Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darbs un neziņa

 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010

Šodien uzzināju, ka pastāv iespēja, ka mani atlaidīs. No vienas puses pat izjūtu zināmu vienaldzību, jo darbs mani galīgi nesaista, daru to piespiedu kārtā, jo ir taču vajadzīga nauda par ko dzīvot (tas jau mani satrauc). Es tā domāju, labi, tagad mani atlaidīs, bet kas tālāk? Darbu šajos laikos atrast vēl joprojām ir grūti, turklāt tādu, kas patīk, vēl jo vairāk. Zinu tikai to, ka man ir apnicis strādāt apkalpojošā sfērā un mākties cilvēkem virsū ar precēm, un nesaskatīt savas nākotnes iespējas, apzinoties, ka tu jau esi tā, kas priekšniekam pelna naudu, bet tev tikai atmet grašus. Un tā jau ir nākamā sāpe, jo vēl joprojām savos gados (man 25) neesmu atradusi savu vietu dzīvē. Nedomāju, ka piederu pie vērtīgajiem darbiniekiem, jo man ir tikai vidējā izglītība ar iesāktu/nepabeigtu augstāko, kas tāpat praktiski ir nevienam nevajadzīga, valodas - angļu uz krievu, bet arī ne perfektā līmenī, vairāku gadu pieredze apkalpojošā sfērā, kas man jau ir radījusi sajūtu, ka nonīkstu. Kursiem nauda no algas īsti nesanāk, migrācijai uz ārzemēm arī naudu nekādīgi nevaru sakrāt. Pilnīgi rodas bezcerības sajūta, ka vilciens ir aizgājis un ar visu ir jāsamierinās, kas nav pilnīgi iespējams, jo tas mani dzen depresijā. Skaudri apzināties, ka visu dzīvi nāksies palikt niecībai bez attīstības. Kur lai rod sevī motivāciju, ja redzu, ka visas durvis ir slēgtas?

20.04.2011 16:33 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
manuprāt, 25 gados vēl ir par agru teikt, ka vilciens ir aizgājis!

Vienkārši varbūt pamēģini kaut ko krasi atsķirīgu? Vai arī, atstāc studijas, ja ir tāda iespēja.
20.04.2011 16:43 |
 
Reitings 171
Reģ: 12.01.2011
Baaraa 4 promiles tieshi vaig baarmeni jaunu, vecaa kranja dosies prom.
20.04.2011 16:46 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
Zvaigznīt vai tad tā nav apkalpojošā sfēra? Kafijas meitene minēja, ka negrib tajā strādāt.
:)
20.04.2011 16:48 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Bet ir ļoti grūti atrast daru neapkalpojošā sfērā, ja tev nav nekādas zināšanu bagāžas citā nozarē, varbūt domā par to?
20.04.2011 16:50 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Par studiju atsākšanu vēl domāju, vai ir vērts, jo tās tomēr nav lēts prieks un vai cena samērā ar tās pielietojamību un rezultativitāti pēc to pabeigšanas (darbs un alga).
20.04.2011 16:59 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
Ko studēji? :)
20.04.2011 17:00 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Man ir kaut kas līdzīgs, tikai vēl vairāk gadu 28 :)

Bet man ir tā, ka sievietei ar humanitāro izglitību nozarē , kur stardāju vispār nav ko meklēt, bet joma patīk , citu negribu (studēt domāju vadību, jo tehniskās specalitātes man nespīd humanitārās izglitības dēļ....

Arī nezinu, ko darīt... :(
20.04.2011 17:04 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Becky, jā, tieši to es arī domāju. Zinu cilvēkus, kas strādā darbu neapkalpošajā sfērā par samērā labu algu ar visu ''tikai vidējo'' izglītību. Tuklāt, man vairs nav 18-22, kad tu vēl vari izteikt frāzi no sērijas ''esmu zaļš gurķis, bet ātri mācos'' - domu apmēram sapratāt, vai ne :-D ? Man jau liekas, ka darba devējs no potenciālā 25gadīgā darbinieka sagaida: 1)labu pieredzi; 2) izglītību. Tur jau arī sākās tās grūtības krasajai darbības sfēras nomaiņai. Pats trakākais, ka nemaz neapzinos to, ko īsti vēlos darīt :-| .
20.04.2011 17:08 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Coffeegirl, zini, man tomēr vēl šķiet, ka ļoti daudz visā tajā nospēlē veiksme un gadījums būt īstajā laikā un vietā, vai tad nē?
Un pārliecinātība par savi, arī!
20.04.2011 17:11 |
 
Reitings 58
Reģ: 16.08.2010
Man ir ļoti līdzīga situācija tavējai :-/ Arī es ilgāku laiku strādāju apkalpojošajā sfērā, darbs man protams nepatika, un vēl labajos laikos atradu darbiņu pilnīgi citā sfērā-viss apmierināja,iesāku mācīties augstskolā,bet tad uznāca krīze un bija jāpārtrauc studijas,jo nespēju vairs galus savilkt kopā, un tad vēl zaudēju darbu....
20.04.2011 17:11 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Studēju psiholoģiju, kas noder jau visiem un ir ļoti interesanta, bet profesionālajā dzīvē ne tik daudzus aizvada karjeras kāpņu (vai naudas kalnu :-D) augstumos |-) . Tāpēc arī domāju, ko darīt.
20.04.2011 17:12 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Tur jau baigais spektrs - pamēģini vēl pabeigt kursus - saskarsmes psiholoģija :) Un vari mēģināt uz personalvadību, konsultēšanu (bet vair;a biznesa jomā, piemērām, klientu zivērtēšanu utt. :))

Tad man jau ar savu vēsturnieka izglitību vispār jākārās nost :)
20.04.2011 17:18 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Lia24, gandrīz vai identiski! Man tas pats! Turklāt krīzes laikā pabiju diezgan ilgu laiku bez darba un pēc tam esmu strādājusi visādus darbiņus, lai būtu vismaz kaut kāda nauda, par ko dzīvot. Tā nu es atrodos, tur kur atrodos. Gan jau nav nemaz tik traki, kā mums pašām liekas. Nav jau mums 30 pāri gadu, kaut gan arī tajā vecumā un pat vēlākā atrodas cilvēki, kas spēj paveikt brīnumu lietas. Cenšos skatīties optimistiski.
20.04.2011 17:22 |
 
Reitings 1565
Reģ: 29.01.2009
Tik traki man nav, bet arī neesmu sasniegusi, drīzāk nokritusi.
Labajos laikos atradu darbu savā sfērā un sāku studēt. Sākās krīze, paliku bez darba un studijas arī pametu. Tagad strādāju apkalpojošā sfērā. Tā kā kritiens pamatīgs, bet neko darīt. Tagad jāpriecājas, ka vispār ir darbs.
20.04.2011 17:29 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Taurenite-optimiste, ļoti interesanti, ka ar savu humanitāro un vēl būdama sieviete, strādā sfrērā, kur tev nebūtu ko meklēt. Droši vien esi cilvēks, kas spēj atstāt labu iespaidu par sevi un ar tiešām gudru galvu uz pleciem, plus vēl pozitīvisms un viss izdodas :-) . Redzi, ka nav jāiet kārties ;-) ! Laba doma par mācīšanos tālāk, jo tas paplašinās iespēju lauku.
Jā, psiholoģija ir diezgan plašs lauciņš, tas gan. Personālvadība vai organizāciju psiholoģija ir viena no tām lietām, kas grozās man pa galvu un tad vēl skola, konsultēšana... Vienīgais, galīgi nejūtos pārliecināta par to, ko daru un vai vispār tam esmu piemērota (šodien tāds noskaņojums, ka liekas, ka nederu nekam :-D). Un tad vēl, kā es to darbu varētu dabūt. Viss liekas tik sarežģīti..
20.04.2011 17:42 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
coffegeirl, drīz NVA būs tie kursi strādājošiem :)

Mūžizglītība utt. tur Tev būtu jāatmaksā tikai 10 % (no 250 ls kupona, sanāk 250ls :)) Tur ir gan saskarsmes psiholoģija, gan mārketings, kas biznesa jomā noderētu :))

Es stradāju administratīvo darbu tur, kur sievietes parasti nekad nepakāpjās'baigi augsti :) un visi apkārt ir inženieri :) et paldies par komplementu un runa tagad nav par mani :)

Es uzskatu, ka Tev izglītība ir super - jomā, kura noder ļoti daudzās sfērās :)
20.04.2011 17:51 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Pēc Tevis rakstītā spriežu, ka Tu pati meklē visam atrunas, ka nevari paveikt to, jo ir tas, un to "tas" nevari, jo ir vēl kaut kas. Tu cīnies pati ar sevi, nevis ar kaut kādiem ārējiem apstākļiem(jo tādu visdrīzāk nemaz nav).
Ja vēlies labāku darbu- mācies, ej augstskolā, parādi ka vēlies kaut ko sasniegt, varbūt nebūs tik svarīgi ko Tu iegūsti mācoties, bet svarīgākais, ka parādi savu gribēšanu kaut ko mainīt un uzlabot, protams finanses tas ir būtisks faktors, bet ja patiešām vēlies mainīt savu dzīvi tad uzņemsies "upuri" un strādāsi, bet attaisnojumu tam nebūs!
Jā, vienam ir vieglāk, citam grūtāk, jo varbūt ģimene ir nabadzīgāka, nav spējusi izskolot, jācīnās ar zemo pašnovērtējumu, neviens par Tevi nerūpēsies, tikai Tu pati, bet šiem faktoriem vajadzētu vēl vairāk stimulēt Tevi rīkoties lai Tava dzīve būtu labāka!
Man personīgi nav ģimene, kas spētu finansēt manu izglītību, dzīvi, man ir ģimene, kas man pārmetīs, ka es neņemu dalību maksāšanā par komunālajiem, un es mācos, par mācībām ir kredīts, neuzdrošinos prasīt galvojumu tātad % ir lielāki, jo es par to būšu parādā visu dzīvi, es nemaz nezinu citu variantu, kā savādāk ko sasniegt ja ne paļaujoties tikai un vienīgi uz sevi.
Tavā vecumā visas durvis ir vaļā, un ja šis darbs aizies tad būs daudz labāks, pavērsies vēl vairāk iespēju! :-)
20.04.2011 17:55 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Taurenīt, paldies :-). Paturēšu šo iespēju prātā.
20.04.2011 18:06 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Tur bija 25 Ls 250 ls vetā :)

Bet Guarana tiešām malacīte, es nevaru saņmeties, jo bail, ka būs veltī izmesta nauda :(
20.04.2011 18:17 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Guarana, jā, savā ziņā tev ir taisnība. Pilnīgi, pati rakstot jūtu, ka patiesībā jau tas ir attaisnojums, lai nedarītu. Ārējie apstākļi ir. Tūlīt visas mani nories, kā tā vispār var un ko tu vispār meklē augstākās izglītības iestādē. Lieta tāda, ka manā atestātā ir nesekmīgs vērtējums matemātikā un ar tādiem dokumentiem es netiku pieņemta LU vai RSU, kuras ir stabilas skolas ar attiecīgu slavu. Mācos citā skolā, kurai tā slava nav tā spožākā, esmu ņēmusi kredītu, bet es domāju, ko es iesākšu ar tās skolas diplomu? Vai tam būs reāls pielietojums un rezultativitāte? Ir doma, ka es varētu mēģināt pāriet uz citu skolu, bet pastāv iespēja, ka viņiem nepatīk mana matemātika. Pastāv jau vēl iespēja, ka varu to aizvietot ar centralizēto eksāmenu vai vēl viens gads vakarskolā :%27-( (kurš ko tādu gribētu darīt lakietilpības dēļ?). Pilnīgi nezinu, ko darīt....
20.04.2011 18:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits