Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bezdarbnieku pabalsts

 
Reitings 13
Reģ: 26.09.2023
Sveiki!
Var kāds īsti pastāstīt kā ir?
Ja es iesniedzu dokumentus bezdarbnieka statusa iegūšanai 27.05.24 , piešķīra man 04.06.24. (No darba neaizgāju uz abpusējo). Kā īsti ir ar izmaksām? Jo it kā man rakstīts, manā lēmumām, ka līdz 25.datumam izmaksā.
26.07.2024 01:06 |
 
Reitings 741
Reģ: 15.09.2023
Ja nav abpusējas vienošanās, tad pabalstu piešķir 2 mēnešus pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas. Aprēķins būs sākot ar 3. mēnesi. Izmaksa 4. mēnesī līdz 25. datumam.
26.07.2024 06:51 |
 
Reitings 2220
Reģ: 11.10.2022
un izmaksa to pabalstu tikai tad,ja pec tiem 3 menesiem ir vel bezdarbniekos.
Es ar sito aplauzos,pec 3 menesa saku stradat un man par tiem 3 menesiem neko nesamaksaja,ne centu
.nevis ka tad,kad ir uz abpusejo,kad es saku stradat,man par to ieprieksejo laiku samaksaja.
zvanijos,kasijos ar to inspektori,pateica,lai lasu likumus un nometa klausuli
uz savu velesanos ir loti neizdevigi iet prom,principa ja neplano sedet mensiem,kamer dabu kautko,no ta statusa un pabalsta nav jega
26.07.2024 07:07 |
 
10 gadi
Reitings 2816
Reģ: 29.01.2009
Ir jāpiesakās ne tikai bezdarbniekos, bet obligāti VSAA jāiesniedz pieteikums pabalsta izmaksai. Ja to neizdarīsi, neko nesaņemsi. Ļoti stulba sistēma, kurai vispār būtu jābūt automātiskai. Jo nodokļus taču Tu maksā. Kad zaudē darbu, izdomā - ai tip man nevajag to pabalstu! :D Tāpat kā ikgadējās nodokļu pārmaksas būtu jāsaņem automātiski, taču tā nav.
Ja ir abpusēja vienošanās, tad jau pēc mēneša izmaksā, bet kā jau minēju, ja nav pieteikts vsaa, neko nemaksās. Pat ja pieteiksies 2 mēnešus vēlāk, zaudēsi tos mēnešus un sāks rēķināt tikai no pieteikšanās dienas.
26.07.2024 09:45 |
 
Reitings 13
Reģ: 26.09.2023
Bet, ja man rakstīts, ka līdz 25.jūlijam, vēlākais līdz 27.jūlijam izmaksās?
26.07.2024 09:55 |
 
Reitings 39
Reģ: 10.06.2024
Bet, ja man rakstīts, ka līdz 25.jūlijam, vēlākais līdz 27.jūlijam izmaksās?

Tad līdz 25.arī izmaksās, nevis līdz 27.
Bet tas nebūs šomēnes. Pirmo naudu dabūsi augusta beigās. Ja nav iekrājumu, pēc paša vēlēšanās aiziet no darba nevajag. Trīs mēnešus dzīvosi bez naudas.
26.07.2024 10:20 |
 
Reitings 741
Reģ: 15.09.2023
Vizbulītes trakums @ 26.07.2024 09:55
Bet, ja man rakstīts, ka līdz 25.jūlijam, vēlākais līdz 27.jūlijam izmaksās?

Ja darba attiecības NETIEK pārtrauktas uz abpusēju vienošanos, tad par pirmajiem 2 mēnešiem VSAA tev neko nemaksās. Maksās tikai sākot ar trešo mēnesi, pabalstu saņemsi 4. mēnesī līdz 25. datumam.
Ja darba attiecības būtu pārtraukusi uz abpusēju vienošanos, tad pabalstu saņemtu jau no pirmās bezdarbnieka dienas.
28.07.2024 09:11 |
 
10 gadi
Reitings 102
Reģ: 12.05.2013
Mani vispār šoķē tā visa sistēma. Es ar esmu bezdarbniekos. Tagad tur vēl attālināti jāklausās lekcijas par to kā sagatavoties darba intervijai u.tt. Ja nepildi viņu uzstādītās prasības viņi tev atņem statusu. Tās informācijas bij' tik daudz un es vienu lekciju palaidu garām. Pie aģentes atnākot viņa to man izstāstīja. Bet kā viņi man var kko atņemt, ja es maksāju nodokļus, kad strādāju. Pabalsts arī vienkārši nekāds. No bruto algas 50% nogriež un vēl izskaita no tās puses 80% pirmajā mēnesī. vēlāk mazāk un mazāk . Tu reāli saņem 1/3 no bijušās algas. pirmos 2 mēnešus... Ņirgāšanās. Aplēš kā var cilvēkus.🤬
18.08.2024 11:47 |
 
Reitings 741
Reģ: 15.09.2023
MINCĪTE @ 18.08.2024 11:47
Mani vispār šoķē tā visa sistēma. Es ar esmu bezdarbniekos. Tagad tur vēl attālināti jāklausās lekcijas par to kā sagatavoties darba intervijai u.tt. Ja nepildi viņu uzstādītās prasības viņi tev atņem statusu. Tās informācijas bij' tik daudz un es vienu lekciju palaidu garām. Pie aģentes atnākot viņa to man izstāstīja. Bet kā viņi man var kko atņemt, ja es maksāju nodokļus, kad strādāju. Pabalsts arī vienkārši nekāds. No bruto algas 50% nogriež un vēl izskaita no tās puses 80% pirmajā mēnesī. vēlāk mazāk un mazāk . Tu reāli saņem 1/3 no bijušās algas. pirmos 2 mēnešus... Ņirgāšanās. Aplēš kā var cilvēkus.?

Bezdarbnieku pabalsta nosacījumi ir tieši tādi kādiem tiem jābūt, lai cilvēki ilgstoši nesēdētu valstij uz kakla. Tas, ka esi maksājusi nodokļus, nenozīmē, ka vari saņemt baigās privilēģijas, nodokļi tiek sadalīti uz dažādām jomām. Un nodokļus maksā nevis tu, bet tavs darba devējs. 🙃
18.08.2024 21:29 |
 
Patīk
Reitings 38991
Reģ: 12.10.2022
Mashka Kakashka @ 18.08.2024 21:29

Bezdarbnieku pabalsta nosacījumi ir tieši tādi kādiem tiem jābūt, lai cilvēki ilgstoši nesēdētu valstij uz kakla. Tas, ka esi maksājusi nodokļus, nenozīmē, ka vari saņemt baigās privilēģijas, nodokļi tiek sadalīti uz dažādām jomām. Un nodokļus maksā nevis tu, bet tavs darba devējs. ?
Sociālo nodokli 10,5% maksā arī darba ņēmējs.
Ja cilvēks strādājis un maksājis nodokļus un zaudē darbu, tad sistēma ir nepateicīga. Un tad ir tādi, kas dzīvo tikai no pabalstiem un pat nevēlas strādāt.
18.08.2024 22:34 |
 
Reitings 741
Reģ: 15.09.2023
CallMeAnnika @ 18.08.2024 22:34
Sociālo nodokli 10,5% maksā arī darba ņēmējs.
Ja cilvēks strādājis un maksājis nodokļus un zaudē darbu, tad sistēma ir nepateicīga. Un tad ir tādi, kas dzīvo tikai no pabalstiem un pat nevēlas strādāt.

To nodokli tāpat maksā darba devējs. Darba devējs ir tas kurš nodrošina darba vietu un visus sociālos nodokļus. Neviens darba ņēmējs Latvijā nerēķina algu no bruto, visi balstās uz neto algu. Ja cilvēku atlaiž no darba, darba devēja dēļ, viņam izmaksā kompensāciju, papildus var saņemt bezdarbnieka pabalstu. Ja darba ņēmējs sataisa ziepes, viņu atlaiž, viņam pienākas bezdarbnieka pabalsts ar trešo mēnesi. Es neuzskatu, ka sistēma ir nepateicīga. Sistēma ir nepateicīga tikai pret tiem, kuri nevēlas strādāt un grib sēdēt uz pabalstiem. Agrāk, pirms izmainīja likumu, bija tā saucamie "vasaras" darbu darītāji, sezonas darbinieki, kuri nostrādāja attiecīgos mēnešus un tad sēdēja uz pabalsta, papildus vēl strādājot nelegāli, saņemot algu aploksnē.
19.08.2024 00:25 |
 
10 gadi
Reitings 102
Reģ: 12.05.2013
Mashka Kakashka @ 19.08.2024 00:25

To nodokli tāpat maksā darba devējs. Darba devējs ir tas kurš nodrošina darba vietu un visus sociālos nodokļus. Neviens darba ņēmējs Latvijā nerēķina algu no bruto, visi balstās uz neto algu. Ja cilvēku atlaiž no darba, darba devēja dēļ, viņam izmaksā kompensāciju, papildus var saņemt bezdarbnieka pabalstu. Ja darba ņēmējs sataisa ziepes, viņu atlaiž, viņam pienākas bezdarbnieka pabalsts ar trešo mēnesi. Es neuzskatu, ka sistēma ir nepateicīga. Sistēma ir nepateicīga tikai pret tiem, kuri nevēlas strādāt un grib sēdēt uz pabalstiem. Agrāk, pirms izmainīja likumu, bija tā saucamie "vasaras" darbu darītāji, sezonas darbinieki, kuri nostrādāja attiecīgos mēnešus un tad sēdēja uz pabalsta, papildus vēl strādājot nelegāli, saņemot algu aploksnē.
Runa nav par pateicību vai nē! Jā cilvēks strādā par 3 vienā darba vietā un saņem atalgojumu kā par vienu, viņš vēlas atrast ko labāku. Darba devējs pat atvaļinājumā viņu nelaiž, jo nav kam strādāt, viņš attiecīgi ir izdedzis un iet prom pēc abpusējās. Iestājas bezdarbniekos, lai būtu laiks mainīt savu dzīvi un veltīt arī laiku drusku ģimenei. Viņš no valsts dabū kapeikas un atkal ir spiests iet vergot, jo ar to naudu pat pus mēnesi nepavilksi. Protams situācija katram sava .
19.08.2024 17:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!