Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Narcisms

 
Reitings 324
Reģ: 12.04.2018
Vai jums ar šo dzīvē ir bijusi saskarsme? Un, kā jūs domājat, vai cilvēks, kurš to labi apzinās, ir gudrs - var šīs iezīmes noslēpt? Man šķiet dzīvē nācies ar tādu sastapties, tomēr es neteiktu, ka cilvēkam ir empātijas, līdzjūtības, uzklausīšanas problēmas. Līdz ar to varbūt ir jāuzmanās arī par šo uzklausīšanas lietu, varbūt tā ir tikai tāda izlikšanās un “jātinas” kamēr var. Protams, ar Zuta stāstu salīdzināt nevar, tomēr manipulatīva uzvedība, nereta agresija (ne pret mani, nedz arī dzīvniekiem 🫣😄 gan, bet tomēr), pašpārliecība, “uz visu ir atbildes” un, ja Tu neesi pietiekami gudrs, tad tam arī panesīsies līdzi.. nezinu. Šobrīd ļoti vēlos izprast šo tematu un saprast - vai ir tikai melns un balts, vai var būt arī pa vidam - vai tā ir ļoti meistarīga izlikšanās, kas ir vēl sliktāk, jo kādā brīdī viss pārējais var nākt ārā.
13.08.2024 00:26 |
 
Reitings 72
Reģ: 03.11.2023
Narcisi spēj ļooooti labi noslēpt savu īsto dabu. Narcisi ir MILZU manipulatori un izmanto “love bombing” tehniku sākumā. Mans bijušais vīrs bija narciss un līdz kāzām viss bija skaisti, gan rociņās staigājām, gan komplimentus izteica, gan sex bija katru dienu, viņš mani burtiski dievināja un uz rokām nēsāja. Tikko kā apprecēja, parādīja pavisam citu seju, ļoti ātri atklāju, ka sarakstās ar citām, sex bija labi, ja reizi nedēļā, jo vairāk nebiju “nopelnījusi”, tā viņš arī man teica. Ja kāds izteica man komplimentu, viņam patika ko nejauku par mani pateikt, pazemot. Nekad no viņa nedzirdēju neko labu, ja bija komentāri par mani, tad tā bija tikai kritika. Regulāri bija skaudīgs, ka es saņēmu vairāk uzmanības no citiem utt. Bija man pļaukas sitis, žņaudzis un matus no galvas izrāvis. Es gan tiku no viņa vaļā, bet tas nebija viegli, un mūžam būšu pateicīga, ka man beigu beigās pietika drosmes aiziet.
Narcisiem piesaista cilvēki ar labu sirdi, lai var izmantot. Parasti viņi arī negrib, lai upurim ir daudz draugu un tāpēc izjauc draudzības, lai upuris paliek viens kā pirksts.
13.08.2024 01:07 |
 
Reitings 1294
Reģ: 03.11.2023
Nu narcisam pēc definīcijas ir kaut kādas traumas, kuru dēļ ir izteikti zems pašvērtējums. Un to viņi mēģina visādi kompensēt
13.08.2024 01:14 |
 
Reitings 55
Reģ: 19.04.2024
Narciss noniecina, apšauba tavus draugus jau pirms tos ir dzīvē saticis.
13.08.2024 08:11 |
 
Reitings 10856
Reģ: 21.09.2023
O, man ir attiecības ar narcisu. Tagad kā reiz esmu pievērsusies viņa izpētei. Tiku pāri iemīlēšanās un rozā briļļu fāzei, tagad skatos uz viņu ar skaidru, kritisku prātu. Man ir interesanti, pavērot viņa manipulācijas centienus, kas uz mani vairs nestrādā, bet cenšos sevi nenodot. Nu jau zinu, ka viņš sarakstās un satiekās ar vēl vismaz pāris dāmām. Sākumā, kad neko daudz par viņu nezināju un viņš mani aplidoja, tiešām viņā tā kā iemīlējos, jo bija ļoti daudz uzmanības, randiņu un skaistu runu. Laiks gāja un es sāku pamanīt šādas tādas nesakritības un dīvainības. Esmu ļoti vērīga, ar labu atmiņu. Long story short- es viņu atkodu. Viņš ir narciss. Tur ir ļoti daudz narcisa pazīmju - vāji slēpts empātijas trūkums, manipulēšana, paranoiskums, greizsirdība, vainas sajūtas trūkums, meli, projicēšana, emocionāls vēsums, skopums, kontrole, citu izmantošana, nepatika būt vienam, neuzticība, nevērība, pavedinoša uzvedība utt. Tagad viņš ir brīvs vīrietis, izšķīries, tā ka meitenes - uzmanās!
13.08.2024 08:32 |
 
Reitings 10856
Reģ: 21.09.2023
Fifty @ 13.08.2024 00:26
Vai jums ar šo dzīvē ir bijusi saskarsme? Un, kā jūs domājat, vai cilvēks, kurš to labi apzinās, ir gudrs - var šīs iezīmes noslēpt? Man šķiet dzīvē nācies ar tādu sastapties, tomēr es neteiktu, ka cilvēkam ir empātijas, līdzjūtības, uzklausīšanas problēmas. Līdz ar to varbūt ir jāuzmanās arī par šo uzklausīšanas lietu, varbūt tā ir tikai tāda izlikšanās un “jātinas” kamēr var. Protams, ar Zuta stāstu salīdzināt nevar, tomēr manipulatīva uzvedība, nereta agresija (ne pret mani, nedz arī dzīvniekiem ?? gan, bet tomēr), pašpārliecība, “uz visu ir atbildes” un, ja Tu neesi pietiekami gudrs, tad tam arī panesīsies līdzi.. nezinu. Šobrīd ļoti vēlos izprast šo tematu un saprast - vai ir tikai melns un balts, vai var būt arī pa vidam - vai tā ir ļoti meistarīga izlikšanās, kas ir vēl sliktāk, jo kādā brīdī viss pārējais var nākt ārā.
Visi narcisi attiecību sākuma fāzē prot ļoti apburt, bet ar laiku sāk līst laukā šis un tas. Mazi sarkani karodziņi, kurus nedrīkst ignorēt. Un vēl - narcisus nav iespējams izmainīt. Tā diemžēl ir diagnoze uz mūžu.
13.08.2024 08:39 |
 
Reitings 324
Reģ: 12.04.2018
Šķiet šo man arī nāksies pētīt dziļāk, jo iespējams šauju greizi. Manipulators viņš ir, bet nu jau saprotot, ka ar mani tas neies cauri, tas jau kļuvis par tādu joku, kad izceļu, ka saprotu, ko viņš dara. Bet nekas agresīvs. Patiesībā tieši attiecību sākumā - meloja, pēc tam visu pagrieza pret mani kādas lietas, bet nebiju muļķe, stāvēju tam pretim un gribētos teikt, ka tas viss zudis, nav bijusi vairs tik izteikta saskarsme ar to, jo bija traki, man šķita, ka es nojūgšos, ka man sarunas ir jāieraksta un viss pārējais. Agresija tikai dzērumā, skaidrā nav, ir diezgan harmoniski, tikai ļoti sāk riebties, ka ir tēma un stingri pastāv par savu, pat ja vispār tematā nav līdz galam iedziļinājies. Agrāk šķita, ka mums taču ir sarunas, bet tagad saprotot, sarunas izceļ viņa gudrību, zināšanas, lai gan bieži mums domas sakrīt. Tomēr šobrīd velkot paralēles, esmu apjukusi. Jo gan, jā, gan nē.. kā lai šo saprot.
13.08.2024 10:37 |
 
Reitings 1697
Reģ: 11.04.2023
Ko jūs meitenes no šādiem vīriešiem sagaidat turpinot attiecības? Tik daudz sarkani karogi tikai Ziemeļkorejā plīvo.
To brīdi, kad ērglis kļūs vardarbīgs arī ikdienā vai kādu sts no paralēlajām džusēm?
Atstājat šos ērgļus psihiatriem, lai pēta viņu paradumus un īpašības. Jeb jums tas zinātniskais darbs augstskolā?
13.08.2024 10:44 |
 
Reitings 959
Reģ: 13.12.2023
Fifty @ 13.08.2024 10:37
Šķiet šo man arī nāksies pētīt dziļāk, jo iespējams šauju greizi. Manipulators viņš ir, bet nu jau saprotot, ka ar mani tas neies cauri, tas jau kļuvis par tādu joku, kad izceļu, ka saprotu, ko viņš dara. Bet nekas agresīvs. Patiesībā tieši attiecību sākumā - meloja, pēc tam visu pagrieza pret mani kādas lietas, bet nebiju muļķe, stāvēju tam pretim un gribētos teikt, ka tas viss zudis, nav bijusi vairs tik izteikta saskarsme ar to, jo bija traki, man šķita, ka es nojūgšos, ka man sarunas ir jāieraksta un viss pārējais. Agresija tikai dzērumā, skaidrā nav, ir diezgan harmoniski, tikai ļoti sāk riebties, ka ir tēma un stingri pastāv par savu, pat ja vispār tematā nav līdz galam iedziļinājies. Agrāk šķita, ka mums taču ir sarunas, bet tagad saprotot, sarunas izceļ viņa gudrību, zināšanas, lai gan bieži mums domas sakrīt. Tomēr šobrīd velkot paralēles, esmu apjukusi. Jo gan, jā, gan nē.. kā lai šo saprot.

Ko tu pētīsi dziļāk? Visas darbības pierakstīsi un taisīsi analīzi? Es nesaprotu. Ja tev ir jāuzdod šāds jautājums, tad čalim kaut kas nav īsti kārtībā, un jāatvadās. Vai arī, ja tu savā galvā pāranalizē visas situācijas līdz totālam apjukumam, tad arī atvadies, kamēr tiec ar sevi galā. Jebkurā gadījumā - saņem sevi rokās.
13.08.2024 10:59 |
 
Reitings 324
Reģ: 12.04.2018
Ko tu pētīsi dziļāk? Visas darbības pierakstīsi un taisīsi analīzi? Es nesaprotu. Ja tev ir jāuzdod šāds jautājums, tad čalim kaut kas nav īsti kārtībā, un jāatvadās. Vai arī, ja tu savā galvā pāranalizē visas situācijas līdz totālam apjukumam, tad arī atvadies, kamēr tiec ar sevi galā. Jebkurā gadījumā - saņem sevi rokās.

Viss izklausās sliktāk nekā ir patiesībā, visu kontekstu neiedošu, bet vai vēlos dzirdēt citu pieredzi, lai šīs domas kliedētu vai tieši pretēji - apstiprinātu? Jā. Gribu saprast, kas ir kas - labākajā gadījumā tās ir tikai rakstura iezīmes. Mani neviens nesit un citādi arī neiespaido. Bet paldies!
13.08.2024 11:10 |
 
Reitings 1697
Reģ: 11.04.2023
Ja viss labi, tad par ko tēma, dzīvo kopā un izbaudi attiecības, nekas nav jāanalizē.
13.08.2024 11:16 |
 
Reitings 324
Reģ: 12.04.2018
Beidziet norakt diskusiju. “Papētīšana dziļāk” šajā gadījumā arī nozīmē - painteresēties par citu pieredzēm, situācijām, jo nevēlos kādas rakstura iezīmes novelt uz diagnozi.
13.08.2024 11:24 |
 
Reitings 324
Reģ: 12.04.2018
akul12 @ 13.08.2024 11:16
Ja viss labi, tad par ko tēma, dzīvo kopā un izbaudi attiecības, nekas nav jāanalizē.

Jo kādas rakstura iezīmes sāk traucēt un tagad ir jautājums - vai tas ir labojams vai nē. Vai tas saistīts ar tuva cilvēka zaudējumu vai arī tas papildina attiecību sākumā piedzīvoto. Tev šī diskusija ēst prasa vai kas īsti?
13.08.2024 11:28 |
 
Reitings 1294
Reģ: 03.11.2023
akul12 @ 13.08.2024 10:44
Ko jūs meitenes no šādiem vīriešiem sagaidat turpinot attiecības? Tik daudz sarkani karogi tikai Ziemeļkorejā plīvo.
To brīdi, kad ērglis kļūs vardarbīgs arī ikdienā vai kādu sts no paralēlajām džusēm?
Atstājat šos ērgļus psihiatriem, lai pēta viņu paradumus un īpašības. Jeb jums tas zinātniskais darbs augstskolā?

Es tev ļoti piekrītu šoreiz
13.08.2024 11:30 |
 
Reitings 1697
Reģ: 11.04.2023
Agresija tikai dzērumā, skaidrā nav,

Neko nenorokam, bet ar šo bija jāpieliek trekns punkts.
Normāli cilvēki nav agresīvi dzērumā un filtrē ko runā. Nekādus kašķus nemeklē ar svešiem cilvēkiem vai savu meiteni.
13.08.2024 11:31 |
 
Reitings 324
Reģ: 12.04.2018
akul12 @ 13.08.2024 11:31

Neko nenorokam, bet ar šo bija jāpieliek trekns punkts.
Normāli cilvēki nav agresīvi dzērumā un filtrē ko runā. Nekādus kašķus nemeklē ar svešiem cilvēkiem vai savu meiteni.

Paldies! Liki aizdomāties
13.08.2024 11:32 |
 
Moderators
Reitings 4702
Reģ: 13.11.2016
Jā, tikko biju palielākā privātā vairāku dienu pasākumā, kurā vairums lietoja alkoholu. Neviens nebija agresīvs alkohola ietekmē.
13.08.2024 17:02 |
 
Reitings 796
Reģ: 23.08.2016
Man bijušais ir klasisks narciss. Sākumā bija ļoti apburošs, klātesošs, uz rokām nēsāja. Tīrs lovebombing. Patiesībā ļoti ātri parādīja īsto seju, jo nespēja samierināties ar faktu, ka iegūstu izglītību (viņš pameta), un ka mani sasniegumi ir ne mazāk ievērojami. Sāka man norādīt, ka izskatā kaut kas pietrūkst, rādīja citu sieviešu vizuālos piemērus. Smīnēja par manu darbu un algu. Neļāva izteikties un pārtrauca pusvārdā, lai stāstītu lielās gudrības. Komunikācijā te kļuva karsts, te auksts. Paralēli tikās ar citām sievietēm, kam rādīja mani kā piemēru. Veda riņķa danci ar harēmu. Meloja vienā laidā, un mēģināja iegalvot, ka es pati kaut ko izfantazēju.
Izdevās no tā murga aiziet ar domu, ka man ir jāciena sevi. Tomēr pēc tam ilgu laiku ārstēju salauzto pašapziņu. Tādi cilvēki nemainās, un viņi ir jāatstāj vieni. Šim cilvēkam bija milzīgi kompleksi un būtu jāiet terapijā.
13.08.2024 23:45 |
 
Reitings 796
Reģ: 23.08.2016
Piebildīšu, ka no šādām attiecībām ir īpaši grūti aiziet, jo narciss meistarīgi dozē mīļuma izpausmes un aukstuma periodus. Tiek doti signāli, ka otrs cilvēks nav gana labs un ir JĀNOPELNA narcisa uzmanība un mīlestība. Atmiņā stāv love bombing periods attiecību sākumā, kad viss bija kā filmās, un liekas, ka " vēl tikai nedaudz pielāgošos, re, jau kādu mīļumiņu atmeta", un kad būšu gana laba priekš VIŅA, tad būs atkal kā sākumā...
Un narciss ir laimīgs, jo otrs viņu aptekalē kā karali. Var gan izgāzt karaļa dusmas, gan sodīt, gan kādreiz izrādīt īpašu labvēlību.
14.08.2024 00:01 |
 
10 gadi
Reitings 272
Reģ: 02.12.2012
O, jā! Viena brīnišķīga narcisu iezīme ir tas, ka viņi (vismaz manā gadījumā) upuri paši pamatīgi izpēta, lai varētu pēc iespējas labāk sākumā nospēlēt tieši konkrētās sievietes ''perfekto partneri''. Tostarp, tādu, kas uzklausa, un dara visu to, ko Tu vēlētos saņemt savās attiecībās.
Es pazaudēju nervus 2 gadu vērtībā, bija labi amerikāņu kalniņi - ar visādām fake raudāšanām no viņa puses, ''es jau eju pie psihologa, es kļūšu labāks'', utt, utjpr, kamēr paralēli viņš saprata, ka man varētu pacietības nepietikt, un jau sāka testēt, vai var pie ex atgriezties. :D Labi, ka man sanāca ar to ex netīšām iepazīties - mums abām pēc mūsu sarunas bija ļoti viegli nogriezt kontaktu ar narcisu kā ar nazi un kaut kā vieglāk tikt pāri. Ja nebūtu iepazinušās, iespējams, vēl 2 gadus čakarētos.
Stulbākais visā narcisu stāstā ir tas, ka viņi šķiršanos nepiedod un pēc tās mēdz uzsākt nomelnojošas kampaņas - no dažādām trešajām pusēm esmu dzirdējusi visādus atstāstus par savu neadekvātumu. Tāpēc - bēdz!
14.08.2024 10:07 |
 
Reitings 324
Reģ: 12.04.2018
Pēc jūsu rakstītā un savas analizēšanas ikdienā, vērošanas, sapratu, ka man ar to nav saskarsme. Un par to agresiju - nu cilvēks tādu darbu dara, vairāk aizkaitināms, noguris. Bet tagad droši zinu, ka spēšu atpazīt ikvienu tādu. 😄
14.08.2024 16:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits