Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nākotnes skola

 
Reitings 61
Reģ: 04.01.2010
čau čau!

Vēlos ar jums padiskutēt par tēmu Nākotnes skola.

Vai jūs apmierina izglītības sistēma un macību metodes, mājasdarbi un stundas, skolotāji. tas var attiekties arī uz augstskolām.

Kā motivēt skolnieku un stundentu vēļmi nākt un mācīties? Kā jūs redzat ideālo variantu Nākotnes skolai?

Ļaujiet vaļu fantāzijai, taču reāli.

:)
02.11.2012 10:43 |
 
Reitings 108
Reģ: 28.12.2011
Mani LV izglītība neapmierina jo:

1. mācību grāmatas, kas tiek rekomendētas jau sen ir novecojušas,
2. ne 1 priekšmets netiek apgūts padziļināti, visi ļoti vispusīgi.
3. pasniedzēji neseko jaunākajām tehnoloģijām,
4. pasniedzēji ir ieinteresēti ātrāk atkratīties no studentiem,
5. lekcijās bieži tiek runāts par sadzīviskām lietām, nav fokusa uz konkrēto priekšmetu,
6. izglītība ir pērkama,
7. pasniedzējs spēj ietekmēt konkrētās personas atzīmi, jo netiek nodrošināta anonimitāte
8. atzīmju veidošanas princips ir novecojis (piem. obligātais lekciju apmeklējums, referāti, utt)
02.11.2012 11:24 |
 
Reitings 1705
Reģ: 29.01.2009
Man liekas, ka nevar būt pilnīgi perfekta skola. Vajag vienkārši izvēlēties to jomu, kas aizrauj un tad arī būs motivācija studēt + papildus meklēt informāciju, kur vien iespējams + praktizēties reālajā dzīvē.
02.11.2012 11:29 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Vērtīgāk būtu teikt, kas nepatīk un pretī jauno piedāvājumu.
02.11.2012 11:29 |
 
Reitings 2569
Reģ: 16.07.2012
Man patīk amerikāņu sistēma ar priekšmetu izvēli. Latvijā skola man šķita nevajadzīgi izstiepta garumā, esmu par 5dienas nedēļā 11 gadus.
02.11.2012 11:32 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Pavisam nesen bija tieshi taada pati diskusija, kur plashi izteicos gan es, gan veel dazhi citi.
02.11.2012 11:35 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
Sākšu ar to, ka es par augstāko izglītību. Vidējo jau vairs pat neatceros :D
protams, Latvijas izglītības sistēma ir iestrēgusi, bet te atkal ir jautājums - no kuras puses mēs skatāmies - salīdzinot ar Daniju.. Vāciju, Zviedriju - nu, protams, mūsu izglītība nobāl.
Bet ja salīdzināma ar valtīm, kurām mums pirms divdesmit gadiem bija vienāda izejas pozīcija - Baltkrievija, ukraina, Polija.. viss kaŗtībā - mē esam trīs milzīgus soļus priekšā...

Bet ko vajadzētu mainīt:
1) Noteikti vajadzētu iesaistīt mācībspēku vidu vairāk jaunus un aktīvus cilvēkus (es nesaku, ka vecie profesori nav gudri -ne būt nē... bet vajag kaut kādu svaigāku skatījumu uz lietām)
2) brīvās izvēles priekšmetus vai vismaz ierobežotas izvēles priekšmetu palielināšana - man mācoties bija labi ja 3 izvēles priekšmeti -pērējos pasniedzēji vienkaŗši sametā kā viņi labāk uzskata
3) modernizēt pašu apmācības procesu - ne tikai sausa teorija, bet lab. darbi, parktiskie darbi (utt.) - es par inženierzinātnēm, jo citu neko neesmu studējusi :D
4) labotratorijas 70% tās vienkaŗši ir drausmīgas

tā laikam varētu turpināt un turpināt.. bet es tcu, ka ar katru gadu paliek labāk, jo mēs paši paliekam labāki!
02.11.2012 11:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits