Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Drošības spilvens

 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009

1.Cik lieliem Jūsuprāt ir jābūt ietaupījumiem, lai nebūtu jābaidās pazaudēt darbu, aizbraukt kaut kur citur utt.

2.Vai Jūs veidojiet „drošības spilvenu” un kā tas jums izpaužas – ai Jūs iekrājiet kaut kādu konkrētu summu un tad iztērējiet, vai ari atlieciet katru mēnesi kādu summu vienalga cik tur arī nebūtu sakrājies? Summa jau nav jāsauc, tik būtība 8-)

3.Vai, Jūsuprāt, var pamest esošo darbu ja ir kaut kāds drošības spilvens, bet nav vēl atrasts jauns darbs?

08.08.2011 16:54 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Saprotu, ka tagad r grūti laiki un visdrīzāk prasīsies pēc viedokļa, ka ja ir darbs , tad arī jāstrādā kamēr ir kur, un ka par drošības spilvenu vispār nav ko domāt, labi, ka maizei ir. Bet man, piemērām, ir tāda situācija, ka tiešais priekšnieks aiziet jau pēc nedēļas un saprotu, ka tādā uzņēmumā, kāds tas veidosies, palikt negribas. Protams, meklēšu tagad kaut ko citu, bet tik ļoti gribās uzrakstīt atlūgumu, ka baidos, ka kādu dienu tā ari izdarīšu, ja pat uz to laiku vel nebūs atrasts cits variants.

Bet ciiem uz kakla jau arī negribās sēdēt, tāpēc arī velos uzzināt kādus piemērus kā ir ar Jums.
08.08.2011 16:57 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
1. Nu, man patiktu, ja man vismaz 3 algas neaiztiktas stāvētu :)
2. pirmkārt, es uzkrāju 3.pensiju līmenī, kuru jau drīz varēšu ņemt ārā, bet darīšu tikai nozīmīgā gadījumā, otrkārt, man vienmēr kontā stāv iekrāta nauda, nekad nenodzīvojos līdz pēdējam. Nu, izņemot, kad ir izdarīts liels pirkums.
3.var, var. tagadējā situācijā es to nedarītu, bet atceros, ka pirms diviem gadiem pusgadu dzīvoju kā nezdarbieks :)
08.08.2011 16:58 |
 
Reitings 1441
Reģ: 09.04.2011
1. arī aptuveni 2-3 algas, vismaz man tā patiktu.
2. cenšos taupīgi dzīvot,nekad nenotērēju līdz pēdējam visu naudu, kas man ir, pat šoppinga laikā pieturos pie manā galvā izdomātajām summām un lielākas nepieļauju. pietam, katru pirkumu, kas nav - pārtika, vai kaut kas tāds, bez kura esmu kā bez rokām, es apdomāju.
3. es pamestu tikai tad, ja man jau būtu piedāvājums strādāt citur, kur man varētu iet labāk ar pašu darbu un naudiņām. neaizietu prom ar domu - ai, citu ko atradīšu. it kā jau tik traki nav, ka nekā, bet nu tomēr risks pastāv, ka varētu neatrast ko labāku, bet gan līdzvērtīgu iepriekšējam, vai pat sliktāku. un līdzvērtīgs darbs man nederētu, jo velti būtu gājusi prom no iepriekšējā.
08.08.2011 17:39 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
1. pāris tūkstoši
2. izteikti neko nekrāju, bet tērēju samērā prātīgi sev neko neliedzot, līdz ar to man no algas diezgan paliek pāri, kas arī uz kartes stāv. ja ir kāds pasākums vai tml., tad zinu, ka man ir lieka nauda. tāpat - neparedzētiem gadījumiem. patiesībā gribētu to naudu vnk izņemt un majās nolikt, bet kaut kā ērtak, ka tā vienmēr ir līdzi.
3. esošo darbu es pamestu tikai tādā gadījumā, ja man tiešām riebtos, ja būtu tur nostrādājusi gadu, lai saņemtu bezdarbnieku pabalstu un, ja man tiešām nevajadzētu satraukties par finansēm, ja es vinnētu Superbingo :D
08.08.2011 17:47 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.01.2009
1.man nav lielu uzkrajumu, tacu tapat nebaidos pazaudet darbu, jo galigi apnicis
2.apzinati speciali nekraju, tacu dabiski kaut kas iekrajas, ko pec tam tereju celojumiem vai kadam citam merkim
3. cik ilgi strada sava pashreizeja darba? Nezinu ka tev, bet man ir taa, ka esmu jau ilgi un jo ilgak seez, jo gruutak aiziet, liekas, ka neko labaku neatradishu utt. Es tava vieta droshi vien butu gajusi prom pirms vasaras, kaut gan vel jau ari var nedaudz pagut izbaudit vasaru, nestradajot
08.08.2011 17:50 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Strādāju jau piecus gadus, un pa šo laiku esmu noraidījusi arī pāris foršus piedāvājumus, jo man tiešām ļoti paticis mans tiešais priekšnieks, bet tagad esmu vīlusies darbā un arī viņā , jo sarunājām, ka pabrīdinās mani, ja ies prom laicīgi, bet tā, ka lielais šefs piedraudējis nebrīdināt, arī pabrīdināja tikai nedēļu pirms aiziešanas... tā gribās mest atlūgumu uz galda, bet bail, ka uzreiz neko labu neizdosies atrast... visur tikai skan - krīze, krīze, krīze :) Saprotu jau, kakrīze :D
08.08.2011 18:01 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Paceļu, var būt ir arī citi viedokļi/ pieredze?
08.08.2011 19:58 |
 
Reitings 1202
Reģ: 29.01.2009
1. Līdzīgi kā citām, man arī kādas 3 algas gribētos, bet reāli nevaru tik daudz sakrāt šobrīd.
2. Man līdzekļi un vajadzības pārāk nesabalansētas pēdējā laikā bija, līdz ar to uzkrātais "spilvens" iztērējās (bet prātīgi iztērējās, nevis niekos). Vispār cenšos 10% no naudas krājkontā ieskaitīt. Tagad pa vasaru un pēc spilvena iztērēšanas rēķini nojukuši, bet rudenī atkal taisīšu jaunus uzkrājumus.
3. Lai mestu darbu pie malas un kādu laiku atļautos dzīvot bez tā, man vajadzētu kādus 1000 latus, bet vispār darbu šais laikos nepamestu, ja vien nebūtu kaut kāds vājprātīgais.
08.08.2011 20:03 |
 
Reitings 912
Reģ: 07.06.2011
Es uzskatu, ka būtu jābūt vismaz LVL 5000, lai ietu prom no darba.
Jā, veidoju drošības spilvenu, nekad nevar zināt, kas var notikt dzīvē, ir uzkrāti aptuveni LVL 2000, bet pusi gribu samaksāt par skolu.
Nu nezinu, es mēģinātu atrast jaunu darbu, paliekot esošajā, neiteu prom, jo nezinu, cik ilgā laikā varētu atrast ko sakarīgu.
08.08.2011 20:07 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Paldies, meitenes, es izlēmu turpināt darbu esošajā darba vietā, bet no rītdienas aktīvi meklēšu ko citu un tā pa nopietno, jo patiesībā jau teicu vairākas reizes, ka gribu kaut ko citu, bet kad radi un paziņas arī bija kaut ko atraduši, speciāli apjautājušies, es vienmēr pārdomāju, un tagad būs tā, ka vairs neviens nemeklēs, būs pašai jādomā, daži jau ņirdza, kad teicu, ka šobrīd tiešām gribu jaunu darbu :) Pārāk biju pielipusi savai vietai :( Un tagad par to maksāju :(

Bet Jūsu viedokļi man ļoti palīdz esošajā drusku jau dpresīvajā situācijā, un ja vēl kāda vēlas padalīties ar domām, pieredzi utt., būšu ļoti pateicīga :)
08.08.2011 20:12 |
 
Reitings 912
Reģ: 07.06.2011
Taurenite - Optimiste, Tu rīkojies pilnigi pareizi. Es arī pašlaik meklēju ko citu, bet gribu iet prom, atrodot patiešam, kaut ko labāku.
Tā jau darbs ir ok, taču nekāda izaugsme mani negaida šajā darba vietā.
08.08.2011 20:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!