Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

vairāki jautājumi, ēdiens ēdiens ēdiens

 
Reitings 40
Reģ: 26.07.2011

Sveikas! Drīz sāksies skolas sezona, un šogad esmu nolēmusi ņemt līdzi uz skolu pati savu normālu, veselīgu ēdienu kārbiņā :-D no jums vēlētos dzirdēt:

1) tās, kas uz darbu/skolu ņem līdzi pašas sev ēst, ko jūs ņemat? salāti, maizītes, bet kādas?

2) vai gaļu, zivi var ņemt līdzi, viņa nesabojājas kādas 4-6h stāvot ne-ledusskapī?

3) kā var atšķirt labu olīveļļu no sliktas? esmu dzirdējusi, ka kvalitāte olīveļļām atšķiras, bet nu nav ne jausmas uz ko skatīties, uz etiķetes vai firmu ? (t)

4) kā jums ikdienā ar ūdens dzeršanu? es nesaprotu, kā es varu izdzert dienā 2l ūdens, ja praktiski visu dienu atrodos skolā, sanāk man katru dienu tos 2km uz skolu jāstaipa līdzi lielā ūdens pudele? kā jūs darat?

un vispār, varbūt kādai kāda laba, ne pārāk sarežģīta ēdienu recepte zināma, nu tad padalieties ;-)

22.08.2011 15:47 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
- omlete (man garšo auksta) + tomāts/gurķis
- tunča salāti (salātlapas, tomāts, gurķis, vārīta ola, tuncis, krējums)
- biezpiens ar tomātu, gurķi vai lokiem
- vinegrets (ar eļlu)

22.08.2011 15:55 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
1)Dienās,kad man lekcijas fakultātē visu dienu,tad es parasti sasmērēju līdz maizītes,paņemu vēl kādu dārzeni sagrieztu(tomātu daiviņās,piemēram) un kko garšīgu(dažas končas,piemēram).Un,protams,kko padzerties.Draudzene ir ņēmusi salātiņus.Citiem ziemā pat mazais termoss ar tēju ir bijis līdz :)
2)Es neņemtu,jo gaļu neēdu,bet zivīm man noteikti tad vajadzētu normālu šķīvi,nazi,dakšiņu.Es vienkārši nemāku zivi tā smuki ar pirkstiem ēst :D
3)-------
4)Nu,man noteikti nav 2l dienā,jo man vienkārši negaršo ūdens bez nekā.Īpaši ziemā,tad man gribas kko siltu(tēju,kakao),nevis pliku ūdeni.Neņem 2l līdz uz skolu,bet paņem mazajā pudelītē vai divās tādās.Es uz fakultāti ņemu parasti sataisītu dzērienu(visbiežāk ūdens sajaukts ar sulu,kuru bez atjaukšanas nevarētu normāli dzert)ielietu tajā mazajā minerālūdens pudelē.
22.08.2011 16:02 |
 
Reitings 377
Reģ: 29.07.2011
Man blakus ir eko pārtikas veikals, kur pārdod arī siltu ēdienu to arī pērku, veikalā nopērku minerālūdeni, darba laikā izdzeru aptuveni 1,5l:)
22.08.2011 16:06 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
man nepatiik majas gatavoto edienu njemt liidzi uz darbu vai skolu.Parasti somaa ir 2 aboli un 2 banani vai ja vakaros jastrada tad vispar noperku paninjas un 2 bananus!
majas eeduu rigtiigaaku eedienu :)
22.08.2011 16:06 |
 
Reitings 1534
Reģ: 29.01.2009
Par olīveļļu
Jāskatās kādas šķiras un spieduma eļļa.
Vislabākā kvalitāte ir Extra Virgin eļļām. Tā ir pirmā spieduma eļļa. Un vislabāk, ja tā ir tumšā stikla pudelē vai arī metāla iepakojumā, jo gaisma eļļas kvalitāti ļoti ietekmē. Nav jēga šo eļļu izmantot cepšanā, jo pie cepšanas temperatūras viņa zaudē savu uzturvērtību un bieži vien piedod ceptajam ēdienam nejauku piegaršu. Vislabāk izmantot pie salātiem, utt.

Nākamā ir Virgin eļļa. Ar šo jau var arī cept.

Un tā viņas sarindojas pēc spieduma.
Sliktākā ir Pomance vai Sansa di Oliva (spiež no pārpalikumiem, kas paliek pēc extra virgin spiešanas).


Neatceros, kurā žurnālā, bet pirms pāris mēnešiem par eļļām bija ļoti interesants raksts. Šis te palika atmiņā. Bet pameklē internetā, domāju, ļoti daudz informācijai būtu jābūt. ;)
22.08.2011 16:08 |
 
Reitings 1534
Reģ: 29.01.2009
http://www.cetrassezonas.lv/lv/produkti/ella/ingredient.php?id=34793

Lūk, te ir ļoti izsmeļoša informācija par to, kā izvēlēties labu olīveļļu ;-)
22.08.2011 16:10 |
 
Reitings 3044
Reģ: 30.06.2010
Es arī parasti sataisu līdzi kādas maizītes, dažkārt kaut kādus salātiņus :-)
Par to olīveļļu - esmu kkur lasījusi, ka labākas esot auksta spieduma olīveļļas. Bet neesmu paŗliecināta (t)
22.08.2011 16:12 |
 
Reitings 1013
Reģ: 27.07.2011
Uz darbu ņemu to kas bijis iepriekšējās dienas vakariņās, ledusskapis mums ir, bet citreiz aizmirstu ielikt un, ja vien nav karsta vasara - nesabojājas ne gaļa, ne zivs, ne krējums.
Dienā izdzeru ap 3-5 l šķidruma, man ir liela krūze, kur puslitrs ietilpst, dienā 3 kafijas, 4-5 tējas krūzes. Un mājās vēl paštaisītu aliču sulu dzeru. Daudz, zinu, bet pieradu, kad skaloju akmeni no nierēm ārā, un tagad, ja tik daudz neizdzeru šausmīgi slāpst.
22.08.2011 16:13 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
1) Šad tad paņemu līdzi no mājām ēdienu, biežāk gatavoju darbā uz vietas, piemēram rīsi ar salātiem, retāk braucu uz veikalu nopirkt kaut ko, piemēram šodien rosolu, no kura man jau slikti metas :-/
2) Visdrīzāk ka nesabojāsies ne viens ne otrs ja neturēsi tiešos saules staros un laukā nebūs ļoti augsta temperatūra, protams skatoties kā, ko un kad esi pagatavojusi, zivis ir augstāka riska produkts.
3) Augstāk jau rodama atbilde.
4) Nevaru izdzert 2 litrus ūdens, neiet iekšā tik daudz.
22.08.2011 16:14 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
1) Agrāk ņēmu vienk mājās gatavotas pusdienas, ko uzsildīju mikrenē. Ja tāda nebūtu, tad droši vien, ka salāti un maizītes būtu topā. Un tur atkal atkarīgs - ir ledusskapis vai nav :-D
2) Nu tā kā Tu droši vien ņemtu pagatavotu gaļu, tad tā nesabojātos. Bet vispār atkarīgs no tā, kā pagatavota un pirms cik ilga laika.
4) Vidusskolā es vienu brīdi ņēmu katru dienu lielo pudeli un dienas laikā izdzērās. Bija arī motivācija, jo atpakaļ 2 l stiept būtu pastulbi :-D

http://silva.prieksgatavot.lv/
22.08.2011 16:25 |
 
Reitings 2226
Reģ: 29.07.2009
Parasti ņemu līdzi tostermaizes - ar desiņu,sieru un tomātiņu (l), vai arī maiziiti ar uzceptu gaļu,kādu kotletiiti,saceptu oliņu, parastie iemetu vēl klāt kādu gurķi vai tomātiņu un ir labu labās pusdienas :-D :-D,saldajā,man mājas cepumiņi/pašas ceptie/,vai arī kāds jogurtiņš. Ja gadījumā aizmirstās kko paņemt,tad veicītī paņemu svaigu baltmaizīti un kasuēto dzintariņu :-P
22.08.2011 16:30 |
 
Reitings 399
Reģ: 29.01.2009
1) Ņēmu uz darbu līdzi dažādas maizītes (visādas-pēc gaumes)- vislabāk rudzumaizi; dārzeņu - gurķus, tomātus; dažādus salātus; vai kaut ko no iepriekšējās dienas vakriņām. Salātus var dažādod, pameklējot receptes internetā ;-)
2) Ņēmu arī gaļu - nekad nesabojājās.
3) jau paskaidrots
4) Es pirms kādiem 3 mēnešiem sāku dzert vismaz 2 l zaļo pašu lasīto tēju (pliku ūdeni negribās). No sākuma bija tā, ka nesapratu, kā var tik daudz izdzert. Bet pie tā ļoti ātri pierod. Un jā, vieglāk, ja ir liela krūze - pus litra :D Ja tā ir skola, tad nav jau jāizdzer visi 2 l skolā :D Skolā izdzer max 1 litru - pārējo mājās (rītā un vakarā) :D Tad nebūs jāstiepj 2 l pudele līdzi. Galvenais ir pierast un atcereties, ka jāpadzer. Organisms ātri pieradīs. ;-)
22.08.2011 16:49 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Es to pašu padomāju, ka skolā jau nav jāzer visi 2 litri :D
22.08.2011 17:47 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Man kaut kā ir iestrādājies tā,ka brokastis paēdu mājās,um tad tik ēdu vakariņas,skolā pa retam kaut ko uzgraužu,bet tā īsti ēst negribas.
Dienā izdzeru kādus 3l ūdens,uz skolu gan nav nācis prātā kaut ko staipīt līdzi
22.08.2011 18:01 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
1) Man pašai visērtāk liekas ņemt līdzi maizītes un šad tad arī kādus salātiņus. Labs variants ir lavašs, kuru var apsmērēt ar majonēzi vai kausēto sieru un salikt iekšā visādas garsīgas lietas, kas pašam patīk :-D .
2) Droši var ņemt līdzi.
3) To es pati gribētu zināt.
4) Cik esmu dzirdējusi, ka nav obligāti jāizdzer dienā tie 2l. Jādzer ir tik, cik gribās. Var jau arī lietot krāna ūdeni (ja tas ir dzerams) vai arī nopirkt to tuvējā veikalā pie skolas, kaut gan ūdens pirkšana man liekas lieka naudas tērēšana.

Man vislabāk padodas cept pankūkas. Nesen izcepu kabaču pankūkas ar sieru. Sarīvēju kabačus, tad sieru, sakūlu 3 olas, visu samaisīju, pieliku labi daudz diļļu, bazilika, ķiploku, var likt arī pētersīļus, pievienoju miltus, lai mīkla biezāk un turās kopā. Mmm, cik gardas pankūciņas sanāca (l)
22.08.2011 18:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits