Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Velosipēdi un to drošība.

 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009

Sveikas! :) Ir te kāda aktīva riteņotāja? Velo sezona nu jau kādu laiku klāt, domāju par jauna velosipēda iegādāšanos. Velosipēds, kuru noskatīju, ir vidējas dārdzības, nekas super dārgs, bet gluži lēts arī nav, toties tāds, kurš pievērš daudz uzmanības un zaglim noteikti iekritīs acīs pirmais.

Jautājums - vispār riskējat atstāt kaut kur? Es zinu cilvēkus, kuri ja kāpj nost no saviem velosipēdiem, tad stiepj līdzi visur vienmēr telpās iekšā. Ja attiecīgajā vietā neļauj ienest velosipēdu, tad neiet vispār. :-D Sāk likties, ka arī nāksies tā darīt, jo mati ceļas stāvus, cik ļoti, ļoti bieži zog, pat gaišā dienas laikā un pat šķietami ar kvalitatīvām, dārgām slēdzenēm aizslēgtus.

23.05.2011 07:24 |
 
Reitings 4604
Reģ: 11.05.2010
Nekad jau nevar zināt vai ir droši, bet nu..

re ku šāds likās drošs, tpc tika nopirkts:

www.trelock. de/web/en/produkte/fahrrad-schloesser/buegelschloesser/ 8001650_BS_450.php


maksāja 40 ls...

un starp citu,vajag izvēlēties mazāk uzkrītošu velo :D vai arī mēģināt likt velo tur, kur kameras ir :D
vai darīt kā daudzi, neiet iekšā tur, kur nevar velo ievest :D
23.05.2011 11:54 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
man ritenis stāvēja šķūnītī pie mājas,nospēra.tagad mamma neatļauj jauno riteni nekur atstāt,tikai dzīvoklī.. :-D nedomāju,ka droši atstāt kaut kur vienalga ar kādu saslēgu.
23.05.2011 12:18 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
zinu draugu, kurš turēja ļoooti vecu, sarūsējušu un pilnīgi bez mantiskās vērtības riteni pieslēgtu pie staba (kojās) nedēlu pastāvēja - pēc nedēļas nospēra.. baigi viņš nepārdzīvoja, jo nopirka pa 5 Ls, viņš baigi nepārdzīvoja, jo no tāda riteņa tiešām zaglim nebija nekāda labuma.. bet tomēr kāds nozaga.. morāle - zog visu, kas nekustās...
Vēl vienam draugam pieslēgtu riteni zem novērtošanas kameras dienas laikā nozaga.. lai gan viņiem birojā ir apsargs, kas kameras vēro un tas zaglis izrādās, ka esot pa pa biroju izšeptējies.. parunājies... uz toleti aizgājis .. un kamerās tas viss redzams.. nav viņiem kauna..
23.05.2011 12:27 |
 
Reitings 4604
Reģ: 11.05.2010
Nu jā, par to ka zog arī itkā mazvērtīgus un visu kas nekustās, protams..

par tām kamerām domāju, ka jāliek, lai gadījumā ja nozog, var policijai video parādīt, un tādā gadījumā ir iespēja atrast zagli vieglāk :)
23.05.2011 12:29 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
tam puisim, kuram bija labais ritenis un zem novērošanas kamerām - tāpat neatrada to zagli, lai gan birojā sekretāre viņu pat redzēja (!!!), jo viņš ienāca iekšā un uz tualeti izgāja (bezkauņa tāds) - gāja ārā un nospēra riteni... cik jauki... policija, protams, ka neatrada... zaglim kapuce bija galvā un seju baigi redzēt nevarēja.. ar to pašu viss beidzās...
23.05.2011 12:35 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Ja nav normalas novietnes, kur pieslegt riteni, tad ari nesos ar visu velo ieksha. Un patiesiba, kopsh regulari parvietojos ar velo, arvien biezhak izvelos tas iestades, kur ir padomats par ritenjbraucejiem kaut vai minimali un ir uzstadita novietne, lai nav jaskrien un jamekle, pie kura staba var pieslegt riteni..
Jasaka, ka uz neilgu laiku, protams, atstaju riteni pieslegtu novietne. piemeram, pie veikaliem, saloniem. Bet nu aizbraukt uz Alfu, atstat riteni un aiziet uz kadas 3 stundam nerisketu. Nav ta droshibas sajuta tik liela! No otras puses, nevar jau ari iesligt galigaa paranojaa - nu zog tak, gan somas, gan makus, gan mashinas..Tapec jau nesedesim majas un neradisim degunus uz ielas.
23.05.2011 14:34 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Izvēlēties mazāk uzkrītošu velo - to es nekādi nevaru darīt. :-D Man velosipēds ir stila elements, ilgi domāju, un galu galā sapratu, ka tomēr nevaru noturēties nenopērkot tādu, kurš man tiešā nozīmē liksies SKAISTS. :-) Tādu arī izvēlējos. Ja nāksies paciest nost nekāpšanu - pacietīšu, ko darīt? :D
Un par tām slēdzenēm - es tomēŗ esmu lasījusi, ka arī 40 latus dārgās zagli neapturēs, tādēļ arī uz to nepaļaujos. Varbūt vienīgi kaut kāda čipa iebūvēšana + signalizācija + vismaz divas slēdzenes, kuras ilgi jāver vaļā, tad tas var būt ir 100% drošs komplekts.
23.05.2011 15:52 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Zakjis*, tomēr velosipēdus zog biežāk nekā nosauktās lietas. Diemžēl, starp paziņām atrast cilvēku, kuram ir nozagta soma, maks, vai mašīna atrast ir daudz grūtāk. Velosipēdus gan - katram ir kāds stāsts par šo tēmu. Man pagaidām nē, jo līdz šim ilgākais laiks, uz kuru esmu atstājusi ir 20 minūtes un acīmredzot, paveicās, ka nekas nenotika.
Bet tomēr man tas velosipēda nozagšana būtu visai traģiska, maku vai somu pārdzīvotu, pie tam tur nekā tik vērtīga nav, banku kartes vismaz var bloķēt, dzīvokļa slēdzeni nomainīt, savukārt mašīnas jebkurā gadījumā grūtāk gan nozagt, gan parasti ir labāk aizsargātas. Man kā studentei, nav naudas maksāt apdrošināšanu vai kaut kādas izsekošanas ierīces pievienošanu manam velo. Bet ja, tfu tfu tfu, nozagtu, tad pie jauna vēl iiiilgi netiktu, jo nav nekāda mazā summa. Tādēļ tomēr uztveru šo visu nopietni un ja nevarēšu atstāt un būs jāiet tikai uz tām iestādēm kur drīkst ievest - nāksies vien! :-)
23.05.2011 15:58 |
 
Reitings 1655
Reģ: 27.08.2010
Ikdienā izmantoju LU JF velo novietni. Novietni nezinātājs nemaz neatradīs- atrodas pagalmā, ieeja caur vārtiem, pie vārtiem sēž apsargs. Tā ir vienīgā vieta, kuru uzskatu par gana drošu, lai savu velosipēdu atstātu. Pārāk dārgs un savā ziņā pat eksluzīvs braucamais man ir, lai es tā riskētu.

Ja dodamies uz veikalu, parasti pieslēdzam, bet uz minūtēm 20, bet nu- ar drebošu sirdi.

Un, jā, slīpētam zaglim, neviena slēdzene nav par sarežģītu, to diemžēl derētu atcerēties.
23.05.2011 15:58 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
GPS čips IR variants... un labs variants, jo kurš gan zinās, ka tev tāds čips ir... tik.. protams, arī zagļi nav muļķi un gan jau ka arī viņi mēdz pārbaudīt vai nav čipu (nu vismaz krutākiem riteņiem) ir dzirdēts par visādām GPS signālus bloķējošām iekārtām utt... bet nu ar tādu čipu vismaz lielāka drošība..

Bet par slēdzenēm - nepiekritīšu, ka augstākās kvalitātes slēdzenes būtu viegli atdabūt vaļā.. kaut kur redzēju raidījumu par velo drošību - un tur šie mēģināja pārgriezt tos labos pakaviņus (ar kaut kādu 6 drošības pakāpi) - to nevarēja izdarīt...

Bet vēl ir stāst, ka viens puisis, kas strādāja velo veikalā - esot redzējis kā pie Operas (!!!) kāds ar fleksi (vai kaut ko tamlīdzīgu) pārgriež to U pakaviņu.. tā kā - ja gribēs - paņems...
23.05.2011 16:00 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
GPS čips IR variants... un labs variants, jo kurš gan zinās, ka tev tāds čips ir... tik.. protams, arī zagļi nav muļķi un gan jau ka arī viņi mēdz pārbaudīt vai nav čipu (nu vismaz krutākiem riteņiem) ir dzirdēts par visādām GPS signālus bloķējošām iekārtām utt... bet nu ar tādu čipu vismaz lielāka drošība..

Bet par slēdzenēm - nepiekritīšu, ka augstākās kvalitātes slēdzenes būtu viegli atdabūt vaļā.. kaut kur redzēju raidījumu par velo drošību - un tur šie mēģināja pārgriezt tos labos pakaviņus (ar kaut kādu 6 drošības pakāpi) - to nevarēja izdarīt...

Bet vēl ir stāst, ka viens puisis, kas strādāja velo veikalā - esot redzējis kā pie Operas (!!!) kāds ar fleksi (vai kaut ko tamlīdzīgu) pārgriež to U pakaviņu.. tā kā - ja gribēs - paņems...
23.05.2011 16:03 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
man nozaga riteni no pagraba, kurš bija saslēgts ar drauga riteni, un paņēma tikai manu, drauga riteni atstāja... sviests kaut kāds :(
23.05.2011 16:06 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Murr..murr.., jā, tikai pieņemu, ka tas GPS ir dārgs prieks.
Bet nu nezinu, par tām dārgajām slēdzenēm - pēdējo pāris nedēļu laikā daudz par to interesējos, lasu gan internetā, gan pieredzējušiem velobraucējiem ar dārgiem riteņiem jautāju...ja tas būtu tik vienkārši, tad katrs varētu nopirkt dārgu slēdzeni un dzīvot laimīgs un pārliecināts, ka nenozags. Jā, esmu studente un budžets nav neierobežots, bet slēdzenei es būtu gatava sagrabināt, ja vajag. Diemžēl, pēc iegūtās informācijas spriežot, nepalīdzēs arī tas un arī ar dārgu slēdzeni justies droši nevar nemaz. Varbūt gluži parasts zaglēns garāmejot nepaņems, bet ir rūdīti tipi, kuriem zaglis ir profesija, un tāpat kā slēdzenes paliek labākas, tāpat arī zagļi iet uz priekšu un izdomā jaunas metodes.
23.05.2011 16:13 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
vienrz - pilnīgi piekrītu.. tās slēdzenes aiztur no tāda brīvā laika zagļa.. bet kā jau minēju, ja pie operas ar fleksi var pārgriezt slēdzeni - tad tur jau vairs nav runas par drošību...

Ir jau vēl visādi paņēmieni, kas apgrūtina nozagšanu - krēsla noskrūvēšana, ātrumu pārslēgšana u.tml, bet tas ir tikai sekunžu iegūšanai.. CSDD mājas lapā bija kaut kāda informācija par velo drošību... un ieteikumi

Bet nu es savējo mēģinu nest drošībā, ja vien tas ir iespējams.. kaut gan man viņam vairāk ir sentimentāla ne finasiālā vērtība.. kā nekā vairāk kā 10 gadus vecs mans "kleperītis" :D
23.05.2011 16:20 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Nu Saulkrastos zaglji pat nozageja koku, lai nozagtu riteni, kas bija pieslegts pie koka, ta ka zaglji ari medz but gana kreatiivi! :D :D
23.05.2011 16:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits