Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

bez darba pieredzes

 
Reitings 8
Reģ: 22.09.2011

Situācija tāda, ka nav darba pieredzes. Un nav, jo trešajā kursā sāku pa vakariem piestrādāt darbiņā par oficanti, bet darbu nācās pamest, sakarā ar to, ka par svarīgākām uzskatīju mācības- lekcijas un nodarbības nebija iespējams apvienot tīri fiziski- reizēm lekcijas bija vakarā, citreiz no rīta, grafiki mēdza mainīties. Kad sāku iet ceturtajā kursā otrajā mācību gadā nolēmu atsākt darba meklējumus, bet tas sakrita tieši ar krīzi 2009. gadā un neatradu neko. Tagad jau laiks kāds ir pagājis, tomēr sūtot savu CV, rakstot pieteikumus, tā arī nekas mainījies nav, esmu bijusi uz divām pārrunām, kur tiek norādīts- "jums ir nepietiekama darba pieredze, meklējam profesionāli". Tādus e-pastus saņemu regulāri un brīžiem nolaižas rokas. Es vēlos strādāt, ļoti. Tikai, kādas ir manas iespējas ko atrast, ja laiks iet uz priekšu, darba pieredze nekrājas, kamēr darbā neņem, jo darba pieredzes nav? Jā, mācījos sabiedriskās attiecības. :%27-(

22.09.2011 22:59 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
nenokar galvu!turpini sūtīt CV, cerēt uz veiksmi.
NVA kursos var pieteikties, bet nevajag speciāli cerēt, gaidīt kursus ,pārstāt meklēt darbu. kad pēc gada vēl netiku kursos, neatradu darbu,tad aizgāju iestāties skolā.man ļoti gribējās tikt tajos kursos,jo pati tolaik nespēju atļauties pa maksu iet mācīties,bet vienīgais bezmaksas variants bija NVA. es zinu kāda ir sajūtu- uz darba intervijām tiec pa retam, neviens neliekas pēc viņām ne zinis, par kursiem arī nezvana :-/ nosēdēju mājās gadu...pēc tam gan darbs uzradās, gan skolā sāku iet..., bet no darba pēc p
aris mēnešiem nācās aiziet,jo nepatika darba devējam,kad varu būt darbā pēc 16,kaut gan tajā darbā varēja arī strādāt pēcpusdienā, vakarā. darba devējs izvēlējās tos,kuri var strādāt 10-21, bet tas tur tā. ar pašreizējo darbu man netīšām noveicās (l)
prakses intervijās caur NVA arī ļoti vērtē skatās, tā kā tur arī nav pārāk viegli tikt.
28.09.2011 12:09 |
 
Reitings 39
Reģ: 15.11.2009
Sveika Stella. :)

Prieks, ka ļoti vēlies strādāt, tādu kā tu ir daudz -tas gan.. Ja esi tikusi uz pārrunām, tad tu tomēr esi atlasīta kā piemērota konkrētajam amatam, un ja tev tomēr pasaka, ka ''jums ir nepietiekama darba pieredze utt..'' tad tas ir jātulko kā ''tu mums ne sevišķi patīc, un ar šo maģisko teikumiņu mēs no tevis viegli atšujamies''. Intervijas ir viena RIEBĪGA padarīšana, tev ir dots tik maz laika lai sevi parādītu pietiekami labi.

Es ar tā līdz galam neizprotu ko dara sabiedrisko attiecību speciālists, bet man tas izklausās pēc kaut kā tāda,kur ir jāprot sevi baigi labi parādīt intervijās, tādēļ sūti tik visur kur vien var un caur intervijām mācies.

Bet ja nesanāk kāroto dabūt tad ir jāiet strādāt jebkāds darbs, kurš liks tev būt ''sabiedriskai'' :)
28.09.2011 04:40 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
nu, nu, par tām pārdevējām un kasieriem, izaugsmes iespējas ir! Viss ir atkarīgs no cilvēka. Ir, protams, tādi, kas 10 gadus par pārdevējiem strādā, bet citi jau pēc gada, diviem vai pat vēl ātrāk kāpj pa karjeras kāpnēm. Un veikalos (saistībā ar tiem) jau neeksistē tikai tādi amati kā pārdevējs un vadītājs..
23.09.2011 22:57 |
 
Reitings 772
Reģ: 29.01.2009
Sāc kaut vai ar darbu veikalā pie kases... Nelec pāri sev...
23.09.2011 21:43 |
 
Reitings 86
Reģ: 29.01.2009
Mācījos PR un pirms skolā sāka izdalīt prakses vietas, ņēmu pati un pazvanīju uz SEB bankas galveno ēku un pieteicos praksē, mani uzaicināja uz pārrunām un piedāvāja prakses vietu finanšu nodaļā, diemžēl šī nodaļa neatbilda manam prakses darba aprakstam, pieņēmu citu piedāvājumu,ko tagad nedaudz nožēloju, jo pēc tam bija reālas iespējas palikt bankā uz patstāvīgu darbu, ar to visu gribēju pateikt, ka varbūt ir vērts pamēģināt sazināties ar kādu kompāniju pašai? :-)
23.09.2011 20:41 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Gurrri, prakses sludinājumi ir ļoti maz - tā ir tiesa, bet tas tāpēc, ka lielākoties jaunieši paši meklē prakses vietas bez nekādiem sludinājumiem - sūta savus CV, motivācijas vēstules. Sludinājumus liek vai nu patiešām ļoti krutas prakses vietas vai arī tādas, kurām kapitāls praktikantu trūkums. ;)

Bet par valsts iestāžu darbiniekiem gan Tev varu piekrist, ka daudzas privātās institūcijas nevēlas tādus ņemt darbā. :-/
23.09.2011 20:40 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Jūs jau tā gudri runājiet, bet tās prakses vietas arī pakaļ nemet, cik tādu sludinājumu ir un cik daudz ir tādu kas piesakās. Es nezinu kā ir tirdzniecībā, konkrēti pārdevēja amatā, bet darbs birojā arī salīdzinoši reti tiek publicēts, ja publicē tad ar mežonīgām prasībām, es CV sūtu jau krietnu laiku un neesmu nevienu atbildi saņēmusi, nesen dzirdēju no viena lielāka uzņēmuma vadītāja mutes, ka valsts darbinieki ir degradējušies, tā saka PERSONĀLA ATLASES uzņēmumi, un tas man nolaida rokas, tātad saņemot manu CV tur jau paskatoties pēc pieredzes tiek izlidināts laukā, jo visa pieredze bijusi valsts darbā, bet es strādāju amatos kuri daudz neatšķiras no uzņēmumos esošiem amatiem, un neuzskatu ka mans drabs būtu bijis degradējošs, ne mirkli.
Darbu atrast nav viegli, izņemot caur paziņām protams ;-)
23.09.2011 20:34 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Vai tad Tu domāji, ka būsi vienīgā kandidāte? :D
23.09.2011 20:15 |
 
Reitings 1013
Reģ: 27.07.2011
pat sekretārei ir nepieciešama pieredze lietvedībā. Es domāju, ka tev ir jāorientējas uz asistenta amatu un varbūt ne obligāti PR jomā. Pēc tam varēsi pārorientēties, bet būs pieredze.
Otrkārt, par pārdevējas darbu - varbūt nav nemaz tik slikts variants, strādā par pārdevēju un paralēli meklē darbu. Būsi apritē un darba devējs redzēs tavā CV kādu nopietnāku un ilgstošāku darba pieredzi. Jo, ja godīgi, es, atlasot personālu, īsti par pilnu neņemu 1 vai 2 mēnešu praksi... Tas man neizsaka par cilvēku tādu lietu - kā stabils, uzticams un lojāls darbinieks ilgtermiņā.
23.09.2011 20:13 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Pēc tā, kā viņi sevi parāda un pasniedz. Lasot tavus tekstus, ir skaidrs, ka Tev pie tā vēl krietni japiestrādā.
23.09.2011 20:08 |
 
Reitings 8
Reģ: 22.09.2011
Jā, par sekretāri esmu tiešām ar mieru. Biju uz vienām pārrunām, bet tur priekšā vēl kādas sešas meitenes. Liela konkurence. Jautājums- pēc kā izvēlās praktikantus, ja ir vairāki uz vienu vietu?
23.09.2011 20:02 |
 
Reitings 796
Reģ: 29.01.2009
Sāc ar apakšu... sekretāri, vēlams uzņēmumā, kurš pārstāv tev interesējošu sfēru. Un ar sekretāri es domāju meiteni, kas sēž pie durvīm un cilā trubu, nevis vadības asistenti... 8-)
23.09.2011 14:44 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Kad es meklēju cilvēkus, es neskatos ne uz izglītīb, ne iepriekšēju pieredzi.
Vienīgais, kas mani interesē - vai Tu to vari izdarīt?
Ja vai nē.
That's all
23.09.2011 13:52 |
 
Reitings 8
Reģ: 22.09.2011
Jā, attiecībā uz pārdevējas darbu, esmu strādājusi tirgū, bet bez nodokļiem, šo darbu pazīstu. Tikai, mani biedē tas, ka pārdevējas darbs ir bez izaugsmes iespējām, kā strādā par pārdevēju tā strādā. Iespējams, ja tiek par veikala vadītāju, ir labi. Es meklēju darbu, pat mazāko un sīkāko, kas paver izaugsmes iespējas. Kādu izaugsmi var piedāvāt pārdevējas amats gaļas nodaļā, nu piemēram, vai apģērbu bodē?
23.09.2011 11:43 |
 
Reitings 8
Reģ: 22.09.2011
Jā, es tiešām izmantoju iespēju pietiekties prakse.lv Izskatu vakances, kas piemērots, tur sūtu savu CV. Prakse no augstskolas bija vienu mēnesi, vieta bija kolosāla, bet nepaņēma sakarā ar pilnajiem štatiem.
23.09.2011 11:41 |
 
Reitings 1149
Reģ: 31.12.2010
Karstvīns :D tad nevajag meitenei tadas diskusijas veidot :D
un ne jau visur vajag kases aparatu, lai butu apgerbu veikala vai partikas veikala pardeveja :D
man draudzene izmisuma pec pat maxima strada un sudzas vai nesudzas bet uz darbu iet :D
un praxe.lv tur dazos TAADU pieredzi prasija, kad nemaz nemegjinaju kandidet ;) nez autore var meginat.. galvenais nepadoties, jo tikai sutit CV ir bezjedzigi-ir jaiet un japiedava sevi ar visu CV veikala, kad velies stradat :)
23.09.2011 01:53 |
 
Reitings 1632
Reģ: 26.04.2010
Tik tiešām izmanto prakse.lv, konkrēti uzņēmumu nesaukšu, bet caur prakse.lv, piesakoties prakses vietā mana draudzene 2 mēnešus skaitījās praksē kā projektu vadītāja(reāli uzņēmumā galvenā) un pēc tam turpināja strādāt kā projektu vadītāja.Pieredze bija minimāla un pilnīgi citā jomā. Visu var,ja labi sevi pasniedz intervijā, pieteiuma vēstulē,vai vispār sūta savu CV.
23.09.2011 01:46 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Un, jā, neviens jau nesaka, ka tas ir viegli.
23.09.2011 01:40 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
vissirslikti.lv
Ar tādu attieksmi es tevi arī nekur neņemtu (tev meitenes piedāvā daudz variantus, bet tu tik apelē pie krīzes. Nu nav vairs tik traka krīze kā '09 un, ja ļoti vēlies, tad darbu var atrast. Ok, varbūt ne tavā specialitātē, bet citās un ne tikai par veikala pārdevēju var.)
23.09.2011 01:39 |
 
Reitings 1592
Reģ: 29.01.2009
nu, noteikti nav tik traki, kā Tu saki. pati mācos PR, biju praksē Hill and Knowltonā, tur pat nav pārāk grūti tikt, tikai jāparāda, ka patiešām to vēlies, viņi piedāvāja arī nākamgad praksēties. meitēn, pacel pakaļu no krēsla un beidz čīkstēt, ka nav prakses/darba. vajag rīkoties!! rokās neviens neiedos! :-P
23.09.2011 01:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits