Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

radošā krīza

 
Reitings 1053
Reģ: 19.06.2011

sveikas!

mani piemeklējusi pagalam nejauka un samērā sev neraksturīga lieta jeb radošuma krīze.

es daudz rakstu un man vienmēr ir paticis to darīt. iekārtoties kādā kafejnīcā ar milzīgu tējas krūzi un laptopu klēpī vai nakts melnumā sēdēt pie daugavas ar ar pildspalvu un cigareti. un rakstīt. visu, kas nāk prātā, visu, kas svarīgs vai nesvarīgs... izlikt savas emocijas vārdiem. sava veida terapija.

šobrīd man ir ļoti veiksmīgas attiecības un, jāsaka, ka neesmu pie tā pieradusi, jo, kopš šķiršanās no iepriekšējā drauga, man ir ļoti sāpējis, tāpēc katra diena vairāk vai mazāk pagāja domās, sapņos un ilūzijās. arī sāpīgās un sirdi plosošās.

ļoti vēlos izlikt šīs - skaistās un jaukās - emocijas, taču nevaru! pirksi neklausa, prāts atsakās.. nezinu, kas par vainu!

varbūt kāda var kaut ko ieteikt?

nevar taču būt tā, ka es spēju rakstīt tikai tad, kad man sāp?

jo šobrīd nelīdz ne ideālā vide, ne noskaņošanās, ne arī iemesli... gribu, bet nesanāk!

meitenes, kuras ir uz tu ar rakstīšanu/fotogrāfēšanu/zīmēšanu - jeb ko, kur ir jāizsaka sevi nedaudz citādā veidā kā to darām ikdienā, kas iedvesmo jūs? padalieties!

20.09.2011 22:54 |
 
Reitings 1053
Reģ: 19.06.2011
up
20.09.2011 22:55 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Man ir ta, labaas emocijas atskiriibaa no saapeem, aizvainojuma, dusmaam utml. nekad neesmu vareejusi pierakstiit, viss vienmeer izklausaas kaut kaa banali, virspuseeji uz papiira. Varbuut nevajag. Izliec to vinjam.
Sanaak izdejot, kad ir ljoti ljoti labi, taads nemaakslots pacilaajums, bet ne izrakstiit.
20.09.2011 22:58 |
 
Reitings 1053
Reģ: 19.06.2011
viņam nemāku tā. ar papīru draudzējos labāk kā ar būšanu atklātai, šķiet.
tā skumji kļūst, domājot, ka manu dzīvi virza sāpes. jo laime tieši pretēji iedzen tādā kā stagnācijā, nu jauki.
20.09.2011 23:02 |
 
Reitings 608
Reģ: 29.01.2009
Piekritīšu, ka kāds radošuma izpausme ideālā telpā/laikā/ ir diezgan nu banāla- tāda rožaina, pārāk skaista, nedabiska. Manuprāt, ja ir kādi iekšējie pārdzīvojumi, darbi sanāk spēcīgāki un patiesāki. Tie ir piesātinātāki ar emocijām.

20.09.2011 23:04 |
 
Reitings 1906
Reģ: 05.04.2009
es arī gribētu zināt atbildi uz šo jautājumu.
21.09.2011 01:55 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
agrāk, kad man bija skumji vai bēdīgi, gāju fotografēt. tā bija tāda sava veida terapija, izlādēšanās, emociju izlikšana. nekad nedomāju par rezultātu, vnk baudīju procesu un novērsu domas. kad ir priecīgi, tad prātu aizņem labās lietas un nav nepieciešamības nodarboties ar blakus lietām ar mērķi izlikt emocijas. man vismaz.
21.09.2011 02:07 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Būtu jau labi,ja es zinātu atbildi :D
Es jau pirms kāda laika sapratu,ka ko normālu varu uzrakstīt tikai kad man sāp,kad esmu nelaimīga utt.Citos gadījumos mans rakstītais ir vai nu beznozīmīgs un garlaicīgs,vai nu samāksloti salkans un tizls.Tieši tāpēc man kompī stāv iesākts stāsts,kuram drīz atkal pieķeršos,jo jūtu atgriežamies savu nomāktību.Kad tā atgriezīsies 100%,tad pieķeršos un turpināšu rakstīt.
21.09.2011 02:20 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Nu, man nešķiet, ka šādas lietas būtu jādara, ja tās nedarās pašas no sevis, ja vien tas nav maizes darbs (un arī tad tīri kvalitātes dēļ domāju, ka būtu veselīgāk nedarīt, ja nesanāk).
21.09.2011 02:22 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Kad esam bēdīgi, aizvainoti vai emocionāli sagrauti, domāšana un filozofēšana nāk pati par sevi. Ne velti dusmu brīžos pateikt kaut ko ir vieglāk, nekā, kad jūtamies kā vienmēr - labāk paturam pie sevis, nevis pastāstam.
Man arī patīk rakstīt, pat ļoti, kad ir iedvesma un vēlme to darīt. Un uznāk tas samērā spontāni. Brīžos, kad esmu skumīga, daudz domāju un pārsvarā nav vēlmes to izlikt uz papīra vai word dokumentā. Tas vienkārši paliek manī un neatrisinātās lietas pašai ar sevi, par kurām tiek domāts, krājas vairāk kopā, līdz brīdim, kad pašau nenojaušot, kaut ko rakstot pārņem tā sajūta, ka akmens novēlies no dvēseles, pat ja raksts nebija saistīts ar manām iepriekšējām domām.
Kad sāp, tad ārā nāk viss skaistais, un tas, manuprāt, arī ir pats labākais brīdis, kad rakstīt, tad sanāk vislabāk. Patiesībā jau, nekas rakstītais nevar būt banāls, sāpēs vai priekos, jo, sajūtu vadīti vai domu dēļ.. viss jau ir rakstīts no sirds, tikai priecīgajos brīžos ir grūtāk izdomāt, KO rakstīt. Trennējies, ja vēlies spēt rakstīt arī tad, kad viss ir kārtībā. Izlasi kādu rakstu žurnālā, grāmatu, uzraksti savas domas, pat, ja tajā brīdī īsti negribās. Tādējādi Tu sevi pieradināsi spēt rakstīt, kad to gribēsies, bet it kā nekas nenāks ārā. Paņemot pildspalvu rokās vismaz tiks apmierināta Tava vēlme uzrakstīt, vienalga kāda tēma.
21.09.2011 03:02 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es saku saja bridi domat ,ka ir man?!Es nevaretu sevi saukt par loti talantigu gleznotaju,bet vislielakos komplimentus esmu dzirdejusi par gleznam ,kuras esmu gleznojusi tada ,loti liela emociju vara.Varbut tiem maksliniekiem ,kuri nozime no modela ,ir citadi,bet man nak ara vienmer tas ,kas ieksa! :-) Esmu pat loti specigi raudajusi ,gleznojot kadu darbu!Man pat ir teikusi profesionalie makslinieki-ka liela pardzivojuma laika iznak loti specigi darbi! |-)
Zel ,ka nespej uzrakstit tagad par savam jutam seit blog,gribetos palasit kaut ko ...!
21.09.2011 04:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits