās skolās - no integrēšanas vai matricām, piemēram, neko nesaprata ... man vismaz bija priekšstats, kas tas ir - līdz ar to mazliet vieglāk kā citiem...
28.11.2012 11:02 |
 
Reitings 1109
Reģ: 17.10.2009
AVĢ pati par sevi nav humanitārā. Viens no vidusskolas novirzieniem ir humanitārais, tāpat kā visās citās vidusskolās.
28.11.2012 11:04 |
 
Reitings 63
Reģ: 20.04.2012
Es jau minēju, es pabeidzu ĀVĢ, bet ar nepatiku. Taču mācībās ņēmu visu, kaut arī atzīmēs nespīdēju, jo naudas nebija tik daudz, lai skolotājām končas nestu.
Iestājos augstskolā elementāri, budžetā tiku, bet viens otrs labākais audzēknis - lielībnieks palika aiz borta.
Es šo skolu neiesaku nevienam.

Protams, ka lielākā daļa izdzīvojam dažādās situācijās, bet citi salūzt. Skolā tiek pavadīts ļoti daudz laika, tāpēc gribas, lai bērnam nav jāiet uz to kā uz murgu.
Zinu , zinu no visa jau tāpat nepasargāšu, bet vismaz mēģināšu.
28.11.2012 11:54 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
Es ar beidzu avg....es nez,man domas dalaas....nav jau viena ideaalaa skola.tas arii skaidrs. Shajaa skolaa ir daudz labu skolotaaju,bet ir ari taadi,no kuriem nav jeega nekaada... Es laikam neieteiktu. Solas vadiiba arii man nepatika. Es biju meitene no laukiem,un man nebija daudz naudas, bet mani turiigie klasesbiedri bija ljoti draudziigi.kolektiivs bija super. Vidusskolas gadi bija mani labaakie gadi. Bet visa taa struktuura tajaa skolaa man besiija. Arii zhetonvakars bija nenormaali daargs pasaakums,un taa kleitas,citai taada kleita kaa uz kaazaam...shajaa skolaa bija daudz snobu. Lai arii atziimes nebija man visai spiidoshas ..ap 7 videejaa, bet liimenjus dabuuju labus. Jamaacaas ir diezgan.maajasdarbi ir kalniem.
28.11.2012 14:24 |
 
Reitings 424
Reģ: 29.06.2012
Sveika! Esmu mācījusies r19vsk, varu padalīties ar iespaidiem.
19.vsk., kas atrodas netālu no mājām, laist bērnu tur negribu. Nepatīk ne ēka, ne arī iekšējais ēkas stāvoklis, izņemot sporta zāli, bet galvenais neapmierina dažu priekšmetu iztrūkums, jo īpaši valoda.

Protams, ēkas stāvoklis nav tas labakais, bet lēnām iet uz labo pusi. Piemēram, šogad ir ielikti jauni logi. Kā stāsta skolotāji, problēmas ar renovāciju ir tādēļ, ka pati skola skaitās vēsturiska, tas nozīmē, ka ir vajadzīgi vairāk līdzekļi, dažādas saskaņošanas, lai situāciju uzlabotu. Katrā ziņā nav nepatīkami tur atrasties.
Kādi priekšmeti iztrūkst? Otrā svešvaloda (pēc izvēles krievu vai vācu) tiek mācīta sākot no 6. klases. Informātikai ir pauzītes, bet, kā priekšmets pastāv. Ir arī iespēja apmeklēt šādus tādus pulciņus.
Skolotāji, jā, lielākā daļa ir vecākā gadagājuma, bet tas tiešām problēmas nesagādā. Patikšana, nepatikšana tas jau ir specifiski, kas vienam dikti, dikti, tas otram, nu nemaz.

Kopumā varētu teikt, ka skola ir ļoti tālu no ideāla, bet nebūt ne tā sliktākā. Ja ir kādi konkrēti jautājumi var droši man pajautāt, skola rīko arī atvērto durvju dienas (parasti pavasaros), un kaut kādu informāciju var arī atrast skolas mājaslapā.
28.11.2012 15:46 |
 
Reitings 63
Reģ: 20.04.2012
guest, liels paldies Tev par sniegto informāciju.
Ģimeniski aizdevāmies uz 19.vsk. un nonācām pie lēmuma, ka skola ir laba.
Un arī mācību priekšmeti ir visi nepieciešamie, tā kā velreiz paldies ;)

Arī pārējām liels paldies.
Šajās dienās pabijām vairākās skolās, taču lēmums par labu 19.vsk. tika pieņemts vadoties no Jūsu ieteikumiem - labāk ir skola pie mājām un ja reiz šeit ir visi nepieciešmie priekšmeti un pat pulciņi, tad super.

Paldies!
12.12.2012 10:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits