Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

MR...

 
10 gadi
Reitings 231
Reģ: 21.03.2011
Laikam meitenes iedalās grupās,vienas kurām MR ir tādas pašas dienas kā visas pārējās vai arī otras,kuras visā mēnesī ienīst tieši šīs dienas.tā kā piederu pie otras grupas neciešu šīs sāpes. Kā jūs tiekat galā?dzerat zāles vai kādas tējas lietojat?man pirmajās trīs dienās iziet pat līdz 10 ripām(ibumetin) pa dienu jo ja neiedzeršu jutīšos vienkārši briesmīgi un to tā arī būs atkarīgs mans garstāvoklis,jo tad nu es parasti esmu kā skabarga!Apnicis jau katru mēnesi izdzert pat 20,30 tabletes,jo tač tās arī kaut kādu kaitējumu atstāj!
padalieties ar savu pieredzi!:)
14.05.2012 16:27 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Ak dies! Traki!
Tā Tu drīz vien aknas sabeigsi, ja tas jau nav sācis notikt.

Vai ārstiem nav nekādu ieteikumu?
Vai esi dzērusi Naktssveces eļļas kapsulu kursu? Vēl palīdz rasaskrēsliņu tēja - bet jādzer regulāri, ilgstoši.
14.05.2012 16:30 |
 
Reitings 2487
Reģ: 24.04.2012
es piederēju pie grupas,kur meitenes no sāpēm ģībst, neiet uz darbu/skolu, vārtās pa zemi no sāpēm utt.....bet tad es sāku lietot OK un sāpes ir paciešamas...salīdzinoši ar to,kā bija - tad sāpju tagad vispār nav..
pat negribu domāt,kā būt tad,kad metišu OK nost....ganjau pa sienām rāpšos..
Ibumetinu riju kā končas, pateicoties kam sabeidzu kuņģi...
ieteiktu aiziet pie ginekoloģes un paprasīt stiprākas pretsāpju zāles....man tas palīdzēja...ar vienu tab dienā bija labi.
14.05.2012 16:33 |
 
10 gadi
Reitings 231
Reģ: 21.03.2011
nezinu par aknām!:D
bet nē no ārstiem ir bijuši teksti:Padzer varbūt kādu zāļu tējiņu!tas arī viss!!!
14.05.2012 16:34 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Nākamreiz, kad ej pie ārsta, pastāvi uz savu.
Nu neticu, ka ir ārsts, kas domā, ka tikai ar zāļu tējiņām būs līdzēts. Varbūt pavirši iedziļinājās tajā, ko saki, varbūt Tu pārāk vispārīgi, neizteiksmīgi aprkstīji savas sāpes.

Jebkurā gadījumā ir arī citi ārsti.

Ja Tev ir dārgs savs organisms, Tu noteikti nedrīksti turpināt rīt tās saujas ar Ibumetīnu.
14.05.2012 16:36 |
 
Reitings 129
Reģ: 04.01.2010
Man arī ir sāpīgas šīs dienas, bet tāpat nodarbojos ar sportu, esmu ļoti aktīva, tāpēc pat nevaru iedomāties, ka MR dienās būtu kaut kas savādāks! :)

Vnk nedomāju par to, esmu pat priecīga, ka katru mēnesi sākas, jo zinu, ka ar mani viss kārtībā! :)
14.05.2012 16:40 |
 
10 gadi
Reitings 685
Reģ: 29.01.2009
Pirmās divas dienas ir baigi traki,nav gan tik daudz ripas jāēd,sanak kadi 3/4 ibumetini
14.05.2012 16:43 |
 
10 gadi
Reitings 231
Reģ: 21.03.2011
Ihh.nju ja es gan ar sportu nenodarbojos bet tāpat uz skolu un darbu jaw ir jaiet.
un laikam jau ibumetinam radies pieradums jo ar vienu tableti nepalidz jadzer vien divas!un uz nakti vispar ja nav iedzerts tad varu jav simtprocentigi pateikt ka nakts bus mokoša!:(
14.05.2012 16:47 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
haha...tads pats lietotajvards ka man:D
14.05.2012 17:00 |
 
Reitings 622
Reģ: 14.05.2012
Pirmā mēnešreižu diena ir šausmīga. Parasti vēdera sāpes ir neizturamas (4 Ibumetīni dienā aiziet), esmu bāla kā līķis, te karsti, te auksti, kājas tirpst, caureja, uzpūties vēders. Par spīti tam, mēnešreizes gaidu katru mēnesi, lai zinātu, ka viss kārtībā un stāvoklī neesmu.
14.05.2012 17:19 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Bez Ibumetin nevarētu dzīvot. Papildus tam dzeru kaut kādu ārstniecisko tēju, kas varbūt ir nedaudz pašsuģestija, bet man šķiet, ka palīdz, kaut arī nedaru to regulāri un cik zinu, vajag sākt dzert jau neilgi pirms mēnešreižu sākšanās.
Kad biju pie ārsta, man vienkārši ieteica citas pretsāpju tabletes, taču tas bija pasen, vairs neatceros kādas un kādēļ neprotestēju, ja patiesībā jau nedomāju, ka tām bija mazāka ietekme uz veselību kā Ibumetin.
Man vispār ir līdzīgi kā Zane ar tiem simptomiem.
Bet nu jāsaka, ka vispār katru reizi ir savādāk. Vissliktākā reize man ir bijusi pirms diviem gadiem, kad gribējās rāpot, aizmigt nevarēju un tajā dienā man bija jāiet uz lekcijām (ne universitātē) par kurām jau samaksāju visai apaļu summu, bet neaizgāju. Šķiet, ka tajā reizē arī noģību, par ko neesmu pārliecināta, jo atceros, ka apgūlos gultā un tad uz kādām sekundēm neko apkārt nedzirdēju un nesapratu, džinkstēja ausīs un bija melns. Nav garantijas, ka kas tāds neatkārtosies.
14.05.2012 17:30 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Par Ibumetin daudz labāk palīdz Nimesil. Arī man mr ir tādas, ka pa sienām gribas rāpot. Bet, ja 2-3 dienas pirms mr no ēdienkartes izslēdz saldumus un vsp samazina ogļhidrātu un trauku daudzumu uzturā, sāpes ir salīdzinoši daudz mazākas + viegla fiziskā slodze un tās dienas ir pat dzīvojamas ne tikai pārdzīvojamas..
14.05.2012 19:30 |
 
Reitings 235
Reģ: 04.04.2011
ak, es laikam varu but laimiga - sis dienas, ka visas parejas, nekas sap, neka! :)
masai atkal otradi - rapo pa sienam, vinjai palidz Noshpa un karsta melnaa teeja.
bet tas jau kaa kuram.
14.05.2012 19:36 |
 
Reitings 550
Reģ: 29.01.2009
trauku daudzumu uzturā


Lika pasmaidīt! :D


Man kopš mr pirmsākumiem bija tās neciešamās sāpes, līdz pagājušajam gadam, es gan nezinu kāpēc, vnk sāpes sāka palikt izturamākas, bet tāpat sāpēja.. Pirms diviem mēnešiem sāku skriet un tagad vispār vairs nekādu sāpju nav. Pat mazliet dīvaini liekas, jo nekad iepriekš tā nav bijis! :)

Kad jautāju ārstei par šo problēmu, atbilde bija - pēc dzemdībām pāries, bet nu, man tā ārste vsp liekas mazliet ar putniem draudzējas! :)
14.05.2012 19:38 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Nimesil ir gatavā aknu bende! Kur kko tādu vispār var ieteikt!!!

Tev vajag nomainīt pretsāpju zāles. Starp citu- nošpa daudz labāk palīdz, nekā ibumetīns, jo tās ir zāles pret spazmām. 10 tabletes dienā nav normāli! Un jāiet pie ginekologa, lai iesaka ko citu.
14.05.2012 19:39 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Man arī smagi. Vairs jau nesagaidu sāpes, nu jau jūtot, ka tuvojas (karstuma viļņi, piebriedušas krūtis, velkošā sajūta vēdera lejasdaļā, uzpampums) iemetu mutē 2 Ibumentīnus un kaut kā novadu to 1. dienu. Vairāk par 2 tabletēm gan nekad neesmu riskējusi dzert. Dzeru daudz ūdens, cenšos nolīst no visiem prom, max nogulšņāt to dienu un nekur neskriet.
Rasaspodiņu tēja, ko dzeru ikdienā tiešām daudz, neko nav palīdzējusi, lai gan ir dzirdēts.

Piena šokolādi gan sev ļauju, cik vien gribas.
14.05.2012 19:42 |
 
Reitings 1531
Reģ: 29.01.2009
Atceros, ka sen atpakaļ noģību Vecrīgā, kad sākkās un tad viena feldšere teica- nu pārgulēt vajag, ja tsa nepalīdz, tad dzemdības. Un šitā pateikt 14 gadīgai meitenei. Jēj :D

Bet vispār man Ibumetin nepalīdz jau sen. Dzeru Feminalgin. Reizēm sanāk 3 tabletes pa dienu, bet sāp tikai 1majā dienā.
Kad biju pie gino, tad viņa pateica, ka tas ir murgs, ka man ļāva dzert OK (sen atpakaļ dzēru), jo vispirms bija jāārstē sāpīgas reizes. Un to viņa pateica tikai paskatoties USG uz olnīcu. Cik sapratu, tad sāpīgas reizes dara pārāk daudz folikuli olnīcā/-ās. Tagad dzeru vitamīnus, kas uzlabo visu to un varu teikt, ka tiešām paliek labāk :)
14.05.2012 19:45 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Es gadiem neesmu aizvadījusi to dienu bez tabletes, pat bail domāt, ja nu sagadītos tā, ka nebūtu pa rokai... brrr... Īpaši pretīgi vasarās, un ceļojumos, atceros gadījumus, kad visu dienu bija pārbrauciens autobusā...
14.05.2012 19:46 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Par tām dzemdībām, pff. Es apvainotos, jo pat ja gribētu bērnus, tad ne drīzāk kā pēc 10 gadiem. Reizēm gan man šķiet, ka tie cilvēki, kuriem pašiem šādi nekad nav sāpējis nemaz nesaprot kā tas ir, pat ārsti.
Man mēnešreizes ir reāli sabojājušas gan jau minēto kursu apmeklēšanu, gan reiz ceļojuma laikā (arī autobusā, kā karinjo) bija mēnešreizes un pašu ceļojumu neizbaudīju ne cik. Sāpēja gan pirmajā, gan otrajā dienā. Kaut kā sagadīšanās pēc ir paveicies un neko ļoti svarīgu tās mēnešreizes nav sabojājušas, bet ja trāpītos kaut kādu iestājeksāmenu laikā vai darba aizstāvēšanā, nezinu kas notiktu un vai neietekmētu rezultātu.
14.05.2012 19:50 |
 
Reitings 1602
Reģ: 12.04.2012
Man tā agrāk arī visu laiku bija, 20 tabletes nebiju dzērusi, bet 1-2 Spazmalgona tabletes biju regulāri ēdusi. Drausmīgas sāpes, nespēks, kājas kā no vates, asaras birst, varēju tikai gulēt. Vistrakāk bija skolas periodā, jo regulāri ik mēnesi biju "slima" uz 5 dienām, par ko skolotāji bija nevisai apmierināti, bet toreiz MR likās pārlieku intīma lieta, lai skolotājiem pateiktu, kur ir tas iemesls, tāpēc vienkārši izlīdzējos ar vecāku rakstītām zīmītēm par "saaukstēšanos".
Viss mainījās, kad jau augstskolā sāku lietot hormonālo plāksteri. Tas arī bija viens no plusiem, kāpēc nosliecos par labu hormonālajam, jo tieši tas prognozēja, ka samazināsies MR sāpes. Un tiešām, cikls tagad jau kuro gadu ir stabils, tik trakas sāpes nav, jūtu vienkārši pirmās stundas velkošu sajūtu, bet tabletes vairs neēdu.
14.05.2012 19:53 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Atceros, kā mums sporta skolotāja par šito vienmēr iesmēja, nē, nu pieņemu, ka bija meitenes, kas simulēja, bet bija taču tādas, kam toč slimības lapa bija jāņem tajā dienā, kur nu vēl par sportu...
14.05.2012 19:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits