Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

viesģimenes apmaiņas skolēniem

 
Reitings 5
Reģ: 20.04.2011

Sveikas! :)

Vēršos pie jums ar lūgumu/ierosinājumu.

Lieta tāda: Latvijā jau 20 gadus darbojas organizācija YFU (www.yfu.lv), tā dod iespēju latviešu jauniešiem mācīties ārzemēs, savukārt jauniešiem no citām valstīm - mācīties pie mums. Tagad sākusies aktīva nākamās sezonas iebraucēju uzņemošo ģimeņu meklēšana, katru gadu ģimeņu atrašanu sagādā milzīgas grūtības, tāpēc nolēmu organizācijai palīdzēt.

Varbūt kāds no jums būtu gatavs savā ģimenē 10 mēnešus izmitināt pusaudzi no ārzemēm?

Pati zinu ko tas nozīmē, jo šajā sezonā jau 8. mēnesi pie mums dzīvo ļoti jauka meitene no Vācijas, pilnīgi droši varu apgalvot ka tā ir fantastiska pieredze.

Parasti veidojot šādas diskusijas saskaros ar negāciju vilni, jo latviešiem ir daudz stereotipu/aizspriedumu par šāda veida projektiem. Visiem šķiet: '' kas nu būs, kas nu būs, viņš ir no citas valsts, turklāt vēl pusaudzis, kā mēs sapratīsimies, droši vien kaprīzs, izlutināts, tikai dzīvos uz mūsu rēķina, nekas viņam te nepatiks utt.''

Maniem vecākiem sākumā bija tieši tāda pati attieksme, taču man izdevās viņus pierunāt uz šādu soli, rit pēdejie 2 vācu meitenes apmaiņas gada mēneši un abpusēji varam teikt, ka šī ir bijusi ļoti veiksmīga, interesanta un aizraujoša pieredze, esam ieguvuši vēl vienu ģimenes locekli un draugus Vācijā.

No viesģimenes netiek prasīts nekas īpašs vai neizpildāms, tikai jānodrošina viesskolēns ar pajumti, ēdienu, gultu, no mājvietas sasniedzamu skolu, kā arī atbalstu un mīlestību. Var dalīt istabu ar kādu citu ģimenes locekli, istabai obligāti nav jābūt atsevišķai. Personīgos izdevumus jaunietis apmaksās no savas kabatas. Nav jānodrošina arī īpašas ekskursijas, kultūras pasākumi vai ''izklaides programma'', protams, skolēns priecāsies ja parādīsiet viņam ko vairāk no Latvijas, tomēr šis nav tikai izpriecu brauciens - galvenie mērķi ir integrēties jaunā kultūrā, pieņemt latviešu dzīvesveidu un iemācīties latviešu valodu. Apmaiņas skolēns jāpieņem un jāuzskata par ģimenes locekli, nevis viesi, no viņa var prasīt visu to pašu un izturēties kā pret savu bērnu, var lūgt arī palīdzību kāda darbiņa veikšanā, bērnu pieskatīšanā u.c. (protams, saprāta robežās- neizmantojot kā lēto darbaspēku :D) Ģimene var būt no jebkuras Latvijas malas, šogad skolēni ļoti veiksmīgi bija iedzīvojušies gan Rīgā, gan lauku mazpilsētās.

Tātad, ar šo visu es vēlējos pateikt, ka piedāvāju jums iespēju uzņemt kādu ārzemju jaunieti savā ģimenē, ja vēlaties saņemt viņu failus, kuros ir smalka informācija, fotogrāfijas, motivācijas vēstules, sekmju izraksti u.c., vai uzdot kādus jautājumus par to, kā tas notiek ''dzīvē'', tad droši rakstiet uz e-pastu:

[email protected]

Pašlaik man ir pieejami 6 faili, visi skolēni ir vecumā no 15-17 gadiem.

* 3 taizemieši ( 2 zēni, 1 meitene)

* 2 vācieši ( 1 zēns, 1 meitene)

* 1 beļģiete

Ceru uz atsaucību un sapratni! :)

20.04.2011 16:44 |
 
Reitings 289
Reģ: 15.09.2010
Ak jēziņ, kā man gribētos kādu uzņemt. Tikai nav kur. :-D
Pati biju apmaiņas braucienā uz Vācija un tika kolosāla ģimene. (l) :-)
Cerams atradīsiet ģimenes! ;-)
20.04.2011 16:49 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Es arii biju apmainjas braucienaa, vieniigi ar AFS, citas draudzenes ar YFU. Man arii ljoti superiiga gjimene patrapiijaas. Ar latvieshiem tik gruuti atrast taas gjimenes. zinu, ka ja man buus gjimene, vieta un liidzeklji kaadreiz naakotnee, tad noteikti uznjemshu kaadu apmainjas skolnieku.
20.04.2011 17:05 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
Būtu laba iespēja vācu val iemācīties :)
20.04.2011 17:06 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
neeee, nee ,nee. viesskolnieki brauc, lai iemaaciitos valodu. ar vinju jaarunaa latviski
20.04.2011 17:18 |
 
Reitings 5
Reģ: 20.04.2011
demoiselle, kur tu biji?
es pati plānoju braukt pēc 9. ;)
20.04.2011 17:25 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Francijaa. Tik ljoti iemiileejos valstii, ka pee vidusskolas beigshanas LV, atgriezos, un tagad sheit dziivoju. biezhi arii viesgjimeni satieku
20.04.2011 17:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)