Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Medicīna Latvijā.

 
Reitings 537
Reģ: 07.07.2011

Tik tikko izk=lasīju šo rakstu- http://www.apollo.lv/portal/news/articles/259218

Tā kā vēlos savu nākotni saistīt ar medicīnu, tad šis uzsita dusmas. Nesaprotu, kāpēc ir jācieš pašam dārgākajam, kas cilvēkam ir- veselībai? Cilvēka dzīvība tiek pielīdzināta ārsta algas vērtībai. Labi, tā tāda atkāpe.

Kā Jūs reaģējiet uz to, kas pašlaik notiek ar slimnīcām Latvijā, un kā raugieties uz to nākotni, perspektīvu topošajiem jaunajiem mediķiem?

19.12.2011 20:01 |
 
Reitings 537
Reģ: 07.07.2011
t.i. izlasīju
19.12.2011 20:02 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Nelasīju rakstu, bet man liekas nenormāli tas,ka ārsti ņem aploksnes, pareizāt sakot, nevis tikai ņem, bet gaida- ja nedod, attiecīgi attieksme arī pret pacientu ir sliktāka.
Ar to saskāros pirms gada. Tēvam bija diezgan lielas problēmas ar sirdi, vajadzēja obligāti operāciju, bet ārsts,kas deva nosūtījumu, pateica,ka finansējuma nav- par operāciju jāmaksā pašam (kaut arī tai vajadzētu būt par brīvu + maksa par to ap virs 10 tūkst. kopā par visu). Tēvs uzlika uz galda salīdzinoši mazliet naudas un finansējums uzreiz atradās!
Tātad- ja Tev nav iekrāta nauda neparedzētiem gadījumiem- mirsti nost!
19.12.2011 20:28 |
 
Reitings 537
Reģ: 07.07.2011
No vienas puses piekrītu, algas mazas, katrs grib nopelnīt vairāk, BET ārsts nav tā profesija, kurā to var atļauties. Ja Tu esi izvēlējies tādu profesiju, tad arī tā jāveic atbildīgi. Neviens taču nesolīja zelta bedri. Atkal no otras puses- kāda attieksme valstij pret mediķiem, tādu arī saņemam mēs- ne pie kā vainīgie pacienti.
20.12.2011 01:11 |
 
Reitings 608
Reģ: 29.01.2009
_________________
Jā, ārsts ir cēla profesija, bet katrs savu darbu vēlas pārvērst par metaforiski dēvēto 'zelta bedri', ne tā? Neviens nav svētulis, visos mīt tāds mazais savtīgais egoisms. Lai kļūtu par ārstu ir jāmācās tiešām ilgi (+ - 9gadi), ko es mānu, visu mūžu. Tas nav tas pats, kas izmācies par ekonomistu (~4gadi(?)), un Tev jau ir bakalaurs un varbūt arī iesēdētā prakses vieta ir pārvērtusies par Tavu nākamo darba vietu.
Saproti, Tu mācies par ārstu ar mērķi nākotnē palīdzēt citiem, bet par to arī saņemot atbilstošu algu. Alga LV ārstiem nav liela, kā jau zini. LV ārstu arī nav palicis daudz. Pavērojot, kas darās mazpilsētas slimnīcā (kura vēl nav aizvērta ciet). Pazīstamam ķirurgam ir 72h no vietas jādežurē kā dežūrējošam ārstam. Diena atelpai un atkal tās pašas 72h. Tu domā, ka viņš nav pelnījis vairāk pelnīt par to baņķieri, kurš silti iekārtojies pa blatu kādā augstā iestādē? Ir gan, bet vai viņam vairāk maksā? Nē.

Un runājot par 'kukulīšiem' un naudu aploksnēs. Es pati esmu redzējusi, kā veci un jauni cilvēki ārstiem sniedz kādu saldumu, kafiju, lauku labumus, arī aploksnes. Manuprāt, tie nav kukuļi, tās ir pateicības- pateicības par labo attieksmi, atdevi no ārsta puses.

Manuprāt, ja LV būtu labklājīgaka pret topošajiem mediķiem, tad viņi arī šeit paliktu. Bet tā kā citās Eiropas valstīs (Vācija, Austrija, Francija) ir lielākas perspektīvas jaunajiem mediķiem, tad droši vien viņos 'ieslēgsies' savtīgais egoisms un viņi dosies citur meklēt jau pieminēto 'zelta bedri'.
20.12.2011 01:38 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Es arī rakstu nelasīju, bet oponējot Billes viedoklim, man šķiet, ka, ja cilvēks ir tendēts uz naudas pelnīšanu (tas par salīdzinājumu ar baņķieri un ekonomistu), tad viņam nevajadzētu izvēlēties ārsta profesiju. Tas nenozīmē, ka es uzskatu LV algas ārstiem par pieņemamām un optimālām, vien to, ka ārstam, manā skatījumā, būtu jābūt cilvēkam, kurš stāv mazliet pāri savtīgumam brīdī, kad redz, ka pretī sēdošais slimnieks ir lauku cilvēks, kurš nevar atļauties "nopirkt" to savu vietu uz valsts apmaksātām operācijām. Manuprāt, cilvēki, kuri strādā ātrajā palīdzībā, ir mediķa labākais piemērs, jo par ļoti smago (fiziski un garīgi) darbu saņem ļoti mazu atalgojumu, bet, cik zinu, neprasa personīgu finansiālu pateicību par kāda nogādāšanu slimnīcā un izglābšanu.

Līdzīgi kā ar tiesnešiem - ja cilvēks ir tendēts uz neobjektivitāti, savtīgumu utml, viņam nevajadzētu izvēlēties šādu profesiju. Katram jāatrod sava vieta.
20.12.2011 02:00 |
 
Reitings 608
Reģ: 29.01.2009
Protams, ka mediķim primārais ir sniegt palīdzību un pēc tam domāt par naudisko vērtību.
Mūsdienās nav daudz ārstu, kuri kā pašaizliedzības etaloni dodas uz savu darbu, nesavtīgu mērķu vadīti.

Vēl nesen es domāju tā pat kā Tu- so.so, bet es, mani paziņas un draugi sāka mācīties par mediķiem un visi kā viens saka- mēs izmācīsimies, mēs būsim tik gudri, ka spēsim palīdzēt, bet mēs vēlēsimies arī atbilstošu atlīdzību par to. Tādi ir jaunie topošie mediķi. Citi laiki, cita domāšana.
20.12.2011 02:12 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Man tas liekas normāli, ka ārsts ņem aploksni, bet ar nosacījumu, ka tā ir iedota brīvprātīgi PĒC pakalpojuma sniegšanas, nevis pieprasīta pirms tās. Pavisam vienkārši - es neuzskatu, ka cilvēki būtībā ir cēli. Protams, ir bijusi Māte Terēza, bet principā šādi cilvēki ir ļoti ļoti maz. Ārsti ir vajadzīgi daudz vairāk, tāpēc, ja ārsti būtu tie 10 vai 100 cēlie cilvēki, mums taču nepietiktu. Otrkārt, lai par ārstu izmācītos, jābūt ļoti gudram un neatlaidīgam. Pati gan studēju kaut ko pilnīgi pretēju, bet uzskatu, ka 99% no ekonomikas, uzņēmējdarbības utt. programmu absolventiem nav ne uz pusi tik daudz saprāta kā ārstiem. Un zināšanas ir nauda. Un visbeidzot, nezinu gan kā ar budžeta vietām, laikam jau tās ir daudz, bet, ja pats maksā par ārstu studijām un pēc tam saņem kapeikas, tad studiju kredītu atmaksāt pusi mūža? Galvenais, ka šis nabadzīgais ārsts ir cēls? Nu jā, ar šādu domu te pat 100 ārsti nebūtu. Arī ārstiem ir ģimene un bērni, kuriem gribās ēst, un viņi ar savu darbu pelna iztiku.
20.12.2011 02:15 |
 
Reitings 3685
Reģ: 14.11.2011
Pilnībā piekrītu BILLEi :)
20.12.2011 02:23 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Sāku lasīt rakstu, bet no medicīnas tur visai pamaz. Dominē finanses. Uzskatu, ka veselības ministram ir jābūt ekonomistam, nemaz ne dakterim. Mēs ārstējam, bet ekonomiku mums RSU neviens nemāca. Pāris nodarbības jurisprudencē, smieklīgi. :-/ Sistēmas nav, katrs ministrs cenšas ieviest ko savu. Nemitīga riešanās -ministrija-slimnīcas. Studenti/rezidenti -vispār pēdējā šķira slimnīcā, kuru pat sanitārs pamācīs :-D
No mācību viedokļa -nekur tādus pacientus neatrast, mācību līdzekļi lieliski. Tāpēc, ka nejēgā ielaisti. Tāpēc, ka nav naudas. Tāpēc, ka jābaro bērni un par sevi tu vienkārši nevari atļauties domāt. Tāpēc, ka negribas domāt, vieglāk ir aizmirsties...dzerot neizsakāmas izcelsmes alkoholu. Tāpēc, ka bērni aizmirst par saviem vecākiem, kuri vecumā krīt, lauž gūžas un pārējos kaulus; kuri velk dzīvību līdz pensijai, skaita santīmus.
Tā nav burvīga profesija -briesmīga brīžiem, nežēlīga. Jo saskaries ar visiem slāņiem, nākas uzklausīt. Bet, jā, tā cieņa -to saka ārsts, brīžiem aizkustina un pagodina.
Nākotne Latvijā medicīnā? Noteikti ir. Tikai es gribu strādāt savā profesijā un pelnīt. Negribu pēc 24 h dežūras aizvadīt kārtējo maiņu, kā nekas nebūtu bijis, būt svaigam kā gurķītim ar duracell izturību. Zinu, ko un kā gribu, un uz to eju.
20.12.2011 04:03 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Madonna ar lozmeteju-es domaju ,ka mediki Latvija nemaz nav tik slikti-atceros ,ka zviedri priecajas par musu izturibu,kad stastijam par darbu "Trako maja"...vini bija "daudz nevarigaki"...Amerikani jau ari tadi iedomigi,jo tas limenis jau ir tads,ka augstaks,bet es domaju tiesi aparaturas zina biezi...Vai tie arsti ir gudraki nezinu gan-iedomigaki noteikti! |-)
20.12.2011 12:55 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Medika profesija ir gruta-citas profesijas cilveki aiziet majas pec darba un atpusas-medikis gaida kartejo zvanu no savas iestades,vai slimnicas utt-Nekad nav isti miers |-)
Man pat kadreiz ir ta ,ka aizmiegu un peksni nakti pamostos un atceros,ka aizmirsu tam un tam slimniekam pasutit zales...Galva visu laiku darbojas-liekas vairak domaju par darbu ,ka privato dzivi...tas noteikti nav labi! :-(
20.12.2011 13:03 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
barnija9 - manam draugam pēdējā laikā sanācis bieži dzīvoties pa dažādām slimnīcām - bijis gan Stradiņos, gan (pirms ~2 gadiem) 1.slimnīcā, gan tik tikko infektoloģijas slimnīcā.. un viņš teica, ka līdz šim ir tiešām ļoti pozitīva attieksme pret viņu kā pacientu. Tā kā es varu tikai teikt, ka tas ir ļoti atkarīgs no pašiem cilvēkiem...

Un ja Tu vēlies savu dzīvi saistīt ar medicīnu - es Tev to iesaku arī darīt... jo, manuprāt, tā ir viena no fantastiskākajām profesijām.. Tu vari glābt dzīvības.. kas var būt vēl cēlāk... un Tev tiks dota iespēja būt labākam ārstam nekā tiem, kas tiek aprakstīti dažādos tādos rakstos
20.12.2011 13:09 |
 
10 gadi
Reitings 3007
Reģ: 29.01.2009
Latvijas medicīna nav slikta- esam iepirkuši daudz labu ierīču, praktizējamies sarežģītās operācijās un procedūrās. protams, ir melnās avis, kuras visu sabojā- ar kukuļu ņemšanu un neprofesionalitāti.
par kukuļiem- ja naudu dod pats pacients, pēc savas iniciatīvas- kāpēc gan nepaņemt, ja valsts kakā virsū un profesija kā tāda ir ļoti smaga? ja pats ārsts prasa- tad gan nav smuki :-|
švaki mums medicīnas jomā ar finansējumu. lielās slimnīcas jau nepazudīs, mazās gan ir uz izmiršanas robežas un te nju cietīs lauku iedzīvotāji. jārēķinās ar to, ka slimot kļūst tikai dārgāk.
skumji, ka mūs tā izmērdē :-|
valsts joprojām nezina, kas ir tās prioritārās nozares? :-/
20.12.2011 13:13 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Gribeju teikt par "kukuliem"-man loti patik ,ka tas pie mums neeksiste!Tas tiesam man patik! (l) Mierigu sirdi eju pie sava dentista iedodu bucu par padarito darbu-beigas gandriz infarkts :-D sanemot bill...tomer mieriga sirds-neko neesmu iedevusi ne par maz ,ne par daudz :-P !Te nav pienemts dot nekadas aploksnes! :-)
20.12.2011 13:19 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
Emmanuelle - tas arī būtu pareizi.. jo gan cik pareizi būtu uzprasīt pirms svarīgas operācijas.. nu .. cik tad piemetīsim ... lai izdzīvotu.. tomēr medicīnas jomā prasīt kukuļus ir vis pretīgākais, kas iespējams.. jo pats cilvēks izvēlās šo profesiju un rēķinās ar esošajiem apstākļiem... ja šķiet, ka tā valsts par maz maksā - tad maini profesiju vai brauc kur citur strādāt, bet ne jau ņemt kukuļus par darbu, ko pats esi izvēlējies...

Piemēram, man darbā neviens nedod kukuļus, lai es veiksmīgi paveiktu savu darbu... mans darbs ar nenes miljonus.. ar ko es savādāka??? ... ar ko sliktāka?
20.12.2011 13:25 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es vienmer atceros gadijumu,kad viens pazistams aktieris samaksaja par sievas operaciju lielu summu-un sieva nomira (t) !Es nevainoju arstu...es iedomajos,cik arstam bija riebiga sajuta,jo noteikti darija visu ,ko vareja,bet naudu tomer bija panemis-tada vainas sajuta tomer...! (s)
20.12.2011 13:40 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Nu kādi kukuļi, pārsvarā jau tiešām pateicības kafijas vai alko formā.Dažreiz 10ls?OOO!! :-D Un esiet taču reālas tās, kas te pīkst,ka ārstam vajadzētu to un to - bez atalgojuma NAV motivācijas, lai cik ļoti tu to darbu mīli. Un nevajag arī gausties cik mums slikti ārsti, kāda medicīna, tie visi ir čīkstuļu murgi.

par visu pārējo +1 Billei, nav ko man atkārtoties :-)
20.12.2011 19:22 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
so.so - Jēziņ, par ātrajiem gan tev nedaudz naivs komentārs. Tas ir piemērs kā sevi sadedzināt nepateicīgā darbā ar 2/3 idiotu par minimālo algu. Neviens ārsts, kas tur strādā nav laimīgs par to, kas jādaara attiecībā pret to algu un zināšanām, manuprāt. Bomža pamodināšana ar ožamo spirtu nav izglābšana, tā ir valsts naudas triekšana, jo katrs izsaukums valstij maksā 66ls! Tāpēc es nesaprotu, kāpēc ātrie ir par velti, JO ja cilvēkam būtu kaut 5ls jāsamaksā, viņš padomātu vai saukt NMPD vai nē. Cita lieta,protams, ir reanimācijas brigādes, tur jau var būt runa par glābšanu.
20.12.2011 19:29 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Varbūt NMPD neprasa kukuļus, toties par 20ls dod narkotikas, to gan es zinu :-D
20.12.2011 19:31 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
nu zelta dzive jau gluzi nav. bet darbu gan noteikti ir lielakas izredzes atrast neka parastam mirstigajam.
20.12.2011 23:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits