Var pažēloties?

 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Kārtējā sevis žēlošanas diskusija. Šodien visu dienu esmu asarās, jo saprotu, ka nespēju pavilkt studijas. Viss bija ļoti pozitīvi, man šeit patīk daudz labāk nekā vidusskolā, gan cilvēku, attieksmes ziņā, gan pašu mācību dēļ. Patīk tas, ko māca, patīk mācīties, bet es nespēju. Mani nogurdina braukšana turp-atpakaļ uz Rīgu, nogurdina tas, ka guļu katru nakti 4-5 stundas un nespēju aiziet ātrāk gulēt, līdz ar ko pa dienu vienkārši nolūstu. Šodien ir brīvdiena, šajās brīvdienās gribētu pamācīties, bet nespēju koncentrēties. Līdz ko sāku (pie tam šis mājasdarbs ir reāli vienīgajā priekšmetā, kas man riebjas) saprotu, ka izlasu teikumu un neko nesaprotu, visas domas ir prom. Nogurdina tas, ka pašai nav savu līdzekļu, līdz ar ko nevaru pārcelties uz Rīgu, visu laiku nauda jāprasa vecākiem. Nezinu, kā lai saņemas atrast darbu, jo liekas, ka nespēšu savienot to ar studijām. Nogurdina problēmas ar pretējo dzimumu un draugiem, nogurdina viss tik ļoti un nesaprotu, kā lai tiek no tā vaļā.

Kā lai visus šos "nogurdina" noliek otrā malā un pievēršas mācībām, ja reāli domas aizpeld citur un neko no mācību vielas nevar dabūt galvā? Es sāku šaubīties, ka esmu derīga augstskolai, lai gan agrāk vienmēr augstskolu uztvēru kā pašsaprotamu, arī tagad nemaz nezinātu, ko iesākt bez tās.
18.11.2012 21:14 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Nu, man pēc kā tāda vajadzēja brīvu gadu lai atkoptos. Savākties un koncentrēties tā arī nesanāca. Nezinu, kas notiktu, ja nepaņemtu pauzi, jo tur jābūt lielai apņēmībai lai pusceļā šādi ļodzoties atkal stabili nostātos uz kājām. Varbūt katram citādāk un mans viedoklis ir nepopulārs tajā ziņā, ka neuzskatu, ka viss ir tik viegli un rožaini, tev kāds pateiks, ka viss būs labi un viss būs labi. Nekādā gadījumā nesaku, ka tev nesanāks, bet...izdomā kā sevi restartēt. Nu kaut ko tādu, kas tev vienmēr palīdz, pat ja tas ir kas tikpat muļķīgs kā divu stundu veltīšana tam lai izdomātu kā tu tagad dzīvosi, kā plānosi laiku un kur smelsies dzīvesprieku, kad tev to vajadzēs.
Pie tam man bija līdzīgi kad es nestrādāju, es saprotu, kā tas ir, kad esi atkarīga no vecākiem, bet nav arī laika/enerģijas lai strādātu, tāpēc pāriešana uz neklātieni vēlāk man šķiet labs variants.
Tāpat arī pasēdi un vienkārši padomā par visu pozitīvo, kas tev ir. Piemēram tas, ka tu atšķirībā no daudziem tiešām studē to, kas tev patīk un tu arī zini, kas tev patīk. Daudziem tā nav, viņi mācās kaut ko tikai mācīšanās pēc un tādā veidā sevi motivēt vispār ir praktiski nereāli, ja vien neesi ļoti izdresējis sevi. Bet tev...tev taču pat nav sevi jāpiespiež lai darītu ko netīkamu. :)
18.11.2012 22:48 |
 
Reitings 482
Reģ: 02.02.2010
es tagad leju krokodila asaras jo mani viss tracina..ir pilnmēness, mēnešreizes, izjukušas attiecības, kas mani šobrīd arī sāpina, laiga jau bija palicis vieglāk, studijas un vienkārši vecākem arī tikos ceļā kad bija slikts garastāvoklis un man vnk uzbrauca virsū par totālu sūdu, bet tas mani izveda :D un mani viss tracina, man gribas izrunāties ar paviisam neitrālu cilvēku jo es jau nesaprotu ko man vajag, ko nē un ko es gribu ko nē..karoče man prāta patumsums..pievienojos asaru lējējām :)))
18.11.2012 22:49 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Man līdz darbam ir 1h,bet es dēļ tā netaisos darbu pamest.
priecājies,ka Tev mājasdarbs ir tik vienā priekšmetā neviss visnemīļākajā priekšmetā un vēl 4 citos.
18.11.2012 22:49 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Ā, un man piemēram, šobrīd nav laika ne attiecībām, ne draugiem. Nē, nu varbūt reizi nedēļā ar draudzeni kaut kur aizeju iedzert tēju, bet tā vispār mācības, darbs un visādi citādi sevis attīstīšana aizņem visvairāk laika un pārējais nešķiet īpaši aktuāli un būtiski. Nenoliedzami, atkal jau - katram savs, gan jau kāds spēj atrast balansu starp visām šīm lietām, bet es neprotu un nesūdzos. :) Prioritātes, tā teikt.
18.11.2012 22:52 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Es katru dienu 4 stundas pavadu cela, parbraucu no vienas valsts uz otru. Pa dienu sanak braukt ar 6 vilcieniem.
Ta ka 45 minutes nav tik briesmigi.
Tas ir no tas serijas, "re citi vel talak un ilgak brauc"
18.11.2012 23:36 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Man atkal gari sanāca, vajadzēja iet uz kaut kādiem literātiem studēt :D :

Pamācījos nedaudz. :) Rīt domāju turpināt.. Kas te par mājasdarbiem rakstīja, lai priecājos, ka ir tikai 1 - to man ir padaudz (vairāk gan pašai, ka jālasa, jāgatavojas semināriem, kd, nevis tādi klasiskie mājasdarbi), vienkārši šis viens priekšmets man nekad īsti nav padevies, tāpēc konkrētais mājasdarbs nāk ar grūtībām.

Par laiku - es saprotu, ka tas nav daudz! To jau arī pateicu. No kojām arī sanāk citiem braukt ~pusstundu.

Es tagad nevarēšu visus pēc nikiem nosaukt, bet paldies meitenēm, kas ieteica organizēt savu laiku. To ņemšu vērā.

Lēna, es apbrīnoju tādus cilvēkus kā tu!

hvz, par to, kas būs vēlāk - par to jau arī ir šī diskusija, ka bail nepavilkt. Nē, nekādus kursus neesmu apsvērusi. Nekad man nebija tādu pārdomu, ko darīt pēc vidusskolas, jo zināju, ka iešu studēt. Tas likās pašsaprotami, jo, manuprāt, cilvēkam sevi jāattīsta, augstskola sniedz šādas iespējas. Es mācos visa dēļ - kā zināšanu, pieredzes, tā arī papīra dēļ, protams, tas taču ir loģiski un, manuprāt, nenosodāmi, lai teiktu, ka "tu mācies papīra dēļ..". Par studiju novirzienu - nevarētu teikt, ka tā ir mana sirdslieta, par ko sapņoju no 5 gadu vecuma, man vasarā bija daudzas prioritātes, bet man šī lieta pagaidām tiešām patīk un vēlētos tajā sevi realizēt.

Lou, šķiet, ka esi pirmais cilvēks no komentētājiem, kurš tā patiešām saprot mani, jo ir izjutis to pašu. Prieks, ka tagad, kā izklausās, tev viss nokārtojies! Bet man, paldies dievam, nav tik traki, lai ņemtu brīvu gadu. Vai drīzāk ir tā, ka esmu pieradusi, es arī vidusskolas laikā ļodzījos šādi - bija dažādas problēmas, kas ietekmēja mācības, bet tāpat kaut kā galā tiku, pie kam tās problēmas bija smagākas nekā ir tagad. Man tādi skumju brīži uznāk un pāriet, tagad pati skatos uz to, ko sarakstīju un saprotu, ka viss būs labi un diskusija tiešām sanākusi kā baigā sevis žēlošana..

Spotorno, paldies par viedokli :)

quest, liels paldies, tava atbilde tiešām likās iedvesmojoša! :)

Karamell, tad varbūt man arī pilnmēness un MR pie vainas. :D Katrā ziņā ceru, ka tev viss nokārtosies! :)
19.11.2012 00:30 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Vispār es saņēmu vēstules un tāpēc gribēju pateikt, ka, lai cik cosmo reizēm liekas pilns ar ļaunumu un izvirtību :D, tomēr te ir superīgas meitenes, kas prot atbalstīt!
19.11.2012 00:37 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
es arī gaidu, kad būs pavasaris, dzīvesprieks un saulīte lutinās :/ šis laiks reāli iegruzī.
varu ieteikt, ka laiks, ko pavadi ceļā, var būt lielisks laiks mācībām. ja brauc ar vilcienu, tad jau vari sākt pildīt mājasdarbus tur, ne? (:

un noteikti NOTEIKTI- atvēli laiku sev, kaut reizi nedēļā. kas dara tevi laimīgu? kāda fiziska nodarbe, filma vai skaistuma procedūra.. neliedz to sev!
19.11.2012 00:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits