ar ironija par izglītību :(

 
Reitings 436
Reģ: 08.04.2010

Negribas to rakstīt bet tā, diemžēl ir (e) daudzas meitenes, kas ieguvušas augstāko strādā narvesen vai apģerbu veikalos.Tā kā konkurencu uz darba vietām lieta, tas pat prostos darbos priekšroku dot izglītotajiem. Zinu cilvēkus, kam ir augstākā PR, straptautisko attiecību, reklāmas jomā, bet darbu nevar atrast.Man viens paziņa, pirmā kursā dabūja darbu juristu birojā, jo tur iekārtoja viņa mātes brālis. Viens biezais teica savam dēlam, ka mācīties nav jēgas, jo tāpat visu var pa blatu, nevis ar izglītību iegūt.

23.05.2011 19:38 |
 
Reitings 879
Reģ: 29.01.2009
man ir aizdomas, ka LV situācija ievērojami varētu uzlaboties jau vien no tā, ka cilvēki paši beidzot sāktu uzņemties atbildību par savu rīcību, izvēlēm utt..
23.05.2011 20:08 |
 
Reitings 138
Reģ: 29.01.2009
Es bez iglitibas un sakariem dabuju darbu, un lai gan pagaidam samaksa nav diez ko liela, toties man ir ljoti plashas iespejas kāpt pa karjeras kāpnēm. Es vairāk domāju, ka visu izsaka vēlme un cīņas spars, nevis izglītības un pieredze. Vajag tikai mācēt sevi reklamēt :D
23.05.2011 20:10 |
 
Reitings 18
Reģ: 28.04.2011
Jā, šāda lieta ir novērota.... cik labi, ka tagad ir ārzemes kur piepelnīties haha.

bet ja nopietni, mācaties, visi mācaties. vienu grādu vai divus... šobrīd man ideja ir mācīties kamēr nostabilizēsies ekonomika pasaulē kaut cik.. lai varu mierīgi atrast darbu, nevis iegūt tīri labu diplomu un tad pē, sēdi mājās. Lai gan pat nezinu vai vēlos strādāt savā nozarē.

bet mācoties šeit esmu daudzreiz no lektoriem dzirdējusi, vienalga ko tu gribi strādāt, pat par apkopēju, viņi sāk prasīt augstāko izglītību.. tas sāk parādīties visā eiropā... JO, tas ka cilvēks ir izmācījies augstāko izglītību nozīmē ka viņš ir mērķtiecīgs, centīgs, precīzs un gudrs. tādus cilvēkus grib pieņemt darbā, nevis kaimiņu Koļu kas knapus 4 izvilka 9 klases eksāmenos un aizpirda kaimiņam malku skaldīt.
23.05.2011 20:13 |
 
Reitings 345
Reģ: 21.07.2010
Esmu 4 gados izceptais PR-ščiks. Toreiz to programmu izvēlējos, jo tā bija vispārīga, nebija šaura specialitāte. Lai gan savā specialitātē nestrādāju(bet augstskolas diploms palīdzēja pie darba iegūšanas), savu izvēli nenožēloju, jo apguvu daudz ko jaunu un noderīgu.
23.05.2011 20:16 |
 
Reitings 1245
Reģ: 17.04.2009
nozīmē ka viņš ir mērķtiecīgs, centīgs, precīzs un gudrs.


Diez gan padārgs veids,kā pierādīt savas rakstura īpašības :D
23.05.2011 20:17 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Ha, man šķiet, ka man izglītība inteliģenci un redzesloka paplašināšanos nav devusi, piedodiet un atvainojiet. :-D Es vienmēr esmu bijusi tāda, kāda esmu, zinātkāra arī bez skolas, un spējīga runāt par ļoti dažādām tēmām. Es uzskatu, ka gudram un apņēmīgam cilvēkam papīrs nav vajadzīgs. Pasaulē veiksmīgākajiem cilvēkiem, dažiem pat skola nav pabeigta, kur nu vēl universitāte. :-) Kamēr LV pilns ar tādiem, kuriem papīrs ir, bet galvā, diemžēl, gandrīz nekā.
Kādēļ es mācos? Laikam tādēļ, ka neuzskatu sevi par tik gudru, apņēmīgu un izsisties spējīgu, jo principā, manis izvēlētajā profesijā ir izcili paraugi bez izglītības. Pat vairākums.
23.05.2011 20:27 |
 
Reitings 800
Reģ: 10.10.2010
Lai dabūtu labu darbu, nevajag daudz.
1. Zināt, ko tieši gribi un kas padodas, lai tas darbs tiešām ir tas, kuru tu vēlies. Nevis pagaidu varians ,jo vajag piķi.
2. Rūpīgi izpētīt darba piedāvājumu un kompāniju; Mērķus ,uzskatus u.c.
3. Uzrakstīt saturīgu motivācijas vēstuli, kur nav tikai standarta frāzes, bet nebaidīties likt iekšā: es uzskatu, manuprāt, mana dzīves filozofija.. un darba devējs būs priecīgs dzirdēt idejas un entuziasmu ar kādām tu nāc pie viņa.
4. Darba intervijā censties uzķert, ko darba devējs grib no tevis dzirdēt.

Vislabākais ir patrennēties gan mājās, gan protams iet uz visām arba intervijām, ko piedāvā.
23.05.2011 21:10 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
es teiktu,ka ir tā - ir tie,kam ir jāmācās un daudz jāstrādā un tad saņem ko pelnījuši un tad ir tie,kas var nemācīties,bet kam ir štuks un aiziet,tikai vajag zināt ko grib un darboties.un tā tas būs veinmēr,būs biznesmenis ar 9.klašu izglītību un būs biznesmenis ar maģistra izglītību..un..kurš ir labāks?!
23.05.2011 22:16 |
 
Reitings 135
Reģ: 09.12.2010
Hmmm, ne jau visiem vecāki var palīdzēt ar studiju naudu, ne visi var tikt budžetā, ne visi grib ņemt kredītus.
Ir daudz iemeslu, kāpēc cilvēki nestudē - ne tikai tāpēc, ka muļķis vai neko negrib sasniegt. ;-)
Un piekritīšu, ka daudzi bez augstākās ir spējīgāki, nekā tie, kuri pa taisno no videnes ielekuši universitātē, ne reizi dzīvē nav strādājuši. Ja es būtu darba devējs noteikti neskatītos tikai pēc papīra. :-)
23.05.2011 22:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits