Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Parunājam par - 2! Grāmatas!

 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010

Tā kā ir tēma par filmām, tad varbūt parunājam arī par grāmatām! Vasara ir tas laiks, kad guļot saulītē ir laiciņš palasīt kādu grāmatu, tāpēc būtu jauki jau uzreiz izdomāt, kuras grāmatas būtu vērts izlasīt! Tāpēc ==>

* Kuru grāmatu Tu varētu ieteikt kā vienu no labākajām, kas noteikti būtu jāizlasa?

* Kuru - tieši pretēji - neieteiktu lasīt nemaz.

* Kura ir grāmata, kas tieši Tev ir devusi/iemācījusi visvairāk?

Grāmatu žanri nav svarīgi - man patīk visādi, un domāju, ka daudzām šejienes meitenēm tāpat. :-)

25.05.2011 21:11 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
:-)
25.05.2011 21:11 |
 
Reitings 1592
Reģ: 29.01.2009
*šobrīd lasu Krusttēvu, to arī varu ieteikt. tad vēl, ja kāda vēl nav izlasījusi, tad vismaz vienu Remarka darbu iesaku- viņš vēl joprojām mans favorītrakstnieks. ja gribas trīcošu sirdi un kvalitatīvu spriedzi, tad noteikti iesaku Stīvena Kinga grāmatu "četri pēc pusnakts". vnk dievīgi. (l) ja gribas sūro grāmatu, tad iesaku Imre Kērtesa "bezliktenis".
*grūti pateikt, tādas ļoti nelasāmas grāmatas vēl nav manā ceļā gadījušās
*Ričarda Brensona "Loosing my virginity"

un pa vasaru plānoju izlasīt tās grāmatas, pēc kurām taisītās filmas mani iespaidojušas, kas ir- Džeina Eira un Veronika grib mirt. :)
25.05.2011 21:19 |
 
Reitings 209
Reģ: 07.06.2010
*Lasu ļoooti daudz un ir neskaitāmi darbi, kurus uzskatu par ģeniāliem, bet O.Vailda "The Picture of Dorian Gray" ir viena no visu laiku mīļākajām grāmatām.
*Manuprāt, katram pašam ir jāiepazīstās ar konkrēto darbu, lai varētu izteikt savu vērtējumu, tādēļ nav grāmatu, kuras neietektu lasīt. Bet kā vilšanās man ir latviešu postmodernie darbi.
*Jau vairākas reizes esmu pieminējusi, bet M.Ņūtona "Dvēseļu ceļojums" atklāja pavisam jaunu pasauli un apstiprināja manas pāris teorijas. Ne visi varēs izlasīt, bet tiešām lieliska grāmata.
25.05.2011 21:20 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Remarks-3 draugi. Vispār vajadzētu pārlasīt (l)
Bulgakova Meistars un Margarita.Dievīga. (l)
Varbūt kāda lasījusi vel kko no Bulgakova?
25.05.2011 21:21 |
 
Reitings 62
Reģ: 29.01.2009
Mana vismīļākā grāmata ir Vienpadsmit minūtes (Koeljo). Pārlasu ik pa laikam. Vēl no pēdējām aizrautīgi lasīju Bada spēles - 1.daļa vnk nozaga smadzenes, nākamās tādas so so.
Pamatskolā izlasīju Vējiem līdzi, tas bija mans top romāns ilgu laiku, klasika.
25.05.2011 21:22 |
 
Reitings 744
Reģ: 29.01.2009
nevaru iedomāties šobrīd nevienu grāmatu,ko neieteiktu, bet ļoti labas grāmatas ir G.G.Markesam, Vailda darbi arī ir vienkārši kolosāli,un jau iepriekš minētā "Doriana Greja ģīmentne" ir mans mīļākais Vailda darbs, arī Remarks, vēl man patīk Ians Makjūans. :)
25.05.2011 21:27 |
 
Reitings 744
Reģ: 29.01.2009
ak jā, arī Kolīna Makkalova, visas viņas grāmatas,ko līdz šim esmu lasījusi mani ļoti iespaido,tiešām lieliskas grāmatas. (l)
25.05.2011 21:29 |
 
Reitings 190
Reģ: 12.01.2011
Esmu liela grāmatu mīļotāja, kādreiz gan lasīju vairāk, bet šajā jomā kvantitāte (vai tās izmaiņas) mīlestību nemazina. :)
*Ieteikt nevarēšu, jo tad te būs milllllzīgs saraksts, bet svaigāk pārlasītā ir Andras Neiburgas "Stum stum". Nesaku, ka must have grāmata, bet ir vērts ar to iepazīties, ja vēl nav zināma. Šobrīd procesā ir Dostojevska "Idiots" . Jau trešo reizi pārlasu.

*Laikam tāda vēl nav gadījusies pa ķērienam.

*Katra grāmata pat ne māca, bet, gribētu teikt, iedod kaut ko savu - kāda raitu un garšīgu valodu, kāda - interesantu sižetu, kāda sasaucas tieši ar manu personību. Izklausīsies dikti pareizi, bet laikam no katras grāmatas gūstu kādu baudījumu.

Un par jau pieminēto "Džeinu Eiru"- pagājušogad atvaļinājumā dzīvojos pie jūras un mans ikvakara rituāls bija uz divām stundiņām pazust pie ūdens ar šo grāmatu padusē. Man patika. (l)
25.05.2011 21:30 |
 
Reitings 2170
Reģ: 29.01.2009
Man patīk latviešu klasika - Elīnas Zālītes "Agrā rūsa", Jaunsudrabiņa "Aija", Grīna "Dvēseļu putenis". Arī salīdzinoši jaunā Grūtupa "Maniaks" man ļoti patika.
No lasītajām grāmatām man nepatika Gossip Girl. Pilnīgi tukša.
Gandrīz katra grāmata man kaut ko iemāca. Tagad "mācos" no Osho "Drosmes" un "Brīvības".
25.05.2011 21:34 |
 
Reitings 1592
Reģ: 29.01.2009
ā, no latviešiem varu ieteikt Vilkaču mantinieci (Ilona Neimane laikam), vairākas reizes esmu izlasījusi un vienmēr patīk :)
25.05.2011 21:38 |
 
Reitings 1457
Reģ: 18.03.2009
Koelju man ļoti patika aptuveni pirms 5-6gadiem, biju kā "saslimusi" ar viņu, guvu vienu atziņu pēc otras, tagad viņa darbi vairs nešķiet kaut kas ļoti īpašs..
pēc Koelju man topā bija Remarks, lasīju grāmatu pēc grāmatas, vēl joprojām patīk Remarka darbi.. paralēli, protams, lasīju arī citu autoru darbus!
tagad aptuveni pusgadu neesmu rokā paņēmusi nevienu grāmatu, bet stāv kaudzīte ar grāmatām, kurām drīz ķeršos klāt, tās mani jau sen gaida :-D kaudzītes augšgalā ir "Biljards pusdesmitos" un "Parmas klosteris" :-)

nav neviena tāda grāmata, ko neieteiktu.. vnk ir grāmatas, kurām nav "īstais laiks", tieši tā es lasīju "Meistars un Margarita", tikai ar trešo piegājienu izlasīju un man iepatikās! :-)


grāmatas kas man ļoti patika - Francs Kafka "Process", Patriks Ziskinds "Parfīms", Džordžs Orvels "1984", jau pieminētais "Doriana Greja ģīmetne", Makkalovas "Dziedoņi ērkšķu krūmā"... utt.. varētu ilgi turpināt
25.05.2011 21:44 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Vor Grūtupa MANIAKS mani reāli aizrāva-nevarēju sagaidīt, kad tik varēs lasīt :)
pašlaik lasu ĒD.LŪDZIES.MĪLI, bet kaut kā neaizrauj, bet lasīšu, jo es nevaru pamest grāmatu pusratā.
25.05.2011 21:46 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man, savukārt, "The Picture of Dorian Gray" nav tuvākais Vailda darbs. Iespējams, tādēļ, ka gaidīju daudz.. Iespējams, tādēļ, ka saskatīju daudz no sevis.. to, ko nemaz nevēlējos redzēt. Tāda tipa ir Balzaka "La Peau de chagrin"... mani tā, šķiet, uzrunāja vairāk.
Bet vispār, pateicoties Carlene, būs jāparlasa abas un jāsalīdzina iegūtais.
No Vailda, manuprāt, labākā, dvēseli ārā raujošākā, aizkustinošākā un.. vienkārši tāda, kuras autora priekšā gribas noliekt galvu un paklanīties.. "De Profundis", jā. Mani vairāk fascinē viņa spēja, viņa domāšanas struktūra, viņa talants... tas ir tik acīmredzams šajā darbā!

Manā skatījumā, grāmatas, kuras noteikti ir jāizslasa un, kuras, manā skatījumā ir tuvu šedevriem, ir:
- Bulgakovs "Meistars un Margarita"
- Remarks "Rietumu frontē bez pārmaiņām"
- Igo "Cilvēks, kas smejas"
- Nīče "Tā runāja Zaratustra"
- Platons "Dialogi"
..un, protams, viss no Vailda! :-D :-P Vismaz "De Profundis", "The Importance of Being Earnest" un jau minētais Dorians Grejs...

Par Latvijas autoru postmodernismu.. jā, atceros, kā skolas laikā tikām iepazīstināti ar sonetiem no līnijām un tamlīdzīgiem inovatīviem brīnumiem, kuriem ir tikai attāls sakars ar to, ko esam pieraduši saukt par literatūru.. Bet tas ir postmodernisms. Es, piemēram, joprojām neesmu izlasījusi Džoisa Ulissu, bet es to noteikti vēlos izdarīt.
Vispār, šķiet, ka man nav tādas grāmatas, kura būtu izrādījusies "nederīga"... kādu laiku biju aizrāvusies ar OSHO, taču jau kādu laiku mani vairs neuzrunā... taču tas nebūt nenozīmē, ka nekad nav uzrunājis. Droši vien varēju iztikt bez "Eat. Pray. Love. " lasīšanas, bet tajā mirklī tās bija emocijas, kurām šī literatūra piestāvēja, tādēļ neieteikšu neko tādu, ko nevajadzētu lasīt. :-P

Pēdējais punkts ļoti sasaucas ar manis iepriekš teikto - katra grāmata, vismaz man, attiecīgajā laikā ir kaut ko devusi. Interesi zināt, vēlmi iegūt, kaisli mācīties... ar azartu un intrigu paša procesa laikā. Es gan esmu dzejas cilvēks, tādēļ varu ieteikt pārlasīt Skujenieku, Elsbergu, Vācieti, Zālīti, Elksni... arī Cvetaeva, Jeseņins, Ahmatova.. Raupa pēdējais krājums ir tik, tik, tik... vietā un laikā precīzi trāpīts!
25.05.2011 21:50 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Ups. Es nedaudz aizrakstījos. Bet atcerējos, ka ir tomēr kas tāds, ko es neieteiktu lasīt (es nesaku, ka nevajag lasīt... bet es īsti neredzu lielu jēgu un iemeslu to darīt) - Ikstenas "Amour Fou".. man šķita tukši un jau lasīti.. it kā centās uzrakstīt kaut ko jaunu, bet par vārdu savārstījumi jau redzēti..
25.05.2011 21:53 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Te Brensonu minēja... kopš izlasīju Mandelas un Annana biogrāfijas, Brensons vairs i tuvu nestāv! (s)
25.05.2011 21:57 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Ne tik daudz iemācījusi ko,bet ļoti aizrāva ''Meitene ar pērļu auskaru''.
Reti,kad laika palasīt,bet viena cosmo meitene ieteica grāmatu ''Brida'' to arī sākšu drīzumā lasīt.
Meistars un Margarita man arī patīk.

Ko neieteiktu lasīt?Hmm nu mani neaizrauj ''Krēslas'' rakstniecas darbs ''Klejotāja'' un vēl tā kaudze,kas saražots,kaut kas nav.
25.05.2011 22:06 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Man pašai tiešām nepatīk Krēsla un citi tās autores darbi.
25.05.2011 22:10 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Man patīk Agata Kristi! (l) Bte tā jau ir tikai tāda vakara aizraušanās, ko var šad, tad palasīt ;-)
25.05.2011 22:16 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.01.2009
Man loti patika Jon Krakauer - Into the wild! Ta gramata man prasija tikai divas dienas un vel joprojam atceros citatus!
25.05.2011 23:01 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es ari lasu Agati Kristi-man loti patik salidzinat amerikanu un anglu valodu!Ta atskiras-saprotu ,ka ta vel ta "veca valoda"-man biezi japrasa viram ,ko tas un tas nozime,jo britu valoda tomer atskiras! |-)
Vienmer prata Zola"Damu paradize"-loti gribetu parlasit ,tagad pec daudziem gadiem! :-)
25.05.2011 23:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits