Alga, nav vienalga

 
Reitings 449
Reģ: 09.11.2010

Meitenes, padalieties pieredzē, kā dabūjāt lielu algu? :-P Teiksim, no 600 un uz augšu. Vai uzreiz jaunā darbā lielu piedāvāja? Vai pamazām gadu gaitā bija algu pielikumi? Vai jābūt "naglai" un pašai jāuzprasās vai vienkārši jāgaida sava stunda?

Man šobrīd ir 500 Ls. Protams, daudziem tas liktos ļoti labi. Ir jau arī it kā ok, bet bagāta es neesmu. Pat vidusslānis ne.

Gribas taču atvaļinājumos ceļojumus, gribas privātmāju, ne īrētu dzīvokli, braukt katru dienu ar auto utt.

06.11.2011 01:50 |
 
Reitings 1053
Reģ: 19.06.2011
es arī nedzīvoju nekādā jaunajā projektā, kur būtu izdevīgi komunālie, tāpēc savi 100 ziemā aiziet. :-| ja nav jāmaksā par īri, tad vēl tā, bet kopā ar īri nav forši.
06.11.2011 22:14 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Jādabū ietekmīgs un bagāts vīrietis! Un būs nauda!
06.11.2011 23:33 |
 
Reitings 70
Reģ: 05.08.2011
500Ls vai 700Ls. Tas jau neko daudz nemainīs - pieradīsi pie tās summas un atkal vajadzēs vairāk!
Un, manuprāt, tā nav tieksme uz panākumiem, bet tā ir alkatība! Jo vairāk Tev ir, jo vairāk vajag!

Priekš LV līmeņa 500Ls ir pat ļoti labi! Ja Tevi tas nepmierina, tad brauc prom citur strādāt, vai arī vajadzēja mācīties kaut ko prātīgāku - finanses vai uzņēmējdarbību - tad tev te nevajadzētu čīkstēt, ka piederi pie zemākā slāņa!
07.11.2011 00:06 |
 
Reitings 735
Reģ: 29.01.2009
izlasīju diskusiju un uzvilkos! [un pati nokaunējos, ka varu uzvilkties diskusijas dēļ. :D]

protams, ka 500 Ls nav nekas daudz!
protams, ka trūkums nav jācieš, bet nu neko daudz atļauties arī nevar!

un meitenes, kuras saka, ka lieliski iztiek ar 250-300Ls - nu taču dzīvojat pie vecākiem, vecāku dāvinātā dzīvoklī vai kopā ar puisi/draudzenēm, vai īrējat istabu?!
vai varbūt retajai ir paveicies ar īpaši izdevīgu īres līgumu vai attiecīgi nav dzīvē paveicies, un pienākās sociālais atbalsts.

bet Rīgā normāla 1-istabu [kur nu vēl 2-istabu] dzīvokļu īres tirgus cena, nav 30-50Ls, un vēl taču komunālie!

un vēl mašīna. ja gribās kādu ceļojumu.

tāpatās, tā attieksme, ka jāsamierinās ar to, kas ir! nu bēdīgi!
ja kaut kam pietrūkst, tad, protams, jādomā kā nopelnīt vairāk, nevis, kur atkal ietaupīt!

man šobrīd vēl nav 500Ls uz rokas, bet dzīvoju labi. BET man nav mašīnas [šobrīd vēl īsti nevajag] un arī viena dzīvokli neīrēju.

par konkrēto jautājumu - pilnīgi piekrītu, ka vajag piefiksēt savu ieguldījumu & balstoties uz to lūgt algas pielikumu.

man, strādājot valsts darbā, reizi gadā ir paredzēta novērtēšana - ar tiešo priekšnieku jānovērtē attiecīgajā gadā paveiktais un jānonāk pie vērtējuma noteiktā skalā, kas kopā ar amatā nostrādāto laiku nosaka atalgojuma intervālu! tādejādi algas pieauguma iespējas ir skaidras, nosakāmas ar algoritmu.

bet tā jau tikai valsts darbā laikam.

P.S. Par slāņiem - ir atšķirība vai visus iedzīvotājus pēc algas iedala 3 vienādās daļās, un tās pieņem par zemāko, vidējo un augstāko slāni, vai skatās pēc starptautiskiem kritērijiem, kas skaidri ir pateikuši, ka Latvijā lielākā iedzīvotāju daļa ir pieskaitāma zemākajam slānim.
Protams, neviens no variantiem nav nepareizs, tikai muļķīgi strīdēties, ja katra runā pilnīgi par ko citu!

Viss, eju gulēt. :D
07.11.2011 02:27 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Atnācu uz darbu un tikko kolēģis nocitējis kaut ko no neta, ka pēc ES līmeņa jebkurš, kura ienākumi nepārsniedz 970 EUR ir pieskaitāms pie nabadzīgāka slāņa :) Visa LV točna sanāk :) :) :) :)
07.11.2011 11:00 |
 
Reitings 2486
Reģ: 10.06.2009
Nedaudz ne pa tēmu, bet man nenormāli kaitina tādi cilvēki, kuri knapi pabeiguši augstskolu, bet ir sadomājušies, ka baigo varoņdarbu izdarījuši, līdz ar to uzskata, ka vismaz 1000 jāpelna uzreiz, pa 500 jau neies strādāt ;-)
It kā jau labi, ka cilvēkam ir baigie mērķi, bet slikti ir tas, ja nekas netiek darīts lietas labā, tikai ambīcijas lielas!
07.11.2011 11:08 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Es nezinu, kurā valstī jūs dzīvojat, bet man māja mēnesī izmaksā 500-600 Ls

Tas ir kredīts + gāze + elektrība + atkritumu vedējs + vēl šis tas. Nu, es protams, neskaitu kkādas saimniecības preces.

Nedomāju, ka ar 500 Ls algu var nomaksāt mājas kredītu + uzturēšanu.

07.11.2011 11:19 |
 
10 gadi
Reitings 1697
Reģ: 29.01.2009
not_for_sale, oho! interesanti, kurā bankā... jo man draudzenei ar algu uz rokām 500 Ls nedeva kredītu mašīnas iegādei (vērtībā 3 tūkst.), bet te dzīvoklis...
07.11.2011 12:37 |
 
Reitings 436
Reģ: 08.04.2010
Nu nevar LV līdzināt ar Eiropu. Esmu diezgan pa Eiropu padzīvojusies. Citas cenas tak, kafeinīcās cenas kā pie mums restorānos, uz nedēļu, kad noīrēju dzīvokli UK maksāja 240 mārciņas.
07.11.2011 13:19 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Nopelniit lielu naudi ir iespeejams, ja ljoti gribaas. Bet, vismaz manaa gadiijumaa, daudz ko naakas arii upureet. Piemeeram someenes man ir jaastraadaa 232h (kaut gan parasts ofisa darbinieks staadaa ap 160h), savu draugu es satieku labi ja 2-3 reizes meenesii uz 2-4 dieninjaam, savu gimeni un draugus redzu veel retaak. Staadaaju arii naktsmainjas, kas nav paaraak labi veseliibai. Ar to gibu teikt tikai to, ka vienmeer jaapadomaa, vai esi gatava daudzas lietas pakaartot savam darbam un no daudz kaa arii atteikties naudas deelj...
07.11.2011 13:41 |
 
Reitings 90
Reģ: 30.09.2011
ja tu ar saviem 500 latiem mēnesī esi pie zemākā slāņa, tad ko teikt tiem, kuri dabū minimālo algu.... (t) autore nesaprot ko runā.
07.11.2011 18:50 |
 
Reitings 76
Reģ: 19.01.2010
Šaufele! Piem.manam vīram sākotnējā alga bija 450-500ls viņš strādāja ļoti labi liekas 2 gadus, tad viņam tik solija paaugstinājumu...tā arī nesagaidīja,atrada citu darbu kur slodze ne tik liela un alga 800ls. Tā, kā strādā labi, ja jūti ka tevi nenovērte tad paralēli sūti cv un ej uz pārrunām kā darīja viņš. Ja piekrīt uz tādu atalgojumu kādu vēlies tu un aicina strādāt tad paziņo savā darbāpar to, ja velās lai tu paliec tad lai palielina algu līdz tādai ko spēj maksāt tā,kur tevi grib pieņemt tad paliec pie tiem pašiem, ja nē tad dodies prom-protams mēnesi tev jāatstrādā. Ceru saprati manis rakstīto(rakstiju steigā) :-D
07.11.2011 19:27 |
 
Reitings 160
Reģ: 06.10.2011
Kas pēdējā laikā visiem ir ar tiem slāņiem?

Svarīgi nav naudas daudzums, bet tas, kā Tu to izlieto (ja pieņem, ka pietiek rēķiniem un pamatvajadzībām). Protams, ir jauki tiekties uz kaut ko vairāk, bet vai nav tā, ka Tu dzīvo nākotnē un nemaz neizbaudi to, kas Tev jau ir dots tagad?
07.11.2011 21:12 |
 
Reitings 87
Reģ: 25.03.2010
Atbilde kā kļūt bagātam ir pavisam vienkārša- dari to, kas Tev patīk, tad arī Tev nebūs jāstrādā. Radīsies iespējas, nauda pati atnāks. Pazīstu daaaudz cilvēkus, kas ar tādu pareizu pieeju dzīvē izsitas uz nebēdu.

Tas ir tipisks latviešu tizlums, gribēt vēl un vēl, neko nedarot, vai darot, ko galīgi garām, un tā tālāk.

Un runājot par slāņiem- haaaa :-D Baigais vidusslānis, ja ģimenē 2 auto- 2 vecas grabažas un neesmu vai zemākajā slānī :-D
07.11.2011 22:16 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Kā, kas pēdējā laikā ar slāņiem? Šķiet, ka visiem ir skaidrs, ka sabiedrība noslāņojas. Un tām, kas saka, ka autore neko nesaprot, un jāpriecājas par to, kas ir, tak priecājieties pašas - cik uziet!
07.11.2011 23:27 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Es ar nesaprotu to "priecaajies, ka ir tik daudz, man ir mazaak"... Ja cilveekam nebuus ambiiciju, tad nekur taalaak arii netiks.. Ak, sie pieticiigie latviesi!
07.11.2011 23:30 |
 
Reitings 23
Reģ: 29.01.2009
man radiniece pelna 3000 LS mēnesī, bet protams bija sākusi pirms 15 gadiem ar kadiem 100 ls ? nezinu tiešām, bet viņa ir mērķtiecīgi mācījusies, mainījusi darbavietas ar lielāku algu un amatu labāku. un strādā tikai starptautiskās kompānijās. un ziniet , nemaz bagāta viņa nav, protams var nopirkt par 300 ls kurpes, ja grib, bet kredītus neņem, naudu iegulda mājas remontā, un vēl ir 2vi bērni. protams, berniem ir labas drēbes un rotaļļietas pa pilno, un nav izlutināti. ir darba mašīna un dzīve ir lieliska, bet pat ar tādu algu tu normali dzīvojot nevari atļauties aizbraukt ar ģimeni ekslkuzivos ceļojumos, piem., uz Austrāliju,
meksiku, vai tādām vietām.protams, var aizbraukt kur tuvāk. tā nav problema. jo lielaka alga jo vairak mainas dzivesveids. tu vairs neiepercies maximā, bet dargakos veikalos. palīdzi vecākiem.bet stradajot tadu darbu tu ziedo daudz laika tam, un tas atņem laiku ar bērniem, tapec ir lieliski vecvecaki, kas bernus izvada pa pulciniem. un tas ir pareizi, ka cilvēks tiecas uz lielaku algu. nevienam normalam cilvekas nevar pietikt alga tikai 200 ls menesi. vai 500 ls ir liela alga ? nu nezinu gan, ja esi viens tad jā, bet ja tev ir berni, tad diezin vai. ja abiem vecakiem ir pa 500, tad jau var normāli dzīvot. manuprat normala dzive ir tad, ja tu ieej veikalā un neskaiti naudu vai tev pietiek desai un maizei, bet lielākajai daļai LV nākas skaitīt.
14.11.2011 00:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits