Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērnudzārzs un slimošanas

 
Reitings 2
Reģ: 14.08.2024
Tuvojas tas laiks,kad mazulis jāsāk laist uz bērnudārzu un man jāatgriežas darbā.Bet šausmīgi bail no tām biežajām slimošanām,cik dzird riņķī lielākajai daļai tā ir.Ir kādi ieteikumi kā no tā var izvairīties vai tas nav reāli?
14.08.2024 16:14 |
 
Reitings 591
Reģ: 05.08.2024
Tas vecums vienkārši ir jāpāraug un viss.
14.08.2024 16:15 |
 
Reitings 1198
Reģ: 13.03.2024
Buža @ 14.08.2024 16:15
Tas vecums vienkārši ir jāpāraug un viss.

Āmen.
Kā tev šķiet, ja pret biežajām slimošanām dārziņa laikos varētu kaut ko iesākt, lai tā nebūtu, tu domā, ka lielākā daļa vecāku to ignorē un izvēlas mocīt bērnus ar miljons slimošanām?
Ja būtu kas darāms, kas novērstu šīs slimošanas uzsākot dārziņa gaitas, VISI vecāki to būtu izdarījuši un māmiņas nedzīvotu uz slimības lapām un neriskētu ar saviem darbiem, utml.
Vienīgais ieteikums no personīgās pieredzes - nevīksti par siltu. Mazgājat rokas uzreiz ierodoties mājās, paprasi, lai pediatrs iesaka labus vitamīnus.
14.08.2024 16:23 |
 
Reitings 655
Reģ: 09.01.2015
Bērni ļoti bieži slimo no stresa. Grupiņā var nebūt neviens slims,bet konkrētais mazais visu laiku slimo.
Iesaku pamazām bērnu laist dārziņā,dot brīvdienās nedēļas vidū,pēc dārziņā visu uzmanību veltīt bērnam
14.08.2024 16:33 |
 
Reitings 591
Reģ: 29.04.2021
Diemžēl tas ir tāds riņķa dancis ar tām slimošanām, , man dēls vairāk kā gadu iet dārziņā , arī bieži slimo , visbiežak tie ir puņķi un klepus . Katram vecākam sava izpratne par to , ka bērns ir slims , diemžēl vēljoprojām ir vecāki , kas ved bērnus slimus uz dārziņu , tu savējo noturi mājās , gaidi kad izveseļosies, aizved , bet tur pretī kāds atkal ar iesnām , klepu un bērns protams atkal saslimst. Bet to jau nekad nevar zināt ,kā būs, cik bieži slimos. Kā jau te citas teica , tas vienkārši japardzivo.
Drīzāk jau vari laicīgi padomāt par to , kam varbūt lūgt palīdzību , kas varētu bērnu pieskatīt , ja nu gadījumā slimošanas sanāk biežas.
14.08.2024 17:06 |
 
Reitings 85
Reģ: 15.11.2014
Ui šis ir grūts periods. Bet iesaku tiešām mēģināt pašai nestresot, netuntulēt mazo, pastaigas svaigā gaisā. No vitamīniem noteikti D vit. Manējie ir sajūsmā par Nateo Gummies. Ja nu gadās apslimt, dodu papildus C vit.
14.08.2024 22:15 |
 
10 gadi
Reitings 39
Reģ: 05.09.2012
Izvairīties no tā,ka bērns slimos nevar,bet var samazināt to skaitu,stiprinot imunitāti. Ceru,ka bērns nav tikai pa māju dzīvojies,ir socializēts,kas arī samazinās bērna stresu sākot BD gaitas,mazāk stresa-mazāk slimošanas. Papildus katru dienu D vitamīnu, saviem nopirku jaunu pūšamo no Nateo, baigi feins.D vitamīns galvenais atbild par imunitāti, tāpēc arī vasarā jālieto.Ja jūt,ka sīkais ko saķēris tad trieciendevās c vitamīnu ar cinku.
15.08.2024 12:07 |
 
Reitings 1847
Reģ: 06.10.2022
Kafijas krūze @ 14.08.2024 16:14
Tuvojas tas laiks,kad mazulis jāsāk laist uz bērnudārzu un man jāatgriežas darbā.Bet šausmīgi bail no tām biežajām slimošanām,cik dzird riņķī lielākajai daļai tā ir.Ir kādi ieteikumi kā no tā var izvairīties vai tas nav reāli?

Ne visi slimo daudz un katru mēnesi. Mans bērns salīdzinoši reti slimo, bet mēs arī ikdienā daudz esam ārā, no dzimšanas gājām katru dienu neskatoties uz laikapstākļiem. No pavasara līdz rudenim ir plikas kājas. Arī auksts laiks nav iemesls neiet ārā. Rudens/ziema/pavasaris visu dienu varam pa āru. Pazīstamas mammas saviem bērniem neļauj ilgāk par 30min ārā aukstajā sezonā un tad brīnās, kāpēc bērns visu ziemu ar klepu. Tāpat ikdienā plūškoku sīrups, tēja, veselīgs uzturs un cik vien var izvairīties no zālēm, pūšamajiem un elpojamajiem. Tad arī tā imūnsistēma būs labāka. Šis noteikti nestrādā, ja ir hroniskas slimošanas/alerģijas, bet ja līdz šim ir bijis ok, tad cajadzētu arī turpmāk būt labi. Vēl lieliski palīdz peldēšana, bet ziemā ne visiem ir iespēja to regulāri darīt.
15.08.2024 13:01 |
 
10 gadi
Reitings 79
Reģ: 23.03.2012
Kā jau te rakstīja, var mēģināt vitamīnus, netuntulēties, staigāt basām kājām utt. Bet man pēc pieredzes vislabāk palīdzēja vienkārši pieņemt, ka tās slimošanas būs regulāri, un tam pielāgoties. Pirmo gadu slimoja reizi mēnesī, pēc tam aizvien retāk. Sākumā jau bija besīgi, ka nevaru paļauties pati uz saviem plāniem, arī stress par darba lietām, bet ar laiku jau mierīgāk uztvēru un pat izmantoju slimošanas dienas kā iespēju nedaudz atpūsties. Galvenais izstrādāt back up plānu darba jautājumiem (vai ņemsi slimības lapu, vai ir kāds, kurš varēs pieskatīt, kamēr Tu darbā, varbūt vari pastrādāt attālināti, kamēr mazais pa māju utt.). Darba devējs, visticamāk, novērtēs, ja piedāvāsi savu rīcības plānu un ierosinājumus jau laicīgi, arī pašai būs mazāk stresa, kad būs jāinformē par savu prombūtni.
16.08.2024 01:33 |
 
Reitings 368
Reģ: 18.08.2022
Lola12345 @ 15.08.2024 13:01

Ne visi slimo daudz un katru mēnesi. Mans bērns salīdzinoši reti slimo, bet mēs arī ikdienā daudz esam ārā, no dzimšanas gājām katru dienu neskatoties uz laikapstākļiem. No pavasara līdz rudenim ir plikas kājas. Arī auksts laiks nav iemesls neiet ārā. Rudens/ziema/pavasaris visu dienu varam pa āru. Pazīstamas mammas saviem bērniem neļauj ilgāk par 30min ārā aukstajā sezonā un tad brīnās, kāpēc bērns visu ziemu ar klepu. Tāpat ikdienā plūškoku sīrups, tēja, veselīgs uzturs un cik vien var izvairīties no zālēm, pūšamajiem un elpojamajiem. Tad arī tā imūnsistēma būs labāka. Šis noteikti nestrādā, ja ir hroniskas slimošanas/alerģijas, bet ja līdz šim ir bijis ok, tad cajadzētu arī turpmāk būt labi. Vēl lieliski palīdz peldēšana, bet ziemā ne visiem ir iespēja to regulāri darīt.

Precīzi, tas pats.
Cik sevi atceros, vienmēr biju pastaigās, pa āru, basām kājām, no agra pavasara līdz rudenim, tika dots ūdens ar citronu + ikrīta aukstā ezera pelde. :D visu laiku aktivitātes + vienkāršs sabalansēts uzturs.
Un imunitāte kā zirgam! Pēdējo reizi slimoju (neskaitot covidu), pirms 14 gadiem, kad bija kaut kāds klepus un temperatūra.
Un, kad sen, sen strādāju bērnudārzā, bija mammas, kuras neļāva spēlēties ārā, jo bērns var saslimt + vīkstīja kombīšos jau agrā rudenī, kur bērns ir pārkarsis = ātrākas iespējas saslimt.
Protams, ir laiks, kad imunitāte nostabilizējas un slimošana ir tikai dabisks process, bet ja nenodarbojas ar pāraprūpi, tad visam vajadzētu būt kārtībā.
16.08.2024 08:56 |
 
Reitings 70
Reģ: 05.03.2024
Nevajag stresot pirms laika. Neskaties, kā ir citiem. Noskaņojies - man tā nebūs. Bieži vien mammas vairāk streso par bērnudārza gaitu uzsākšanu nekā paši bērni. Rezultātā bērni uzņem mammas stresu un slimo divtik.
Man ir divi bērni un abi neslimoja. Un tā nav lielīšanās. Mēģinu iedrošināt, ka ne visi bērni nonstopā slimo. Manējie dārziņā pāris reizes gadā izslimoja puņķus un klepu. Nu tāds 3diennieks.
Nedzen bērnā stresu, esi mierīga un viss būs labi. Lai jums mierpilns dārziņa laiks!
16.08.2024 09:43 |
 
Reitings 70
Reģ: 05.03.2024
Jā, un piekrītu, kā te jau bija minēts, noteikti pie katrām iesnām un nelielas temperatūras nevajag uzreiz lietot zāles. Tas kapitāli nograuj bērnu imunitāti un tad jau aiziet tāds riņķa dancis (daudz piemēru apkārt redzēts). Ja vien var, iztikt ar tējām, degunā pūst jūras ūdentiņu. Smago artilēriju atstāt gadījumos, kad galīgi slikti un tiešām nav variantu.
16.08.2024 09:50 |
 
Reitings 63
Reģ: 21.06.2023
Lola12345 @ 15.08.2024 13:01

Ne visi slimo daudz un katru mēnesi. Mans bērns salīdzinoši reti slimo, bet mēs arī ikdienā daudz esam ārā, no dzimšanas gājām katru dienu neskatoties uz laikapstākļiem. No pavasara līdz rudenim ir plikas kājas. Arī auksts laiks nav iemesls neiet ārā. Rudens/ziema/pavasaris visu dienu varam pa āru. Pazīstamas mammas saviem bērniem neļauj ilgāk par 30min ārā aukstajā sezonā un tad brīnās, kāpēc bērns visu ziemu ar klepu. Tāpat ikdienā plūškoku sīrups, tēja, veselīgs uzturs un cik vien var izvairīties no zālēm, pūšamajiem un elpojamajiem. Tad arī tā imūnsistēma būs labāka. Šis noteikti nestrādā, ja ir hroniskas slimošanas/alerģijas, bet ja līdz šim ir bijis ok, tad cajadzētu arī turpmāk būt labi. Vēl lieliski palīdz peldēšana, bet ziemā ne visiem ir iespēja to regulāri darīt.

Piekrītu, mans bērns arī slimo ļoti reti. Tas tāds izplatīts mīts, ka slimo bieži, bet tā nav. Un piekrītu, ka veicinošie faktori saslimšanām ir tā nespēja pareizi bērnu apģērbt atbilstoši laikapstākļiem, respektīvi, pārtuntulē un vēl baidās lieku reizi izvest ārā, kad vējaināks vai lietaināks.
Labi, vecā kaluma cilvēki, kuri domā, ka saaukstēties var no caurvēja, bet, kad jaunās paaudzes ir tikpat neizglītotas, dusma rauj.
Un tad brīnās, ko tas bērns tā slimo.
Nu bet slimo tāpēc, ka pārlieku trīc par jebkuru pilienu un vēja pūtienu, un neļauj tam bērnam būt ārā, kur tie baciļi nemaz nelīp klāt, kā uzturoties visu laiku iekštelpās.
16.08.2024 10:00 |
 
10 gadi
Reitings 101
Reģ: 07.03.2011
Galvenais netuntulēt tos bērnus, tas ir trakākais.Kad redzu zīdaini ratiņos ar vēl pārklātu segu vai lakatu,gribās sist to māti! Tāpēc arī tir bērni slimo,jo ir pāraprūpe un tuntulēšana. Svaigs gaiss, veselīgs ēdiens, ikdienā D vitamīns, plikas kājas un ar imunitāti viss būs ok.Slimot jau slimos visi,bet rūdītie daudz mazāk.
16.08.2024 13:26 |
 
Reitings 440
Reģ: 03.08.2022
Man vieni radi rūdīja bērnus, slimo tāpat kā visi. Tik viņi neiespringt un slimus arī ved uz bd. Iesaku laicīgi apsvērt dažādas b opcijas. Jau laicīgi atrast kādu sos aukli, izrunāt ar vīrieti kā dalīsiet b lapas. Tas vismaz nebūs tāds stress.
16.08.2024 14:35 |
 
Reitings 187
Reģ: 11.02.2024
Neuztraucies un viss būs ok
16.08.2024 21:28 |
 
Reitings 11311
Reģ: 19.09.2023
Tie kuri saka, ka neslimo vnk ved slimus. Jā no tiem 25 bērniem 2 būs tādi, kuri nāk katru dienu un slimo 1nedēļu gadā. Bet tā nav norma.
16.08.2024 21:40 |
 
Reitings 655
Reģ: 09.01.2015
Inna86 @ 16.08.2024 14:35
Man vieni radi rūdīja bērnus, slimo tāpat kā visi. Tik viņi neiespringt un slimus arī ved uz bd. Iesaku laicīgi apsvērt dažādas b opcijas. Jau laicīgi atrast kādu sos aukli, izrunāt ar vīrieti kā dalīsiet b lapas. Tas vismaz nebūs tāds stress.

Nu diez ko gudri tas nav. Jo saslimst arī pārējie,saslimsts skolotājas un auklītes. Es neko nesaku par vieglām iesnām. Bet kad ved uz dārziņu bērnus ar stiklainām acīm,klepu,zaļiem puņķiem,tas ir ārpus katras kritikas. Mums jau pieaugušajiem ir grūti,ja ir iesnas un galva kā vate,bērns to izjūt 100% izteiktāk
16.08.2024 22:30 |
 
Reitings 767
Reģ: 29.01.2020
Varu teikt to, ka paldies Dievam , ka man ir savs bizness (vajadzīgs tikai telefons) un man nebija jāatgriežas darbā.
Mazajam ļoti liels stress bija pats par sevi stresains, ļoti daudz slimojam. No pirmā gada pilnīgi nekādas jēgas nebija, tris dienas iet un trīs nedēļas mājas tā visu laiku. Max bija ziema vienu mēnesi aizgājis , tagad vasara iet biežāk, bet šovasar tāpat saslimam divreiz.
Nu jau arī vairs nav stresains, diezgan iejuties, jo aizgājām pie citām audzinātajam, nomainījām grupu. Pavisam cits bērns.
Man šķiet ka tur tā īsti neko nevar darīt, it īpaši ja ir stress bērnām vēl vairāk visādas draņķibas līp klāt.
Paveicies arī to, ka medmāsa katru rītu iet apgaitā un stingri skatās pilnībā visi uz to , lai bērnus slimus nevestu
17.08.2024 01:29 |
 
Reitings 246
Reģ: 11.11.2021
Ahh, kā man besī tie vecāki, kuri ved tiešām slimus bērnus uz dārziņu - zaļš puņķis līdz zemei un klepus tāds, ka liekas, ka visas plaušas izklepos.
Kad man saslimst kāds no bērniem, cenšos vēl kādu dienu paturēt mājās, lai kaut cik imunitāte atkal nostabilizējās, bet dēļ šiem gudrīšiem, kuri ved galīgi slimus, brīžiem nolaižas rokas, jo neilgi pēc atgriešanās dārziņā jau atkal kāds bacilis tiek noķerts.
"Smieklīgi" liekas tad, kad jau audzinātājas kopējā čatiņā ieraksta, ka varbūt dažiem vecākiem (nesakot konkrēti kuri) vajadzētu paskatīties tomēr, kāda bērnam veselība, jo daži pat paēst, pagulēt nevar dēļ iesnām, klepus...un tad seko ziņās "Jānītis, Anniņa rīt nebūs dārziņā". Tā teikt, kad caur puķēm nokaunina publiski, tad aizdomājas, ka tādam bēram būtu jāpaliek mājās.
17.08.2024 02:42 |
 
Reitings 807
Reģ: 16.09.2021
Klimpa @ 17.08.2024 02:42
Ahh, kā man besī tie vecāki, kuri ved tiešām slimus bērnus uz dārziņu - zaļš puņķis līdz zemei un klepus tāds, ka liekas, ka visas plaušas izklepos.
Kad man saslimst kāds no bērniem, cenšos vēl kādu dienu paturēt mājās, lai kaut cik imunitāte atkal nostabilizējās, bet dēļ šiem gudrīšiem, kuri ved galīgi slimus, brīžiem nolaižas rokas, jo neilgi pēc atgriešanās dārziņā jau atkal kāds bacilis tiek noķerts.
"Smieklīgi" liekas tad, kad jau audzinātājas kopējā čatiņā ieraksta, ka varbūt dažiem vecākiem (nesakot konkrēti kuri) vajadzētu paskatīties tomēr, kāda bērnam veselība, jo daži pat paēst, pagulēt nevar dēļ iesnām, klepus...un tad seko ziņās "Jānītis, Anniņa rīt nebūs dārziņā". Tā teikt, kad caur puķēm nokaunina publiski, tad aizdomājas, ka tādam bēram būtu jāpaliek mājās.

Zināšanai-bērns visinfekciozākais ir tieši īsu brīdi pirms simptomiem un pirmajās simptomu dienās, kad parasti ir aizlikts deguns un tekošas iesnas. Tad, kad ir zaļie puņķi vai produktīvs klepus, bērns vai nu ir uz izveseļošanos vai ar atlieku paradībām un neinfekciozs galīgi. Zaļi puņķi izskatās draudīgi, kaut gan tā nemaz nav.
17.08.2024 09:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits