Algas lielums

 
10 gadi
Reitings 63
Reģ: 29.01.2009

Palasot iepriekšējo diskusiju, man radās pārdomas par to, vai cilvēkam ar augstāko izglītību ir normāli saņemt 250 Ls par kvalificēta darba veikšanu?

Varbūt padalieties jūs pieredzē, cik jūsu uzņēmumā saņem zemākā līmeņa darbinieks?

Un ja jau viņš saņem tik maz, tad kādas iespējas ir sameklēt kādu papildus darbu - vakaros, brīvdienā? :-|

05.02.2011 20:16 |
 
Reitings 39
Reģ: 05.01.2011
UK. Nezinu ka ir mazakas pilsetas, bet man Londona dzivojot sanak diezgan dargi, ja ta parekina. Ire ir astronomiska, jo dzivoju pasa pasa centra un ireju dzivokli, nevis istabu. Neciesu sabiedrisko transportu, tadel es labak maksaju vairak un dzivoju 2 minusu attaluma no darba un visam popularakajam aream, neka dzivoju talak ar mazaku iri, bet tereju stundas katru nedelu lai tiktu majas un par izmaksam sabiedriska transporta ari nav verts runat.
Un pat pec visiem teriniem seit tiri uz dzivosanu, vienalga nauda paliek pari, laigan terejos es diezgan. Un es nestradaju nekada fabrika vai par apkopeju :) Taka tas ir mulkibas, ka visi, kas brauc uz UK strada par zemenu lasitajiem un sanem sliktas algas. Ja zin uz kurieni brauc un ko daris seit, ka ari ja ir perfektas valodas zinasanas...visas durvis ir vala!
09.02.2011 07:20 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Nu nez... 1000 ls prieks UK nav nemaz tik liela alga...
09.02.2011 07:57 |
 
Reitings 324
Reģ: 30.08.2010
Pazīstu cilvēkus, kas pelna no 1000 LVL uz augšu (LV), to darbu sasniedzot tikai un vienīgi saviem spēkiem. Tā kā neuzskatu, ka LV šāda alga ir nereāla - protams, tā ir diezgan nereāla mūsu vecumam (domāju meitenēm, kas te lielākoties apgrozas ar 20 gadiem), bet tā - ja ir zināšanas, vēlēšanās un prasme sevi pierādīt, tad arī ir iespējas saņemt labu algu.
09.02.2011 10:17 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Pēdējā LV uzņēmumā, kurā biju kā darbiniece, zemākā alga bija laikam 200 vai 250Ls. Sekretārei.
Kad man pašai bija vajadzība algot darbinieku, kas man sēdēs pie telefona, un viņa vienīgā funkcija būtu bijusi atbildēt uz starptautiski ienākušajiem zvaniem ( jāzina bija vācu, latviešu, krievu un angļu val. normālā sarunval. līmenī), doma bija maksāt 250-300Ls.
Starp citu, uzskatu, ka 1200-1300pounds UK ir ļoti zema alga.
Latvijā vispār algu sistēma ir ļoti nesakārtota. Manio pašu pat vairs nevilinātu strādāt Latvijā par 800-1000Ls , jo man ar to nepietiek, bet algas ir tādas, kā ir.
Liela problēma ir tā, ka mums ir pakalpojumu tirgus un mēs neko nopietnu neražojam, tādēļ arī ekonomika neattīstās kā Rietumeiropā un no uzpūsta burbuļa nevar tikt izveidota stabila algu politika.
09.02.2011 15:41 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man jau arī šķiet, ka 250 Ls ir maz. Tad jau otru darbu noteikti vajag, ja nav nekādu citu ienākumu avotu.
09.02.2011 15:44 |
 
Reitings 116
Reģ: 14.10.2009
Manuprāt, 250 ir maz. Sevišķi,ja cilvēks dzīvo viens, un ir vienam pašam jāsedz visas sadzīves izmaksas, pārtika. Protams, kaut kā un kaut kur izdzīvot jau var, bet - ne normāli dzīvot, kur nu vēl runāt par iekrājumu veidošanu. Ja dzīvo pie vecākiem, kā jauniem cilvēkiem bieži ir, un alga paliek principā visa tikai saviem tēriņiem ,tad ir citādi. BET, šeit jau jautājums, vai ir normāla tāda alga, neņemot vērā pārējos apstākļus, kas ar darbu nav saistīti. Tad man liekas, ka tas ir par maz. Ja darbs nav pilnu darba dienu, un ir savienojams ar papilddarbu, tad varbūt citādi. Bet piekritīšu tām, kas teica, ka LV ir nesakārtota algu sistēma. Bardaks ir lv algu sistēmā, tāpat kā visās citās sistēmās.
09.02.2011 16:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits