Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

vācija

 
Reitings 35
Reģ: 19.03.2011

Kā ar darbu Vācijā, dzīvi un valodu? varbūt kāda tur dzīvo, mācās, strādā?

27.03.2011 14:53 |
 
Reitings 35
Reģ: 19.03.2011
Paldies, jā kāds atbildēs!
27.03.2011 15:24 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Darbu atrast nav grūti ... ja zin vietējo valodu! Pat ne angļu, bet tieši vācu valoda ir ļoooti nepieciešama! Dzīve dārgāka, bet tas tā kopumā ņemot, protams, dažādās vietās apstākļi noteikti ir citādāki. Pašai bija doma pēc vidusskolas, ja neizdomāšu, ko gribu mācīties, braukt tieši uz Vāciju, jo tur dzīvo radinieki, valodas zināšanas pamati ir, domāju, ja padzīvotu kādu laiciņu būtu pavisam labi! Bet tagad puslīdz esmu izdomājusi, ko gribu mācīties, ja viss būs tā kā esmu iecerējusi, tad varbūt ERASMUS ietvaros braukšu uz Vāciju! :)
27.03.2011 15:39 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Es biju Vācijā nupat. Strādāju ziedu floristikas rūpniecībā. Bija ļoti grūti. Pārāk grūti. Reali tas nav normāli. Nodarbina kā tādus zirgus. 12 h jāstrādā uz kājām. Pa vidu 3 pauzes 10 min. Un ļoti ātri jāstrādā. Reāli tas nav iespējams uz kājām. Visa locītavas smeldz, sāp, krakšķ, krapmji.Teica, ka vācu valodu nevajagot obligāti, bet tie kuri mūs uzraudzīja runāja vāciski dari to, to. Angliski nemāk, krieviski nemāk. darba grafiks bija nenormaals. Un arī viņi ne angliski, ne krieviski nesaprata. Kaut kur nostāda starp diviem galdiem (kaut ko vāciski nomurkšķ un aiziet.) Palieku kā muļķe cenšoties sagremot ko no manis grib..citiem ar bija līdzīgi.Oh well. Kas bijis , bijisTurpceļš vien bija briesmīgs.Autobuss 3x noplīsa pa ceļam. Nebija tehniskais iziets, tad sajūgs nobrūk, ritenis noplīsa pie Lietuvas robežas, netālu no Polijas. 9h stāvējām uz vietas. 2ar pusdienas mocijāmies pa ceļam. Ne gulējuši neko, kājas sapampušasun jāstrādā. Katru dienu no 7iņiem rītā līdz 7 vakarā. Arī svētdienās. Man jau teica, ka veselības problēmas. Redzēja ka cenšos, bet nekā:(Reāli arī kopmitnes ( apslotīti bija komfortabli apstākļi) bet par pārsteigumu nebija ne veļasmašinas, ne katliņa, ne pannas, nekā tikai matrači , vanna un tuāletes pods. Pat neviena plauktiņa..internets visā pilsētā nav pieejams. :Pilnigs murgs. Atpakaļceļā atbraucu ar eirolines. Stulbākais ka pārtikas veikalā noliku savas preces un ga'ju nopirkt kafiju. Un samaksāju 3 eiro, domāju paņemt atpakaļceļā pārējas mantas, bet izrādās ka automatiksās durvis tikai vienā virzienā strādā. Čeku nebiju paņēmusi unman piesējās , ka kafiju esmu zagusi ( jo nācās ar savu amisiņu un pirkto kafiju atkal iet garām kasei) ++ jā viena meitene mani notuēja apr narkomāni, lai gaņ es dzēru tikai vitamīnus..Nu kā dzēru zivju eļļas kapsulas un šī domāja, ka riju narkotikas. Teicu nelietoju, tā ir tikai zivju eļļa matiem, nagiem utt

Tas tā īsumā.
22.04.2011 22:46 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Ar šo gribu teikt, ka ir vietas kur nodarbina nenormāli, ka tiešam raujies cik vien vari un nebūs labi.

2) Meitenes vienmēr ņemeit čekus! Ārzemēs ar tiem veikaliem ir visādi!
22.04.2011 22:47 |
 
Reitings 4718
Reģ: 29.01.2009
Darbu atrast bez paziņām un tā uz dullo ir gandrīz neiespējami. Tagad maijā būs vieglāk, bet vāciešiem vajag visādus papīrus, tā kārtošana ir sarežģīta un arī dažkārt dārga.
Dzīvokļi tur ir dārgi, vienistabas dzīvokļos īpaši neļauj dzīvot. Viņiem ir uzskati, ka vajag viesistabu. Dzīvokļu summa ir atkarīga no pilsētas, bet nu sākot no 400euro/mēnesī par samērā sliktu dzīvokli.
Valoda ir grūta, ja nav nekādi pamati. Un darbā visur vajadzēs valodu, varbūt kādās fabrikās nevajag tik ļoti.
Katrā ziņā tur nav viegli ;-)
22.04.2011 22:59 |
 
Reitings 4718
Reģ: 29.01.2009
Darbu atrast bez paziņām un tā uz dullo ir gandrīz neiespējami. Tagad maijā būs vieglāk, bet vāciešiem vajag visādus papīrus, tā kārtošana ir sarežģīta un arī dažkārt dārga.
Dzīvokļi tur ir dārgi, vienistabas dzīvokļos īpaši neļauj dzīvot. Viņiem ir uzskati, ka vajag viesistabu. Dzīvokļu summa ir atkarīga no pilsētas, bet nu sākot no 400euro/mēnesī par samērā sliktu dzīvokli.
Valoda ir grūta, ja nav nekādi pamati. Un darbā visur vajadzēs valodu, varbūt kādās fabrikās nevajag tik ļoti.
Katrā ziņā tur nav viegli ;-)
22.04.2011 23:00 |
 
Reitings 211
Reģ: 30.10.2010
Es esmu strādājusi dažus mēnešus slimnīcā par apkopēju vienā no dārgākajām pilsētām Vācijā! Un sākumā bija murgs, jo tiešām ir vajadzīgas valodas zināšanas,konkrēti vācu. Pirmais, ko man pateica, tas bija, lai es atceros, kāpēc es esmu turp atbraukusi - lai nopelnītu! Strādāju bez brīvdienām.Sestdienās un svētdienās darba diena bija īsāka, bet par tām vairāk maksāja. Bija iespēja ņemt brīvu dienu, bet ne vienmēr. Tur tiek vērtēta punktualitāte. Darba devēji ar algām nenormāli šmaucas, izbraucot uz to, ka esi ārzemnieks un ne vella nezini viņu noteikumus. Vārdu sakot jābūt uzmanīgam, komunikablam, centīgam, precīzam,ļOTI rūpīgi jāizvērtē, ko paraksti.
Ar ļoti lielām un daudzām problēmām atradu kojas.
Turki ir zaglīgi. Vācieši-tusētāji, draudzīgi. Kopumā man patika, jo daudzās lietās tiešām noveicās.
Bet neiesaku bez vācu val.zināšanām turp braukt. Lai arī tur var ļoti bieži satikt cilvēkus,kuri runā gan krievu, gan angļu val. Vācieši bieži vien principa pēc ar tevi runās tikai vācu val.un tad ķepuries kā nu gribi!
22.04.2011 23:08 |
 
Reitings 11
Reģ: 15.03.2012
Darbu Vacija atrast bez paziņām ir iespejami
http://www.germany-jobportal.com/frequently-asked-questions/f-a-q-latvian.html
15.03.2012 16:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)