Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

šausmas.. grūtniecēm labāk nelasīt..

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/413432-eiropa_diskute_par_jaundzimusu_mazulu_eitanaziju

Tas nav SLIMI? Ok, cita lieta ir aborti, kad tiek "nogalināts" embrijs, kas vēl nav attīstījies, bet šitas tak ir vispār psc..
07.03.2012 01:40 |
 
Reitings 41
Reģ: 06.01.2011
tiešām šausmas, nu kur viņiem prāts??? :O
07.03.2012 02:40 |
 
Reitings 527
Reģ: 05.01.2011
nu man komentāru nav, ja godīgi..
07.03.2012 02:50 |
 
10 gadi
Reitings 1954
Reģ: 09.07.2011
Es gan te nesaskatu baigo atšķirību starp eitanāziju un abortiem. Abos gadījumos tā ir un paliek slepkavība, ko es, protams, neatbalstu, tomēr uzskatu, ka kroplu/nedziedināmi slimu bērnu eitanāzijai būtu jāpaliek vecāku un ārstu ziņā.
07.03.2012 03:23 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
par veselu mazulju nogalinaashanu - to pilniibaa neatbalstu. par paareejo - it kaa nav eetiski, no teologijas puses pilniigi garaam, bet no cilveeciigaa redzes punkta - ja beerninjsh ir piedzimis ljoti slims, izredzju nodziivot liidz pilngadiibai nav nekaadu un visu savu eksistences laiku vinjam buus jaamokaas necilveeciigaas saapees nu nez. no vienas puses - jaa, taa ir dziiva radiibinja, kurai ir tiesiibas atrasties uz shiis pasaules taapat kaa paareejiem, bet no otras puses - ja nebuutu muusdienu tehnologiju, taads ziidainiitis aatri vien aizietu bojaa dabiigaa celjaa. es gan vairaak celtu diskusiju par to, kaads ir limits cilveeka varai maaksliigi uztureet pie dziiviibas tos, kuriem no dabas viedoklja jaabuut buutu mirushiem, liidzi nesot saapes un cieshanas. vai varam likt veciem, ljoti slimiem cilveekiem knapi vilkt dziiviibu gadiem slimniicaas pie aparatuuraam, vai varam maaksliigi uztureet pie dziiviibas paralizeetos cilveekus bez ceriibaam uz jebkaadu situaacijas uzlaboshanos un slimus beernus mociit ar saapiigaam operaacijaam, lai tikai vinji nodziivotu vienu nedeelju vairaak?
07.03.2012 03:42 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
nu neko, atgriežamies Senajā Grieķijā, kur nepilnvērtīgus vai "nepareizā" dzimuma jaundzimušos nosvieda no klints.
Es neesmu pret abortiem, bet kaut kas šāds nudien ir drausmas. Te tev nu bija izglītota un ētiska civilizācija.
07.03.2012 09:29 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Es atbalstu slimu bērniņu eitanāziju. Tādu, kuri ir nedziedināmi slimi un tur ir uzreiz skaidrs, ka neko nevarēs darīt.
07.03.2012 10:08 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Jā, es pilnībā piekrītu kristai
07.03.2012 10:09 |
 
10 gadi
Reitings 1696
Reģ: 29.01.2009
To varētu saprast, ja runa būtu tikai par tiešām ļoti-ļoti slimajiem bērniem, kuriem visu dzīvi būs jāmokās pašiem un jāmokās vecākiem... Bet kā var nogalināt pilnīgi veselus bērnus??? «tam, ko mēs dēvējam par »pēc piedzimšanas abortu« (jaundzimušā nogalināšana), vajadzētu būt atļautam visos tajos gadījumos, kad ir atļauts aborts, arī tajos gadījumos, kad jaundzimušajam nav patoloģijas». Wtf???? Un vispār no tiem citātiem man nelabi metas, - par bērniem tiek runāts kā par kaut kādiem gaļas gabaliem. Slima sabiedrība.
07.03.2012 10:18 |
 
Reitings 248
Reģ: 07.06.2010
Tad ko visus invalīdus bija jānogalina?Nu nezinu,liekas slimi.Par normālo bērnu nogalināšanu tādā veidā vispār neizteikšos.Kā var vispār līdz tādam aizdomāties?(sick)
07.03.2012 10:27 |
 
Reitings 796
Reģ: 29.01.2009
Nez - šim jautājumam ir divas puses. Viena - jā, piedzimst nedziedināmi slims bērniņš. Lai viņa mocības pārtrauktu, vecākiem ir tiesības pieņemt šādu lēmumu. No otras puses rodas jautājums, kāpēc tieši šiem vecākiem ir piedzimis šis bērniņš.. Kāda ir viņa sūtība šajā pasualē. Un gadījumā, ja vecāki pieņem lēmumu par eitanāziju, kā tas ietekmē viņu dzīvi tīri tādā karmiskā līmenī. Ej nu saproti....
07.03.2012 10:29 |
 
10 gadi
Reitings 2151
Reģ: 02.04.2011
Lai gan ar visām četrām visu laiku esmu bijusi humāniste, arī piekrītu kristai. Atkal jāpiebilst - tā ir tikai teorētiska spriedelēšana, ja pati būtu (tpu tpu tpu) kaut kā ar šādu situāciju saistīta, nezinu, vai domātu tāpat. Manam draugam, kurš ir mīļuma un labestības iemiesojums, laikam trāpījies kāds fīrera gēns, jo mums bieži ir izvērsušās ļoooti asas diskusijas par to, ka, viņaprāt, garīgi atpalikušiem cilvēkiem un cilvēkiem ar ļoti lieliem fiziskiem traucējumiem būtu kā minimums jāveic sterilizācija un vispār Hitlers esot darījis arī labu darbu tajā ziņā, ka iznīcināja cilvēkus ar iepriekšminētajiem traucējumiem, tādējādi cenšoties mazināt slimu pēcteču rašanos. Es gan ar savu emocionālo dabu esmu pat līdz asarām bijusi visu "aizstāve", bet, ja mēs tā ciniski, galīgi, galīgi ciniski padomājām.. Kaut kāda matemātika tur ir.
07.03.2012 10:41 |
 
Reitings 2727
Reģ: 07.05.2011
Tas, ka berns ir kropls, ne vienmer ir no taa, ka slikti geeni vinam. Vispaar nogalinaashana - tas nav labs risinajums.
07.03.2012 10:52 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
izklausās jau baigi labi - būsim tīra un veselīga nācija, valstij un vecākiem ietaupīsies milzu nauda, kas citādi aizietu ārstēšanai un ziedošanas kantori vispār izputētu.
Bet tagad pasakiet - kas ir smagi slims? Es nedomāju, ka bērniņu ar ūdensgalvu, vai dauna sindromu vai kurlumu var likt "vienā plauktiņā" ar tādu, kam smadzenītes vispār tikai pa pusei attīstījušās vai piedzimis bez abām rociņām.
Kurš to var noteikt un kurš kontrolēt? Tāda dauna slimība arī ir ļoti smaga un integrēšanās sabiedrībā prasa nopietnu darbu un līdzcilvēku atbalstu. Bet jaunā vientuļā māmiņa, kas 17 gados audzina 2 bērnus arī radiniekiem sagādā problēmas...
Un kur ir teikts, ka gadījumos, kad jau ir nokavēts laiks, kad var veikt abortu, lai atbrīvotos un nevēlama bērna, viņam netiks tīši nodarīts posts kaut vai ar māmiņas jauno hobiju kokaīnu? Līdzīgi kā tā medmāsa, kas dūra acīs meitai, lai tiktu pie pabalstiem?
Saprotu, ka vēža vai AIDS slimniekiem beidzamajās stadijās būtu jāļauj pieprasīt eitanāziju, taču zīdainis to nevar izlemt pats.
07.03.2012 12:13 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
No malas varam šausmināties. Jo šeit nav noteiktas pareizas rīcības, manuprāt.
Es pati nevaru iedomāties kā būtu noskatīties bērnā,kas visu mūžu būs uz gultas, nekad nepateiks nevienu vārdu un katru sekundi mocīsies sāpēs. Ja runa iet par iespēju viņam dzīvot-vai tā ir dzīve?
Bet no otras puses, ne mazums ir gadījumu, kad ārsti vecākiem pasaka, ka jūsu bērns būs ar lielām problēmām, bet bērniņš pēc laika sāk attītīties normāli.
07.03.2012 12:25 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
It kā no vienas puses par tiem smagi slimajiem bērniem varētu pat piekrist, bet no otras- kā var noteikt vai bērns visu mūžu būs nelaimīgs dēļ tā? Piemēram, tas čalis bez rokām un kājām izskatās diezgan laimīgs šobrīd.
Kaut gan vecākiem vajadzētu atļaut izvēlēties vai viņi varēs uzturēt smagi slimu bērnu, jo, manuprāt, ne visiem ir tik lieli līdzekļi,lai to varētu atļauties. Par veselu bērnu likvidēšanu,jo vecāki uz to brīdi viņu negrib- vispār murgs, veseliem bērniem, no kuriem vecāki oficiāli atteikušies, jau galīgi maziem esot, nav nemaz tik grūti atrast audžu ģimeni.
07.03.2012 12:32 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Nedziedināmi slimu bērnu eitanāziju atbalstu, jā, nav ētiski, jā, šausmīgi, jā, mēs dīvojam 21.gadsimtā un tā nav senā Sparta, bet ko darīt, ja bērns ir piedzimis par dārzeni vai ir tik slims, ka katra diena ir neizturamas sāpes?
07.03.2012 12:33 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Man šķiet, ka vispār vajadzētu legalizēt eitanāziju.
Zinu vienu sievieti, kura jau 8 gadus guļ uz gultas, pati nevar ne paēst, ne parunāt vairs, ne pastaigāt. Vai tā ir dzīve viņai pašai?! Turklāt, viņas kopšana mēnesī izmaksā ap 400-500 latiem. Jā, tas ir briesmīgi nonāvēt cilvēku, bet no otras puses vai ir jēga tikai eksistēt?!
07.03.2012 13:02 |
 
Reitings 2727
Reģ: 07.05.2011
Ir veerts, ja cilveks bus svaks, vins dabiigi izmirs, vinam nebuus turpinaajuma. Juus tacu negatavojaties paaroties ar daarzeni. Bez tam galiigam daarzenim nav lauts laulaaties. Tur ari paraadaas tas "aarlauliibas beerns"...
07.03.2012 13:49 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Aizdomājos par ko citu- kas veiks šo eitanāziju cilvēkam? Cik ārsti gribēs uzņemties kaut ko tādu? Vai speciāli vajadzēs ieviest amatu- bende? Jo principā tas jau tas pats viens ir. Un tagad nesalīdzināt ar abortiem- tomēr ir savādāk tos veikt,ja bērns vēl nebrēc.
09.03.2012 10:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits