Cilvēks iznīcina pats sevi

 
Reitings 1466
Reģ: 26.09.2010

Pēdējās dienas notikumi liek aizdomāties par to arvien vairāk un man tā ir mamma.

Lai arī to īpaši neizrādu ikdienā tomēr ļoti mīlu savu ģimeni - mammu, tēti un īpaši mazo māsiņu.

Bet manai mammai tas neliekas svarīgi, ka ar māsu mīlam viņu, ka uztraucamies par viņas veselību un nākotni. Viņa pat nedomā par suņuku, kurš ļoti pārdzīvo dēļ viņas. Viņai pirmajā vietā ir alkohols. Viņai vēl vakar bija darbs un vakar viņa aizgāja kārtējo reizi pārdzērusies uz darbu un viņu atlaida.

Tas viņu neuztrauc, jo saka, ka dabūs labāku darbu, bet es zinu, ka nedabūs, jo nespēj pārtraukt dzeršanu un krīt arvien zemāk - izskatās nodzērusies un vecāka par saviem gadiem.

Esmu visādi mēģinājusi palīdzēt, lai viņa pārtrauktu dzert, bet nekas nav līdzējis. Ārstēties atsakās, zāles nedzer, pirku sporta klubu abonamentu viņai, sākumā gāja, bet pēc tam pameta,jo alkohols pirmajā vietā.

Un šobrīd esmu izmisumā, vēlos glābt cilvēku, bet zinu, ka nevaru, jo cilvēks pats nevēlas būt vesels un dzīvot normālu dzīvi.

Turklāt mammai ir tās pašas problēmas ar aknām, kas bija Mārtiņam Freimanim un viņa apzinās, ka var nomirt, bet pat tas nav iemesls, lai pārtrauktu dzert..arī opja nāve 62,5 gadu vecumā no aknu cirozes nav iemesls, lai beigtu dzert..

Piedodiet, ka tik murgaini rakstu, bet man rokas trīc pilnīgi no pārdzīvojuma, kuru šobrīd izjūtu:(

29.03.2011 18:31 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Es domāju, ka šajā gadījumā nebija vispār korekti mani pieminēt, tāpat es būtu atvainošanos pelnījusi no Buļļa, jo es nekad neesmu teikusi neko tādu par mikrorajoniem un citas pasakas, tāpat nevienam nav tiesību spriest par manu atalgojumu, darba vietu, zināšanu līmeni, kredītsaistībām, emocionālo stāvokli, attiecībām utt.
Es pagaidīju kamēr visi sarakstīs domas, par izlutināto māsiņu ;-) lai gan man tas šķiet smieklīgi, un nekādā gadījumā necentīšos attaisnoties, jo tāpat spriežot pēc visas sarakstes, esmu 21 gadu maza meitene, kura dzīvo pie dzērājas mammas, kas mani sit nost, savā dzīvē sīkā māsa ir pilnīgs tukšums, un viņai jāmācās no gudrās lielās māsas, un vispār ko viņa pie tās mammas dzīvo (visi citi zin labāk), un es gan savos 21 gados esmu bijusi labāka, skaistāka, gudrāka, un vairāk cīnījusies bet tā māsa izlutināts bērnelis, un lai nolaižās no augstumiem...
Tiešām nepaliek smieklīgi ;-) ???

Ja no maniem vārdiem to visu būtu dzirdējuši tad es saprastu, bet tagad es skatos, ka publiski var kaut kas pastāstīt kāda tik nav māsa un visi astītes kustina un līdzi!!!
Nu ko lai saka, paldies!
30.03.2011 09:28 |
 
Reitings 953
Reģ: 13.02.2010
Mani joprojām nepārliecina argumenti, ka Tev ar māsu būtu labas, sirsnīgas attiecības.
Māsas dzīvē tu nejaucies, viņai jau ir 21 gads, jābūt patstāvīgai. Es Tavā vietā tik un tā uzskatītu par savu pienākumu (ņemot vērā atšķirīgos ienākumus un tuvo radniecību) piedāvāt palīdzību (konkrētu summu dzīvokļa īrei). Ja viņai tā par mazu un dzīvokļi par prastu, tā jau viņas problēma, bet galvenais- Tava sirdsapziņa tīra- nepameti māsu nelaimē.
Savukārt mātes dzīvē, kas- būsim godīgi- jau ir norakta un diezgan bezcerīga, tu tik izmisīgi gribi palīdzēt. Nu nevar nevienam cilvēkam palīdzēt, ja viņš pats to nevēlas. Turklāt izskatās, ka jums jau tur tāda dzērāju dzimta- tas nozīmē, ka arī Tev un māsai ir liela iespēja nodzerties (bizness un daudz nauda no tādām lietām nepasargā). Tāpēc, ja Tavā un māsas starpā nevaldītu konkurence un greizsirdība, tad loģiski būtu koncentrēties uz to cilvēku, ko var glābt (māsa tur dzīvojot pārņem visu no mātes un liela varbūtība, ka viņai jau ir pagaidām vēl neredzamas problēmas ar alkoholu), nevis uz to, kurš ir bezcerīgs. Un ja godīgi, tad izskatās, ka pati esi kļuvusi līdzatkarīga- par to liecina arī tas, ka pievērsies mātei nevis māsai. Es uzskatu, ka palīdzība jāpiedāvā māsai un māte jāatstāj ar savu problēmu divvientulībā. Citādi viņai nav motivācija saņemties.

Un par mikrorajona dzīvokļiem. Mikrorajonos dzīvo tik daudz cilvēku ne jau tāpēc, ka nevar atļauties centrā, bet gan tādēļ, ka mikrorajonos ir labāki dzīvokļi. Labāk foršu dzīvokli relatīvi jaunā mājā, nekā īpatnēja plānojuma aizvēsturiskā mājā, kur pat apkuri nevar normāli ierīkot, jo dzīvokļi ir auksti augsto griestu mūra sienu dēļ. Un tās jaunās centra mājas lielākoties ir vēl bomzīgākās vietās nekā jebkurā mikrorajonā. Un pat ja nopērk dzīvokli Vecrīgā- ne tur kur mašīnu nolikt, ne tu vari logus nomainīt- dzīvo savā kultūrvēsturiskajā piemineklī un pasarg dievs,ka tikai kādu TV šķīvi neizdomā uzlikt. Un naktīs var klausīties kā apdzērušies Vecrīgas tusētāji dzied un bļaustās. Katram savs :)
30.03.2011 10:32 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Nu nezinu, man nepatika tas, ka - vecāki mūs izaudzina līdz 18 gadiem - tad jautājums tāds, tālāk viņi vairs nav vecāki?! (e) Un jā, mamma Tev dzer, bet palīdzēt kaut kā vajag, nesaku, ka mašīna jāpērk, bet Tavs pienākums būtu tagad uzturēt arī vecākus...jo tas ir uz apmaiņu. Vecāki mūs uzaudzināja, pabaroja, apģērba, izskoloja un ir arī kādreiz mūsu kārta palīdzēt vecākiem, kad viņi to nevar. Mēs jau visi mākam saskatīt tikai to slikto, bet kurš novērtēs to labo?! (t)
30.03.2011 12:39 |
 
Reitings 2518
Reģ: 25.01.2010
Guarana
Tava māsa Tevi tā aprakstīja, un meitenes nu deva padomus. Neviena neko no gaisa nenocēla, bet izsecināja no diskusijas tēmas. :-/
30.03.2011 12:58 |
 
Reitings 4718
Reģ: 29.01.2009
Man goda vārds palika žēl Buļļa māsas, jo katra pati dzīvo kā grib, bet Bullis atļaujās aprakstīt viņas dzīvi pret viņas gribu.
Bullim pašai jāiet ir ārstēties, tur vienkārši nav pilna burtnīca.
30.03.2011 13:20 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
īstenībā es nesaprotu, kāpēc meitenes sākušas d**** par māsu, dzīvokļiem, izlaidību utt.....
bet prasīja tak padomu, kā palīdzēt cilvēkam.
30.03.2011 13:29 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Piparene izrāvusi man vārdus no mutes :)

Nju pieradusi māsa dzīvot kaut kur tur, nju ko, nošaut to māsu tagad :) ???

vienīgais, es mēģinātu tiešām pierunāt māsu pārcelties uzlēto dzīvoklīti un palīdzēt viņai iesākumā ar naudu, tad, varbūt ar darbu savā uzņemumā , kad aizies...

Varbūt, lai tēvs mammai plaīdz, es jau sapratu, ka viņi nav kopē, bet tomēr.. vai arī kaunais draugs , tagad es par mammu :)
30.03.2011 13:35 |
 
Reitings 2486
Reģ: 10.06.2009
NU bet bullis jau pats sāka šito!neviena jau no zila gaisa neizrāva to stāstu par māsu!
Tas bija izcili nesmuki no viņas puses tā teikt, turklāt, ja tā nemaz nav taisnība! ;-)
30.03.2011 13:39 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
žēl, ka tagad no šī temata sanākuši tādi dubļi... :(
30.03.2011 13:43 |
 
Reitings 1270
Reģ: 29.01.2009
Bulli, jūtu līdzi par šādu situāciju :-/
Bet taisnība vien ir, ka cilvekam pašam jāsaprot, ka ir aizgājis par tālu un pašam jāgrib to novērst, tad arī jebkāda palīdzība būs laba. Bet kāmēr cilveks to noliedz, tad nekam nav jēgas.

Protams varētu jau ar varu viņu ielikt kaut kādā klīnikā, kodēt, ampulas šūt utt, bet vai tas uzlabos situāciju, es nezinu.

Vēl jau var ņemt māti dzīvot pie sevis un strikti uzmanīt viņu, bet arī tas ir smags darbs un psiholoģiski grūts! Vai būsi tam gatava?
30.03.2011 13:53 |
 
Reitings 3074
Reģ: 15.01.2010
Kapēc visas uzreiz tic māsai? Loģiski,ka aizstāvās,jo sāk viņu nolikt. Sākumā ne vārda nebilda diskusijā,par to kapēc ir pieminēta. Uzreiz varēja pārmest. Bet piemetās tikai tad,kad sāk viņu par izlepušu saukt. (t)
30.03.2011 14:45 |
 
Reitings 696
Reģ: 03.11.2010
kāpēc vispār kādai vajag ticēt vai neticēt? tip, kura māsa tgd ir labāka un gudrāka? :-D
tēma tak bija par māti!
30.03.2011 14:48 |
 
Reitings 4718
Reģ: 29.01.2009
Mans komentārs nebija par to, kura labāka, kura sliktāka.
Vienkārši cilvēciski žēl palika, ka Bullis pagriež visu tā pret savu māsu.
Bet to, ka Bullim vajag ārstēt savus nervus un vispār domāšanu, tas nu gan ir fakts.
30.03.2011 14:51 |
 
Reitings 696
Reģ: 03.11.2010
tas bija domāts Carmela
tavam endy* komentāram es pilnībā piekrītu, cūcība no buļļa puses!
30.03.2011 14:53 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Hmm, vispār skatos, ka te jau sākas vienas otras apvainošana - jūsuprāt, tas liekas baigi skaisti no jūsu puses? Vai nav vienalga kas ar viņu abu dzīvi notiek utml, tika prasīts tikai padoms par māti.
Endy, un nedomāju, ka Tev patiktu, ja pateiktu - ka nervi jāarstē. Kā Tu justos?
Un - es nemetos nevienu aizstāvēt, bet ja apceļ jau ar skarbākiem vārdiem, tad tas norāda nez kādu tur līmeni. Un kā mēs vispār varam spriest par cilvēka dzīvi, ja nezinam kā viss ir patiesībā.
Tā ir tikai interneta vidi, ko daudz maz visi var piepušķot un pārējie tam notic.
30.03.2011 14:53 |
 
Reitings 1251
Reģ: 23.03.2010
Kas par modi mācīt citus dzīvot? "Es tavā vietā..." bla, bla, bla.. Nu neesiet un nekad nebūsiet tā otra cilvēka vietā!
Arī padomus ir jāmāk dot |-)
30.03.2011 14:55 |
 
Reitings 4718
Reģ: 29.01.2009
Landa, tad nu pati vainīga viņa ir, ja interneta vidē sevi ir parādījusi tādu, kurai viss nav kārtībā.
Bet nu šī tēma jau te ir smelta un smelta, bet nekas nemainās un nemainīsies. Es tikai pateicu, ko es domāju un viss. Es domāju un rakstu, ko es gribu.
Un lai par mani arī raksta kaut vai debesu brīnumus :-D
30.03.2011 14:56 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Endy, bet saproti kā tas var aizskart cilvēku? Nu un kas, ka viņa te raksta nez ko un parāda arī nez ko, bet vai tāpēc ir jāķeras pie asākas vārdu izmantošanas? (t) Paskaties apkārt, atver acis - ir vēl slimāki cilvēki, kuriem ir vēl grūtāk nekā Bullim. Un neuzskatu, ka viņa tagad ir psihā, slimā ar nerviem. (t)
30.03.2011 14:59 |
 
Reitings 853
Reģ: 29.01.2009
pa tēmu - ja cilvēks negrib ārstēties, viņam neviens nespēs palīdzēt. un galu galā - Buļļa mātei ir tiesības nodzerties. tā ir viņas dzīve, un viņa var darīt, ko grib, protams, tik ilgi, kamēr netraucē citiem dzīvot.
bet ne pa tēmu - kāpēc autorei tā patīk izlikt publiskai apskatei savas dzīves "netīro veļu"? tomēr bullis šajā forumā ir identificējams un ir lietas, kuras internetā nevajadzētu apspriest. man, piemēram, būtu tabu rakstīt par to, ka māte dzērāja, ka māsas ienākumi un dzīves līmenis ir tādi un tādi, un uz abu radinieču fona paspīdēt, ka man dzīve, salīdzinājumā ar viņām, ir izdevusies.
30.03.2011 15:03 |
 
Reitings 4718
Reģ: 29.01.2009
Landa, ne tas vien ir gājis šeit pār Bulli ;-) varbūt neesi te tik ilgi, lai visas diskusijas par viņu būtu lasījusi.

un man ļoti patika un es arī piekrītu, ķirrrsītis, komentārā kas bija ārpus tēmas.
30.03.2011 15:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)