Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

SKAUDĪBA!!! :D

 
Reitings 2059
Reģ: 29.01.2009

Bieži vien te dzirdu pa labi,pa kreisi mētājam vārdu-skaudība! Nu lūk,kā par laimi,netīšām uzgāju rakstiņu,pietam,ar vel ar visu definīciju-"Kas ir skaudība?" ------>

Kas ir skaudība?

Latviešu folklorā tiek izdalītas baltā un melnā skaudība. Atšķirības starp abām nav tajā, ka viena ir mazāk bīstama nekā otra, bet gan faktā, ka tās abas ir atšķirīgas izjūtas. Ja melnā skaudība ir tā, kas cilvēku mērķtiecīgi ved izmisumā, vairo negatīvismu un būtībā iznīcina, tad balto skaudību uzskata par drīzāk motivējošu. Tiek uzskatīts, ka baltā skaudība nenodara ļaunumu citiem, bet pašam tās izjutējam var kalpot par sava veida motivāciju, lai kaut ko paveiktu vai sasniegtu.

Taču cik patiesi ir šie apgalvojumi reālajā dzīvē? Kas notiek situācijā, kad cilvēkam neizdodas sasniegt to, par ko viņš apskauž līdzcilvēku? Vai tad baltā skaudība nepārvēršas tajā pašā melnajā skaudībā? Psihologi apgalvo, ka skaudība ir un paliek skaudība. Arī baltā skaudība ir tā pati melnā skaudība, ko paši cilvēki ietērpuši baltā krekliņā un mēģina iztēloties, ka tas ir kaut kas pozitīvs.

Kas jums sakāms par skaudību?

24.05.2011 17:52 |
 
Reitings 2059
Reģ: 29.01.2009
...
24.05.2011 17:54 |
 
Reitings 2186
Reģ: 12.07.2009
Latvietis pēc dabas ir skaudīgs un nenovīdīgs. Te, piemēram, tikko bija diskusija par krūšturiem (http://cosmo.lv/mine/forum/24/topic/93184?rand=1062208444). Dažai labai skauž, ka citai krūtis lielākas un nu ņemās savu negatīvismu spļaut ārā. Pretīgi lasīt.
Turklāt skauž, parasti, sievietes. Vīrieši ļoti reti.
24.05.2011 17:58 |
 
Reitings 671
Reģ: 29.01.2009
Nekad neesmu par to tā domājusi. Manuprāt skaudība vairāk attiecās uz bērniem. Kā jau saku manuprāt. JO , es nejūtu ne pret vienu skaudību. Tas liekas tā bērnišķīgi, naivi.
Protams redzu ka citiem iet labāk, vai ir labāka forma, augums, mašīna, bet nekad nedomāju ai kā es apskaužu. Jā bērnībā, tā bija, man skauda, ka citiem ir foršākas lelles vai velosipēds.
Tās ir manas domas, būs interesanti palasīt, ko domā citas :)
24.05.2011 17:58 |
 
Reitings 257
Reģ: 29.01.2009
Man tieši otrādi, liekas ka esmu kļuvusi skaudīga..bērnībā bija kaut kā vienalga, kaut arī uzaugu diezgan nabadzīgā ģimenē starp bagātiem kaimiņiem spēlējāmies vienā smilšukastē.
Pamanu ka man skauž ka citiem ir labs darbs, bet es kuļos un kuļos un nekas nesanāk, tāpat par draudzenēm kuras jau izveidojušas tik skaistas attiecības precas ir bērni ..
Tādos brīžos saku sev neskaud, bet cīnies, lai dzīvē augstāk tiktu.
24.05.2011 18:05 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Tajā rakstā minētais ir sen zināms.patiesība.

Man nekas vispār nekas melni neskauž.
Dažreiz es, protams, nodomāju: forši, kaut man tā būtu :)
bet ne ļauni.
24.05.2011 18:11 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Ja par to diskusiju ir tēmāts uz manīm,tad varu pateikt ka ne sūda man neskauž,ne tāpēc sāku rakstīt.
24.05.2011 18:11 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
a kur palika zaļā skaudība :-O
24.05.2011 18:13 |
 
Reitings 2925
Reģ: 29.01.2009
melnā skaudība man ir tāds bieds,jo cenšos izvairīties no tādas un ikdienā komunicēt ar cilvēkiem,kam ir sakārtota sava dzīve un viss ir kārtībā,jo no apkārtējo melnās skaudības esmu cietusi pamatīgi..
es piekrītu,ka baltā skaudība ir motivējoša,tas ir labi pateikts.
24.05.2011 18:20 |
 
Reitings 2486
Reģ: 10.06.2009
Nezinu, man vispār pēdējā laikā no vārda "skaudība" nelabi metās, jo viss negatīvais, ko pasaki, tiek traktēts kā skaudība!Piemēram,ja Tu pasaki,ka Tev nepatīk kādas meitenes mati,tas nebūt nenozīmē, ka tev skauž,ka pašai tādu nav :-D nu sviests kaut kāds! :-D šajā forumā tas vispār ir spilgti izteikts!nesaprotu, vai tas ir vārdu krājuma izteikts trūkums vai vienkārši stulbums, bet nu tā ir ;-)
Nu, protams, ka ir tāda lieta man kā baltā skaudība!piemēram, ja kādai ir izteikti smuks augums, kura man nav!Nu jā, es padomātu,ka tādu gribētu, un visdrīzāk arī pateiktu meitenei, ka viņai ir skaistas formas! :-D
man pēdējā laikā ļoti nepatīk, ka meitenēm viss ir līdz riebumam nedabisks- krūtis, mati, nagi, skropstas u.c.-, bet tas nenozīmē, ka man skauž, ka pašai nav melones :-D
24.05.2011 18:39 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Man arī brīžiem besī tas,ka ja pasaka kko negatīvu,ka kkas nepatīk utt-uzreiz skauž.Nu nav tā.
Man parasti mēdz būt pozitīvā skaudība.Piemēram,es pozitīvā nozīmē apskaužu meitenes kam ir čirkaini mati.Tas ir bez maz kā mans sapnis un tāpēc mēdzu skatīties,priecāties par tādām un domāt cik forši,žēl ka man nav.
Vai arī apskaužu pozitīvā nozīmē tādus cilvēkus,kas pelna naudu darot to,kas patīk,jo man tas vnk šķiet tik labi,ka tā var.
Nu tā apmēram.
24.05.2011 18:49 |
 
Reitings 3074
Reģ: 15.01.2010
Baltā skaudība man piemīt. Es labā nozīmē apskaužu kādus veiksmīgus,laimīgus cilvēkus.Priecājos par to,ko es arī vēlētos panākt ;)

Bet ļauni neko neskaužu,nav man tāda īpašība izstrādājusies;)

Pašai visvairāk nācies saskarties tieši ar noskaušanu. Kad ko ļoti vēlos,vai kas drīz notiks,tad izstāstot kādam, tas nepiepildās,jo noskauž.
Savā dzīvē arī esmu jau sapratusi,kuri ir tie cilvēki un distancējos no tiem ;)
24.05.2011 18:54 |
 
Reitings 1569
Reģ: 25.07.2010
Es pēdējā laikā esmu sapratusi, ka uz skaudību, kā tādu esmu ļoti uzņēmīga - līdz , ko kāds paslavē : Tev tik skaisti atauguši nagi - nolūzt. Pirms gada es biju baigā klačiņa un stāstīju , cik man labi iet attiecībās utt, drīz vien sākās ar draugu kašķi, ka mazliet pietrūka un mēs nebūtu vairs kopā.
Jau no 7klases stāstīju visiem savus mērķus, kur tālāk studēšu , kādu profesiju vēlētos, biju arī cītīga mācībās un tiecos pēc visa , ko vēlos, bet kad pienāca laiks , kad vajadzēja stāties augstskolā, kurā ļoti vēlējos viss gāja greizi, eksāmena līmenis sū*īgs,iestājeksāmenā galīgu šaizi nolaidu un nekā. Tā arī paliku, bez sava sapņa.
Vispār tagad turos pie teiciena - Jo mazāk, par tevi zin, jo labāk tev klājas. Un tā arī ir :-)
Par to balto skaudību pareizi teikts, ka tā kalpo kā motivācija :-)
24.05.2011 18:55 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Katte-es tev loti piekritu !Man ari biezi liekas,ka tev! :-) Man loti patik ,ka tu vienmer saki ,ka ir!Tada atklata runasana loti noder,jo ,es ,piemeram ,vienmer padomaju-bet ja nu ta ir?Cilvekiem nepatik kritika,gruti pienemt!
Skaudiba-man laikam nav,tomer jaatzist ,ka kadreiz man ir ZEL ,ka man nav tas ,kas tam otram!Man neskauz -vienkarsi pasai ari gribetos! :-D
24.05.2011 20:24 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
he, es jau gribēju rakstīt, ka es esmu skaudīga, bet Emanuelle to pateica tā kā es jūtu dažreiz par to, ka ir žēl. Man skauž, ka kādam citam ir kas labāks, bet tas nenozīmē, ka es gribu lai viņam tagad ietu slikti. Es vienkārši arī gribu to labumu :D Bet es skaudību tā neizrādu, man paskauž un tad es klusi stūrītī bēdājos, bet tas vairāk ne tik daudz kā plika skaudība, bet zems pašvērtējums
24.05.2011 21:23 |
 
Reitings 1245
Reģ: 17.04.2009
Protams, man tā piemīt, bet nedaudz un uz īsu brīdi.Stūrī nesēžu un vudū lelli nebakstu ar adatu :D Jo vienmēr tam otram cilvēkam ir kaut kas ,ko es sev negribētu.Un, visu apsmadzeņojot, saprotu,ka labāk ir tā,kā man ir.
24.05.2011 22:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits