Mūsdienu latvietis

 
Reitings 500
Reģ: 31.07.2012
Sveikas!

Esmu izlēmusi uzjautāt jūsu viedokli attiecībā uz kādu tēmu, kura tieši šobrīd ir kļuvusi man aktuāla. Iepriekš biju par to aizdomājusies, bet salīdzinoši nedaudz. Tagad saprotu, ka vēlos, lai tas mainās, jo no tā ir atkarīga mana idividualitāte, manu bērnu (ja tādi būs) nākotne un visādi citādi mūsu visu turpmākās dzīves.
Par ko es runāju. Par latvieti un Latviju. Par to cik ļoti mēs kopjam savas tradīcijas. Un es nerunāju par senlatviešiem. Bet tieši par mūsdienu latvieti. Jo, ļoti pietrūkst mūsdienīga latvieša skatījuma un viedokļa. Kādi mēs esam? Un kā attīstāmies? Man piemēram, ļoti patīk laba latviešu mūzika un nevis šlāgeri vai popmūzika. Bet tās retās dziesmas, kuras ir skaistas un latviskas.
Kā jūs realizējat savā dzīvē latviskumu, savu pienākumu būs latvietim?
Nezinu par to cik šī tēma ir cilāta, iepriekš kā jau teicu, tam nepievērsu lielu uzmanību. Jebkurā gadījumā pietrūkst darbības, kas apliecinātu, ka mēs ejam uz priekšu. Mums katram noteikti vajadzētu kaut ko darīt tieši šajā aspektā.
Lūdzu dalieties ar viedokļiem.
08.11.2012 22:12 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Šoreiz es nerunāju par to daudzumu, bet gan izcelšanu, jo parasti ļoti plaši tiek izceltas tikai visas izsūtīšanas un 16.marts vispār ir murgs, jo latviešiem nebija izvēles tiesību, kura puse paņēma, tur karoja, bet tagad viens otru ienīst un lamā pie pieminekļa.

Dažas tās svinamās dienas piemin mazliet garām ejot, taču tās skumīgākās ar lielu pompu, nesaku, ka nevajag to visu aizmirst, bet liekas, ka dzīvojam pārāk pagātnē un tāpēc neejam uz priekšu.
09.11.2012 11:08 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Jus jau pasi izcelat.Te pat dazas nezinaja ka pasaule visiem svetku loti maz oficialo,bet mes esam starp tiem kam loti daudz salidzinosi.PAT TO CILVEKI NEZIN UN IZPLATA PASI MELUS UN TIEM TIC.
09.11.2012 11:11 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Pie visiem oficialajiem ja pielieku ko mes gimene svinam,traki sanak.Mums tik viens menesis bez svetkiem, citos pa 2 minimums. :D Tie ir kas jasvin noteikti. Man par maz neliekas.
09.11.2012 11:13 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Diemžēl vārds "latvietis" asociējas Šleseru. Nezinu,kapēc, jo manās acīs vidējais latvietis nemaz nav tāds kā Šlesers.
Pati skaitos latviete. Kapēc skaitos?Jo iekšēji joprojām neesmu latviete.Gribas paņemt to labāko,raksturīgāko no abām frontēm. Aktuāla tēma,tuvojoties valsts svētkiem,un šogad gribētu tiešām tā svinīgi nosvinēt,vecums laikam. Bet raudāt pie himnas negribās.Pie krievu patriotiskām gan.
Joprojām žēl,ka par krieviem tiek uzskatīti rajonu urlas. Tas tāds feiks un krievu atraugas, nekas vairāk.
09.11.2012 23:29 |
 
Reitings 155
Reģ: 06.03.2012
Piekrītu, ka Latvijā ir daudz svinamo dienu, tikai cits jautājums, vai mēs tagad gribam svinēt, piemēram, Māras dienu, Jurģus, utt., vienkārši trūkst zināšanu par šīm tradīcijām.
Sevi kā latvieti izjūtu tagad, pirms 18.novembra ir tāds patriotisks noskaņojums, tas laikam saistāms ar krievu aktivitātēm saisībā ar referendumu, parakstu vākšanām. Tad tā pa īstam sapratu, cik svarīga man ir mūsu valsts, arī valoda.
10.11.2012 00:57 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Esmu latviete un noteikti varu sevi pieskaitīt pie Latvijas patriotiem, bet ne radikālajiem.Īpašas sajūtas pārņem svētku reizēs, arī skatoties video failus, vai tie būtu par 11.novembri, barikādēm, 18.novembri.Un ir tā,ka skudriņas un trīsas iziet cauri.
Par citautiešiem, ar izņēmumiem, es nebeidzu brīnīties.Nu nav manam prātam saprotams, kā 16/17 gadīgs jaunieši-krievi var nespēt uzrakstīt pat visīsāko vārdu latviski.Tik tikko bija pieredze ar to, kaut ko minimāli sten latviski, bet tikai pāris frāzes, nesaprot,ko runā latvieši un rakstīt nemāk vispār, nācās burtot priekšā, jo dažiem pat ''ā'' bija kaut kas jauns un nebijis.
Vēl ir bijusi saskarsme ar amerikāņu fanātiem.Pēc katra otrā vārda iebāzt kādu vārdu angliski, svinēt viņu svētkus( sākot ar helovīniem,kas nu būtu tas mazākais, līdz pat pateicības dienai), ar mērķi pārvākties tur, jo tur taču ir tik mahteni kruti.Arī tas man nav saprotams.Nekas no šī nav uzpūsts, tīri mana piereze.
Nedomāju,ka latvietim būtu jābūt kādam pienākumam, attiecībā pret valsti, galvenais,lai ir tā sajūta, ka esi šeit piederīgs, lai cik tālu arī nebūtu.
10.11.2012 05:54 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Anna

Tagad ši zeme pieder Briselei un USA (de juro un arī nedaudz de fakto). Un ka viņi lēms -tā arī būs. Jāskatās kaut ka vairāk racionālāk uz dažiem jautājumiem. Brisele teica aizvērt cukura darbnīcu - un aizvēra. Brīsele teica, ka nedrīkst tirgot netaisnos gurķus - un netirgo. Citas valstis vismaz izrēķina, kas viņiem ir izdevīgi, un cenšas aizstāvēt savu iedzīvotājus...

Bet nu labi, ja jūsu zeme - tad jūsu zeme :) Žel tikai, ka nē jau latvieši pārvalda zemi.
10.11.2012 08:39 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Esmu lepna but latviete, jo shajaa kulturaa mani uzaudzinaja mana milja gimene, esmu lepna but latviete tadu personibu del ka, piemeram, Karlis Skrastins, Zenta Maurina un vel daudzi jo daudzi citi, mani lidz sirds dzilumiem aizkustina, kad Prata Vetra dzied Welcome to My Country, aiz laimes raudaju, kad Aigars Fadejevs aizgaja lidz olimpiskajam sudrabam (mana skatijuma - visgrutak naakusii un tadel nozimigaka Latvijas medalja), un sirdi dzili iesmeldzaas, kad arzemes pirmo reizi redzeju Latvijas karogu ... Nevis pienakums, bet daudzas ikdienas un kulturas lietas savienojas kopa un veido so piederibu.

Diemzel skiet, ka latvietis katrs pats, nevis kopaa, iet savu attistibas celju, mes esam ka 2 milj. (vairak vai mazak, ne jau visi, kas dzivo Latvija, ir latviesi pec parliecibas) Spridishu.
10.11.2012 12:51 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Tā nu ir sanācis, ka esmu pa pusei latviete, kaut gan jūtu sevi pilnībā kā latvieti. Kā izpaužas mans "pienākums"? Uzskatu, ka, pirmkārt, perfektā valodas zināšanā-leksikā un gramatikā, otrkārt, savas kultūras (māksla, literatūra utt.) un vēstures zināšanā un, treškārt, kopumā būt cilvēkam, kas atstāj kaut ko vērtīgu un nozīmīgu, īsāk sakot, viekārši censties būt labākam cilvēkam (kaut vai nemest visādus sūdus ārā uz zemes). Nevaru teikt, ka esmu ideāla šajā ziņā, bet cenšos. Tas ir "patriotisms" manā izpratnē.
Nepatīk šis jēdziens, "patriotisms", kā tas šobrīd atspoguļojas sabiedrībā-truli svinēt tautas svētkus tikai svinēšanas pēc, ķengāt citas nacionalitātes un tajā pašā laikā ar lepnumu dziedāt lv himu pirms hokeja spēles, kur lv komandā puse no spēlējošajiem ir ar slāvu uzvārdiem, atkal nievāt tos pašus krievus, kad lielākā daļa no uzņēmējdarbības atkal pieder krievvalodīgajiem, no kuru nodokļiem tiek maksātas algas lv ierēdņiem, nekādā gadījumā nebučot pa**ļu krieviem, bet ar lielāko prieku to darīt rietumiem utt.:D Tas ir tāds kā pseidopatriotisms, kas man derzas.
Uzskatu, ka lēkāšana tauts tērpā un pastalās, līdzi jušana lv komandām sporta spēlēs un austrumu kaimiņu nievāšana(kas liecina par reāliem kompleksiem) un tajā pašā laikā savas valodas gramatikas, kultūras un vēstures nezināšana, neliecina par patriotismu.
10.11.2012 13:14 |
 
Reitings 1475
Reģ: 05.01.2010
Es esmu latviete un par to nekaunos un nekad nekaunēšos.
Varbūt dzīvošu citā valstī, bet vienalga bērniem došu skaistus latviskus vārdus, stāstīšu par Latviju kā savu dzimteni, mācīšu himnu un svinēsim latviešu svētkus.
Tagad runāju latviski un esmu gatava par to pacīnīties ar dažiem citu valodu pārstāvjiem, mīlu mūsu svētkus, svinu tos. Mīlu latviešu mūziku :)
10.11.2012 13:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits