Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Padomi, pieredze par augstskolas pamešanu

 
Reitings 81
Reģ: 04.04.2012
Sākšu ar to, ka pagāšgad beidzu vidusskolu un uzsāku studijas. Man ir diezgan ilgstošas veselības problēmas, tādēļ studēt izvēlējos dzimtajā pilsētā, jo koju vide man nav piemērota, taču īrēt istabu/dzīvokli nevaru atļauties. Protams, manas dzimtās pilsētas augstskolā izvēle starp fakultātēm un studiju programmām nebija liela, tomēr paņēmu to, kas mani saista vistuvāk. Šobrīd esmu budžetā, kā arī pirmā budžeta augšgalā, pat pēc rotācijas, taču es saprotu, ka tas NAV TAS, KO GRIBU DARĪT! Parādu nav, kolektīvs ir pretīmnākošs, taču es nevēlos tur mācīties, un pavisam skaidri to es esmu sapratusi tikai tagad - aprīļa mēneša beigās, kad līdz semestra beigām atlikuši vien divi mēneši. Man, uzsākot vidusskolu, vienmēr ir bijusi ļoti liela vēlme studēt Rīgā, fakultātē un studiju programmā, kas ir mans sirds aicinājums, tā teikt, tas, ko patiešām vēlētos darīt, bet līdz šim nevarēju veselības problēmu dēļ. Šodien situācija ir tāda, ka mans puisis (esam kopā 3,5 gadus) nākošgad brauc strādāt uz Rīgu, sīkumos neizplūdīšu, bet dzīvesvietas jautājums būtu atrisināts, kā arī veselības stāvoklis pēdējā gada laikā ir ievērojami uzlabojies, tātad viss ir labvēlīgs tam, lai šodien izņemtu dokumentus, un ar nākošo semestri uzsāktu studijas citur! Tikai ir viena problēma - man ir bail. Kāda ir bijusi jūsu pieredze ar augstskolas maiņu? Kā jūs nonācāt pie lēmuma, ka nevēlaties vairs studēt, ka tas jums nesaista? Un vai nenožēlojiet?
18.04.2012 12:01 |
 
10 gadi
Reitings 1063
Reģ: 29.01.2009
Pēdējais gads? Varbūt tomēr pamocies tos pēdējos 2 mēn. un tad dodies mācīties citur. Esmu līdzīgā situācijā kā Tu, un arī apsvēru domu pamest pēdējo gadu, bet tad, kad to pasteidzās izdarīt viena kursabiedrene, sapratu cik tas tomēr būtu muļķīgi.
18.04.2012 12:03 |
 
Reitings 1468
Reģ: 04.04.2011
diamond,kā var būt pēdējais gads, ja viņa pagājušajā gadā tikai vsk beidza?
18.04.2012 12:09 |
 
Reitings 81
Reģ: 04.04.2012
Nē, esmu 1. kursā, runa ir par to, ka līdz gada noslēgumam 2 mēneši!
18.04.2012 12:10 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Diamond Butterfly, nu kāds pēdējais gads, izlasi pirmo teikumu. :D
18.04.2012 12:10 |
 
10 gadi
Reitings 1063
Reģ: 29.01.2009
Oj, atvainojos! Lasīju steigā!

Nu ja nav pēdējais, tad jau Tev nav ko zaudēt. Lai cilvēks būtu laimīgs vinam ir jādara tas, kas viņam patīk. Klausi tam ko saka Tava sirds un ja nevēlies - nemokies!

Mana situācijā gan bija grūtāka izvēle, jo gads ir pēdējais un visvissmagākais.
18.04.2012 12:12 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
No kā tu baidies? No studiju pamešanas vai pārcelšanās uz Rīgu?

Bet vispār..ja jau tik ļoti baidies un ir kaut kāda nedrošības sajūta, tad es tavā vietā tos 2 mēnešus kaut kā nolauztu, paņemtu akadēmisko (jo tad budžets saglabātos), stātos iekšā tajā vietā, kur vēlos studēt un brauktu uz Rīgu. Ja pēkšņi attaptos, ka tas nav tas, ko vēlos, ka nepatīk utt, būtu kur atgriezties.
18.04.2012 12:14 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Izdari visu gudri: pabeidz pirmo kursu un tad ņem akadēmisko.
1. Tev būs vieta, kur atgriezties un nesākt visu no jauna, ja nu Rīgā neizdosies
2. Noteikti no vairākiem priekšmetiem kredītpunktus varēs pārskaitīt jaunajā augstskolā.
18.04.2012 12:36 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tak pabeidz tos divus mēnešus! Puisis uz Rīgu brauks tikai nākošgad, galu galā.

Mazā pilsētā tev atrast darbu iespēju būs pamaz, vai ne? Tad ko tu gribi līdz tam darīt? Mājās sēdēt un nagus vīlēt? Ātri vien garlaicīgi paliks! Es tev ieteiktu (lai ir kaut kas konstruktīvs, ko darīt) nomācīties gan šo, gan nākamo rudens semestri.

Plusi - būsi lietderīgi pavadījusi laiku, būs kaut kas ko nākotnē CV ierakstīt (studēju tur-un-tur, nevis nagus vīlēju), plus iegūtos kredītpunktus tu (vismaz kādu daļu) pēc vajadzības varēsi pārksaitīt uz nākamo universitāti, jo līdzīgāka programma, jo vairāk. Ja mācīsies kaut ko pavisam citu - vismaz C daļā pārskaitīsi, kādu "vispārīgāku" kursu varbūt kaut kam no B daļas varēs pielīdzināt. Tātad, ja Rīgā paralēli mācībām sāksi strādāt - būs mazāka mācību slodze.

Ja tev par mācībām nav jāmaksā - tak izmanto iespēju un studē, kamēr nav nekas prātīgāks ko darīt!


PS: man ir liela pieredze universitāšu pamešanā un mainīšanā.
18.04.2012 12:41 |
 
Reitings 81
Reģ: 04.04.2012
Ir tā, ka par kredītpunktiem esmu interesējusies, diemžēl priekšmeti pilnīgi nepārklājās, tādēļ kredītpunktus nevarēs pārskaitīt.
Es nepareizi uzrakstīju, tas bija domāts, ka mans puisis, sākot ar nākošo MĀCĪBU gadu brauc uz Rīgu, jo viņam 4. kurss, prakse.
18.04.2012 12:47 |
 
Reitings 81
Reģ: 04.04.2012
Mani baida tas, ka parasti neatmetu ar roku lietām, cīnos līdz galam, bet tagad... nezinu, motivācijas pilnīgi nav, taču problēma nav tajā, ka nevēlētos kaut ko darīt, bet tajā, ka man tas pilnīgi nesaista, izejot cauri nākošo gadu lekciju grafikiem, saprotu, ka tur atgriezties negribu!
18.04.2012 12:50 |
 
Reitings 81
Reģ: 04.04.2012
57days, kāda ir tava pieredze? Nenožēlo?
18.04.2012 12:51 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu, ja kredītpunktus nevarēs pārskaitīt uz to programmu Rīgā, kurā tu ŠOBRĪD gribētu studēt un DOMĀ, ka tev patiks - tas vēl nenozīmē, ka tu tos kredītpunktus nekad nesagribēsi izmantot ;)

Es pametu 2as studiju programmas (abās budžets), pabeidzu trešo, un tad pametu vēl 3 studiju programmas (jā, zinu, ka daudz pametu). Nožēloju tikai, ka nepabeidzu vidējo no pēdējām trim iesāktajām programmām (bet apdomāju iespēju stāties atpakaļ).

Ir gadijies pārskaitīt gadus 7us atpakaļ iegūtus kredītpunktus, tā kā saku - tu nekad nezini, kas var noderēt.

Ja tu jūti, ka tevi studijas nesaista, nu tad ir vērts pmēģināt ko citu. Variants ar akadēmisko (ja nu sanāk atgriezties) arī nav slikts - ja vēlāk negribēsi, varēsi no akadēmiskā nekad arī neatgriezties. Esmu tā darījusi.

Jo tu tālāk esi no vidusskolas, jo tu vairāk saproti, ka nav tādas lietas, kā "zaudēts gads" vai pat "zaudēti" 2-3 gadi. Tāpat nāk klāt kaut kāda pieredze, kaut vai tikai dzīves pieredze. Arī zināšanas. Kaut kas jauns redzesloka paplašināšanas jomā. Labi, nu mans iesākto un pamesto studiju skaits jau ir viegli slimīgs, atzīstu, bet nomainīt programmu VIENU reizi, pie tam reālu, nopietnu iemeslu dēļ - tas gan nav nekas neparasts vai stulbs.

Padomā pati, pat ja tu kaut kā nebūt bez intereses nomocīsi tos 3 gadus - vai tad tikai priekš eksāmena apgūtas un bez intereses aizmirstas zināšanas padarīs tevi par labu speciālistu jebkādā jomā? Labāk tiešām no sirds mācīties to, ko tu vēlies un kas tevi interesē.

Nobeigumā padoms, ko man reiz deva draudzene:

Mēs parasti visstiprāk nožēlojam nevis to, ko izdarījām, bet gan to, ko neizdarījām.
18.04.2012 16:14 |
 
Reitings 81
Reģ: 04.04.2012
Mani interesēja jautājums - 1. semestrī budžetā nebiju, taču rotācijas dēļ budžetā iekļuvu 2. semestrī! Ja stājos ārā, man pēc 3 mēnešiem jāsāk atmaksāt studentu kredīts par 1. semestri, taču lai uzsāktu studijas jaunajā augstskolā man arī ir nepieciešams studentu kredīts? Sanāk, ka to man neizsniegs, jo nebūs apmaksāts iepriekšējais kredīts?
18.04.2012 20:06 |
 
Reitings 583
Reģ: 29.01.2009
Es iesaku šo semestri noteikti pabeigt. Citā augstskolā varēsi izmantot kā C daļu. Pati arī esmu pametusi studijas (2. semestrī martā). Nenožēloju. Tikai es izlēmu tā darīt, lai varētu pilnvērtīgi strādāt tos mēnešus un uzsāktu studijas, kur vēlos.
18.04.2012 20:11 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Konkrēti nepateikšu, bet, ja pareizi atceros, līdzīgi jautājumi ir bijuši LU forumā:

http://www.lu.lv/forums/

Kreditēšanas noteikumi nav atkarīgi no augstskolas, tā kā tur atrodamās atbildes derēs arī tev.
18.04.2012 20:12 |
 
Reitings 344
Reģ: 21.07.2011
man ir tieši tāda pati situācija ar studiju kredītu,jo arī aizgāju no skolas un tagad septembrī gribu sākt no jauna! Tā situācija ar kredītiem ir tāda , ka ja tev bakalauram bija kredīts pirmajam semstrim, tad ja tu sāksi pa jaunam bakalauru, tad pirmajam semestrim tev otrreiz nedos, jo tas skaitās tākā jau izsniegts!- bet otrajam ja vajadzēs tad atkal dos!- nu tas ir ja tev bija valsts galvotais kredīts!
Komerckredītu bankā ar galvotāju jau tev iedos, arī tad ja neesi atdevusi, bet valsts galvoto tikai tad ja būsi atdevusi, vai arī turpinās par laiku, kas nav izsniegts!
19.04.2012 23:21 |
 
10 gadi
Reitings 680
Reģ: 29.01.2009
Gribējās sakarā ar augstskolām ielikt šo bloga rakstu http://meisters.lv/?p=1083 viela pardomām...
19.04.2012 23:38 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Par bloga rakstu:

Daudz kam piekrītu, bet ir daži BET


"- Laiki ir mainījušies, papīram vairs nav nozīmes"

Tā gan nav taisnība. Diemžēl. Piemērs. Darbu, ko es ļoti gribēju, un kur gribēja mani, es nedabūju (un mani nedabūja), jo man nebija pareizā papīra. Valsts iestāde, saproties, un noteikumi. Šķiet, ka pēc dažām dienām saņemšu atteikumu tāda paša iemesla dēļ.

Dabūt to super kruto pieredzi savam CV, ka tā nosedz formālas izglītības neesamību (privātā sektorā tas nostrādās), protams, var, bet pašā sākumā nāksies baigi cīnīties, lai dabūtu iespējas sevi pierādīt.


- Milzīgs naudas patēriņš

Mācīties skolā vajadzēja tā, lai varētu mācīties budžetā.


- Laiki ir mainījušies, internets piedāvā bezgalīgi daudz iespēju

Jā, ir piemēram tālmācība (e-studijas). Eiropas universitātēs. Par mārketinga tēmu, PR un kādas vēl tik tēmas puisi neinteresē. Var atrast par brīvu.


Bet runājot par raksta pamat domu - tiešām, Latvijā ir studiju programmas, kur piedāvātās izglītības kvalitāte ir bēdīgi zema. Sevišķi humanitārajās jomās standarti ir kritušies ļoti strauji. Principā, lielākā daļa punktu, ko viņš apraksta, ir pamatoti argumenti.

Ja Meistera kungs prasītu man, es viņam ieteiktu netērēt laiku mācībām Latvijā, un tā vietā stāties kādā labā Rietumu augstskolā. Ja, protams, sekmes "velk" uz labo Rietumu augstskolu standartiem (un es ceru, ka velk - izklausās sakarīgs puisis).
20.04.2012 08:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits