Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

vēlos iemācīties krievu valodu.

 
Reitings 43
Reģ: 29.01.2009
Vai jums ir ieteikumi, no savas pieredzes, kā iemācīties krievu valodu pašmācības ceļā. IZŅEMOT: runāšanos ar krieviem un krievu valodas kursus. Ar krieviem man nav iespēja runāt, uz tirgu neiešu, savukārt kursi neder - laikietilpīgi un maksā naudu.
Tā varētu būt žurnālu lasīšana, grāmatu lasīšana, filmu skatīšanās. hmm. nu īstenībā, es pati pa lielam jau nosaucu visus palīglīdzekļus... Drīzāk interesē pieredze, no tām meitenēm, kuras ir iemācījušās krievu valodu mājas apstākļos. Cik ilgā laikā un kādā veidā tieši? izrakstot kādus vārdus stabiņos? lasot? skaļi/pie sevis?
Ieliku pie tēmas darbs, jo tieši, lai dabūtu darbu, man ir nepieciešamas krievu valodas zināšanas. :) Man patīk valoda un es neizjūtu nekādu riebumu pret to, ka krievu valoda ir jāzin, bet... tik un tā neiet viņa tik ātri galvā...
(vēlreiz atkārtoju - varat neapgrūtināt sevi un nerakstīt komentārus, par to, ka jārunā un tad iemācīšos. Pati saprotu.) Iespējams Jums ir kādi materiāli uz datora? Jebkas! :)
12.06.2012 18:29 |
 
Reitings 1
Reģ: 10.12.2013
man bija problema kad 5.klase bija jaizvelas anglu.v. vai vacu.v. es izvelejos vacu jo, ara citi ari runa krievu.val. un domaju kad atri iemacisos! bet ta vel lidz sij baltaj dienai nezinu krievu valodu,un vacu valoda bija tikai divnieki...
10.12.2013 17:41 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Krievu valodu esmu iemaaciijusies, lielaakoties, darbaa, kuraa naaca daudz plaapiigi krievu klienti - tur vismaz runaat iemaaciijos. Pirms tam kaut cik zinaaju no tv paarraideem, no padomju laiku sarunvalodas vaardniicas, ko siikai esot patika skirstiit un no skolas, kuraa bija gan latvieshu, gan krievu grupu pluusma :) . Esmu pieregistreejusies arii busuu.com - diezgan laba vietne valodu apmaaciibai.

QueenB, ja tu straadaatu policijaa, tad vareetu gan nodereet :D .
13.06.2012 02:06 |
 
Reitings 394
Reģ: 26.08.2010
nelasiju ieprieksejos komentarus, BET es iemacijos, jo saku satikties ar krievu puisi, beigu beigas iemacijos no vina krievu valodu un iemaciju vinam latviesu!!!:) tagad varu teikt,ka tas bija vienigais labums ko ieguvu tajas attiecibas, bet sha vai ta-liels guvums,jo valodai tak liela vertiba!:P tev jasak satikties ar krievvalodigiem cilvekiem,savadak nekaa.....
13.06.2012 01:18 |
 
Reitings 95
Reģ: 18.05.2012
Varu ieteikt - busuu.com ljoooti laba majaslapa. PAti tur saaku maaciities turku valodu no pashiem pamatiem un man patiik :)
13.06.2012 00:22 |
 
Reitings 1243
Reģ: 29.01.2009
Es skatos Zakritaya shkola.-pusi saprotu, pārējo pēc konteksta :D Bet diez vai darbā noderēs tādi vārdi kā "līķis" "noslepkavots", "rēgs", "slepkava" u.tml. :D
12.06.2012 23:14 |
 
Reitings 1190
Reģ: 03.10.2010
uz tirgu jāiet , lai atrastu kādu, kas runā krieviski? O_O Nopietni ? draugu nav ?
var macīties no tv - es lietuviesu tā iemācījos, skatoties viņu tv3 , tas pašas reklāmas , kas mums , tikai lietuviski, bet runāt iemācīties nevar , tikai skatoties. es saprotu perfekti, bet vairak par drambļis un pļauskanas pateikt nespēju :D
Ir jārunā , jākontaktējas .

varu ieteikt Rosetta stone , es macos itālus un spāņus tur :) Livemochā piereģistrējos, bet tur man jau naudu grib un tie turki jau apnikuši . apdomāju, varbūt arī nopirkšu atslēdzinu velāk uz gadu, pagaidam ar rosettu iztieku
12.06.2012 21:49 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Varu pateikt kā es mācos spāņu valodu (principu). Nopirku gŗāmatu- īss valodas apguves kurss, kur vienkārši, bet samērā detalizēti ir izklāstīta gramatika, katrai nodaļai klāt iet jauni vārdiņi un frāzes. Tad sāc to mācīties un pamazām sāksi iebraukt gramatikā, teikumu uzbūvē utt, kā arī iemācīsies jaunus vārdiņus. Tad pamazām vari sākt lasīt vienkāršākus tekstus un skatīties filmas ar subtitriem. Vēlāk- bez. Uzskatu, ka nav lielas jēgas skatīties filmas vai lasīt grāmatas, ja tev nav pat basic zināšanu un vārdu krājuma, jo tad vispār galvā būs baiga putra.

Pašai šī metode ļoti patīk, jo iet diezgan straujiem tempiem. Manuprāt, arī krievu valodas apguvei (īstenībā pat visām valodām) tas der. Ja ir kādi jautājum, droši raksti :) Un veiksmi
12.06.2012 21:41 |
 
Reitings 834
Reģ: 29.01.2012
Tie ieteikumi par lasīšanu lielākajai daļai neder, jo neprot krievu alfabētu :D
Es arī ļoti vēlos iemācīties, zinu tikai pamatfrāzes runājot...
12.06.2012 21:29 |
 
Reitings 441
Reģ: 01.06.2012
Nu bibliotēkās ir pilns grāmatu ar pašmācības gramatām un arī audio var palīdzēt, bet ja velēsies valodi pārvaldīt labi tad skaties augšējo komentāru.
Veiksmes mācoties )
12.06.2012 21:20 |
 
Reitings 441
Reģ: 01.06.2012
Tapat ir jākontaktējas ar jrievu tautības cilvēku, lai izprastu valodas nianses. No grāmatas un TV neiegūsi visu pilnībā.
12.06.2012 21:18 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
skaties filmas!
12.06.2012 20:18 |
 
Reitings 43
Reģ: 29.01.2009
pašmācība ar audio ir lieliska doma!
livemocha pamēģināju, bet viņš kaut kā man karas mazliet... mēģināšu vēl.
12.06.2012 20:16 |
 
Reitings 807
Reģ: 20.04.2010
Lasi žurnālus, piem, krievu Glamour, Stacijas tuneļos var dabūt par santīmiem.
Seriāli un filmas! Bet vispār - klausīties un lasīt ir viens, runāt - pavisam kas cits.
Varbūt nopērc kādu pašmācības grāmatu, kam audio nāk klāt? Lai ir jārunā, jātrennējas
12.06.2012 20:05 |
 
Reitings 23
Reģ: 17.10.2009
Arī es bērnībā iemācījos rakstīt krievu valodā no tiem pašiem seriāliem, kas pa TV gāja.
12.06.2012 20:04 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Man bija puisis, kas ar mani runaja krieviski, bet pati nevienu vardu 2 gadu laika neizteicu. Tagad stradaju arzemes un biju spiesta runat krieviski, te jau nesanaks - aij runasu latviski gan jau sapratis.. Diemzel prakse tiesam ir ta labaka.

Pievienojos UNAi - atrodi kadu ar ko vari paplapat. Macies vai strada, gan jau ir kads krieviski runajoss cilveks
12.06.2012 20:00 |
 
Reitings 19
Reģ: 29.01.2009
piereģistrējies livemocha.com, es tur krievu valodu mācos + papildus skatos filmas krieviski un lasu ziņas skaļi. palēnām, bet arī sāku apgūt valodu! :)
12.06.2012 20:00 |
 
Reitings 819
Reģ: 29.01.2009
Atradu ļoti labu lapu http://www.russianlessons.net/lessons/getting_started.php , viss izskaidrots un var klausīties kā katru vārdu izrunā! Kreisajā maliņā izvēlnē viss atrodams. Tiesa gan lapa angliski :)
12.06.2012 19:51 |
 
Reitings 157
Reģ: 12.06.2012
mani arī interesē šī mācīšanās, tikai man nav nekādu prasmju - burtus nepazīstu, lasīt nemāku. varu tik dažus teicienus no tās pašas "Manas mīļās aukles" nosaukt, un dažus pamata vārdus, cik nu man mācīts. tas ir viss. Varbūt ir kādi ieteikumi, jo zinu, ka, lai gan man tagad šo valodu nevajag, nākotnē man viņu vajadzēs darbā un tā. Diezgan skumji ir tas, ka uz ielas pajautā kur kas atrodas, bet es neko neprotu atbildēt, tik atliek nomurmināt - ja ņegavaru pa ruski. Tiešām, ja ir kādi ieteikumi, izņemot tos kursus un filmu skatīšanos, es tiešām uzklausītu. Man vajag to pašu pašu sākumu, filmas neder, ja pusi no vārdiem nesaprotu un nezinu. Ceru uz atsaucību!
12.06.2012 19:46 |
 
Reitings 819
Reģ: 29.01.2009
Neizlasīju jau uzrakstītos ieteikumus, bet es iemācījos no tām spāņu melodrāmām, ko pa LNT parasti rādīja (nezinu vai vēl rāda), kur parasti latviski tulkoja virsū, bet subtitri bija krieviski, nu tad ņēmu un lasīju tos, cik nu varēju. Arī, kad biju maziņa, mans mīļākais raidījums tieši pirms gulētiešanas laika bija "Ciemos pie Tofika", smieklīgs un viegli saprast visu, ko saka, jo domāts bērniem. Tā kā domāju, ka mājas apstākļos patiešām, skaties TV raidījumus, filmas, klausies radio, centies palasīt, cik vari un aizies. Arī google, ja iemetīsi free online Russian courses daudz ko atradīs :) Galvenais arī nedomā, ka pāris mēnešos jau runāsi kā krievs, viss būs ar laiku un pacietību. Un nepadodies pie pāris neveiksmēm!
12.06.2012 19:44 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits