Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Krustmātes būšana

 
Reitings 2279
Reģ: 29.01.2009
Atradu mirkli starp darbiem, lai padalītos priekā - esmu iecelta savam mazajam, mīļajam radiniekam par krustmāti un augustā paredzētas kristības! :) He he.. man tads pasakums pirmo reizi, pie tam vel pie katoļu mācītaja.. cerams, neskatīs uz mani ar greizu aci, ka esmu pagāns.. :D

Pēc kristībām paredzēts tads gimenisks pasakums, kā neliels cienasts, pikniks vai kas tamlīdzīgs, kur jaunie vecaki ir izdomājuši, ka krustvecakiem būs jādod zvērests, viesi sniegs priekšnesumus, utt. Un man no savas puses arī gribas vecakiem kaut kādu "atrakciju" - tipa nosaukt viņu pienakumus un tiesības, kaut kādu uzdevumu izpildīt likt un tā.. :d

Jūs noteikti esat gudras vai jau piedalījušās līdzīgos pasākumus - varbūt ir kādas jaukas idejas, ko ieteikt? :) Gribas, lai svētki ir izdevušies.. :d

P.S. Pie reizes - šajā pat tēmā - kādi, jūsuprāt ir krustvecāku pienākumi? No reālās dzīves skatoties, nevis vēsturiski, ka jamāca kristīgās pasaules gudrības, aizvieto vecakus to bojāejas gadījumā, utt. :)
05.07.2012 11:08 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Interesanti - Tev paredzēts kļūt par krustmāti katoļu baznīcā, pašai neesot kristītai? Vai arī Tevis kristīšana notiks tajā pasākumā?
05.07.2012 11:14 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Mani krustvecāki pie manis atbrauc tikai uz dzimšanas dienām, esmu jau pilngadīga, tāpēc aizbildniecību no viņiem vairs negaidu. :D Nu krustmātes pienākums, manuprāt, ir apciemot savus krustbērnus, kādreiz kur aizvest, dot padomus, lutināt un dot to sajūtu, ka bērns zina, ka ja kādas grūtības ģimenē, bērns vienmēr būs gaidīts krustvecāku mājās.

Par tām atrakcijām, nezinu kā lai to iesaisti, bet vari vecākiem uzdot šādus asprātīgus uzdevumus - aizbraukt pie krustmātes, kad viņa to vismazāk gaida, atbaidīt viņas jauno onkuli (skatoties bērna acīm), samīļot ik reizi, kad jūtas slikti, apsveikt īstajās svētku dienās un neīstajās tikai, lai dzirdētu viņas maigo balsi, kad saslimst, aizvest lielu saldumu kasti un kopā notiesāt. Nu kaut kā tā. :)
05.07.2012 11:17 |
 
Reitings 925
Reģ: 20.04.2012
sunci var kristīt arī tajā pašā dienā kopā ar mazo, nav nekas traks. Man krustmātes būšana ir dāvanas un apciemošana. Neko vairāk neparakstos darīt, jo manās acīs krustmāšu būšana nav nekas īpašs, tikai apkārtējie to izceļ.
Tikai nesaprotu kas tie ir par visādiem zvērestiem, priekšnesumiem piknikā? Tas ir kristības vai party?
05.07.2012 11:18 |
 
Reitings 646
Reģ: 05.03.2011
krustvecakiem ari irjabut kristitiem,savadak nekadi.
05.07.2012 11:20 |
 
Reitings 1257
Reģ: 16.03.2011
Man arī radās jautājums par to pagāna būšanu :D vai tad katoļu baznīcā ir iespēja kļūt par krustvecākiem, ja viņi nav kristīti?
05.07.2012 11:21 |
 
Reitings 2279
Reģ: 29.01.2009
Nekā nebija! Es neesmu kristīta un neviens mani netaisās kristīt arī tajā dienā! :D Mācītājs šādu iespēju ir pieļāvis un nav iebildis! :D Pie manas ticības ailītē tā arī esot ierakstījjis - pagāns! :D :D

Farfalla - kristības būs ka jau kristības - ar visu ceremoniju, bet pēc tam ģimene velas vienkārši kopīgi kaut kur to pasvinēt, uztaisīt tādu vienkārši pasākumu pašiem sev! Vai tad tas ir kas slikts? :D
05.07.2012 11:25 |
 
Reitings 12
Reģ: 09.03.2011
Varu simtprocentīgi apgalvot, ka tam, kurš taisās kļūt par krustvecaku arī ir jābūt krustītam, savādāk nevar un krustībās parasti nekādus "party" netaisa, piekrītu Farfalla Vendettai
05.07.2012 11:25 |
 
Reitings 1257
Reģ: 16.03.2011
Pati esmu krustmāte jau 4 gadus! Tas ir debešķīgi, goda vārds! Tāda saikne, kāda ir man ar mazo brāļa dēlu.. es nezinu, to pat nevar izstāstīt! Mēs abi izbaudam to laiku, ko pavadam kopā, it sevišķi, jo tas nav tik bieži, cik gribētos (250km attālums).

Nezinu, kā tas izskaidrojams, bet pat vizuālais un raksturs ir viņam ir viss mans. Tāds pats mazs skabardziņa, kāda es biju bērnībā

Krustmātes pienākumus pildu ļoti labi, dāvanas, izklaides tiek nodrošinātas :D Kad viņš bija mazāks, vēl zīdaiņa vecumā, tad bieži pieskatīju gan pa nakti, gan dienu - lai vecāki tiktu atpūsties!

Tā, tagad vēl 3 dienas un es būšu pie viņa
05.07.2012 11:28 |
 
Reitings 1257
Reģ: 16.03.2011
Nekā nebija! Es neesmu kristīta un neviens mani netaisās kristīt arī tajā dienā! Mācītājs šādu iespēju ir pieļāvis un nav iebildis! Pie manas ticības ailītē tā arī esot ierakstījjis - pagāns!


Esi droša, ka tā tiešām ir katoļu baznīca?

Nespēju iedomāties, ka šajā baznīcā tādi izņēmumi būtu pieļaujami, jo katoļiem viss ir TIK stingri...
05.07.2012 11:30 |
 
Reitings 925
Reģ: 20.04.2012
Nevar būt pagāns par kurstvecāku! Kā gan var būt par aizbildni, ja pašam nav pirmais svēto kristību sakraments - persona nav atdzimusi kā Dieva bērns?
05.07.2012 11:30 |
 
Reitings 1123
Reģ: 18.04.2012
Par idejām nemācēšu padalīties, kā arī par to vai ir jābūt kristītam, bet vienu es gan zinu, ka ļoti daudzi pēc tam taisa pasākumus. Esmu pat bildēs redzējusi, ka speciāli ir īrēti viesu nami un rīkots pasākums.
05.07.2012 11:31 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Nu mans draugs arī ir pagāns, bet pirms kļūšanas par krusttēvu viņam vajadzēja nokristīties. Ok, neko viņš tur nemācījās, utt., bet nu ķeksīša pēc nokristījās. Kaut gan - tas ir atkarīgs no konkrētā mācītāja. Ir arī tādi, kuri piever acis uz dažādām konfesijām vai pagāniem.. :D

Krustmātes pienākumi? Hmm.. kā jau teica - ciemošanās, dāvanas un kaut kādi kopīgi gājieni uz zoo, cirku, utt. Vispār man šķiet baigi forši, ja krustmāte ir tāda kā sava veida draudzene, nu kaut kas starp mammu un draudzeni - kurai var stāstīt savus noslēpumus, uzticēties, prasīt padomus lietās, par kurām ar mammu īsti nevar runāt.

Kāpēc gan lai pēc tam netaisītu ballīti? Protams, ka var. Par tām atrakcijām - nez, galva nestrādā.. Pačeko kaut kādus vecmeitu vai kāzu zvērestus un pielāgo vecāku-bērnu attiecībām.
05.07.2012 11:32 |
 
Reitings 2279
Reģ: 29.01.2009
Zakji - paldies par pozitīvo komentāru! :) Pieļauju, ka arī šis ir variants, kad acis tiek pievērtas...

Attiecība uz "party", ka jūs to nosaucāt - interesanti zināt, sanāk, ka jūsuprāt pēc kristību pasakuma baznīcā - visi izklīst katrs uz savu pusi un tas arī viss? Tad jau pēc kāzu ceremonijas baznīca, arī nekādu pasakumu nedrīkstētu rīkot! :D

Farfalla - kad Tu sāc ar tādiem vārdiem runāt, Tu man mežonīgi atgādini vienu cilvēku, par kuru es pat domāt nevēlos! :D
05.07.2012 11:41 |
 
Reitings 925
Reģ: 20.04.2012
Ahh, iedomājos kāda tipa cilvēku atgādinu. :D Nesen tiku pie iestiprināšanas sakramenta, izieta apmācība utt., varbūt tāpēc tā :)
Man liekas ok svinīga paēšana restorānā, bez visādiem zvērestiem u.c. atrakcijām - pa mierīgo.
05.07.2012 11:45 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
pienakumi-vienmer apsveikt jubiejas, sad tad ciemos aizbraukt.
par atrakcijam neieteiksu, jo mums pec tam bija vnk pasedesana pie svetku galda bez visadam izdaribam.
05.07.2012 11:51 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
sunce, mums arī pēc kristībām (tikai gan mēs no pareizticīgo puses) bija party..noīrējām banketa zāli, un visi tuvākie radi tika aicināti dalīties šai priecīgājā dienā kopā ar mums.
Par uzdevumiem un zvērestiem - mums nekā tāda nebija, vienkārši foršs banketiņš ar mazulītes esamību priekšplānā, fotogrāfēšanās un tā.
05.07.2012 11:51 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Pēc kristībām esmu bijusi gan svinīgās pusdienās, gan banketiņā, gan vnk piknikā dārzā ar gaļas cepšanu un tā. Jāsaka, ka pēdējais bija vissirsnīgakais un foršākais, bet tas jau arī no kompānijas atkarīgs. :)
05.07.2012 11:53 |
 
Reitings 2279
Reģ: 29.01.2009
Farfalla - ko nozīmē atrakcijas? :D :D Nevienam neliks šķēršļu joslu skriet vai bumbu spēles spēlēt.. :d Bet nu labi, katram jau sava izpratne par ģimenes pasākumu, mums acīmredzot tie atsķirās, jo jums, tam kas ieminējās "party", acīmredzot tas asociējas ar kaut ko mega grandiozu, kamēr man tas ir vienkārša ģimeniska kopā bušana ar dziesmām (kas arī būs tie priekšnesumi) un sarunām (pie ka es pieskaitu zvērestus).. :D :D
05.07.2012 11:55 |
 
Reitings 377
Reģ: 29.01.2009
Nu un tad man ari jautajums, sakara ar kristibam :) ja krusttevs un krustmate nav paris, kadas saistibas starp viņiem veidojas paliekot par krustvecakiem? Vienkarši mans draugs šovasar kļus par krusttevu vienai meitenei, bet krustmate nebušu es bet kaut kada cita sieviete.....
Stulbi, bet man ta ka greizsirdiba paradas, vel ņemot vera ka pirms dažiem gadiem draugam ar to sievieti bija flirs .....

p.s. - atvainojos, ka bez garumzimem
05.07.2012 12:02 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Košum - nu krusttēvam ar krustmāti nav ne jāguļ, ne jāflirtē! :D
05.07.2012 12:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits