Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

beibīboks :D

 
Reitings 1784
Reģ: 18.06.2009

man radās vairāki jautājumi... :D vienkārši intereses pēc :D

tātad, māte piedzemdē bērnu (ne kaimiņi, ne ģimenes locekļi, ne draugi, ne paziņas nezina, ka šī bijusi stāvoklī un ka pasaulē nācis bērns!? :D) un bezmaz vai nākamajā dienā aiziet iegrūž beibīboksā? un viss?

un līdz kādam vecumam to bērnu var nest uz babyboxu? vai tam nav nozīmes - ka tik iet iekšā? :D

piemēram, sieviete piedzemdē, audzina līdz pusgadam, tad izdomā, ai, man sīkais apriebās, visas tās pabalstu naudas ir saņēmusi un pofig, nes šo prom uz beibīboksu?

un vispār - vairums to atstāto bēbju taču ir labi apģērbti, pat pamperus un pudelītes līdzi liek.. takā šeit laikam atkrīt variants par "piedzemdēju pagrabā, ietinu marlē un atstāju kastē, jo nav līdzekļu par ko dzīvot" un tādā gadījumā vispār māte ir atsacījusies no bērna bet visus pabalstus saņem?

ceru, ka apmēram sapratāt manus jautājumus :D bet tas tiešām šķiet neizprotami...

02.02.2011 02:14 |
 
Reitings 1784
Reģ: 18.06.2009
o, cik stilīgi - esmu tik daudz vietās izlaidusi pieturzīmes (s) :D
02.02.2011 02:15 |
 
10 gadi
Reitings 1698
Reģ: 29.01.2009
hmm, man gan likās, ka tur tikai zīdaiņus var atstāt, bet neesmu pārliecināta (t)

vispār iedomājoties, cik daudz bērniņu tiek atstāti baby boksos, dusmas parauj, kad dzirdu apspriešanās par to, ka aborti ir slikti un tos vajadzētu aizliegt (e)
02.02.2011 02:22 |
 
Reitings 803
Reģ: 16.11.2010
tā ir labprātīga un itkā anonīma atteikšanās no bērna, domāju ka vecuma ierobežojums pie tās silītes nav...
bet īsti nesaprotu to kā reāli praksē tas notiek, nju kā,jau aprakstīji visi pabalsti saņemti utt.,un ir tak reģistrs, ka bērns ir pasaulē tādai un tādai mātei, bet tad pēkšņi pēc pusgada nauda iztērēta un bērna nav,nju vai tad kkādām instancēm es nez, kkam neinteresē kur pazudis...
02.02.2011 02:22 |
 
Reitings 1245
Reģ: 17.04.2009
Man šķiet,ka nekādus pabalstus nesaņem šīs mātes, jo bērns pat nav reģistrēts uz viņu vārda.Viņš ir tjipa kāpostos atrasts.
02.02.2011 02:24 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
Dzirdēju, ka Lietuvā ir jau bijis pirmais gadījums, kad sieviete lūgusi atdot bērnu (vai pareizāk sakot, viņas ģimene), jo sieviete vienkārši piedzīvojusi pēcdzemdību depresiju.

Bet pie mums, tajā sfērā (sociālajā) strādājoša sieviete teica, ka nu tik anonīmi jau tas nav, un mammas tiekot arī atpazītas (nezinu gan kādā veidā un,cik tas atbilst patiesībai).
Un par naudām-tām piesakās pēc bērna dzimšanas,bet,ja bērns atnests uzreiz pēc dzemdībām (vai pāris dienām), tad nekādi dokumenti parasti vel nav nokārtoti.
Bet es tiešām nebrīnos par to, ka zin vismaz apkārtnē,kas ir tā mamma, kurai bija puncis, bet bērna nav. Runas aiziet ātri.
02.02.2011 02:33 |
 
Reitings 1055
Reģ: 10.04.2010
Domāju, ka pabalstus nesaņem. Tur liek tikai mazus zīdainīšus, viņi pat vēl nav reģistrēti. Nedomāju, ka kāda māte spētu tajā kastē emocionāli dabūt gadu vai pusotru vecu bērniņu, kurš jau reģistrēts un dzīvojis šo laiku kopā ar māti. Ja tā, tad noteikti mātei psihiskas problēmas nevis izmisums.
Bet par to apkārtējo cilvēku nezināšanu vai nepamanīšanu man arī nav skaidrs. Nu tad jau vienai jādzīvo kartona kastē zem egles, lai neviens nebūtu redzējis, ka gaidībās, un te pēkšņi bērna nav un turpinam dzīvot savu mietpilsoņa dzīvi. Nezinu, nespēju izskaidrot. (t)
02.02.2011 02:33 |
 
Reitings 1784
Reģ: 18.06.2009
Nu nē, bet atceros, ka bija ielikts, man šķiet, 2 mēnešus vecs bērniņš.. Takā neticu, ka visas, kas tur nes savus bērnus, ir kā pa taisno no dzemdību kušetes.

Un jā, punci taču nevar nepamanīt... Kad pēc tam kaimiņiene prasa - kur tev bērniņš utt., - ai, aiznesu uz beibīboksu? :D nu nav man skaidrs, kā tās lietas vispār var notikt.. (t)
02.02.2011 02:37 |
 
Reitings 803
Reģ: 16.11.2010
bet tak kādam jāpieņem dzemdības,nju neticās, ka visas tik stipras un varenas,ka pašas tiek galā. Vecmāte vai ārsts,bet kāds jau noteikti zin.
02.02.2011 02:37 |
 
Reitings 803
Reģ: 16.11.2010
atvainojos, rakstu kā bērnudārzā... :-/
02.02.2011 02:38 |
 
Reitings 1055
Reģ: 10.04.2010
Nē, nu dzemdības jau pieņem, izraksta ārā no slimnīcas un laimīgu taciņu. Viņa var pa taisno nest uz glābējsilīti (man vsp patīk latviskais nosaukums labāk nekā angliskais), bet varbūt aizbrauc uz mājām, atrāda visiem, un tad stiepj uz atdošanu.
02.02.2011 02:41 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
Nu piedzemdē slimnīcā, (starp citu, arī tur uz vietas ir iespēja atteikties no bērna),ja nesaņemās, atved mājās un nes uz babyboxu.
02.02.2011 02:43 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
Sāku urķēties-arī Latvijā ir jau māte,kas pārdomājusi un tagad cenšas atgūt bērnu,ko ielika babyboksā. (viņa gan saka, ka vecāki likuši bērnu nest uz babyboksu (atzīšos, nepatīk man vārs glābējsilīte).
02.02.2011 02:54 |
 
Reitings 2224
Reģ: 29.01.2009
Man tas vispār liekas drausmīgi, ka var tā atdot savu bērnu un pat necīnīties par dzīvi kopā...

Tas ir tā pat, kā es tgd nesaprotu, kā mana sune var nepieņemt savus kucēnus (e) Viņa tik rej un skrāpējas pie durvīm, bērniem pat klāt neiet...
02.02.2011 02:56 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
Jollya, gribēju jau Tev rakstīt beztēmas diskusijā, bet piemirsās.
Suņi ir dzīvnieki, ar instinktiem, tātad-viņiem var nebūt šīs sajūtas-ka jāuzņemas atbildība. Un sune pie tā nav vainīga. Galvenais, lai mazajiem ir silti, ja kuce nenāk klāt-pieliec kucēniem pudeli,kas pildīta ar siltu ūdeni(ietin to kaut vai dvielī,lai mīkstāk), viņiem jābūt siltumā. Uz barošanu-mēģini pieturēt,lai mazie tiek paēst,janē, būs jāizbaro pašai ar maisījumu (var nopirkt zooveikalos). Un,lai nebūtu vairāk raižu, sterilizē savu suņu meiteni.
02.02.2011 03:02 |
 
Reitings 676
Reģ: 08.10.2009
labakl lai atstāj tādā beibīboxā un atdod normāliem cilv. kas par to bērnu rūpēsie sun mīlēs, nevis kuru izmet miskastē, vai audzina pritonā.
02.02.2011 03:19 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
doamju, ka pa tiem pabalstiem meitenes jau atbildeja.

par punci un apkartejiem.ja galigi negribas, lai paklist runas, tad var jau kadu laicinu padzivot cita pilseta. tik nezinu ka ar iztikas pelnisanu. un tad, ka beibiboksa berns ielikts, tad atpakal uz dzimto miestu. vel jau variants ir samelot, ka berns nomira.

tie ir mani varianti par to, kas butu darams, lai runas neklistu.
02.02.2011 04:56 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 29.01.2009
Bērni arī dzemdībās mirst. Un es domāju, ka normāliem cilvēkiem(kaimiņiem utt.) būtu neērti jautāt- aiznesi uz beibiboxu vai nomira dzemdībās..

Nes nepiereģistrētus bērnus par kuriem pabalsti vēl nav iedoti. Ja bērnu reģistrē tad viņam ir dzimšanas apliecība un viņš jau skaitās vecākiem. Un tiem tad arī jāatbild likuma priekšā, kur bērns palicis..

Ja bērnu negrib paturēt, tad saprātīga(kura kaut kādu iemeslu dēļ nevar paturēt, bet tomēr vēl labu) sieviete nesīs uz beibiboxu nevis atteiksies slimnīcā, jo tādējādi bērnam būs atradeņa statuss un viņš ātrāk nonāks mīlošā ģimenē nevis tiks marinēts pa slimnīcām un zīdaiņu namu, kamēr tiek galā ar atteikšanās juridisko pusi.

Apmēram tā es to izprotu.
02.02.2011 13:38 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
Marķīze, jap, tā ir ar bērna statusu un kārtošanu uz adopciju.

Bet nu redz, visādi jau iet. Ja no tiem zīdieņiem, kas ielikti, jau vienam uzrodas māte, tad arī vēlāk nevar būt drošs,ka bio nesāks meklēt.
02.02.2011 13:43 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 29.01.2009
Gemini..

Ja nu gadījumā bio mātei ir liela vēlēšanās atgūt bērnu tad tas ir iespējams ari, ja mazais ielikts beibiboxā. Tas tā starp citu.

Daudz drausmīgāka man liekas bērnu pamešana slimnīcās, kad tām mātītēm viss ir poh*j.. Pašām nevajag bērnu, bet arī līdz galam neatsakās, jo visādi pārdomu laiku viņām tiek doti un pēc tam vēl pašu nevar dabūt rokā.. Kā rezultātā bērns ļoti ilgi marinējas pa iestādēm, kamēr nonāk līdz adopcijai.. Bet tas samazina bērna iespēju nonākt ģimenē, jo nevienam nav noslēpums, ka lielākā daļa cilvēku grib pavisam mazus bērnus.
02.02.2011 15:00 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
Marķīze, zinu, un tas pat ir rakstīts, kad ieliek bērnu, pie babyboksa, kur jāzvana mātei, ja viņa ir pārdomājusi, tad attiecīgās oficiālās lietas un -bērns var būt atpakaļ pie mātes.

Jap, jo mazāka vecuma bērniņš, jo rinda garāka. (+ja ir kādas special vēlmes attiecībā uz bērna dzimumu,'acu krāsu utt).
02.02.2011 15:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits