Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Gavēnis un vitamīni

 
Reitings 9
Reģ: 29.01.2009

Sveikas, meitenes!

Šogad izlēmu ieturēt gavēni un izvairīties no dzīvnieku produktu lietošanas uzturā(gan gaļa, gan piens, gan olas). Arī no saldumiem izvairos.

Jau kopš trešdienas cītīgi taisu sev sautējumus, izcepu pat ko tādu kā griķu kotletes, saldumu vietā ēdu augļus.

Nupat aizdomājos, kā tad ir ar vitamīniem? Par gaļas aizvietošanu viss skaidrs, bet kā ir ar piena produktiem?

Varbūt ir kāda vegāne šeit, kas varētu ieteikt, kādus uztura bagātinātājus vajadzētu lietot?

12.03.2011 22:37 |
 
Reitings 205
Reģ: 29.01.2009
Sveika! ;)
Es neesmu vegāne, bet veģetāriete gan jau 3 gadus, un arī pienu un olas lietoju ļoti reti. Labāk iztieku bez, jo nemaz neprasās.
Gavēnis, cik zinu, ilgst tikai 40 dienas, tāpēc man jau šķiet, ka, ja vien tu ēdīsi pilnvērtīgi (un izklausās, ka tā arī dari), tad šīs 40 dienas iztiksi bez visādiem papildus uztura bagātinātājiem.
Lieto dažādus pākšaugus (es pupiņas vai citus pākšaugus lieku gandrīz pie jebkāda ēdiena), diedzējumus tagad uz pavasari iesaku, dažādus riekstus, vari pagatavot riekstu pienus, dažādas sēkliņas, vari nopirkt veikalā, piemēram, sojas pienu ar kalciju, ja uztraucies par to, dažādus dārzeņus, augļus, graudaugus.
;)
12.03.2011 22:55 |
 
Reitings 205
Reģ: 29.01.2009
Ā, un dārzeņus centies ēst daudz tieši svaigā veidā! ;)
12.03.2011 23:11 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Jāskatās pēc asinsanalīzēm, ja Tev hemoglobīns un dzelzs līmenis ir normā, tad viss ir kārtībā un neko papildus nevajag lietot.
Man, kad tik tikko sāku nelietot uzturā gaļu, bija parādījusies anēmija un ārsts ieteica lietot Feroglobin. Bet tagad, nu jau 5 gadus noteikti, asins analīzes bez jebkādiem bagātinātājiem ir ideālas. :-)
Bet tā B grupas vitamīni ir tas, kas visbiežāk trūkst. ;-)
12.03.2011 23:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits